Рішення № 96664535, 26.04.2021, Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
26.04.2021
Номер справи
212/1653/21
Номер документу
96664535
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 212/1653/21

2/212/1772/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 квітня 2021 року м. Кривий Ріг

Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі: головуючого судді: Власенко М.Д.,

за участю секретаря судового засідання: Яцик А.Д.,

представника позивачів – ОСОБА_1 ,

представника відповідача – ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Комунального підприємства «Кривбасводоканал» про захист прав споживачів, -

В С Т А Н О В И В:

24 лютого 2021 року позивачі звернулись до суду із вказаним позовом, в якому просили зобов`язати Комунальне підприємство «Кривбасводоканал» (надалі – КП «Кривбасводоканал») здійснити перерахунок нарахувань позивачам за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення по особовому рахунку № НОМЕР_1 з 17 жовтня 2019 року до 31 серпня 2020 року з урахуванням встановленого у будинку АДРЕСА_1 , лічильника води КВ-2.5 № 624797. Стягнути з Комунального підприємства «Кривбасводоканал» на їх користь моральну шкоду в розмірі 10000 грн., та витрати на професійну правничу допомогу в сумі 6000 гривень.

В обґрунтування позовних вимог зазначили, що позивачі проживають у приватному будинку АДРЕСА_1 , користуються послугами з централізованого постачання холодної води і водовідведення згідно з Договором № Ж16 від 27.03.2009р., укладеного з КП «Кривбасводоканал». ОСОБА_4 є власником вузла обліку - лічильника води КВ-20 заводський номер 624797. Відповідач безпідставно нарахував позивачам 5 530,46 гривень вартості спожитої води і стоків у період з 17.10.2019 року до 31.07.2020 року, а за серпень 2020 року ще 1 213,66 грн. по нормах, а не згідно з показами лічильника. 17 листопада 2020 року відповідачу була направлена заява, якою повідомлено, що позивачі не визнають жодної заборгованості та просять провести перерахунок нарахувань за послуги з централізованого водопостачання і водовідведення по їх особовому рахунку № за період з 17 жовтня 2019 року по 13 липня 2020 року згідно з показниками водолічильника, встановленого у домоволодінні. У відповідь на цю заяву в грудні 2020 року було отримано Лист відповідача від 01.12.2020, яким фактично було відмовлено у перерахунку та повідомлено, що нарахування зроблені вірно. Відповідач посилається на «недієздатність» і зняття з обліку водолічильника у зв`язку з відсутністю своєчасної його державної повірки і покладає відповідальність за таку несвоєчасність на позивачів як споживачів відповідних послуг. Проте, відповідальність за несвоєчасну повірку водолічильника, установленого в домоволодінні позивачів покладається на КП «Кривбасводоканал», відповідно до ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Відповідно до п.7 Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, затвердженого Постановою КМУ № 474 від 08.07.2015 року, відповідач бу зобов`язаний не пізніше ніж за місяць до настання строку проведення періодичної повірки лічильника інформувати про це споживача шляхом надіслання повідомлення за формою згідно з додатком 1 рекомендованим листом з повідомленням про вручення або в інший спосіб. Оскільки відповідач не повідомив позивачів про настання строку повірки лічильника, підстави для нарахування споживання води за період так званої «недієздатності» лічильника з 17.10.2019 до 13.07.2020, і після нього - аж до кінця серпня 2020 року по нормах, а не показниках самого лічильника, у відповідача відсутні. Відповідно до Свідоцтва про повірку лічильника води КВ -2,5 № 624797 від 02.07.2020 року лічильник відповідає вимогам, втручання до нього не здійснювалося, він придатний до використання, продовжує працювати. Несвоєчасне проведення повірки установленого лічильника споживання води саме по собі не є підставою для оплати витрат води за нормами споживання, які застосовуються у разі несправності установлених засобів обліку води. Тому КП «Кривбасводоканал» зобов`язаний перерахувати обліковану ним заборгованість позивачів та застосувати для нарахування показники їхнього водолічильника, а не норми споживання. Позивачі є пенсіонерами з незначним рівнем доходу. Загроза сплати безпідставно і несправедливо нараховані суми за обсяг води, який ними реально не споживався, призводить до зниження рівня їх життя: вони нервують через цю ситуацію, зазнають шкідливого стресу. ОСОБА_4 страждає на хронічні захворювання серця, цукровий діабет та супутні хвороби. Відповідно, він є вразливим до емоційних навантажень, конфліктів, і болісно сприймає цю ситуацію. ОСОБА_3 також зазнає душевних страждань у зв`язку з безпідставними нарахуваннями з боку відповідача, відсутністю порозуміння, безрезультатною перепискою з КП «Кривбасводоканал» та небажанням відповідача добровільно перерахувати «заборгованість». Позивачі оцінюють заподіяну їм з боку відповідача моральну шкоду в 10 000 гривень. Крім того, позивачі понесли витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 6000 грн.

