
Справа № 420/2603/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2021 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Радчука А.А.,
розглянувши в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду в порядку спрощеного провадження без виклику сторін справу за адміністративним позовом Державної служби геології та надр України (вул. Антона Цедіка, 16, м.Київ, 03057, код ЄДРПОУ 37536031) до Сільськогосподарського підприємства «Векка» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю (вул. Аграрна, 1А, смт. Доброслав, Лиманський район, Одеська область, 67500, код ЄДРПОУ 30820151) про анулювання дозволу, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду звернулась Державна служба геології та надр України до Сільськогосподарського підприємства «Векка» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю з позовною заявою, за результатом якої просить суд припинити право користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 5830 від 29 липня 2013 року наданого Сільськогосподарському підприємству «Векка» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив про те, що Сільськогосподарському підприємству «Векка» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю надано спеціальний дозвіл на користування надрами №5830 від 29.07.2013 року, з метою видобування технічних підземних вод, придатних після обробки з метою доведення якості технічної води до вимог, що не перевищують вимоги ДСанПІН 2.2.4-171-10, для господарсько-побутових, технологічних потреб та промислового розвитку питної фасованої води, строком дії на 20 (двадцять) років до 29.07.2033 року . У відповідності до вимог законодавства, між Держгеонадра та Надрокористувачем укладено Угоду №5830 про умови користування надрами з метою видобування корисних копалин від 22 грудня 2015 року, яка є не від`ємною частиною спеціального дозволу на користування надрами №5830 від 29.07.2013 року. Наказом Держгеонадр від 26.11.2019 № 437 затверджено Річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державною службою геології та надр України на 2020 рік, яким передбачено здійснення планової перевірки діяльності, зокрема Сільськогосподарського підприємства «Векка» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю відповідно до спеціального дозволу на користування надрами № 5830 від 29.07.2013 року, з 07.02.2020 року. За результатами перевірки було складено Акт перевірки № 7/5830-0 від 19.02.2020 року, яким було встановлено наступні порушення: відсутній план робіт на 2020 рік; не виконуються вимоги угоди про умови користування надрами від 22 грудня 2015 року №5830, а саме: дотримання вимог законодавства України, чинних стандартів, правил, норм пов`язаних з користуванням надрами; дотримання вимог, передбачених Дозволом та цією Угодою; не отримано висновок з оцінки впливу на довкілля (державну екологічну експертизу); копії паспортів артезіанських свердловин №№ 1442, 5086, 5119 за 2019 рік не подано до Держгеонадр. На підставі зазначеного Акту перевірки складено припис від 19.02.2020 року №51- 14/01, яким Позивачу надано строк до 20.03.2020 року усунути вищезазначене порушення вимог законодавства у сфері надрокористування. У встановлений строк, Відповідач усунув порушення тільки пункту 3 припису від 19.02.2020 року № 51-14/01, а саме надав копії паспортів артезіанських свердловин №№ 1442, 5086, 5119 за 2019 рік. Зазначених вимог п.п. 1, 2 припису не виконав. Позивач зазначає, що у встановлений строк, Відповідач порушення не усунув, зазначених в приписі та наказі вимог не виконав. Таким чином, оскільки вищезазначені порушення, є порушенням вимог передбачених спеціальним дозволом, наявні підстави для анулювання Дозволу, згідно статті 26 Кодексу України про надра та пункту 23 Порядку № 615.
