Постанова № 96591004, 23.04.2021, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
23.04.2021
Номер справи
346/460/21
Номер документу
96591004
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 346/460/21

Провадження № 3/346/1055/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2021 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

Суддя Коломийського міськрайонного суду Беркещук Б.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Коломийського районного відділу поліції ГУНП України в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , українця, непрацюючого, громадянина України,

- за ст. 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння при таких обставинах. 25 січня 2021 о 03.23 год на автодорозі Н-10,151 км +800м Івано-Франківської області ОСОБА_1 керував автомобілем матки Skoda Octavia д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп`яніння , а саме запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, що не відповідає обстановці. Огляд на стан сп`яніння проводився у визначеному законом порядку в мед закладі. Висновок лікаря № 59, чим порушив п.2.9-а ПДР за що передбачена відповідальність ч.1 ст.130 КУпАП.

На розгляд справи ОСОБА_1 повторно не з`явився, про місце та час розгляду справи повідомлений належним чином шляхом надіслання судового виклику, причин своєї неявки суду не повідомив

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне і об`єктивне з`ясування всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Суд прийняв вичерпні заходи для повідомлення особи про час та місце розгляду справи, забезпечивши можливість з`явитися до суду і захистити свої права. Крім того, інформація про судові засідання, яка розміщена на веб-порталі «Судова влада України», є відкритою, то суд вважає, що правопорушник є належним чином повідомлений про судовий розгляд.

За таких обставин, з метою дотримання розумного строку розгляду справи та недопущення закриття провадження у справі у зв`язку із закінченням строків притягнення особи до адміністративної відповідальності, з урахуванням достатності обсягу наявних доказів прийнято рішення розглянути справу у відсутності ОСОБА_1 ..

Згідно зіст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, чи завдано матеріальну шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з положеннямист.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог п. 2.9-а Правил дорожнього руху, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

Дослідивши матеріали справи, зокрема протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 196302 від 25.01.2021 р. (а.с.1), письмові пояснення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 25.01.2021 з яких вбачається, що в їх присутності водій ОСОБА_4 відмовився у встановленому законом порядку пройти огляд для визначення стану сп`яніння на місці зупинки за допомогою приладу Драгер (а.с.2); оптичний диск з відеофайлом, котрий підтверджує обставини вчинення адміністративного правопорушення, зокрема з якого видно, що правопорушник ухилявся від проходження огляду для визначення стану сп`яніння на місці зупинки за допомогою приладу Драгер, запропонувавши пройти огляд в медичному закладі, де було проведено лікарем відповідне обстеження( двічі пройдено ОСОБА_5 огляду на стан сп`яніння за допомогою приладу Драгер з результатом 0,88 проміле та відібрано біозразки) та надано висновок № 59 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів , що знижують увагу та швидкість реакції згідно якого ОСОБА_5 перебуває у стані алкогольного сп`яніння, вважаю, що в діях останнього наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, і його вина доведена матеріалами даної справи.

Згідно із ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

У рішенні по справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» («O'Halloran and Francis v. the United Kingdom») [GC] no. 15809/02 і 25624/02 ECHR 29.06.2007, постановлено, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.

При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_5 за вчинене адміністративне правопорушення судом не встановлено.

Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 вчинив дане правопорушення, що є грубим порушенням порядку користування наданим йому правом керувати транспортним засобом, дохожу висновку про застосування до правопорушника адміністративного стягнення в межах санкції, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП

На підставі наведеного та керуючись ст. ст.33,221,283,284,294 КпАП України,-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів строком на 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір в сумі 454 грн. (на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету22030106).

Штраф підлягає сплаті не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

Строк пред`явлення постанови до примусового виконання становить три місяці із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.

Водій транспортного засобу вважається позбавленим спеціального права з дня винесення постанови. Якщо він ухиляється від здачі документа, що посвідчує право керування транспортним засобом, то строк позбавлення спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів, з дня ухвалення постанови.

Суддя Беркещук Б. Б.