Рішення № 96648568, 20.04.2021, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.04.2021
Номер справи
500/713/21
Номер документу
96648568
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/713/21

20 квітня 2021 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Подлісної І.М. розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в травні 2020 позивач звернувся на адресу Головного Управління Пенсійного Фонду України в Тернопільській області із заявою про призначення пенсії з оригіналами документів. 05 жовтня 2020 року на заяву про призначення пенсії отримав лист-відповідь за № 5062-4024\В-02\8-1900\20 від 29.09.2020, в якому йому відмовлено з огляду на те, що його трудовий стаж є недостатнім для призначення дострокової пенсії за віком, як особі, яка брала в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення. Через те, що в трудовій книжці відсутній підпис, відповідальної особи за видачу трудової книжки та печатка підприємства (або відділу кадрів), на якому вперше заповнювалася трудова книжка, на титульній сторінці трудової книжки НОМЕР_1 не зазначена дата заповнення, відтиск печатки не чіткий, окремі періоди роботи впродовж трудової діяльності Позивача не завірені печатками, які неможливо прочитати.

Позивач вважає відмову Відповідача протиправною та такою, що суперечить вимогам чинного законодавства України і грубо порушує його права на призначення та отримання пенсії.

Ухвалою від 22.02.2021 судом прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі. Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) судом вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Відповідачу надано п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду із відповідними письмовими доказами 12.03.2021. У відзиві відповідач не погоджується з позовними вимогами та доводами, викладеними в адміністративному позові, та в обґрунтування своїх заперечень зазначає наступне.

В період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу відповідно до цього Закону, страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків.

Повідомляємо, що згідно з пунктом 2.11 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах та організаціях, що затверджена постановою Державного комітету СРСР з праці та соціальних програм від 20.06.1974 №162 було передбачено, що першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, відповідальна за видачу трудових книжок, і після цього ставиться печатка підприємства (або печатка відділу кадрів), на якому вперше заповнювалася трудова книжка. До 1 січня 1975 року проставлення печатки на першій сторінці трудової книжки не вимагалось.

Зазначаємо, що на титульній сторінці трудової книжки НОМЕР_2 , дата заповнення не зазначена, відтиск печатки підприємства не чіткий, тому дана трудова книжка не може братися до уваги при обчисленні страхового стажу.

Крім того зазначаємо, що окремі періоди роботи впродовж трудової діяльності позивача також завірені печатками, які неможливо прочитати.

Довідка про безпосередню участь позивача в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або довідка про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, або довідка про сплачені суми страхових внесків та довідку про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески за періоди проходження військової служби з 30.01.2015 по 09.04.2016, з 04.07.2016 по 31.07.2016 позивачем не представлено.

На момент звернення за призначенням пенсії з урахуванням усіх поданих документів, загальний страховий стаж позивача складав 04 роки 09 місяців 13 днів, що є меншим за необхідний. Тому відповідач відмовив в задоволенні заяви про призначення пенсії ОСОБА_1 .

22.03.2021 до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла відповідь на відзив від позивача, відповідно до якої вказано на безпідставність та необґрунтованість відзиву відповідача, оскільки зазначені в ньому відомості не відповідають дійсності.

Ухвалою суду від 15.03.2021 ухвалено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін у судове засідання та призначено судове засідання на 20.04.2021 о 11:45 год.

В судове засідання сторони не з`явилися, подавши до суду заяви про розгляд справи без їх участі в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч.3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Згідно ч.9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до частини 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи положення ч.3 ст.194, ч.9 ст.205 та ч.4 ст. 229 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав розгляду клопотання сторін у справі в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, розглянувши адміністративну справу, вивчивши зміст відзиву на позов і відповіді на відзив, дослідивши і оцінивши зібрані по справі докази, в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за свою трудову діяльність працював в наступних підприємствах та організаціях, відповідно до записів в трудовій книжці серія НОМЕР_2 та проходив військову службу, а саме:

в Козівській Міжрайбазі (МРБ) Козівського РАЙСТ в період з 12 жовтня 1978 (наказ №460 від 12.10.1978) на посаді водія електронавантажувача і був звільнений 05 квітня 1979р., (наказ №125 від 05.04.1979р.) в звязку з призовом до армії, що становить разом 5 міс. 24 дня, що підтверджується записами в трудовій книжці серія НОМЕР_2 ;

