
Господарський суд
Житомирської області
__________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "27" квітня 2021 р. Справа № 906/1155/20
Господарський суд Житомирської області у складі судді Макаревича В.А., за участі секретаря судового засідання Підгаєцької М.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 906/1155/20
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" (Хмельницька область, Славутський район, с. Крупець)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроуспіх-1" (Житомирська область, Олевський район, с. Кишин)
про банкрутство
За участі представників:
від боржника: розпорядник майна Микитюк А.І.;
від кредиторів: Менський В.В., представник ГУ ДПС у Житомирській області;
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроуспіх-1" (Житомирська область, Олевський район, с. Кишин).
Ухвалою суду від 17.11.2020, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроуспіх-1" (Житомирська область, Олевський район, с. Кишин, вул.Житомирська (колишня Леніна), буд.55, ідентифікаційний код 39320297); введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів.
Ухвалою Господарського суду від 16.03.2021, зокрема, відкладено розгляд заяви від 15.02.2021 №159/06-30-20-02 Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області про визнання кредиторських вимог до боржника на суму 71 242,81 грн до наступного судового засідання; призначено наступне судове засідання на "27" квітня 2021 р. о 15:20 год.
До початку розгляду справи на адресу суду від розпорядника майна Микитюка А.І. надійшли наступні матеріали:
- 16.03.2021 - звіт про проведену роботу у процедурі розпорядження майном від 12.03.2021 з доданими матеріалами;
- 31.03.2021 - повідомлення про розгляд заяви з грошовими вимогами від 30.03.2021;
- 05.04.2021 - звіт про проведену роботу у процедурі розпорядження майном від 12.03.2021 з доданими матеріалами;
- 08.04.2021 - клопотання від 06.04.2021 про виплату основної грошової винагороди на суму 42 507 грн;
- 08.04.2021 - клопотання від 06.04.2021 про затвердження звіту про нарахування основної грошової винагороди за період з 17.11.2020 по 31.03.2021 на суму 76 000 грн.
У судовому засіданні розпорядник майна повідомив про вчинені дії у процедурі розпорядження майном згідно поданих звітів.
Представник Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області заперечень до поданих звітів розпорядника майна не мав.
У судовому засіданні розглядалася заява від 15.02.2021 №159/06-30-20-02 Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області про визнання кредиторських вимог до боржника на суму 71 242,81 грн.
Представник Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області подану до суду заяву підтримав у повному обсязі.
Розпорядник майна Микитюк А.І. грошові вимоги кредитора визнав повністю, про що надав письмовий відзив.
Розглянувши вищезазначену заяву, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Судом установлено, що боржник відповідно до статті 15 Податкового кодексу України є платником податків.
Платники податків зобов`язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України (ст. 16).
Відповідно до п.п. 14.1.175 пунку 14.1 ст. 14 Податкового кодексу встановлено, що податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов`язання, сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашення пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно до пп.54.3.3, п.54,3 ст.54 Податкового кодексу України - контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення/збільшення від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені у томі числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення - рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Як вбачається з матеріалів заяви та доданих до неї матеріалів станом на день звернення до суду із заявою за боржником рахується податковий борг :
- з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 510 грн штрафних санкцій за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності. Штрафна санкція підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0025125233 від 30.03.2020, яке долучено до матеріалів справи (а.с. 134, т 2). Зазначене вище податкове повідомлення-рішення було надіслано податковим органом на адресу боржника;
- з орендної плати з юридичних осіб на суму 67 132,81 грн, що виникли на підставі податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 9049340905 від 18.03.2019 на суму 133006,69 грн, залишок боргу, що підлягає сплаті - 66 112,81 грн та 1020 грн штрафних санкцій, що підтверджуються податковим повідомленням-рішенням №0036915204 від 24.04.2020, яке долучено до матеріалів справи (а.с. 138, т 2). Зазначене вище податкове повідомлення-рішення було надіслано податковим органом на адресу боржника.
Також, кредитором заявлено грошові вимоги до боржника на суму 3600 грн основного боргу з єдиного соціального внеску.
Вимоги кредитора до боржника виникли на підставі наступного.
Відповідно п. 3-1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.07.2010 (далі - Закон №1-17) органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи.
Єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI, платниками єдиного внеску, зокрема, є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI).
Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону від 08.07.2010 №2464-VI, платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
У відповідності до ч. 12 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Сума заборгованості боржника з ЄСВ становить 3600 грн, що підтверджується звітом (а.с.140, т 2).
Завданням господарського суду у попередньому засіданні є перевірка заявлених до боржника грошових вимог конкурсних кредиторів, які можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору (аналогічна правова позиція викладена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 29.01.2019 у справі №916/4644/15; Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 10.12.2019 у справі № 913/479/18).
Відповідно до ст.74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на не вчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину не вчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку задовольнити заяву Головного управління Державної податкової служби України у Житомирській області №159/06-30-20-02 від 15.02.2020 про грошові вимоги до боржника на суму 71 242,81 грн та визнати грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області на загальну суму 71 242,81 грн, серед яких 3 600 грн - віднести до другої черги реєстру вимог кредиторів, 66 112,81 грн - віднести до третьої черги реєстру вимог кредиторів, 1 530 грн - віднести до шостої черги та 4540 грн витрат по сплаті судового збору, які віднести до першої черги.
У судовому засіданні розглядався реєстр вимог кредиторів ТОВ "Агроуспіх-1".
Розпорядник майна у судовому засіданні повідомив про включених до реєстру кредиторів та черговість їх вимог.