Ухвалою суду від 26 лютого 2021 року позовну заяву було прийнято до розгляду, відкрито провадження, призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

22 березня 2021 року відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги не визнали в повному обсязі, посилаючись на те, що нарахування у період тимчасової відсутності лічильника (під час проходження лічильником повірки) здійснюються відповідно до пункту 15 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, в якому вказано: періодична повірка засобів обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги згідно з середньомісячними показниками засобів обліку за попередні три місяці. Дані зміни зафіксовані в постановах НКРЕКП (зокрема № 1343 та № 1344 від 02.11.2017) якими внесено зміни до встановлених тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення внаслідок виключення з їх структури витрат, пов`язаних з обслуговуванням та повіркою засобів обліку. Оскільки Позивачами не було проведено повірку свого лічильника холодної води, встановленого за адресою АДРЕСА_1 , даний водолічільник був знятий з обліку КП «Кривбасводоканал», як такий, що не пройшов своєчасно державну повірку. Тому, з 01.11.2019 р. по 13.07.2020р. (дата опломбування лічильника після держповірки) нарахування оплати за послуги централізованого водопостачання та водовідведення здійснювалося за укладеним договором, діючими нормами і тарифами для двох зареєстрованих мешканців і поливу присадибної ділянки площею 1 сотка. З дня опломбування лічильника нарахування здійснюється за показниками водолічильника.

Послуги централізованого водопостачання та водовідведення на домоволодіння АДРЕСА_1 надаються у відповідності до укладеного договору «Про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення» від 27.03.2009 р. за №Ж16/1229, а нарахування оплати - за показниками встановленого приладу обліку холодної води споживача за діючими тарифами до 01.11.2019р.Водолічільник за адресою АДРЕСА_1 було знято з обліку, як такий, що не пройшов своєчасно державну повірку, яку необхідно було здійснити до 13.10.2019р., і позивач про це повідомлений свідоцтвом про державну повірку власного приладу від 13.10.2015р. та актом опломбування водолічильника від 04.11.2015 року. Під час опломбування встановленого в будинку позивачів засобу обліку холодної води позивачів під підпис було повідомлено, що наступний термін повірки даного лічильника не пізніше 13 жовтня 2019 року. З 29 листопада 2017 року повірка та ремонт засобів квартирних приладів обліку води, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюється за кошти абонентів на підставі зміненої редакції ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», а також Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». В будинку позивачів встановлений засіб обліку холодної води повірка якого була проведена 13.10.2015 р., міжповірочний інтервал для даного типу лічильників встановлено терміном 4 роки. На час виникнення обов`язку споживача здійснити повірку засобу обліку води діяли і діють тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, встановлені для КП «Кривбасводоканал» в яких витрати з періодичної повірки, обслуговування і ремонту засобів обліку води та теплової енергії, які є власністю фізичної особи — споживача, вилучені зі складу тарифів на комунальні послуги. Щодо відшкодування моральної шкоди зазначили, що позивачами не надано належних та допустимих доказів завдання такої шкоди останній діями відповідача. Витрати на правову допомогу не підтверджені документами та до суду не надані.