проходження військової служби (з 11 квітня 1979 року до 11 травня 1981 року), що підтверджується записами у військовому квитку серія НОМЕР_3 , то трудовий стаж позивача в період проходження військової служби, що дає йому право на пільгову пенсію, становить 2 роки 1 місяць;

в Козівському комбінаті комунальних підприємств в період з 13 жовтня 1981 року (наказ №161 від 13.10.1981) на посаді слюсара, шофера і був звільнений 03 травня 1982 року (наказ №61 від 03.05.1982) , що становить разом 4 місяці 24 дня;

робота в період з 05 травня 1982 року (наказ №6 від 27.05.1982) на посаді робітника в будівельну бригаду / був звільнений 27 грудня 1982року (наказ №14 від 27.12.1982), що становить разом 6 місяців 16 днів;

в період з 15 лютого 1983 року (наказ №5 від 28.03.1983р.) працював на посаді робітника в будівельну бригаду і був звільнений 09 вересня 1983року, що становить разом 6 міс. 18 днів;

в Тернопільському технічному вузлі республіканського магістрального зв`язку в період з 27 вересня 1983 року (наказ №169 від 27.09.1983) на посаді водія 3 класу Козівської кабельної дільниці і був звільнений 17 лютого 1984 року (наказ №19 від 20.02.1984р.) , що становить разом 4 місяці 22 дня;

в Козівському РАЙСТ в період з 19 листопада 1984 року (наказ №124 від 19.11.1984 року) на посаді каменщика в рембригаду і був звільнений 25 лютого 1987 року (наказ №11 від 25.02.1987 року) , що становить разом 2 роки 3 місяці 25 днів;

робота в період з 11 березня 1987 року (наказ №3 від 30.03.1987) на посаді робітника в будівельну бригаду і був звільнений 26 жовтня 1987 року (наказ №10 від 26.10.1987), що становить разом 7 місяців 27 днів;

в РСУ №4 Тернопільському облрембудтресті в період з 19 лютого 1988 року (наказ №23 від 19.02 1988) на посаді каменщика 3 розряду і був звільнений 25 липня 1988 року (наказ №103 від 25.07.1988), що становить разом 5 місяці в 25 днів;

в Козівському комбінаті комунальних підприємств в період з 01 грудня 1988 року (наказ №І,81 від 01.12.1988) на посаді оператора очисних споруд і був звільнений 12 грудня 1991 (наказ №187 від 12.12.1991), що становить разом 3 роки 12 днів становить разом 4 місяці 2 дня;

робота в період з 17 жовтня 1994 року (наказ №164 від 17:10.1994р.) на посаді оператора АЗС і був звільнений 20 листопада 1999 року, що становить разом 5 років 1 місяць 20 днів;

розпочато виплату допомоги по безробіттю в Козівському районному центрі зайнятості згідно п.1 ст.22 ЗУ « Про загальнодержавного соціального страхування по безробіттю» в період з 12 травня 2016 року (наказ НТ160512 від 12.05.2016р.) і припинено виплату по безробіттю 03 липня 2016 року (наказ НТ160704 від 04.07.2016рї), що становить разом 1 місяць 26 днів;

розпочато виплату допомоги по безробіттю в Козівському районному центрі зайнятості згідно п.1 ст.22 ЗУ «Про загальнодержавного соціального страхування по безробіттю» в період з 01 лютого 2017 року (наказ НТ171228 від 01.02.2017) і припинено виплату по безробіттю 04 грудня 2017 року (наказ НТ281207 від 04.12.2017), що становить разом 10 місяців 4 дня;

розпочато виплату допомоги по безробіттю в Козівському районному центрі зайнятості згідно п.1 ст.22 ЗУ « Про загальнодержавного соціального страхування по безробіттю» в період з 21 березня 2019 року (наказ НТ190321 від 21.03.2019р.) і припинено виплату по безробіттю 14 березня 2020 року (наказ НТ200316 від 16.03.2020р.), що становить разом 1 рік.

