
Справа № 420/14929/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко O.A., розглядаючи за правилами спрощеного позовного провадження в приміщенні суду справу за позовом Головного управління Держпраці в Одеській області до комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» про застосування заходів реагування,–
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду 24 листопада 2020 року надійшла позовна заява Головного управління Держпраці в Одеській області до комунальної установи Овідіопольської районної ради «Овідіопольська центральна районна лікарня» про застосування заходів реагування.
Ухвалою від 29 грудня 2020 року позов Головного управління Держпраці в Одеській області залишено без руху та встановлено позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
14 січня 2021 року до суду від позивача за вх. №1604/21 надійшов лист з доказами та належним чином оформленим адміністративним позовом до комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня», в якому позовні вимоги викладені в наступній редакції: застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» (вул. Т. Шевченка буд. 442, смт. Овідіополь, Овідіопольський район, Одеська область, 67801; Код ЄДРПОУ: 01998696) шляхом зобов`язання комунальне некомерційне підприємство Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» повністю зупинити роботи (виробництво): роботи, які виконуються на висоті понад 1.3 метра; посудини, що працюють підтиском понад 0,05Мпа: (парові стерилізатори ГК-100-3М №1849(2), ГК-100-3 №787 (1), ВК-75-01 №1786, ГК-100-3 №334, ГК-100-3 №554, ГК-100-3 №575, ГК-100-3М №1877, ГК-10 №18105); ліфт реєстраційний № 5441; зберігання балонів із стисненим газом (кисневі балони) які виконуються та знаходяться за адресою (вул. Т. Шевченка, буд. 442, смт. Овідіополь, Овідіопольський район, Одеська область), у зв`язку із загрозою життю та здоров`ю людей.
30 липня 2020 року ухвалою суду прийнято до розгляду позовну заяву Головного управління Держпраці в Одеській області (вх. 1604/21), відкрито провадження у адміністративній справі та визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що у період з 26.11.2020 по 02.12.2020 посадовими особами Головного управління було проведена позапланову перевірку комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» з метою перевірки додержання законодавства з охорони праці та промислової безпеки у зв`язку з перевіркою виконання суб`єктом господарювання припису, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу від 30.11.2018 № 15/14.5/05-1331-2129 та № 15/14.2/05-1331-2130, яким було виявлено 40 порушень законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці. Вказано, що під час проведення позапланової перевірки повноти і якості виконання виданих за результатами планової перевірки приписів встановлено, що 20 порушень залишаються не усуненими, або усуненими не в повному обсязі, 3 з яких під №№2, 3, 21 створюють загрозу життю та здоров`ю людей.
15 лютого 2021 року до суду за вх. №7252/21 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с.54-57), в якому зазначено, що згідно акту від 02 грудня 2020 року № 15/14.5/05-753 проведені роботи та у п.2 порушення усунуті частково. Вказано, що: п.2 - порушення усунуті частково: зібрано пакет документів на отримання відповідного дозволу на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та отриманню дозволу на реєстрацію декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці, окрім протоколів і посвідчень про проходження навчання з питань охорони праці працівників лікарні. Договір №025/02 від 09.02.2021 року підписаний на навчання з ТОВ «Центр охорони праці та пожежної системи «Лідер» 09.20.2021 року. Навчання буде проведено відповідно до договору до 31.03.2021 року; п.3 - ведеться робота по оформленню Декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки (роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра, зберігання балонів із стисненим газом) порушення будуть усунуті після проходження навчання до 31.03.2021 року; п.21 - порушення буде усунено до 31.03.2021 року щодо технічного огляду ліфта реєстр. № 5441, експертного обстеження та технічного освідчення ліфта ведуться перемовини з філією «Одесліфт» ВО «Стальканат - Сілур».
Враховуючи викладене, відповідач просив у задоволенні позовних вимог відмовити.
22 лютого 2021 року до суду за вх. № 8760/21 від позивача надійшла відповідь на відзив (заперечення) (а.с.93-94), в якій Головне управління Держпраці в Одеській області зазначає, що порушення, які стали підставою для звернення до суду про застосування заходів реагування до КНП ОСР «ОВІДІОПОЛЬСЬКА ЛІКАРНЯ», відображені у рядках № 2, 3, 21 розділу V Акту перевірки суб`єкта господарювання (виробничого об`єкта) від 02 грудня 2020 року № 15/14.5/05-753 станом на теперішній час не усунені відповідачем. Щодо п. 2 Акту перевірки - не складена декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа (кисневі балони, парові стерилізатори ГК-100-ЗМ №1849(2), ГК-100-3 №787,(1), ВК-75-01 №1786, ГК-100-3 №334, ГК-100-3 №554, ГК-100-3 №575, ГК-ЮО-ЗМ №1877, ГК- 10 №18105, ліфт реєс.№ 5441). Щодо п.3 Акту перевірки - встановленим порядком не складена декларація відповідності матеріально-технічної вимогам законодавства з питань охорони праці на роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра та зберігання балонів із стисненим газом не зареєстровано в журналі обліку суб`єктів господарювання у Головному управлінні. Щодо п. 21 Акту перевірки - ліфт реєстраційний № 5441 не пройшов технічний огляд, чим порушено вимоги п.9.2.2 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів НПАОП 0.00-1.02-08, копії підтверджуючих документів не надано до Головного управління.