Ухвалою судді від 26.02.2021 року відкрито провадження по справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
17.03.2021 року до суду надійшов відзив на адміністративний позов, в якому відповідач вимоги, які зазначені у позовній заяві, вважає неправомірними, безпідставними та необґрунтованими з огляду на наступне. У лютому 2020 року співробітниками Азово-Чорноморського міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю була проведена планова перевірка Сільськогосподарського підприємства «ВЕККА» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю на предмет додержання діючого законодавства у сфері надрокористування. За результатами перевірки Сільськогосподарському підприємству «ВЕККА» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю було видано Припис №51-14/01 від 19.02.2020 року щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері надрокористування та надано строк до 20 березня 2020 року усунути усі порушення, що визначені. Відповідач зазначає, що на виконання припису, Сільськогосподарське підприємство «ВЕККА» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю неодноразово відправляло до Азово-Чорноморського міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України Інформацію про виконання Припису, Заперечення до Припису та Лист звернення щодо зменшення водозабору, що підтверджується копіями квитанцій та описом. Так, в наданій до перевіряючого органу інформації про виконання Припису Відповідач повідомляв, що усунув усі порушення згідно вимог чинного законодавства, а саме: надав план робіт на 2020 рік; вжив заходи щодо повного дотримання вимог угоди про умови користування надрами від 22 грудня 2015 року № 5830; надав копії паспортів артезіанських свердловин № 1442, № 5086, № 5119 за 2019 рік. В запереченні до припису, Відповідач зазначав, що вимога щодо надання державної екологічної експертизи є помилково та такою, що суперечить чинному законодавству, Відповідач вважає за необхідне зазначити, що Сільськогосподарське підприємство «ВЕККА» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю неодноразово зверталося до територіального відділу Держгеонадра з проханням зменшити водозабір підземних вод до об`єму 280 кубічних метрів на добу. На підтвердження зазначеного об`єму видобування, були надані показники технічних приладів обліку свердловин Підприємства, які не перевищують 300 куб метрів на добу. Проте відповіді на дане звернення Відповідача не надходило. Також відповідач зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 17 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» дія цього Закону не поширюється на суб`єктів господарювання, які отримали рішення про провадження планової діяльності до набрання чинності цим Законом, тобто до 18.06.2017 року. У зв`язку із тим, що спеціальний дозвіл № 5830 отриманий Сільськогосподарським підприємством «ВЕККА» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю 29 липня 2013 року, до набрання чинності ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» - положення пункту 13 частини 3 статті 3 Закону на діяльність Відповідача не поширюється, а тому отримання висновку з оцінки впливу на довкілля (державної екологічної експертизи) не вимагається. Зважаючи на те, що Відповідач усунув всі порушення згідно із чинним законодавством та надав усю необхідну інформацію до уповноважених органів у визначений законодавством строк, підстави для припинення користування надрами, згідно з спеціального дозволу № 5830 від 29.07 2013 року, відсутні.
Статтею 258 КАС України визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Згідно з ч.6 ст.120 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Провадження по справі відкрито 24.02.2021 року, у зв`язку з чим 25.04.2021 року був останнім днем для розгляду справи.
Зважаючи на перебування головуючого судді у відпустці в період з 19.04.2021 по 28.04.2021 включно, справа розглядається 29.04.2021 року - у перший робочий день після виходу судді з відпустки, який є останнім днем строку, визначеного ст. 258 КАС України для розгляду справи, з урахуванням приписів ч.1 та ч.6 ст.120 КАС України.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, судом встановлено наступне.
Сільськогосподарському підприємству «ВЕККА» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю надано спеціальний дозвіл на користування надрами №5830 від 29.07.2013 року, з метою видобування підземних технічних вод, придатних після обробки з метою доведення якості технічної води до вимог, що не перевищують вимоги ДСанПІН 2.2.4-171-10, для господарсько- побутових, технологічних потреб та промислового розвитку питної фасованої води, строком дії на 20 років до 29.07.2033 року.
Також, було укладено Угоду №5830 про умови користування надрами з метою видобування корисних копалин від 22 грудня 2015 року, яка є невід`ємною частиною спеціального дозволу на користування надрами №5830 від 29.07.2013 року.
Наказом Держгеонадр від 26.11.2019 № 437 затверджено Річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державною службою геології та надр України на 2020 рік, яким передбачено здійснення планової перевірки діяльності, зокрема Сільськогосподарського підприємства «Векка» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю відповідно до спеціального дозволу на користування надрами № 5830 від 29.07.2013 року, з 07.02.2020 року.
