Рішення № 96646155, 29.04.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2021
Номер справи
160/1551/21
Номер документу
96646155
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2021 року Справа № 160/1551/21 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Юркова Е.О.,

розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до начальника Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Каретіної Оксани Володимирівни про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

01.02.2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до начальника Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Каретіної Оксани Володимирівни з вимогами:

- визнати протиправною бездіяльність начальника Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Каретіної Оксани Володимирівни, яка виявилася у не належному застосуванні управлінської функції в розумінні п. 18, 19 ч. 1 ст. 4 КАСУ, у порушені правової форми розгляду заяви позивача від 08.04.19 р. вх. 483;

- визнати протиправною бездіяльність начальника Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Каретіної Оксани Володимирівни, яка виявилася у не винесенні за результатами розгляду звернення від 08.04.19 р. вх. 483 індивідуального акту та у порушенні управлінської функції відповідно п. 18, 19 ч. 1 ст. 4 КАСУ і ст. 3,19, 33,46,71 Конституції України;

- визнати протиправною бездіяльність начальника Управління праці та соціального захисту населення виконавчою комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Каретіної Оксани Володимирівни, яка виявилася у не вжитті заходів для забезпечення права на отримання інформації, у відмові звернутися клопотанням до голови виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради для вжиття заходів які гарантували виконання ст. 33, 46, 71 Конституції України і індивідуальним актом визнати загальне, рівне і пряме виборче право позивача, для обирання президента після розгляду заяви від 08.04.19 р. вх. 483 до правової позиції ст. 68-71 Конституції України;

- визнати протиправною бездіяльність начальника Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м,Кривий Ріг ради Каретіної Оксани Володимирівни, яка виявилася у порушенні права на свободу від шкоди, спричиненої неналежним функціонуванням системи місцевого самоврядування, недбалістю і помилками його після розгляду заяви від 08.04.19 р. вх. 483 та зазначити закон вимоги якого порушено ним згідно ст. 249 КАС України.

В обґрунтування позову позивачем зазначено, що звернувся до начальника Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Каретіної О.В. з письмовою заявою від 08.04.2019 р. вх.№ 483 про вжиття системи заходів. Проте відповідачем заява позивача належним чином не розглянута, оскільки рішення, яке стосується забезпечення права на вибори, права на свободу пересування, права на державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії позивача на заяву від 08.04.2019 р. вх.№ 483 не отримано. Позивач вважає таку бездіяльність відповідача протиправною, і з метою захисту своїх порушених прав та законних інтересів звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.03.2021 року відкрито провадження у даній справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Відповідачем 23.04.2021 року подано відзив на позовну заяву (вх.. № 6665/21), в якому просив у задоволенні позовних вимог відмовити. В обґрунтування відзиву відповідач зазначив, що на вимогу позивача його було запрошено з метою забезпечення його присутності при розгляді звернення від 08.04.2019 р. вх.№ 483, проте таке запрошення позивачем не було отримано та конверт повернувся на адресу управління. Звернення позивача від 08.04.2019 р. вх.№ 483 було розглянуто відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян». Вказує, що відповідач не є субєктоа нормотворчості, тому не наділений повноваженнями приймати нормативно-правові індивідуальні акти, а законом не передбачено прийняття індивідуальних актів за результатом розгляду звернення громадян. Листом від 03.05.2019 р. № 2749 позивачу надано вичерпну відповідь на запит від 08.04.2019р. вх.№ 483, яку направлено позивачу поштою. Таким чином, твердження ОСОБА_1 про порушення його прав та інтересів під час розгляду звернення є безпідставним та необґрунтованим.

Справа розглянута в межах строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленого статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України - в межах тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до начальника Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Каретіної Оксани Володимирівни із заявою (запитом) від 08.04.2019 р. вх.№ 483, в якій просив:

1. Індивідуальним актом визначити місце мого мешкання за адресою АДРЕСА_1 за якою я надаю соціальні послуги інваліду для складання і надання довідки про склад сім`ї для призначення усіх видів допомоги і забезпечень для мене рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму та захисту свободи пересування, вільного вибору місця проживання, належного разрахунку субсідії на комунальні послуги та забезпечення права голосу на виборах президента 21.04.19 р.;

2. Надати довідку про склад сім`ї відповідно до складеного акту про місце мого мешкання для призначення усіх видів допомоги забезпечення для мене рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму згідно статей 3,19, 22, 33, 46, 48 Конституції України;

3. Вжитти системи заходів, спрямованих на знесення інформації стосовно мене до Єдиного державного демографічного реєстру, звернувшись до голови виконавчого комітету Тернівської районної у м Кривий Ріг ради Виконкому міської ради у м. Кривого Рогу державної адміністрації Дніпропетровської області, Кабінету Міністрів України, копії звернень надати мені для ознайомлення;

