
Єдиний унікальний номер 142/214/21
Номер провадження № 3/142/135/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 квітня 2021 року смт. Піщанка
Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Щерба Н.Л.,
розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення працюючого у приватному акціонерному товаристві "САД УКРАЇНИ ", -
за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
Права відповідно до ст. 268 КУпАП роз`яснено,
ВСТАНОВИВ:
08 квітня 2021 року на адресу Піщанського районного суду Вінницької області від Головного управління Державної податкової служби у Вінницькій області надійшов протокол № 223/02-32-24-10/00414316 про адміністративне правопорушення від 06 квітня 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Відповідно до вищевказаного протоколу, ОСОБА_1 подав з прорушенням встановлених строків податкову звітність про суми доходів нарахованих (сплачених) на користь платника податків і сум утриманого з них податку форми (Ф-1ДФ) за ІV квартал 2020 року, а саме подала вказану звітність 17 лютого 2021 року, в той час коли граничний строк її подання був встановлений до 09 лютого 2021 року, чим порушила вимоги п.п. 49.18.2, п. 49.18 ст. 49 глави 2 Розділу ІІ, п. 51.1 статті 51 глави 2 Розділу ІІ, п.п. 70.16.1 ст. 70 глави 6 Розділу ІІ, п. 119.2 ст. 119, ч. 1 п.п.176.2.б, п. 176.2 ст. 176 Розділу IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755- VІ (із змінами та доповненнями).
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
В судовому засідання ОСОБА_1 вину визнав, зобов`язується надалі не вчиняти адміністративні правопорушення. Просив суворо не карати, оскільки, неподіли зазначені в протоколі,усунув, про що пода до суду пояснювальну.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 252, 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП повністю доведена матеріалами справи, а саме: відомостями, що містяться в протоколі 223/02-32-24-10/00414316 про адміністративне правопорушення від 06 квітня 2021 року, актом камеральної перевірки податкової звітності про суми доходів нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку про несвочєасне подання, про виявлення помилок (порушень), про несвоєчасну сплату від 01 квітня 2021 року № 3263/02-32-24-10/00414316.
До обставин, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення суд відносить щире розкаяння.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Статтею 17 Закону України від 23.02.2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено, що «при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права».
Європейський суд з прав людини поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення (справа «Надточий проти України від 15 травня 2008 року»). ЄСПЛ зазначив, що український уряд визнав кримінально-правовий характер Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання «для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий надмірний тягар для особи»». Також, як у справі «Бакланов проти Росії» (рішення від 9 червня 2005 року), так і в справі «Фрізен проти Росії» (рішення від 24 березня 2005 року) Європейський Суд з прав людини зазначив, що «досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значним, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу законності і воно не було свавільним».
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогоч. 1 ст. 163-4 КУпАП, та враховуючи те, що ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, щиро розкаявся, беручи до уваги характер та обставини правопорушення, а також з урахуванням того, що шкоди державним та суспільним інтересам не завдано, суд вважає можливим звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого правопорушення, а провадження у справі закрити.
На підставі викладеного та керуючись ст. 22, ч. 1 ст. 163-4, ст. ст. 221, 283, 284 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, оголосивши їй усне зауваження.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Вінницької області через Піщанський районний суд.
Суддя :