15 квітня 2021 року до суду надійшли письмові пояснення представника позивачів, в яких зазначено, що позивачами була оплачена повірка лічильника за власний кошт і вказане питання не є предметом спору. Проте своєчасність повірки засобу обліку мав забезпечити і контролювати відповідач як виконавець послуги. Підстави для неврахування відповідачем показань лічильника позивачів, періодична повірка якого своєчасно не проведена з вини відповідача, та який залишався як обліковий засіб, працював і повноцінно здійснював свої функції обліку і дотепер працює - відсутні. Посилання відповідачем на п. 15 Правил надання послуг № 630 як на таку підставу помилкове і необґрунтоване. Зазначеним пунктом передбачено: «Періодична повірка засобів обліку води і теплової енергії проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги у такому порядку: з централізованого постачання холодної та гарячої води - згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці». Тобто мова йде про оплату за період відсутності лічильника як такого у зв`язку з проходженням ним повірки. Лічильники можуть повірятися як на місці експлуатації (без їх демонтажу), так і в більш складний спосіб - з їх демонтажем, транспортуванням і послідуючим монтажем у споживача (який призводить до відсутності лічильника певний час у точці обліку води). У відповідачів повірка відбулася на місці експлуатації (без демонтажу лічильника), і нею було підтверджено справність лічильника; він залишився працювати далі як засіб обліку, що підтверджено Свідоцтвом про повірку від 02.07.2020 року. Відповідно, жодних підстав для неврахування його показань у відповідача немає. Нарахування відповідачем обсягів споживання позивачами води за нормами споживання, а не згідно з показаннями лічильника призвело до утворення заборгованості з оплати за воду, яка стала перешкодою для оформлення позивачами з травня 2020 року і дотепер житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. У зв`язку з цим вони втратили право на отримання субсидії, що підтверджується також повідомленням про надання субсидій № 805090 від 20.05.2020 року. Отже, безпідставні нарахування з боку відповідача призвели до порушення права позивачів на отримання допомоги від держави у вигляді субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Посилання відповідача на судову практику апеляційного суду безпідставне та не є обов`язковим для суду першої інстанції

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві. Вказав, що позивачами не оспорюються понесені ними витрати на повірку лічильника і це не є предметом спору між сторонами. Однак позивачі вважають, що відповідач як відповідний суб`єкт господарювання недотримався свого обов`язку, передбаченого п.17 Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, затвердженого Постановою КМУ № 474 від 08.07.2015 року та не повідомив позивачів за місяць до настання строку повірки лічильника про необхідність проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки, не направив повідомлення за встановленою формою рекомендованим листом, внаслідок чого повірка лічильника не була проведена позивача вчасно. У зв`язку з чим відповідальність за несвоєчасну повірку лічильника має бути покладена на відповідача на підставі ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, вказавши, що позивачі були завчасно повідомлені про дату наступної повірки лічильника особисто під підпис. Нарахування оплати за спожиту воду за показами лічильника, який не пройшов державну повірку заборонено законом, тому за період з 01.11.2019 року (закінчення попередньої повірки) і до 13.07.2020 року (опломбування лічильника після проведеної повірки) у відповідача відсутні підстави для врахування показів лічильника та здійснення перерахунку.

Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги» (який визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їх права та обов`язки).

Частиною 1 статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

З матеріалів справи встановлено, що 27 березня 2009 року між КП «Водозбут», а на час розгляду справи - КП «Кривбасводоканал» та ОСОБА_4 укладено Договір № Ж16 про надання послуг централізованого постачання холодної води і водовідведення, за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідно до п. 1.1 предметом вказаного договору зазначено, що виконавець зобов`язується забезпечити Споживача – власника приватного будинку та членів його сімї питною водою, виробником якої є ДПП «Кривбаспромводопостачання», з якістю, що відповідає Держстандарту 2874-82 «Вода питна» або дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері стандартизації, та прийняти від нього стічні води при наявності, а споживач зобов`язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, що передбачені договором. (а.с.4-6).

На адвокатський запит, позивачами отримана відповідь № 12023 від 19.10.20209 р., з якої вбачається що послуги централізованого водопостачання та водовідведення на домоволодіння АДРЕСА_1 надавались у відповідності до укладеного договору, а нарахування оплати за показниками приладу обліку холодної води споживача за діючими тарифами до 01.11.2019р. З 01.11.2019 р. водолічільник за адресою АДРЕСА_1 знятий з обліку, як такий, що не пройшов своєчасно державну повірку: дієздатність лічильника закінчилася 13.10.2019р., і абонент про це повідомлений свідоцтвом про державну повірку власного приладу №Т-СП-03-7297/15 від 13.10.2015р та актом опломбування водолічильника від 04.11.2015 року. Тому, з 01.11.2019 р. по 13.07.2020р. (дата опломбування лічильника після держповірк нарахування оплати за послуги централізованого водопостачання та водовідведення здійснювалося укладеним договором, діючими нормами і тарифами для двох зареєстрованих мешканців і поливу присадибної ділянки площею 1 сотка. З дня опломбування лічильника нарахування здійснюється за показниками водо лічильника. Станом на 15.10.2020р. на особовому рахунку абонента рахується дебіторська заборгованість в сумі – 3000,74 грн. (а.с.9).

