
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 квітня 2021 р. Справа № 480/8845/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Опімах Л.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до військової частини 3051 Національної гвардії України про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, мотивуючи позовні вимоги тим, що до 28.02.2019 р. він проходив військову службу у військовій частині 3051 Національної гвардії України, є учасником бойових дій. З 01.03.2019 р. перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Пенсія позивачу була призначена без урахування індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди, які він отримував 24 останні календарні місяці перед звільненням.
За час проходження військової служби з 01.01.2017 р. по 28.02.2018 р. позивачу не виплачувалася індексація грошового забезпечення, в подальшому військову частину 3051 Національної гвардії України зобов`язано нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період проходження служби з 01.01.2017 р. по 28.02.2018 р. за рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 16.10.2019 р. у справі № 480/2621/19. На виконання рішення суду відповідачем було виплачено індексацію та надано відповідну довідку від 11.03.2020 р. № 40/51/32-502.
Крім того, за період служби позивачу нараховувалася та виплачувалася щомісячна додаткова грошова винагорода, що підтверджується довідкою про грошове забезпечення за період з 01.01.2015 р. по 28.02.2019 р.
Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області з заявою про перерахунок пенсії, надавши відповідні довідки про розмір грошового забезпечення, однак йому було відмовлено. Зазначену відмову позивач оскаржив до суду й за наслідками судового розгляду було підтверджено правомірність відмови органу Пенсійного фонду України у проведенні перерахунку пенсії позивача з тієї підстави, що внаслідок нарахування та виплати позивачу індексації грошового забезпечення змінився розмір грошового забезпечення за період проходження військової служби, що може бути підставою для внесення змін до грошового атестату або довідки про розмір грошового забезпечення. При цьому довідки для здійснення перерахунку пенсії ні позивачу, ні органу Пенсійного фонду не направлялися. На звернення до відповідача з заявою про складення щодо нього грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення з урахуванням відомостей про розмір нарахованої та виплаченої індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням та направлення їх до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для перерахунку пенсії отримав відмову. Вважає її протиправною та зазначає, що відмова відповідача скласти грошовий атестат та довідку про додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії порушує його конституційні права та гарантії на належний соціальний захист. Просив позов задовольнити.
Відповідач позов не визнав, у наданому суду відзиві на позовну заяву зазначив, що позивач дійсно проходив військову службу у військовій частині 3051 Національної гвардії України, наказом командира військової частини 3051 від 28.02.2019 р. № 54 (по стройовій частині) був звільнений з військової служби в запас та виключений зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення.
Зазначає, що на нього як на відповідний уповноважений орган дійсно покладено обов`язок щодо оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення пенсій особам, звільненим з військової служби. При цьому вважає, що в даному випадку військова частина не є належним відповідачем у справі, оскільки не є уповноваженим органом для видачі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Крім того, зазначає, що при обчисленні пенсії позивачу було враховано розмір грошового забезпечення на час його звільнення з військової служби з урахуванням суми додаткових видів грошового забезпечення за останні 24 місяці. Вважає, що порушень чинного законодавства ним не допущено, просив у задоволенні позову відмовити.
Представник позивача подав відповідь на відзив, в якій зазначив, що дії відповідача не грунтуються на вимогах закону, а тому є протиправними.
Вивчивши матеріали справи й оцінивши докази у справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач проходив військову службу у військовій частині 3051 Національної гвардії України, є учасником бойових дій (а.с.25).
Наказом командира військової частини 3051 Національної гвардії України від 28.02.2019 р. № 54 (по стройовій частині) з позивачем припинено контракт про проходження громадянами України військової служби у Національній гвардії України та виключено зі списків особового складу військової частини та всіх видів забезпечення (а.с.8).
З 01.03.2019 р. позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
За час проходження служби індексація грошового забезпечення позивача не здійснювалася.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 16.10.2019 р. у справі № 480/2621/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до військової частини 3051 Національної гвардії України про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії позовні вимоги задоволено частково та, зокрема, зобов`язано військову частину 3051 Національної гвардії України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період проходження служби з 01.01.2017 р. по 28.02.2018 р.
На виконання рішення суду відповідачем було виплачено індексацію та надано довідку про нарахування та виплату індексації ОСОБА_1 за період з 01.01.2017 р. по 28.02.2018 р. від 11.03.2020 р. № 40/51/32-502 (а.с.13,18-20).
За період служби позивачу нараховувалася та виплачувалася щомісячна додаткова грошова винагорода, що підтверджується довідкою про грошове забезпечення за період з 01.01.2015 р. по 28.02.2019 р. (а.с.12).
Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області з заявою про перерахунок пенсії, надавши відповідні довідки про розмір грошового забезпечення, однак йому було відмовлено. Зазначену відмову позивач оскаржив до суду.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 27.08.2020 р. у справі № 480/2731/20 відмовлено у задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, та, відповідно, підтверджено правомірність відмови органу Пенсійного фонду України у проведенні перерахунку пенсії позивача (а.с.21-23).
На звернення до військової частини 3051 Національної гвардії України та до Головного управління Національної гвардії України з заявою про складення щодо нього грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення з урахуванням відомостей про розмір нарахованої та виплаченої індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням та направлення їх до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для перерахунку пенсії позивач отримав відмову, про що був повідомлений листами від 17.04.2020 р. та від 04.11.2020 р. відповідно (а.с.14-15,16-17).
Суд вважає, що відмова відповідача внести у грошовий атестат та довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії позивачу щомісячної додаткової грошової винагороди та індексації грошового забезпечення та направлення їх до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для перерахунку пенсії позивача є необґрунтованою та суперечить вимогам чинного законодавства з огляду на таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначені в Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі – Закон).
Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
До складу грошового забезпечення входять:
посадовий оклад, оклад за військовим званням;
щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);
одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:
- відповідних окладів за посадою (для поліцейських, відряджених до органів державної влади, установ та організацій із залишенням на службі в Національній поліції, які отримували при цьому грошове забезпечення та звільнені із служби безпосередньо з посад у таких органах, установах та організаціях, - відповідних окладів, установлених за рівнозначними (аналогічними) посадами в Національній поліції), військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту - щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;
- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
З матеріалів справи вбачається, що в період з січня 2015 року по лютий 2019 року позивач проходив службу у військовій частині 3051 Національної гвардії України. На підставі ч. 3 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону. Всупереч зазначеній нормі відповідачем не виплачувалася позивачу індексація грошового забезпечення. При цьому індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій щодо оплати праці. Відповідно до вимог чинного законодавства проведення індексації у звА’язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов`язковою для всіх юридичних осіб-роботодавців незалежно від форми власності та виду юридичної особи. Враховуючи, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців, зокрема, і позивача, для розрахунку пенсії за вислугу років.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 16.10.2019 р. у справі № 480/2621/19 частково задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 до військової частини 3051 Національної гвардії України про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії та, зокрема, зобов`язано військову частину 3051 Національної гвардії України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період проходження служби з 01.01.2017 р. по 28.02.2018 р.
Відповідно до ч. 4 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Таким чином, індексація грошового забезпечення, обов`язок нарахувати та виплатити яку позивачу встановлено для відповідача судовим рішенням, має бути включена до складу грошового забезпечення, що враховується для обчислення пенсії позивача.
Що стосується вимоги про включення до складу грошового забезпечення щомісячної додаткової грошової винагороди, суд зазначає таке.
Постановою від 22 вересня 2010 р. N 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій" Кабінет Міністрів України установив щомісячну додаткову грошову винагороду, зокрема, військовослужбовцям Національної гвардії - у розмірі, що не перевищує місячне грошове забезпечення.
Як указано вище, на підставі ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Тобто при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.
Відповідно Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45, перерахунок пенсій проводиться на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, виданої державним органом, з якого особу було звільнено із служби, складеної за встановленою формою.
Тобто підставою для визначення розміру пенсії особам, пенсія яких призначається відповідно до положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", є довідка про склад грошового забезпечення, надана уповноваженим органом того відомства, звідки особу було звільнено зі служби.
Так, відповідачем було видано ОСОБА_1 довідку від 04.03.2019 р. № 40/51/32-445 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", до якої включено надбавку за особливості проходження служби та премію, на які нарахований та сплачений єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове соціальне страхування, та не включено щомісячну додаткову грошову винагороду, на яку також був нарахований та сплачений єдиний внесок.
Відповідно до довідки про грошове забезпечення за період з 01.01.2015 р. по 28.02.2019 р. позивачу була нарахована та виплачувалася щомісячна додаткова грошова винагорода у розмірі 60% з моменту її запровадження до дня законодавчого скасування такої виплати (а.с.11,12).
За змістом п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393 пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:
- відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту - щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;
- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії.
Зі змісту вказаних норм вбачається, що щомісячна додаткова грошова винагорода, з якої сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, включається до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Разом з тим, факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статтею 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який є вичерпним.
У даному випадку отримувана позивачем відповідно до довідки про грошове забезпечення за період з 01.01.2015 р. по 28.02.2019 р. щомісячна додаткова грошова винагорода, з якої щомісяця утримувався єдиний внесок, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії, тому суд визнає протиправною бездіяльність відповідача щодо неврахування зазначеної допомоги у складі грошового забезпечення позивача. З урахуванням викладеного призначена позивачу пенсія підлягає перерахунку. Аналогічна правова позиція щодо зарахування розміру щомісячної додаткової грошової винагороди до грошового забезпечення була висловлена Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 06.02.2019 р. (справа № 522/2738/17).
Також суд зазначає, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. N 3-1 (далі – Порядок N 3-1).
Відповідно до п.п. 23, 24 Порядку N 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Разом з цим, до моменту отримання належної довідки від відповідача у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача.
Таким чином, на відповідача покладено обов`язок щодо складення документів для перерахунку пенсії, зокрема, грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, та направлення їх до органу Пенсійного фонду для здійснення обчислення та перерахунку пенсії позивача.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Враховуючи, що відповідач, не включивши у грошовий атестат та довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії позивачу відомостей про розмір нарахованої та виплаченої індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, не дотримався вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. N 3-1, така бездіяльність не може відповідати приписам ч. 2 ст. 2 КАС України, а тому позовні вимоги про зобов`язання військової частини 3051 Національної гвардії України скласти грошовий атестат та довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням відомостей про розмір нарахованої та виплаченої індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням та подати їх до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для перерахунку пенсії позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до військової частини 3051 Національної гвардії України (40002, м. Суми, вул. Плодова, 2, код ЄДРПОУ 08803773) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії – задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність військової частини 3051 Національної гвардії України щодо невнесення у грошовий атестат та довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії ОСОБА_1 відомостей про розмір нарахованої та виплаченої індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Зобов`язати військову частину 3051 Національної гвардії України скласти грошовий атестат та довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії за формою відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. N 3-1, ОСОБА_1 з урахуванням відомостей про розмір нарахованої та виплаченої індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Л.М. Опімах