На виконання вимог ч. 1 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі - Закон 877) Держгеонадрами видано наказ від 08.01.2020 № 6 «Про проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою геології та надр України у лютому 2020 року», яким встановлено найменування суб`єкта господарювання, Сільськогосподарського підприємства «Векка» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю та предмет перевірки - дотримання вимог законодавства у сфері геологічного вивчення надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення (води, грязі лікувальні).
Відповідачу направлено повідомлення про проведення планової перевірки від 11.01.2020 року.
За результатами перевірки було складено Акт перевірки № 7/5830-0 від 19.02.2020 року, яким було встановлено наступні порушення:
відсутній план робіт на 2020 рік;
не виконуються вимоги угоди про умови користування надрами від 22 грудня 2015 року №5830, а саме: дотримання вимог законодавства України, чинних стандартів, правил, норм пов`язаних з користуванням надрами; дотримання вимог, передбачених Дозволом та цією Угодою; не отримано висновок з оцінки впливу на довкілля (державну екологічну експертизу);
копії паспортів артезіанських свердловин №№ 1442, 5086, 5119 за 2019 рік не подано до Держгеонадр.
На підставі зазначеного Акту перевірки складено припис від 19.02.2020 року №51- 14/01, яким Позивачу надано строк до 20.03.2020 року усунути вищезазначене порушення вимог законодавства у сфері надрокористування.
Відповідно до матеріалів справи, на виконання припису, Сільськогосподарське підприємство «ВЕККА» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю неодноразово відправляло до Азово-Чорноморського міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України Інформацію про виконання Припису, а саме: надав план робіт на 2020 рік; надав копії паспортів артезіанських свердловин № 1442, № 5086, № 5119 за 2019 рік.
Наказом Державної служби геології та надр України від 03.06.2020 року № 196 зупинено дію дозволу та надано термін на усунення порушень до 01.09.2020 року, про що повідомлено листом від 11.06.2020 року.
Позивачем було направлено відповідачу лист №15772/01/07-20 від 22.10.2020 року з проханням надати до Державної служби геології та надр України у 15-денний строк, з моменту отримання листа, власну позицію (згоду/незгоду) на припинення права користування надрами, шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами у зв`язку з порушення вимог передбачених спеціальними дозволами.
25.11.2020 року на адресу Державної служби геології та надр України надійшов лист-незгода від 24.11.2020 року.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, з урахуванням викладеного, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Кодексу України про надра (зі змінами та доповненнями, далі - КУпН), надра є виключною власністю Українського народу і надаються тільки у користування. Угоди або дії, які в прямій або прихованій формі порушують право власності Українського народу на надра, є недійсними. Український народ здійснює право власності на надра через Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим і місцеві ради.
Згідно із ч. 1 ст. 13 КУпН, користувачами надр можуть бути підприємства, установи, організації, громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.
Статтею 14 КУпН визначено, що надра надаються у користування для: геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення; видобування корисних копалин; будівництва та експлуатації підземних споруд, не пов`язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних вод; створення геологічних територій та об`єктів, що мають важливе наукове, культурне, санітарно-оздоровче значення (наукові полігони, геологічні заповідники, заказники, пам`ятки природи, лікувальні, оздоровчі заклади та ін.); виконання робіт (здійснення діяльності), передбачених угодою про розподіл продукції; задоволення інших потреб.
Відповідно до ст. 15 КУпН, надра надаються у постійне або тимчасове користування. Постійним визнається користування надрами без заздалегідь встановленого строку. Тимчасове користування надрами може бути короткостроковим (до 5 років) і довгостроковим (до 50 років). У разі необхідності строки тимчасового користування надрами може бути продовжено. Перебіг строку користування надрами починається з дня одержання спеціального дозволу (ліцензії) на користування надрами, якщо в ньому не передбачено інше, а в разі укладення угоди про розподіл продукції - з дня, зазначеного в такій угоді.
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 24 КУпН, користувачі надр мають право здійснювати на наданій їм ділянці надр геологічне вивчення, комплексну розробку родовищ корисних копалин та інші роботи згідно з умовами спеціального дозволу або угоди про розподіл продукції.
