Рішення № 96673043, 29.04.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2021
Номер справи
380/7882/20
Номер документу
96673043
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/7882/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 квітня 2021 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Сидор Н.Т., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області, Головного сервісного центру МВС в особі Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,

в с т а н о в и в :

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1 , позивач) до Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області з наступними позовними вимогами:

- визнати неправомірними дії Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області про скасування операції по перереєстрації на ім`я ОСОБА_1 в Центрі №6306 УДАІ ГУМВС України в Харківській області транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ G 55 AMG, номер кузова НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 ;

- зобов`язати Регіональний сервісний центр МВС в Харківській області поновити державну реєстрацію транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ G 55 AMG, номер кузова НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 за ОСОБА_1 .

В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що з листа Регіонального сервісного центру в Харківській області від 05.07.2016 № 31/20-3635 дізнався, що операція по перереєстрації на його ім`я в Центрі № 6306 УДАІ ГУМВС України у Харківській області автомобіля марки MERCEDES-BENZ G 55 AMG, номер кузова НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 , скасована відповідно до вимог п. 40 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388. Матеріали проведення цієї операції, а також матеріали, що стали підставою для її скасування направлені Регіональним сервісним центром МВС в Харківській області до Валківського відділу поліції ГУ НП в Харківській області для реагування на них згідно чинного законодавства як за фактом перереєстрації транспортного засобу по підробленому реєстраційному документу. 07.07.2016 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено кримінальне провадження № 12016220220000570, яке зареєстроване на підставі зазначених вище матеріалів.

В травні 2020 року позивач отримав постанову слідчого СВ Богодухівського ВП ГУ НП в Харківській області старшого лейтенанта поліції О.О.Заєць від 03.03.2020 про закриття кримінального провадження № 12016220220000570 у зв`язку із відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

У зв`язку із зазначеними обставинами, 29.05.2020 позивач звернувся до Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області із заявою про відновлення реєстрації транспортного засобу на його ім`я та 16.06.2020 отримав відмову. Вважає дії відповідача по скасуванню реєстрації транспортного засобу та в подальшому по відмові у поновленні такої реєстрації протиправними, такими, що порушують його права як власника транспортного засобу щодо володіння, користування та розпорядження ним на власний розсуд.

Позиція відповідача Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Харківській області викладена у відзиві на позовну заяву. У поданому відзиві відповідач зазначає, що 05.07.2016 за вих. № 31/20-3634 РСЦ МВС в Харківській області на адресу Богодухівського ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області направлено матеріали щодо виявленого судовим експертом сектору КДТЗ і РД Харківського НДЕКЦ МВС України Князєвим І.О. підробленого свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу – НОМЕР_3 . По факту підробки документів порушено кримінальне провадження № 12016220220000570. Відповідно до п. 40 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388, транспортний засіб позивача знято з обліку у зв`язку зі скасуванням реєстрації (технологічна операція - 500).

У 2016 році від позивача на адресу РСЦ МВС в Харківські області надійшла постанова слідчого СВ Богодухівського ВП ГУНП в Харківській області Заєць О.О. від 29.03.2017 про закриття кримінального провадження № 12016220220000570, де зазначалося, що 07.07.2016 до ЧЧ Богодухівського ВП Валківського ВП ГУНП в Харківській області надійшли матеріали РСЦ МВС в Харківській області про підробку свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3 , а провадження закрито після експертного дослідження свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4 , тобто проводилося експертне дослідження не підробленого свідоцтва про реєстрацію, а іншого. На що, за вих. № 31/20К-42 від 28.09.2018 на адресу Богодухівського ВП ГУНП в Харківській області направлено лист з вимогами провести перевірку законності прийнятого рішення слідчим СВ Богодухівського ВП ГУНП в Харківській області Заєць О.О. по закриттю кримінального провадження № 12016220220000570, від 29.03.2017 і надати офіційний документ підтверджуючий чи спростовуючий факт закриття кримінального провадження.

На адресу РСЦ МВС в Харківській області надійшла постанова слідчого СВ Богодухівського ВП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції Заєць О.О. від 03.03.2020 про закриття кримінального провадження № 12016220220000570, де зазначається, що згідно висновку експертного дослідження № 14/4641/4459 від 24.03.2017, бланк наданого на дослідження документа «Попереднє свідоцтво про реєстрацію ТЗ» серія НОМЕР_4 відповідає бланкам, які знаходяться в офіційному обігу. Тобто знову проводилося дослідження не підробленого свідоцтва про реєстрацію, а іншого.

