
328/1094/21
29.04.2021
3/328/565/21
3/328/566/21
П О С Т А Н О В А
Іменем України
29 квітня 2021 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Андрущенко О.Ю.,
розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з відділення поліції № 3 Пологівського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Запорізькій області,про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , громадянина України, який не працює, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 187 КУпАП,
в с т а н о в и в:
10.03.2021 року о 23 год. 41 хв. громадянин ОСОБА_1 під час перевірки був відсутній за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_2 , чим порушив п. 1 ухвали Вільнянського районного суду від 29.10.2020 року про встановлення адміністративного нагляду.
13.03.2021 року о 00 год. 20 хв. громадянин ОСОБА_1 під час перевірки був відсутній за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_2 , чим порушив п. 1 ухвали Вільнянського районного суду від 29.10.2020 року про встановлення адміністративного нагляду.
При розгляді справиОСОБА_1 присутнім не був, про час та місце розгляду справи повідомлявся судом шляхом направлення судової повістки, яка повернулася до суду з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».
Слід зазначити, що протокол про адміністративне правопорушення складається на місці його вчинення. Так, як зазначено в протоколах про адміністративні правопорушення, особу порушника встановлено на підставі паспорту, у зв`язку з чим, в суду відсутні підстави вважати про неправильну адресу проживання ОСОБА_1 ..
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 23.08.2018 (справа №11-237сап18) звертає увагу на те, що право особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, на особисту участь при розгляді її справи чи участь її адвоката встановлена ч.1 ст.268 КУпАП, не є абсолютним, а суддям необхідно дотримуватися необхідного балансу між забезпеченням права особи на участь у розгляді справи та самим розглядом з дотриманням як строків розгляду справи судом, так і строку можливого притягнення особи до адміністративної відповідальності.
В постанові від 15 травня 2019 року у справі № 0870/8014/12, адміністративне провадження № К/9901/6938/19, Верховний Суд дійшов висновку, що «сторона, яка задіяна в ході судового розгляду зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки».
Верховним Судом в п. 34 постанови від 12 березня 2019 року по справі № 910/9836/18 також зазначено, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду є обов`язком не тільки для держави, а й в осіб, які беруть участь у справі.
З огляду на викладене, суд вважає про належні заходи, направлені для завчасного повідомлення особи про час та місце розгляду справи.
Викладене підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАБ № 025692 від 17 березня 2021 року, серії ВАБ № 025693 від 17 березня 2021 року, рапортами, зареєстрованими в інформаційно-телекомунікаційній системі «Інформаційний портал Національної поліції України» № 1486 від 10.03.2021 року, № 1538 від 13.03.2021 року, рапортом, Ухвалою Вільнянського районного суду Запорізької області від 29.10.2020 року про встановлення адміністративного нагляду, постановою про встановлення обмежень піднаглядному, довідкою про звільнення, довідкою, копією паспорту, доповідною запискою, довідкою про результати проведеної бесіди з піднаглядним.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме: повторно протягом року після накладання адміністративного стягнення порушив п.3 ч.1 ст.187 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст. 23, 33 КУпАП, виходячи з того, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами і враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який не працює, вже притягався до адміністративної відповідальності, вважаю необхідним та достатнім призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст.ст. 36, 187 ч 2, 283, 284 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 (сто сімдесят) грн..
Платiжнi реквiзити для сплати адміністративних штрафів та інших санкцій (Токмацька міська ТГ)
Отримувач коштів ГУК у Зап.обл/ТГ м.Токмак/21081100Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37941997Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA808999980313000106000008507Код класифікації доходів бюджету 21081100Призначення платежу Адміністративні штрафи та інші санкції
Відповідно до вимог ст.ст. 307, 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Cуддя