У частині другій статті 24 КУпН закріплено, що користувачі надр зобов`язані: використовувати надра відповідно до цілей, для яких їх було надано; забезпечувати повноту геологічного вивчення, раціональне, комплексне використання та охорону надр; забезпечувати безпеку людей, майна та навколишнього природного середовища; приводити земельні ділянки, порушені при користуванні надрами, в стан, придатний для подальшого їх використання у суспільному виробництві; надавати та оприлюднювати інформацію про загальнодержавні та місцеві податки і збори, інші платежі, а також про виробничу (господарську) діяльність, необхідну для забезпечення прозорості у видобувних галузях, відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України; виконувати інші вимоги щодо користування надрами, встановлені законодавством України та угодою про розподіл продукції.
Відповідно до ч.ч. 3-4 вказаної статті 24 КУпН, права та обов`язки користувача надр виникають з моменту отримання спеціального дозволу на користування надрами, а в разі надання права користування надрами на умовах угод про розподіл продукції - з моменту набрання чинності такою угодою, якщо інше не передбачено цією угодою. Користувач надр (інвестор), який отримав спеціальний дозвіл на користування надрами та гірничий відвід (у разі його необхідності) або уклав угоду про розподіл продукції, має виключне право здійснювати в його межах користування надрами відповідно до цього спеціального дозволу та угоди про розподіл продукції. Будь-яка діяльність, пов`язана з користуванням надрами в межах гірничого відводу, може здійснюватися тільки за згодою користувача надр (інвестора), якому він наданий. Така згода або відмова в її наданні має бути надана протягом двадцяти календарних днів після отримання відповідного письмового запиту. У разі ненадання жодної відповіді протягом зазначеного часу така згода вважається наданою.
Згідно із пунктом 22 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. N 615 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Порядок №615), дія дозволу може бути зупинена органом з питань надання дозволу безпосередньо або за поданням Мінприроди з підстав, передбачених Законом України "Про оцінку впливу на довкілля", центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері здійснення державного гірничого нагляду, епідеміологічного нагляду (спостереження), державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, органів місцевого самоврядування, органів ДФС у разі: порушення надрокористувачем умов користування надрами, передбачених дозволом або угодою про умови користування ділянкою надр; виникнення внаслідок проведення робіт, пов`язаних з користуванням ділянкою надр, безпосередньої загрози життю чи здоров`ю працівників або населення; невиконання в установлений строк приписів уповноважених органів щодо усунення порушень законодавства у сфері надрокористування або охорони навколишнього природного середовища; наявності підстав, передбачених Законом України "Про санкції".
Відповідно до пункту 25 вказаного Порядку, про надання, продовження строку дії, зупинення, поновлення, переоформлення, видачу дубліката, анулювання дозволу та внесення змін до нього Держгеонадра видає наказ, а Рада Міністрів Автономної Республіки Крим - розпорядження.
Пунктом 23 Порядку № 615 встановлено, що право користування надрами припиняється з підстав та у порядку, передбаченому Кодексом України про надра та Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
За змістом частини 1 статті 25 Кодексу України про надра, права користувачів надр охороняються законом і можуть бути обмежені лише у випадках, передбачених законодавством України.
Відповідно ч. 1 ст. 26 КУпН, право користування надрами припиняється у разі:
1) якщо відпала потреба у користуванні надрами;
2) закінчення встановленого строку користування надрами;
3) припинення діяльності користувачів надр, яким їх було надано у користування;
4) користування надрами з застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоров`я населення;
5) використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр;
6) якщо користувач без поважних причин протягом двох років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу - 180 календарних днів не приступив до користування надрами;
7) вилучення у встановленому законодавством порядку наданої у користування ділянки надр.
Згідно із ч. 2 ст. 26 КУпН, право користування надрами припиняється органом, який надав надра у користування, а у випадках, передбачених пунктами 4, 5, 6 цієї статті, у разі незгоди користувачів, - у судовому порядку. При цьому питання про припинення права користування земельною ділянкою вирішується у встановленому земельним законодавством порядку.