Як встановлено судом і не заперечувалось сторонами, будинку позивачів за адресою: АДРЕСА_1 , було встановлено прилад обліку холодної води марки КВ-20 заводський № 624797, який пройшов державну повірку 13.10.2015 року та на підставі результатів повірки засіб вимірювальної техніки визнано придатним до застосування, наступний термін державної повірки 13.10.2019 року, що підтверджено Свідоцтвом про повірку засобу вимірювальної техніки №Т-СП-03-7297/15 (а.с. 37).

З наданого представником відповідача Акту опломбування вузла обліку питної води у приватному будинку позивачів вбачається, що 04 листопада 2015 року представником інспекції «Водозбуту» Жовтневого району Жуковою О.В. за участю споживача ОСОБА_4 за адресою: Ярошенко 41/1, була проведена перевірка водопостачання, на водомірному вузлі колодязі встановлено водолічильник марки КВ-20, завод №624797, дата держповірки 13.10.2015 року, показники 1690 м3. Пломба держповірки не порушена. Фланці водо лічильника при пломбовані до фланців сполученої труби пломбою № 24914258 «клас Б». Споживачу ОСОБА_4 роз`яснено, що він несе відповідальність за збереження пломб, цілісність засобу обліку і не втручання в його роботу, а також про те, що дата наступної держповірки лічильника – 13 жовтня 2019 року, про що ОСОБА_4 поставив свій особистий підпис у вказаному Акті. (а.с.37).

Пунктами 17 та 18 ст.1 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», визначено, що періодична повірка засобів вимірювальної техніки – це повірка, що проводиться протягом періоду експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжповірочний інтервал).

Згідно зі ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором,

Пунктом 15 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 року визначено, що засоби обліку води і теплової енергії, встановлені у квартирі (будинку садибного типу) та на вводі у багатоквартирний будинок, підлягають періодичній повірці.

Періодична повірка засобів обліку води і теплової енергії проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги у такому порядку: з централізованого постачання холодної та гарячої води - згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці.

Відповідно до п. 21 вказаних Правил, у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку води і теплової енергії плата за надані послуги справляється згідно з установленими нормативами (нормами) споживання.

Відповідно до ст. 8 ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», експлуатація засобів вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі - законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки), здійснюється з дотриманням правил застосування таких засобів, встановлених у нормативно-правових актах, і вимог щодо їх експлуатації, встановлених в експлуатаційних документах на такі засоби. Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та в продаж і видавати напрокат лише за умови їх відповідності цьому Закону та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки.

Пунктом 5.6.1. Національного стандарту України «Про організацію та порядок проведення повірки засобів вимірювальної техніки» ДСТУ 2708:2006 встановлено, що результати первинної, періодичної та позачергової повірки, вимірювання та інші дані, отримані під час проведення повірки, має бути задокументовано відповідно до методики повірки.

Пунктом 5.6.2. зазначеного вище стандарту встановлено, що позитивні результати первинної, періодичної та позачергової повірки засобів вимірювальної техніки засвідчують відбитком повірочного тавра на засобі вимірювальної техніки і (або) свідоцтвом про повірку чи записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів.

Міжповірочні інтервали законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки за категоріями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності - Мінекономрозвитку.

Для всіх законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що знаходяться в експлуатації, та які мають чинні свідоцтва про повірку, наступну повірку слід проводити у строк, що не перевищує термін чинності цього свідоцтва.

З огляду на вказані норми закону, суд погоджується з твердженням представника відповідача щодо відсутності у КП «Кривбасводоканал» законних підстав для врахування показів лічильника води та проведення відповідних нарахувань за такими показами у період відсутності підтвердження відповідності засобу вимірювальної техніки вимогам Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», тобто за показами лічильника, який не пройшов державну повірку.

Доводи позивачів про те, що лічильник обліку води у період з моменту завершення попередньої повірки і до дня опломбування після наступної повірки (з 01.11.2019 р. по 13.07.2020р.) не демонтувався, перебував у відведеному місці та справно працював, суд вважає такими, що не ґрунтуються на законі та не надають підстав відповідачу для врахування показів засобу вимірювальної техніки, який не відповідає вимогам закону.