4. Розпорядженням усі необхідні документи які у вашій справі направити до відділу реєстрації для оформлення місця мого перебування за адресою АДРЕСА_1 ;

5. Негайно розпорядженням по управлінню викорастати усі свої управлінські повноваження для забеспечення гарантій ст. 33, 71 Конституції України, прийняттям рішення по складенню акта про місце мого мешкання чим надати можливість одержання державних соціальних гарантій та вільне волевиявлення на виборах президента 21.04.2019р.;

6. Надати копію статей законодавства, які забороняють вашому самостійному підрозділі виконавчого комітету Тернівської районної у м Кривий Ріг ради скласти акт, яким визначити місце мого мешкання за адресою АДРЕСА_1 , за якою я надаю соціальні послуги інваліду для складання і надання довідки про склад сім`ї щоб призначити види допомоги і забезпечення конституційні гарантії відповідно до ст.3, 71 Конституції України;

7. Окремим листом пояснити, яка установа виконавчої влади крім вашої установи, при даних обставинах, мала повноваження забезпечити мої права на соціальний захист, мала вжити заходи усунення причин, що породжують не забеспечення моїх конституційних прав;

8. Індивідуальним актом на підставі ст. 3, 8, 19, 22, 33, 46, 48, 55, 68, 71, 92 Конституції України вжити заходи для забеспечення моїх конституційних прав;

9. Звернутися до голови виконавчого комітету Тернівської районної у м Кривий Ріг ради для вжиття заходів які гарантували виконання ст. 33, 46, 71 Конституції України і згідно рішення Криворізької міської ради від 31.03.2016 р. № 381 «Про обсяг і межі повноважень районних у місті ради та їх виконавчих органів» вжити систему заходів індивідуальним актом визнати моє загальне рівне і виборче право для обирання президента 21.04.2019 р.;

10. Надати запрошення для мене з повідомленням про повноваження осіб з приводу розгляду моєї заяви від 08.04.19 р.;

11. Відправити мої додані заяви для належного реагування та забезпечення захисту моїх конституційних прав;

12. Надати ваші рішення та вихідний номер і дату відправки моїх заяв від 08.04.19 р. Директору КУ Будинку нічного перебування КМР Голові виконавчого комітету Покровської районної у м.Кривий Ріг ради;

13. Надати належно завірену копію двох заяв від 05.09.18р. форми за наказом міністерства соцполітики України № 96 від 22.02.12р. та за вх.№521.

Листом від 25.04.2019р. № 2645 позивач був запрошений до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради для розгляду звернення; розгляд звернення призначено на 03.05.2019 р. о 10:00 год.

Вказаний лист 26.04.2019р. було направлено ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 , проте конверт повернуто до відправника з причиною повернення «за спливом терміну зберігання».

03.05.2019 року відбувся розгляд звернення ОСОБА_1 від 08.04.2019 р. вх.№ 483, що підтверджено протоколом засідання з питань розгляду звернення ОСОБА_2 від 08.04.2020 р.

Листом управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради від 03.05.2019 р. № 2749 дано відповідь на звернення позивача, згідно якої: - ".... П. 1, 2. Відповідно до п. 3.14 Положення про управління праці та соціального захисту населення, затвердженого рішенням виконкому Тернівської районної у місті ради 31.08.2018 № 281, управління праці та соціального захисту населення здійснює обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян для вирішення питання надання державних соціальних допомог та субсидій з метою визначення складу сім`ї, ступінь нужденності та можливості знаходження додаткових джерел для її існування у разі виникнення потреби в уточненні обставин, що стосуються справи.

В управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районої у місті Кривому Розі ради Ви отримуєте компенсаційну виплату непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом І групи або престарілим, який досяг 80-річного віку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 832.

Вищезазначеною постановою не передбачено складання акту обстеження умов проживання отримувачів даного виду компенсації.

Відповідно до рішення Криворізької міської ради від 31.03.2016 № 381 «Про обсяг межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів» складати та надавати акт про фактичне місце проживання або перебування фізичних осіб з метою складання довідки про склад сім`ї або внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру також представляти їх інтереси у вищестоящих організаціях та в судах щодо визначення місця проживання/перебування не входить до компетенції виконкому Тернівської районної місті ради, стуктурним підрозділом якого є управління праці та соціального захисту населення.

З питання умов реєстрації місця проживання та видачі довідки про склад сім`ї повторно рекомендуємо Вам звертатись до відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Тернівської районної у місті ради за адресою: вул. Короленка, 1а, к. 127.

Відповідно до ст. 33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір міст проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися Україну.