Крім того, на переконання відповідача, слідчий керувався тим, що підстави проведення реєстраційних дій з транспортними засобами зберігаються 3 роки, згідно наказу МВС № 5 дск від 10.01.2014 і тому проведення судово-технічної експертизи документів не представляється можливим. Але відповідачу незрозуміло, яким чином це заважало слідчому провести експертне дослідження свідоцтва про реєстрацію САТ № 423121, яке ними було направлено на адресу Богодухівського ВП ГУНП в Харківській області і по факту саме підробки цього свідоцтва було відкрито кримінальне провадження № 12016220220000570.

Відповідач вважає, що в діях співробітників РСЦ МВС в Харківській області по анулюванню реєстрації транспортного засобу немає порушень діючого законодавства, а також немає підстав у задоволенні вимог позивача у відновленні на його ім`я реєстрації автомобіля MERCEDES-BENZ G 55 AMG, номер кузова - НОМЕР_1 .

Позивачем в спростування заперечень відповідача, висловлених у відзиві на позовну заяву, подано до суду відповідь на відзив.

Відповідачем подано заперечення на відповідь на відзив.

Щодо процесуальних дій, вчинених у зв`язку із розглядом справи, слід зазначити наступне.

Ухвалою судді від 29.09.2020 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами.

Ухвалою суду від 22.12.2020 залучено до участі у справі в якості співвідповідача Головний сервісний центр МВС в особі Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Харківській області.

Судом прийнята заява позивача про уточнення позовних вимог від 04.01.2021 вх. номер 143, відповідно до якої позивач просить:

- визнати неправомірними дії Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області про скасування операції по перереєстрації на ім`я ОСОБА_1 в Центрі №6306 УДАІ ГУМВС України в Харківській області транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ G 55 AMG, номер кузова НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 ;

- зобов`язати Головний сервісний центр МВС в особі Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Харківській області поновити державну реєстрацію транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ G 55 AMG, номер кузова НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 за ОСОБА_1 .

Всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Позивач є власником транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ G 55 AMG; номер кузова НОМЕР_1 , номерний знак НОМЕР_5 , що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_6 .

З листа Регіонального сервісного центру в Харківській області від 05.07.2016 № 31/20-3635 позивач дізнався, що операція по перереєстрації на його ім`я в Центрі № 6306 УДАІ ГУМВС України у Харківській області автомобіля марки MERCEDES-BENZ G 55 AMG, номер кузова НОМЕР_1 , скасована відповідно до вимог п. 40 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388.

Судом зі справи встановлено, що матеріали проведення цієї операції, а також матеріали, що стали підставою для її скасування направлені Регіональним сервісним центром МВС в Харківській області до Валківського відділу поліції ГУ НП в Харківській області для реагування на них згідно чинного законодавства як за фактом перереєстрації транспортного засобу по підробленому реєстраційному документу.

07.07.2016 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено кримінальне провадження № 12016220220000570, яке зареєстроване на підставі зазначених вище матеріалів.

В травні 2020 року позивач отримав постанову слідчого СВ Богодухівського ВП ГУ НП в Харківській області старшого лейтенанта поліції О.О.Заєць від 03.03.2020 про закриття кримінального провадження № 12016220220000570 у зв`язку із відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

У зв`язку із зазначеними обставинами, 29.05.2020 позивач звернувся до Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області із заявою про відновлення реєстрації транспортного засобу на його ім`я та 16.06.2020 отримав відмову.

Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач вважає дії відповідача по скасуванню операції перереєстрації транспортного засобу на ім`я позивача протиправними та такими, що порушують його права як власника, а саме щодо володіння, користування та розпорядження транспортним засобом на власний розсуд. Протиправність цих дій відповідача зумовила звернення позивача з цим позовом до суду за захистом, на переконання позивача, порушеного права.

Вирішуючи даний спір, суд застосовує такі норми права та виходить з таких мотивів.