Оцінюючи твердження позивачів щодо недотримання відповідачем обов`язку повідомити споживача про необхідність проведення повірки лічильника, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 5 ст.19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для об`єктів усіх форм власності є суб`єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду) покладається на суб`єктів господарювання, що здійснюють обслуговування відповідних засобів вимірювальної техніки.

Відповідно до п.3 Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, затвердженого постановою КМУ від 08.07.2015 р. № 474, періодичній повірці, обслуговуванню та ремонту підлягають засоби вимірювальної техніки, які введені в експлуатацію в установленому порядку.

Відповідно до п.7 вказаного Порядку, виконавець не пізніше ніж за місяць до настання строку проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки або протягом трьох робочих днів з дня отримання відомостей про необхідність його ремонту інформує про це споживача шляхом надсилання повідомлення за формою згідно з додатком 1 рекомендованим листом з повідомленням про вручення або в інший спосіб, що підтверджуватиме отримання його споживачем.

З огляду на логічну конструкцію вказаної норми, споживач може бути повідомлений виконавцем про настання строку проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки у будь-який час, але не пізніше ніж за місяць до настання такого строку як шляхом надсилання повідомлення за формою згідно з додатком 1 рекомендованим листом з повідомленням так і в інший спосіб, що підтверджуватиме отримання його споживачем.

Як встановлено судом та не заперечувалось сторонами, споживач ОСОБА_4 04.11.2015 року під час опломбування в його присутності лічильника був повідомлений особисто під розпис представником відповідача про дату настання наступного строку проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки, який визначений у Свідоцтві про повірку, а саме – 13 жовтня 2019 року.

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачем дотримано в повному обсязі вимоги п.7 Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт та завчасно і належним чином повідомлено споживача про необхідність проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки.

Строк повірки водолічильника марки КВ-20 заводський №624797 за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Ярошенко, буд. 41/1, настав 13.10.2019 року, проте споживачем, який був належним чином повідомлений про настання строку періодичної повірки, не було вчинено дій щодо проведення наступної державної повірки, а тому даний прилад КП «Кривбасводоканал» був знятий з абонентського обліку з 01.11.2019 року та нарахування за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення позивачам було здійснено за укладеним договором, діючими нормами і тарифами для двох зареєстрованих мешканців і поливу присадибної ділянки площею 1 сотка до дня опломбування лічильника після проведення періодичної повірки - 13.07.2020 року.

Відповідно до ч.3 ст.12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст.89 ЦПК України виключне право оцінки доказів належить суду, який має оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному повному та об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до ст.89 ЦПК України виключне право оцінки доказів належить суду, який має оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному повному та об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Дослідивши та оцінивши надані сторонами докази, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок нарахувань за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення по особовому рахунку № НОМЕР_1 з 17 жовтня 2019 року до 31 серпня 2020 року з урахуванням встановленого у будинку АДРЕСА_1 , лічильника води КВ-2.5 № 624797.

Відповідно до п.1 ст.1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Оскільки за результатами розгляду справи судом не встановлено жодних неправомірних дій або бездіяльності відповідача, що могли призвести до завдання моральної шкоди позивачам, у задоволенні позовних вимог про стягнення з КП «Кривбасводоканал» моральної шкоди слід також відмовити.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із положень статті 141 ЦПК України, відповідно до якої судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи результат розгляду справи, витрати позивачів на правничу допомогу адвоката в сумі 6000 грн. також не підлягають відшкодуванню з боку відповідача.

Керуючись ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність», Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ від 21 липня 2005 № 630, Порядком подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, затвердженого постановою КМУ від 08.07.2015 р. № 474, ст.ст. 2, 4, 5, 12, 15, 76-80, 82, 89, 141, 258-259, 263-265 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до Комунального підприємства «Кривбасводоканал» про захист прав споживачів – відмовити в повному обсязі.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Позивач: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Відповідач: Комунальне підприємство «Кривбасводоканал», ЄДРПОУ 03341316, адреса: 50027, м. Кривий Ріг, вул. Єсеніна, 6а.

Повний текст рішення складено та підписано 30 квітня 2021 року.

Суддя: М.Д. Власенко