
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"29" квітня 2021 р. Справа № 300/1861/21
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви приватного акціонерного товариства "Серін-Ліс" до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування наказів та податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Приватне акціонерне товариство "Серін-Ліс" звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області в якому просить:
- визнати протиправними та скасувати Накази №1412 12.11.2020, №1460 від 20.11.2020;
- визнати протиправними та скасувати Накази №1636 14.12.2020, №1715 від 21.12.2020;
- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №006893/0701 від 17.12.2020, №000356/0701 від 26.01.2021.
Приписами пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Втім, позивачем не долучено до позовної заяви належних доказів про сплату судового збору, оскільки платіжні доручення, які містяться в матеріалах позову свідчить про сплату судового збору в неналежному розмірі.
З урахуванням вимог частини 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.
За змістом вимог частини 1 і 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (надалі, також - Закон №3674-VI).
Згідно із статями 1 та 2 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону №3674-VI передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За приписами пункту 1 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
При цьому, окремі рішення, прийняті суб`єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Із змісту позовної заяви слідує, що позивач просить суд: визнати протиправними та скасувати Накази №1412 12.11.2020, №1460 від 20.11.2020; визнати протиправними та скасувати Накази №1636 14.12.2020, №1715 від 21.12.2020; визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №006893/0701 від 17.12.2020, №000356/0701 від 26.01.2021.
Суд звертає увагу, що наказом №1412 12.11.2020 зобов`язано провести документальну позапланову виїзну перевірку ПАТ "Серін-Ліс" щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за вересень 2020, а наказом №1460 від 20.11.2020 продовжено терміни такої, за наслідками яких складено акт від 27.11.2020.
Також, наказом № 1636 14.12.2020 зобов`язано провести документальну позапланову виїзну перевірку ПАТ "Серін-Ліс" щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за вересень 2020, а наказом №1715 від 21.12.2020 продовжено терміни такої, за наслідками яких складено відповідний акт від 30.12.2020.
Відтак, звернена до суду вимога про визнання протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення 006893/0701 від 17.12.2020, №000356/0701 від 26.01.2021 відповідача суб`єкта владних повноважень (Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області), безпосереднім наслідком якої є зміна складу майна позивача (ПАТ "Серін-Ліс"), є майновою, а позовні вимоги про визнання протиправними та скасування наказів №1412 12.11.2020, №1460 від 20.11.2020 та наказів №1636 14.12.2020, №1715 від 21.12.2020 носять немайновий характер.
В зв`язку із вищенаведеним, суд зазначає, що дана позовна заява містить три самостійні позовні вимоги, кожна з яких є об`єктом сплати судового збору.
Відповідно до абзацу 1 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Абзацом 2 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, відповідно пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Абзацом 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", який вступив в дію з 01.01.2021 року, встановлено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2021 року складає 2270,00 грн.
Як наслідок, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову із заявленими ПАТ "Серін-Ліс" позовними вимогами становить 13756,01 грн, а саме за дві позовні вимоги немайнового характеру 4540,00 грн. та майнового характеру 9216,01 грн (із розрахунку ціни позову).
Проте, згідно платіжних доручень № 3787 від 26.02.2021 та № 144 від 16.042021 №, позивачем сплачено судовий збір в сумі 11486,01 грн, що свідчить про сплату судового збору в неналежному розмірі. Відтак ПАТ "Серін-Ліс" слід додатково сплатити судовий збір за подання даного позову у розмірі 2270,00 грн.
Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку з вищевикладеним, згідно з вимогами статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись статтями 161, 169, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Перфект Пак" до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій, скасування наказу та податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення вказаного недоліку шляхом подання до суду документа про сплату судового збору у розмірі 2270,00 грн.
Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків у визначений строк позовна заява буде повернена.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/ Микитин Н.М.