У частині 3 цієї є статті КУпН визначено, що законодавством України можуть бути передбачені й інші випадки припинення права користування надрами.
Отже, право користування надрами припиняється органом, який надав надра в користування, самостійно або в судовому порядку.
Відтак, спеціальним законом, яким передбачено підстави припинення права користування надрами, є Кодекс України про надра, пунктом 5 статті 26 якого передбачено однією з підстав - порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр.
У свою чергу, Закон України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" від 06.09.2005 № 2806-IV визначає правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності і встановлює порядок діяльності дозвільних органів, уповноважених видавати документи дозвільного характеру, та адміністраторів.
Положеннями частини сьомої статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" від 06.09.2005 № 2806-IV (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що дозвільний орган, що видав документ дозвільного характеру, може звернутися до адміністративного суду з позовом про застосування заходу реагування у виді анулювання документа дозвільного характеру за наявності хоча б однієї з таких підстав: встановлення факту надання в заяві про видачу документа дозвільного характеру та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації; здійснення суб`єктом господарювання певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, на які отримано документ дозвільного характеру, з порушенням вимог законодавства, щодо яких дозвільний орган видавав припис про їх усунення із наданням достатнього часу для їх усунення.
Законом можуть передбачатися інші підстави для анулювання документа дозвільного характеру.
Анулювання документа дозвільного характеру з підстав, не передбачених законом, забороняється.
Системний аналіз наведених правових норм Кодексу України про надра, Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та Порядку № 615 свідчить на користь висновку, що анулювання раніше зупиненого спеціального дозволу можливе, зокрема, у разі, якщо надрокористувачем не усунуто порушення, які стали підставою для видання уповноваженим органом припису про їх усунення та зупинення дії дозволу.
Аналогічний висновок міститься у постановах Верховного Суду від 06.11.2018 (справа № 805/4098/17-а), від 19.03.2019 (справа №806/1334/16), від 02.10.2019 (справа № 804/215/18), від 30.01.2020 (справа №816/1098/16), від 15.04.2020 (справа № 806/1286/16).
Як встановлено судом вище, дію спеціального дозволу на користування надрами від 29.07.2013 №5830 зупинено відповідно до наказу позивача від 03.06.2020 № 196, зокрема, у зв`язку з невиконанням припису щодо усунення порушень законодавства у сфері надрокористування №51-14/01.
Матеріали справи доказів скасування та визнання протиправними вказаного наказу та/або припису за результатами оскарження їх Сільськогосподарським підприємством «Векка» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю до суду не містять.
Також відповідачем, у відповідності до ст. 6 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», не було надано до суду доказів отримання висновку (звіту) з оцінки впливу на довкілля (державну екологічну експертизу) та доказів на спростування доводів позивача щодо порушень законодавства в сфері надрокористування.
За наведених обставин, суд приходить до висновку, що відповідачем не вжито заходів для усунення порушень, які стали підставою для зупинення дії спеціального дозволу, зокрема, не виконано в установлений строк припис №51-14/01, а тому наявні підстави для припинення права користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 5830 від 29.07.2013 згідно зі статтею 26 Кодексу України про надра та пункту 23 Порядку № 615.
Згідно зі ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч. 1 ст. 72 вказаного Кодексу).
Відповідно до ч. 2 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
За змістом статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної служби геології та надр України є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до положень ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 9, 77, 90, 242-246, 250, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Державної служби геології та надр України (вул. Антона Цедіка, 16, м.Київ, 03057, код ЄДРПОУ 37536031) до Сільськогосподарського підприємства «Векка» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю (вул. Аграрна, 1А, смт. Доброслав, Лиманський район, Одеська область, 67500, код ЄДРПОУ 30820151) про анулювання дозволу – задовольнити.
Припинити право користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 5830 від 29 липня 2013 року наданого Сільськогосподарському підприємству «Векка» у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю.
Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Рішення може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст. ст. 293, 295 КАС України.
Суддя А.А. Радчук