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної місті ради жодним чином не обмежує свободу Вашого пересування, гарантовану вищевказаною статтею Конституції, та не має делегованих повноважень щодо визначення місця Вашого перебування.

П. 3. Реєстрація місця перебування осіб, що звернулися за захистом в Україні здійснюється на визначений законодавством строк на підставі документів, визначених пунктом 18 постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації Єдиного державного демографічного реєстру» (крім квитанції про сплату адміністративні збору), а саме:

1) заява за формою згідно з додатком 8;

2) документ, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця перебування;

3) документи, що підтверджують:

право на проживання в житлі, — ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди) рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі пільг на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або документи;

право на перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи, - довідка про прийняття на обслуговування в спеціальній соціальній установі, закладі соціального обслуговування соціального захисту особи за формою згідно з додатком 9, копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджується Мінсоцполітики (для осіб, які перебувають на обліку у цих установах або закладах);

проходження служби у військовій частині, адреса, якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини за формою згідно з додатком 10 (для військовослужбовців, військовослужбовців строкової служби);

4) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

Порядком передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру (ЄДДР) визначено механізм, форми та строки передачі інформації про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування до територіальних органів та підрозділів Державної міграційної служби (ДМС) для внесення її до відомостей інформаційної системи ДМС Єдиного державного демографічного реєстру.

Доступу до ЄДДР органам місцевого самоврядування не передбачено чинним законодавством.

Враховуючи вищевикладене, повідомляємо, що начальник управління праці та соціального захисту населення не має повноважень для вжиття заходів щодо внесення інформації стосовно Вас до Єдиного державного демографічного реєстру.

П. 4. Щодо Вашої вимоги направити документи до відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Тернівської районної у місті ради в черговий повідомляємо, що ОСОБА_3 особова справа по виплаті компенсації непрацюючій працездатній особі, яка здійснює догляд за інвалідом І групи, не містить документів, необхідних для здійснення реєстрації Вашого місця перебування/проживання.

П. 5, 6, 7, 8. Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті Кривому Розі ради здійснює призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям на підставі Закону України від 01.06.2000 №1768-ІІІ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям», постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям» та з урахуванням вимог Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів всіх, видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2206 № 345.

Відповідно до п.п. 3, 4 Порядку, призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється управлінням праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживанням уповноваженого представника малозабезпеченої сім`ї. Соціальна допомога може бути призначена і виплачена за місцем фактичного проживання заявника умови неотримання такої допомоги в органах праці та соціального захисту за місцем реєстрації.

Вищевказаними нормативними документами не передбачено у разі відсутності заявника зареєстрованого місця проживання складати акт про його фактичне споживання на його підставі призначати допомогу.

В черговий раз повідомляємо, що для реалізації права на призначення отримання можливості вільного волевиявлення на виборах Президента України необхідно особисто вирішити питання реєстрації місця проживання, звернувшись до відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому районної у місті ради з необхідним пакетом документів (щодо пакету документів роз`яснення Вам надавались неодноразово у письмовій формі).

В управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті Кривому Розі ради Ви отримуєте компенсаційну виплату непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом І групи або престарілим, який досяг 80-річного віку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 832. Вищевказаною постановою встановлено, що розмір компенсаційної виплати становить 4,80 грн. і здійснюється з урахуванням індексації та на теперішній час становить 32,71 грн. щомісячно. Іншого даною постановою не передбачено.

П.9. Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради та його керівник не мають законних повноважень від Вашого імені звертатись до будь-яких вищестоящих організацій щодо вирішення питання забезпечення Вам виборчого права, та не наділені правом внесення відомостей до Державного реєстру виборців.

П. 10. Щодо надання Вам запрошення з метою присутності при розгляді і звернення від 08.04.2019 повідомляємо наступне.

25.04.2019 за вихідним № 2645 Вам було надіслано лист-запрошення, в зазначено, що розгляд даного звернення призначено на 10:00 год. 03.05.2019 в управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради.

Так як в зазначений термін до управління Ви не з`явилися, Ваше звернення розглянуто без Вашої присутності, відповідь надається поштою в письмовій формі на зазначену у зверненні адресу: вул. Ухтомського, 2/8.

П. 11, 12. Ваша заява на ім`я директора КУ «Будинок нічного перебування» надіслана за належністю 10.04.2019 за вихідним № 2364.

Ваші заяви на ім`я голови виконкому Покровської районної у місті ради та реєстрації місця проживання громадян виконкому Покровської районної у місті ради надіслані за належністю 10.04.2019 за вихідним № 2366.

П. 13. Управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради на Вашу вимогу надає Вам копію заяви від 05.09.2018, поданої Вам управління для перевірки права на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.

