Ухвала суду № 96664940, 30.04.2021, Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
30.04.2021
Номер справи
183/2770/21
Номер документу
96664940
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 183/2770/21

№ 1-кс/183/484/21

30 квітня 2021 року м. Новомосковськ

Слідчий суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого Новомосковського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР 30.01.2021 року за № 12021040350000095 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, -

В С Т А Н О В И Л А:

В провадження слідчого судді Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області в порядку глави 15 КПК України надійшло клопотання слідчого Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що невстановлені посадові особи Знаменівської та ІНФОРМАЦІЯ_1 та посадові особи КП ДОСРЦ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » внесли до офіційних документів завідомо неправдиві відомості.

Вказана інформація слідчим відділом Новомосковського РВП ГУНП в Дніпропетровській області внесена до ЄРДР 30 січня 2021 року за №12021040350000095 за попередньою правовою кваліфікацією, передбаченою ч. 1 ст. 366 КК України.

Крім того встановлено, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 , КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » внесли до офіційних документів завідомо неправдиві відомості.

Встановлено, що до Новомосковського РВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшла інформація про вчинення кримінального правопорушення посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), та КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), які, шляхом зловживання службовим становищем в інтересах ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), затвердили тариф та уклали договір по завідомо завищеним цінам на виробництво та постачання теплової енергії, яка виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії, що призводить до втрат бюджетних коштів.

Згідно статті 20 Закону України «Про теплопостачання» (зі змінами від 21.03.2017): тарифи на теплову енергію для суб`єктів господарювання, що здійснюють її виробництво на установках з використанням альтернативних джерел енергії, включаючи теплоелектроцентралі, теплоелектростанції та когенераційні установки, для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також для потреб населення встановлюються на рівні 90 відсотків діючого для суб`єкта господарювання тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів. У разі відсутності для суб`єкта господарювання встановленого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, а також для потреб населення тарифи на теплову енергію встановлюються на рівні 90 відсотків середньозваженого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб відповідної категорії споживачів.

Згідно, листа (роз`яснення) Міністерства регіонального розвитку від № 7/10-13596 від 11.12.2017:

1) Відповідно ст. 20 ЗУ «Про теплопостачання» розрахунок тарифів на теплову енергію, вироблену на установках з використанням альтернативних джерел енергії для відповідних категорій споживачів здійснюється виходячи із діючих тарифів, з використанням природного газу, встановленого для відповідного суб`єкта господарювання (суб`єкта господарювання, що розраховує тариф), і лише у разі їх відсутності виходячи із середньозважених тарифів, встановлених Держенергоефективності для відповідного регіону.

2) Відповідно ст. 20 ЗУ «Про теплопостачання» тариф на виробництво теплової енергії для суб`єктів господарювання, що здійснюють виробництво теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, визнається для відповідних категорій споживачів виходячи з діючих тарифів на транспортування та постачання теплової енергії з використанням природного газу, встановленого для відповідного суб`єкта господарювання (суб`єкта господарювання, що розраховує тариф), і лише у разі їх відсутності виходячи із середньозважених тарифів, встановлених Держенергоефективності для відповідного регіону.

29 березня 2021 року слідчим в порядку ст. 93 КПК України на адресу ІНФОРМАЦІЯ_7 направлено вимогу з метою отримання завірених належним чином копій документів, а саме:

- тендерної документації з усіма додатками по державній закупівлі UA-2018-08-31-000884-a,UA-2019-01-02-000774-c та UA-2019-04-01-001813-b «Пара, гаряча вода та пов`язана продукція» (постачання теплової енергії);

- тендерних пропозицій учасників з усіма додатками по державній закупівлі UA-2018-08-31-000884-a,UA-2019-01-02-000774-c та UA-2019-04-01-001813-b «Пара, гаряча вода та пов`язана продукція» (постачання теплової енергії);

- рішень щодо відхилення пропозицій та визнання переможцем по державних закупівляхUA-2018-08-31-000884-a,UA-2019-01-02-000774-c та UA-2019-04-01-001813-b «Пара, гаряча вода та пов`язана продукція» (постачання теплової енергії);

- документів, щодо розрахунків КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » Дніпропетровської обласної ради» очікуваної вартості по державним закупівлямUA-2018-08-31-000884-a,UA-2019-01-02-000774-c та UA-2019-04-01-001813-b «Пара, гаряча вода та пов`язана продукція» (постачання теплової енергії);

- договорів, додаткових угод укладених з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » платіжних доручень, актів виконаних робіт (кількість наданих послуг, журналів обліку, тощо) щодо постачання теплової енергії у 2018-2020 роках.

12 квітня 2021 року до СВ Новомосковського РВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшла відповідь з ІНФОРМАЦІЯ_7 про те, що вказані документи зможуть надати лише на підставі відповідної ухвали слідчого судді.