Представник ГУ ДПС у Житомирській області заперечень до поданого реєстру вимог кредиторів не мав.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши поданий до суду реєстр вимог кредиторів, суд вважає за необхідне зазначити таке.
У відповідності до ст.47 Кодексу України з процедур банкрутства попереднє засідання господарського суду проводиться не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців з дня проведення підготовчого засідання суду. Про попереднє засідання суду повідомляються сторони, а також інші учасники провадження у справі про банкрутство, визнані такими відповідно до цього Кодексу.
У попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
У разі необхідності господарський суд може оголосити перерву в попередньому засіданні.
За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються:
розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;
розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;
дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;
дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.
Розпорядник майна за результатами попереднього засідання вносить до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.
Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов`язань у шосту чергу.
Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі.
Ухвала попереднього засідання є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).
Ухвала господарського суду, постановлена за результатами попереднього засідання, може бути оскаржена стороною у справі про банкрутство лише в частині конкретних вимог кредиторів.
Розпорядником майна Комликом І.С. подано реєстр вимог кредиторів ТОВ "Агроуспіх-1" із включенням до нього наступних кредиторів:
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" на суму 836 482,62 грн основного боргу, який віднести до четвертої черги; 575 597,26 грн неустойки, яку віднести до шостої черги; 21 020 грн витрат по сплаті судового збору та 42 507 грн авансування винагороди арбітражного керуючого, які віднести до першої черги;
- Головне управління державної податкової служби України у Житомирській області на суму 3 600 грн основного боргу, який віднести до другої черги; 66 112,81 грн основного боргу, який віднести до третьої черги;1530 грн неустойки, яку віднести до шостої черги; 4 540 грн витрат по сплаті судового збору, які віднести до першої черги.
З огляду на зазначене, поданий реєстр вимог кредиторів слід затвердити відповідно до ст.47 Кодексу України з процедур банкрутства.
Також суд вважає за необхідне прийняти та призначити у наступне судове засідання клопотання розпорядника майна Микитюка А.І. від 06.04.2021 про виплату основної грошової винагороди на суму 42507 грн та клопотання від 06.04.2021 про затвердження звіту про нарахування основної грошової винагороди за період з 17.11.2020 по 31.03.2021 на суму 76 000 грн.
Керуючись ст. 2, п. 4 ст. 9, ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234 - 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Житомирської області
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити заяву Головного управління Державної податкової служби України у Житомирській області №159/06-30-20-02 від 15.02.2020 про грошові вимоги до боржника на суму 71 242,81 грн.
2. Визнати грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області на загальну суму 71 242,81 грн, серед яких 3 600 грн - віднести до другої черги реєстру вимог кредиторів, 66 112,81 грн - віднести до третьої черги реєстру вимог кредиторів, 1 530 грн - віднести до шостої черги та 4540 грн витрат по сплаті судового збору, які віднести до першої черги.
3. Затвердити реєстр вимог кредиторів ТОВ "Агроуспіх -1" із включенням до нього наступних кредиторів:
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Суффле Агро Україна" на суму 836 482,62 грн основного боргу, який віднести до четвертої черги; 575 597,26 грн неустойки, яку віднести до шостої черги; 21 020 грн витрат по сплаті судового збору та 42 507 грн авансування винагороди арбітражного керуючого, які віднести до першої черги;
- Головне управління державної податкової служби України у Житомирській області на суму 3 600 грн основного боргу, який віднести до другої черги; 66 112,81 грн основного боргу, який віднести до третьої черги;1530 грн неустойки, яку віднести до шостої черги; 4 540 грн витрат по сплаті судового збору, які віднести до першої черги.
4. Призначити підсумкове засідання суду на "01" червня 2021 р. о 15:20 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, зал судових засідань № 733.
5. Зобов`язати розпорядника майна Микитюка А.І.:
- організувати проведення зборів кредиторів у відповідності до ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства, вирішити питання стосовно подальшого розгляду справи та відповідні протоколи надати суду;
- надати до суду докази проведення аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника; виявлення (надання відповідного висновку про наявність (відсутність)) ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства; зазначити про наявність (або відсутність) активів у боржника на відповідну суму; наявність (відсутність) підстав для переходу до ліквідаційної процедури.
6. Прийняти та призначити в наступне судове засідання для розгляду клопотання від 06.04.2021 про виплату основної грошової винагороди на суму 42 507 грн та клопотання від 06.04.2021 про затвердження звіту про нарахування основної грошової винагороди за період з 17.11.2020 по 31.03.2021 на суму 76 000 грн.
7. Повідомити учасників провадження у справі про дату, час та місце наступного засідання суду.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена у встановленому порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Північно - Західного апеляційного господарського суду або через Господарський суд Житомирської області.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/.
Суддя Макаревич В.А.
Список розсилки
1 - в справу
2 - ТОВ "Суффле Агро Україна" - на електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_3 та на адресу : 30068, Хмельницька область, Славутський район, с. Крупець, вул. Богдана Хмелницького, 43;
3- ТОВ "Агроуспіх-1" - 11040, Житомирська обл., Олевський район, с. Кишин, вул. Житомирська (колишня Леніна), буд. 55 - (рек.з повідом.)
4 - арбітражному керуючому Микитюк А. І. - АДРЕСА_1, e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 на електронну пошту та рек.
5-Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області вул.Юрка Тютюника,7,м.Житомир,10003, ІНФОРМАЦІЯ_2 - на електронну пошту