Відповідно до ч.І ст. 2 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», у

редакції ч.І ст. 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, і пов`язаній із захистом Вітчизни. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Оскільки до проходження військової служби (з 11 квітня 1979 року до 11 травня 1981 року), що підтверджується записами у військовому квитку серія НОМЕР_3 , то трудовий стаж позивача в період проходження військової служби, що дає йому право на пільгову пенсію, становить 2 роки 1 місяць. Отже, його трудовий стаж в період проходження військової служби з 14 квітня 1979 року до 11 травня 1981 року, що становить 2 роки 1 місяць, дає йому право на пільгову пенсію.

Таким чином трудовий стаж позивача, згідно до записів у військовому квитку серія

НОМЕР_3 та згідно до записів у трудовій книжці серія НОМЕР_2 загальний страховий стаж, що дає йому право на пенсію складає 18 років 5 місяців, з, них: - 2 роки 1 місяць - стаж в період проходження військової служби з 14 квітня 1979 року до 11 травня 1981року.

Як видно з матеріалів справи, з 01 січня 2014 року по вересень 2014 року позивач отримував пенсію по інвалідності 3 групи по загальному захворюванню, що в загальному становить 09 місяців, час якого входить в трудовий стаж для призначення пенсії.

В період з 30.01.2015 по 04.01.2017 проходив військову службу у Збройних Силах України, 04.01.2017 на підставі наказу командира в\ч пп В 0259 за №3 був звільнений у зв`язку із закінченням строку контракту військової служби за контрактом, що становить разом 1 рік 11 місяців 28 днів.

А також в період з 01.06.2018 по 27.12.2018 проходив військову службу у Збройних Силах України, 27.12.2018 року на підставі наказу командира в\ч пп А1008 за №290 був звільнений, у зв`язку із закінченням строку контракту в\служби за контрактом що становить разом 5 місяців 28 днів.

Під час проходження військової служби з 01.06.2018 по 27.12.2018 та, з 01.06.2018 по

27.12.2018 - позивач приймав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності країни в районах проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, що підтверджується належно посвідченими записами у військовому квитку серія НОМЕР_3 .

Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_4 , що видане 14.04.2016 ОСОБА_1 є учасником бойових дій і має право на пільги встановлені законодавством для даної категорії осіб.

Пенсії учасникам бойових дій розраховують згідно зі ст. 27, 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» і залежить їх розмір від тривалості страхового (трудового) стажу та заробітної плати (доходу).

Згідно до п.2 Заключних положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», а саме: - військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов`язків військової служби (службових обов`язків), або внаслідок захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов`язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано статус учасника бойових дій мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.

Отже, стаж позивача під час проходження військової служби з 01.06.2018 по 27.12.2018 та з 01.06.2018 по 27.12.2018 становить 2 роки 6 місяців, що відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та положень Порядку №393, що в пільговому обчисленні з розрахунку один місяць за три місяці служби становить 7 років 6 місяців (2 роки 6 місяців х 3).

Таким, чином трудовий стаж ОСОБА_1 , згідно до записів у військовому квитку серії НОМЕР_3 та на підставі записів у трудовій книжці серія НОМЕР_2 загальний страховий стаж, що дає право позивачу на пенсію складає 26 років 08 місяців, з них: 7 років 6 місяців в пільговому обчисленні з розрахунку один місяць за три місяці служби становить військова служба в антитерористичній операції.

20 травня 2020 року позивач звернувся на адресу Головного Управління Пенсійного Фонду України в Тернопільській області із заявою про призначення пенсії з оригіналами документів. 05 жовтня 2020 року на заяву про призначення пенсії отримав лист-відповідь за № 5062-4024\В-02\8-1900\20 від 29.09.2020, в якому йому відмовлено з огляду на те, що його трудовий стаж є недостатнім для призначення дострокової пенсії за віком, як особі, яка брала в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення. Через те, що в трудовій книжці відсутній підпис, відповідальної особи за видачу трудової книжки та печатка підприємства (або відділу кадрів), на якому вперше заповнювалася трудова книжка, на титульній сторінці трудової книжки НОМЕР_1 не зазначена дата заповнення, відтиск печатки не чіткий, окремі періоди роботи впродовж трудової діяльності Позивача не завірені печатками, які неможливо прочитати.