Таким чином,з метоюзбирання доказіву кримінальномупровадженні тапроведення судово-економічноїта судово-почеркознавчоїекспертизи,а такождослідження всіхобставин кримінальногоправопорушення тавикористання,як доказіввчинення кримінальногоправопорушення,відомостей,що містятьсяв документах, так як неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, а саме вилученні (здійсненні виїмки) завірених належним чином копій документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), та знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

- тендерної документації з усіма додатками по державній закупівлі UA-2018-08-31-000884-a, UA-2019-01-02-000774-c та UA-2019-04-01-001813-b «Пара, гаряча вода та пов`язана продукція» (постачання теплової енергії);

- тендерних пропозицій учасників з усіма додатками по державній закупівлі UA-2018-08-31-000884-a, UA-2019-01-02-000774-c та UA-2019-04-01-001813-b «Пара, гаряча вода та пов`язана продукція» (постачання теплової енергії);

- рішень щодо відхилення пропозицій та визнання переможцем по державних закупівляхUA-2018-08-31-000884-a,UA-2019-01-02-000774-c та UA-2019-04-01-001813-b «Пара, гаряча вода та пов`язана продукція» (постачання теплової енергії);

- документів, щодо розрахунків КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » Дніпропетровської обласної ради» очікуваної вартості по державним закупівлямUA-2018-08-31-000884-a,UA-2019-01-02-000774-c та UA-2019-04-01-001813-b «Пара, гаряча вода та пов`язана продукція» (постачання теплової енергії);

- договорів, додаткових угод укладених з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » платіжних доручень, актів виконаних робіт (кількість наданих послуг, журналів обліку, тощо) щодо постачання теплової енергії у 2018-2020 роках.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Із змісту ст. 25 КПК України вбачається, що прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.

Відповідно до ст. 84 КПК України доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Кримінальний процесуальний кодекс України передбачає виключний перелік процесуальних джерел доказів, а тому здобуті іншим шляхом фактичні дані не зможуть бути використані як допустимі докази.

Статтею 98 КПК України встановлено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій вказаної статті.

Відповідно до статті 99 КПК України документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуків, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як докази факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Згідно зі ст. 163 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

На підставі викладеного та враховуючи, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та іншими способами встановити обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, не надається можливим, слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу.

В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися у зв`язку з обмеженнями, встановленими введенням в Україні карантину. Слідчий суддя вважає, що їх неявка не перешкоджає розгляду клопотання.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_7 в судове засідання не з`явився. У відповідності з ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Розглянувши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшла до таких висновків.

У відповідності до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Як вбачається з клопотання слідчого, останній довів слідчому судді підстави вважати, що інформація, про доступ до якої просить надати слідчий, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Так з клопотання вбачається, що встановити важливіобставини,значимі длякримінального провадження,а такожвідомості,що містятьсяв зазначениху клопотаннідокументах,можуть використані,як доказ, можливо лише шляхом отримання документів від ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Частиною 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчим факт неможливості іншим способом довести обставини кримінального правопорушення ніж отримання тимчасового доступу в клопотанні доведений, тому слідчий суддя вважає, що надане клопотання обґрунтоване та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 161-163 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Надати дозвілслідчому СВНовомосковського РВПГУНП вДніпропетровській області ОСОБА_2 ,прокурору Новомосковськоїокружної прокуратуриДніпропетровської області ОСОБА_3 , ОСОБА_4 на тимчасовий доступ та можливість вилучення копій документів, завірених належним чином, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), та знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ,а саме:

- тендерної документації з усіма додатками по державній закупівлі UA-2018-08-31-000884-a, UA-2019-01-02-000774-c та UA-2019-04-01-001813-b «Пара, гаряча вода та пов`язана продукція» (постачання теплової енергії);

- тендерних пропозицій учасників з усіма додатками по державній закупівлі UA-2018-08-31-000884-a, UA-2019-01-02-000774-c та UA-2019-04-01-001813-b «Пара, гаряча вода та пов`язана продукція» (постачання теплової енергії);

- рішень щодо відхилення пропозицій та визнання переможцем по державних закупівляхUA-2018-08-31-000884-a,UA-2019-01-02-000774-c та UA-2019-04-01-001813-b «Пара, гаряча вода та пов`язана продукція» (постачання теплової енергії);

- документів, щодо розрахунків КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » Дніпропетровської обласної ради» очікуваної вартості по державним закупівлямUA-2018-08-31-000884-a,UA-2019-01-02-000774-c та UA-2019-04-01-001813-b «Пара, гаряча вода та пов`язана продукція» (постачання теплової енергії);

- договорів, додаткових угод укладених з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » платіжних доручень, актів виконаних робіт (кількість наданих послуг, журналів обліку, тощо) щодо постачання теплової енергії у 2018-2020 роках.

Строк дії ухвали до 20.05.2021 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1