Закон України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 №3353-ХІІ (далі - Закон №3353-ХІІ) регулює суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обов`язки і відповідальність суб`єктів - учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, об`єднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання.

Відповідно до статті 34 Закону №3353-ХІІ, державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов`язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, а також відсутності будь-яких обтяжень, у тому числі за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників.

Процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків встановлена Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388 (далі - Порядок №1388).

Пунктом 1 цього Порядку, встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.

Згідно пункту 2 Порядку № 1388, цей Порядок є обов`язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх. Представники власників транспортних засобів виконують обов`язки та реалізують права власників у межах наданих їм повноважень.

Пунктом 3 Порядку №1388 встановлено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Відповідно до пункту 7 Порядку №1388 власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов`язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).

Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) в уповноважених органах МВС та без номерних знаків, що відповідають державним стандартам, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.

Згідно з пунктом 8 Порядку № 1388 державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України «Про дорожній рух»).

Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку: договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках; укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; нотаріально посвідчені договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; договори купівлі-продажу транспортних засобів, що підлягають першій державній реєстрації в сервісних центрах МВС, за якими продавцями виступають суб`єкти господарювання, що здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами, і які підписані від імені таких суб`єктів уповноваженою особою і скріплені печаткою; свідоцтва про право на спадщину, видані нотаріусом або консульською установою, чи їх дублікати; рішення про закріплення транспортних засобів на праві оперативного управління чи господарського відання, прийняті власниками транспортних засобів особами, уповноваженими управляти таким майном; рішення власників майна, уповноважених ними органів про передачу транспортних засобів з державної в комунальну власність чи з комунальної власності в державну власність; копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин; довідка органу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виділили автомобіль або мотоколяску; акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 6, виданий підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів такого транспортного засобу конкретного одержувача; митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронна митна декларація, або видане митним органом посвідчення про реєстрацію в уповноважених органах МВС транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери; договір фінансового лізингу; акт про проведений аукціон або постанова та акт про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу, видані органом державної виконавчої служби; інші засвідчені та оформлені в установленому порядку документи, що підтверджують набуття, перехід та припинення права власності на транспортний засіб відповідно до закону.

Таким чином, державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов`язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків та проводиться з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів.

Як слідує з матеріалів справи та не заперечується сторонами по справі, ОСОБА_1 на підставі довідки-рахунку від 29.09.2015 № 966022, виданої ТОВ «БЕТА-АВТО» придбав автомобіль марки MERCEDES-BENZ G 55 AMG, номер кузова НОМЕР_1 , свідоцтво про реєстрацію (технічний паспорт НОМЕР_3 ).

04.11.2015 в Центрі № 6306 УДАІ ГУМВС України в Харківській області зазначений автомобіль перереєстровано на позивача, оформлено свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 та закріплено номерні знаки НОМЕР_5 .

З огляду на те, що вказаний автомобіль був перереєстрований в Центрі № 6306 УДАІ ГУМВС України в Харківській області, питання скасування державної реєстрації даного транспортного засобу повинно відбуватись виключно згідно вимог нормативно-правових актів України.

Так, пунктом 40 Порядку №1388 передбачені підстави зняття з обліку транспортних засобів.

Зокрема, згідно з абзацом третім пункту 40 Порядку №1388 у разі встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами або таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв`язку з незаконним заволодінням, уповноважені особи сервісних центрів МВС оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів і передають усі відповідні документи та за наявності транспортні засоби до відповідного органу досудового розслідування. Якщо виявлено факт підроблення митних документів, їх ксерокопії з необхідним поясненням надсилаються до органів доходів і зборів, у зоні діяльності яких проживають особи, за якими зареєстровані відповідні транспортні засоби.

Відповідно до пункту 5.7 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.08.2010 №379 (далі- Інструкція №379), на підставі документів, що підтверджують встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ, виявлення ТЗ, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в Центрі, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами, таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв`язку з незаконним заволодінням, або інформацію про реєстрацію яких не санкціоновано внесено до автоматизованої бази даних АІС «Автомобіль» та (або) Єдиного державного реєстру Державтоінспекції, працівники Центру оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку ТЗ і передають усі відповідні документи до органу досудового розслідування для подальшого проведення перевірки.