Щодо надання копії Вашого звернення до управління від 05.09.2018 зареєстрованого за вх. .Ne 521 повідомляємо наступне.

Згідно ст. 7 Закону України «Про звернення громадян» 06.09.2018 для розгляду питань № 2, 5, 6, 8, 9, 10 Ваша заява була направлена за належністю до відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Тернівської районної у місті ради (копія супровідного листа додається).

Враховуючи вищевикладене, для отримання копії вищезазначеної заяви необхідно звернутись до відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Тернівської районної у місті ради".

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Закон України «Про звернення громадян» (далі - Закон № 393/96-ВР) регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об`єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.

Відповідно до статті 1 Закону № 393/96-ВР, громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Згідно статті 7 Закону № 393/96-ВР, звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю та розгляду.

Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.

Статтею 18 Закону № 393/96-ВР встановлено, що громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право: особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви; знайомитися з матеріалами перевірки; подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу; бути присутнім при розгляді заяви чи скарги; користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку; одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги; висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги; вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень.

Згідно статті 19 Закону № 393/96-ВР, органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об`єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов`язані: об`єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову; на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу; скасовувати або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою чи скаргою рішень; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об`єднання громадян за місцем проживання громадянина; у разі визнання заяви чи скарги необґрунтованою роз`яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи.

У разі необхідності та за наявності можливостей розгляд звернень громадян покладається на посадову особу чи підрозділ службового апарату, спеціально уповноважені здійснювати цю роботу, в межах бюджетних асигнувань. Це положення не скасовує вимоги абзацу дев`ятого частини першої цієї статті.

Статтею 15 Закону № 393/96-ВР чітко визначено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

У вказаній заяві (запиті) ОСОБА_1 від 08.04.2019 р. вх.№ 483 викладено 13 пунктів запиту до управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради.

Аналізуючи зміст листа управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради від 03.05.2019 р. № 2749, суд приходить до висновку, що відповідачем розглянуто заяву ОСОБА_1 від 08.04.2019р. вх.№ 483 в повному обсязі, не порушено процедури розгляду заяви та надано відповідь на всі пункти заяви (запиту).

Щодо бездіяльності в частині неприйняття рішень за результатом розгляду заяви від 08.04.2019 р. вх.№ 483 суд вказує, що сам факт розгляду даної заяви (запиту) та надання відповіді є кінцевим результатом розгляду заяви (запиту) від 08.04.2019 р. вх.№ 483.

Щодо інших позовних вимоги, а саме:

- визнати протиправною бездіяльність начальника Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Каретіної Оксани Володимирівни, яка виявилася у не винесенні за результатами розгляду звернення від 08.04.19 р. вх. 483 індивідуального акту та у порушенні управлінської функції відповідно п. 18, 19 ч. 1 ст. 4 КАСУ і ст. 3,19, 33,46,71 Конституції України;

- визнати протиправною бездіяльність начальника Управління праці та соціального захисту населення виконавчою комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Каретіної Оксани Володимирівни, яка виявилася у не вжитті заходів для забезпечення права на отримання інформації, у відмові звернутися клопотанням до голови виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради для вжиття заходів які гарантували виконання ст. 33, 46, 71 Конституції України і індивідуальним актом визнати загальне, рівне і пряме виборче право позивача, для обирання президента після розгляду заяви від 08.04.19 р. вх. 483 до правової позиції ст. 68-71 Конституції України;

- визнати протиправною бездіяльність начальника Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м,Кривий Ріг ради Каретіної Оксани Володимирівни, яка виявилася у порушенні права на свободу від шкоди, спричиненої неналежним функціонуванням системи місцевого самоврядування, недбалістю і помилками його після розгляду заяви від 08.04.19 р. вх. 483 та зазначити закон вимоги якого порушено ним згідно ст. 249 КАС України - суд вважає за доцільне зазначити наступне.

Означені позовні вимоги заявлені у зв`язку з неналежним розглядом заяви від 08.04.2019 р. вх.№ 483, проте, як встановлено судом, відповідачем не була допущено протиправної бездіяльності при розгляді вказаної заяви, отже суд дійшов висновку, що вказані позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Також, при вирішені цього спору, суд, відповідно до частин першої-другої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до приписів статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З аналізу матеріалів справи, виходячи із змісту позовних вимог та його обґрунтування, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову ОСОБА_1 .

Керуючись ст.ст. 2, 9, 72-77, 242-243, 245-246, 258, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до начальника Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради Каретіної Оксани Володимирівни (50083, м. Кривий Ріг, вул. Ухтомського, буд. 23, ІК в ЄДРПОУ 03192359) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 29 квітня 2021 року.

Суддя Е.О. Юрков