Позивач, вважаючи протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо відмови у призначенні пенсії, звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до положень ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров ’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Стаття 64 передбачено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Статтею 8 ЗУ "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачене право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Згідно з положеннями ст. 5 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що цей Закон регулює відносини, що виникають між суб`єктами системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються: види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначеная розмірів пенсійних виплат.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 115 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне і страхування» право на призначення дострокової пенсії іа віком мати, військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов`язків військової служби (службових обов`язків), або внаслідок захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов`язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в 'районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах іх здійснення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальнїїцькдго і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов`язків) чи після звільнення з служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов`язків військової служби (службових обов`язків), захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов`язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, в районах їх здійснення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до п.п. 20 і 21 ст. 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до п.п. 12 та 13 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи з числа резервістів і військовозобов`язаних, яким надано статус учаёника бойових дій відповідну до п. 19 ст. 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до ч. 11 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до абз.6 і 7 п. 1 ст. 10 зазначеного Закону, а також абз.8 п. 1 ст. 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов`язаних, - після досягненйя чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Відповідно до положень ст.48 КУпАП та ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993р. затверджений Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній.

Даним Порядком (пункт 3) передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження ’ трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих' осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові розрахунки і відомості про видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Відповідно до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.1993 №301 «Про трудові книжки працівників» відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації.

У постанові Верховного Суду від 21.02.2018 у справі № 687/975/17 Зазначено, що на особу не може перекладатись тягар доведення правдивості чи достовірності даних, що зазначені\у його трудовій книжці. Відсутність неточних записів у первинних документах по обліку трудового стажу та нарахуванню заробітної плати на конкретну посаду у той чи інший період роботи у підприємстві за наявності належним чином оформленої трудової книжки, не може бути підставою для виключення вказаних періодів роботи з трудового стажу позивача, оскільки працівник не може відповідати за правильність та повноту оформленая бухгалтерських документів на підприємстві, та у свдю чергу неналежний порядок уведення та заповнення трудової книжки та іншої документації з вини адміністрації підприємства не може бути підставою для позбавлення позивача його конституційного права на соціальний захист.

Крім того, у постанові Верховного Суду від 30.09.2019 по справі № 638/18467/15-а зазначено, що формальні неточності у документах, за загальним правилом, не можуть бути підставою для органів пенсійного фонду для обмеження особи у реалізації конституційного права на соціальний захист.

З наданої трудової книжки, військового квитка трудовий стаж позивача, видно, що позивач має право на пенсію і стаж складає 26 років 08 місяців, з цих: - 7 років 06 місяців в пільговому обчисленні з розрахунку один місяць за три місяці служби становить військова служба в антитерористичній операції.

Таким чином, копія трудової книжки Позивача, як і інші долучені документи містять всі необхідні дані, які підтверджують періоди його роботи.

З урахуванням вищевикладеного, суд вважає, що аргументи відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, наведені у відзиві, є неправомірними, необґрунтованими і непереконливими, які слід відхилити.

Отже, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, належним чином не заперечені відповідачем, а тому підлягають до задоволення в повному обсязі.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, підстави для відшкодування судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо відмови Позивачу ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п.4 ч.І ст. 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" для призначення дострокової пенсії за віком, як особі, яка брала участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебування в районах антитерористичної операції у період її проведення, як учаснику антитерористичної операції, що викладена Відповідачем у листі за № 5062- 4024\В-02\8-1900\20 від 29.09.2020.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області зарахувати ОСОБА_1 до страхового стажу, що дає право на призначення дострокової пенсії за віком, як особі, яка брала участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебування в районах антитерористичної операції у період її проведення, як учаснику антитерористичної операції пенсії за віком на пільгових умовах та призначити пенсію на пільгових умовах відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з дня звернення 20 травня 2020 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 28 квітня 2021 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- ОСОБА_1 (місцезнаходження/місце проживання: АДРЕСА_1 код ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_5 );

відповідач:

- Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (місцезнаходження/місце проживання: майдан Волі, 3,м. Тернопіль,46001 код ЄДРПОУ/РНОКПП 14035769).

Головуючий суддя Подлісна І.М.