З листа Регіонального сервісного центру в Харківській області від 05.07.2016 № 31/20-3635 судом встановлено, що позивача поінформовано, що операція по перереєстрації на його ім`я в Центрі № 6306 УДАІ ГУМВС України у Харківській області автомобіля марки MERCEDES-BENZ G 55 AMG, номер кузова НОМЕР_1 , скасована відповідно до вимог п. 40 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388.

Судом зі справи також встановлено, що матеріали проведення цієї операції, а також матеріали, що стали підставою для її скасування направлені Регіональним сервісним центром МВС в Харківській області до Валківського відділу поліції ГУ НП в Харківській області для реагування на них згідно чинного законодавства як за фактом перереєстрації транспортного засобу по підробленому реєстраційному документу.

07.07.2016 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено кримінальне провадження № 12016220220000570, яке зареєстроване на підставі зазначених вище матеріалів.

Згідно постанови слідчого СВ Богодухівського ВП ГУ НП в Харківській області старшого лейтенанта поліції О.О.Заєць про закриття кримінального провадження від 03.03.2020, кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016220220000570 від 07.07.2016 у зв`язку із відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.

У зв`язку із зазначеними обставинами, 29.05.2020 позивач звернувся до Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області із заявою про відновлення реєстрації транспортного засобу на його ім`я та 16.06.2020 отримав відмову, що висвітлена у листі Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області від 16.06.2020 № 31/20-1859.

Суд наголошує, що незгода відповідача із закриттям кримінального провадження, відкриття якого стало підставою до скасування операції по перереєстрації транспортного засобу на позивача, не спростовує факту такого закриття.

Резюмуючи суд дійшов висновку, що відповідач як суб`єкт владних повноважень не надав суду достатніх беззаперечних доказів на обґрунтування обставин, якими мотивовано відзив на позовну заяву, і не довів правомірності своїх дій, виражених у відмові позивачу відновити реєстрацію транспортного засобу, зважаючи на закриття кримінального провадження № 12016220220000570 у зв`язку із відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

Керуючись частиною 2 статті 9 КАС України, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог і визнати протиправною відмову Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області, яка викладена у листі від 16.06.2020 № 31/20-1859, у відновленні реєстрації транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ G 55 AMG, номер кузова НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 за ОСОБА_1 та зобов`язати Головний сервісний центр МВС в особі Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області повторно розглянути заяву позивача від 29.05.2020 про відновлення реєстрації транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ G 55 AMG, номер кузова НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 за ОСОБА_1 , та вважає, що вказані дії мають бути вчинені відповідачем з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України та частини третьої статті 2 КАС України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами статті 78 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити частково.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 244 КАС України, під час ухвалення рішення суд вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Приписами ч. 1 ст. 139 КАС України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 8 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», підстав для відшкодування позивачу витрат зі сплати судового збору за рахунок бюджетних асигнувань відповідача немає.

Керуючись ст. ст. 2, 8-10, 14, 72-77, 90, 139, 242-246, 255, 293, 295, п. 3 розділу VI «Прикінцеві положення», пп. 15.5 п.15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в :

позов ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області, Головного сервісного центру МВС в особі Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії, задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області, яка викладена у листі від 16.06.2020 № 31/20-1859, у відновленні реєстрації транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ G 55 AMG, номер кузова НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 за ОСОБА_1 .

Зобов`язати Головний сервісний центр МВС в особі Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області повторно розглянути заяву позивача від 29.05.2020 про відновлення реєстрації транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ G 55 AMG, номер кузова НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 за ОСОБА_1 , із прийняттям обґрунтованого і законного рішення за результатами його розгляду в установленому порядку, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Розподіл судового збору не здійснюється.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, з урахування положення п. 3 розділу VI “Прикінцеві положення” Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. При цьому, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду подається до або через суд першої інстанції, який ухвалив рішення.

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_7 )

Відповідач-1 - Регіональний сервісний центр МВС в Харківській області (61013, м. Харків, вул. Шевченка, 26, код ЄДРПОУ 40112097)

Відповідач-2 - Головний сервісний центр МВС (04071, м. Київ, вул. Лук`янівська, 62, код ЄДРПОУ 40109173)

Суддя Сидор Н.Т.