Ухвалою суду від 22 березня 2021 року доручено комунальному некомерційному підприємству Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» у термін до 09.04.2021 року надати до Одеського окружного адміністративного суду докази усунення недоліків, зазначених в пунктах №№2,3,21 акту перевірки суб`єкта господарювання Головного управління Держпраці в Одеській області від 02.12.2020 року №15/14.5/05-753. Зупинено провадження по справі №420/14929/20 до надходження відповіді на судове доручення.
27 квітня 2021 року ухвалою суду поновлено провадження у справі.
Вивчивши матеріали справи, ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї доказами, відзивом позивача на позовну заяву та відповіддю на відзив, дослідивши обставини, якими сторони обґрунтовуються вимоги та перевіривши їх наданими з боку учасників справи доказами, судом встановлено наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено, що державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Статтею 1 Закону України «Про охорону праці» визначено, що охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров`я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.
Згідно ст.37 Закону України «Про охорону праці», державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
На підставі Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року № 96, Державна служба України з питань праці та її територіальні органи є повноважними органами щодо реалізації державної політики охорони праці зі здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки.
За результатами позапланової перевірки комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» (колишня назва - комунальна установа Овідіопольської районної ради «Овідіопольська центральна районна лікарня») в частині виконання приписів №15/14.5/05-1331-2129 від 30.11.2018 року (а.с.8-11) та №15/14.2/05-1331-2130 від 30.11.2018, позивачем 02 грудня 2020 року складено акт № 15/14.5/05-753 (а.с.14-20), яким встановлено порушення, зокрема які створюють загрозу життю та здоров`ю людей:
2. Стаття 21 ЗУ № 2694 – не отримано дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа (кисневі балони, парові стерилізатори ГК-100-ЗМ №1849(2), ГК-100-3 №787 (1), ВК-75-01 №1786, ГК-100-3 №334, ГК-100-3 №554, ГК-100-3 №575, ГК-100-ЗМ №1877, ГК-10 №18105, ліфт реєс. № 5441). У зв`язку із змінами до ПКМУ № 1107 від 26.10.2011 внесеними ПКМУ № 207 від 03.03.2020 «Про внесення змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», внесені зміни відповідно до яких, підприємство, яке експлуатує машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки та виконує роботи підвищеної небезпеки повинно зареєструвати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Станом на 02.12.2020 року відсутня реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці даного підприємства в журналі обліку суб`єктів господарювання у Головному управлінні Держпраці в Одеській області, чим порушено вимоги ст. 21 Закону України «Про охорону праці, ЗУ№ 2694, ПКМУ від 26.10.2011 № 1107 із змінами та доповненнями;
3. ст.21 ЗУ №2694 - встановленим порядком не складена декларація відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки (роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра, зберігання балонів із стисненим газом), чим порушено вимоги ст.21 Закону України «Про охорону праці» ЗУЛ`й694, ПКМУ від 26.10.2011 №1107 із змінами та доповненнями;
21. ст.13 ЗУ №2694 - ліфт реєстраційний № 5441 не пройшов технічний огляд, чим порушено вимоги п.9.2.2 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів НПАОП 0.00-1.02-08.
Враховуючи зазначені порушення, Головне управління Держпраці в Одеській області звернулось до суду з даним позовом, де просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом зобов`язання комунальне некомерційне підприємство Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» повністю зупинити роботи (виробництво): роботи, які виконуються на висоті понад 1.3 метра; посудини, що працюють підтиском понад 0,05Мпа: (парові стерилізатори ГК-100-3М №1849(2), ГК-100-3 №787 (1), ВК-75-01 №1786, ГК-100-3 №334, ГК-100-3 №554, ГК-100-3 №575, ГК-100-3М №1877, ГК-10 №18105); ліфт реєстраційний № 5441; зберігання балонів із стисненим газом (кисневі балони) які виконуються та знаходяться за адресою (вул. Т. Шевченка, буд. 442, смт. Овідіополь, Овідіопольський район, Одеська область), у зв`язку із загрозою життю та здоров`ю людей.
Вирішуючи спірні правовідносини, суд зазначає наступне.
Відповідачем до суду на підтвердження усунення порушень надано наступні документи:
- декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (а.с.110-117), зареєстроване 09.03.2021 року в журналі обліку суб`єктів господарювання у Головному управлінні Держпраці в Одеській області за №290, що вбачається з відмітки на останньому аркуші декларації;
- договір №30 від 15.02.2021 року про надання послуг з часткового технічного обслуговування ліфтів (а.с.120-123), укладений відповідачем (замовник) та філією «Одесліфт» ПрАТ «Виробниче об`єднання «СТАЛЬКАНАТ-СІЛУР» (виконавець) про те, що замовник дає завдання, а виконавець приймає на себе обов`язки надати останньому за плату послуги згідно коду основного словника національного класифікатора України 021-2015 «Єдиний закупівельний словник»: 50750000-7 – Послуги з технічного обслуговування ліфту відповідно до Специфікації на часткове технічне обслуговування та диспетчеризацію ліфту, що є невід`ємною частиною цього договору (п.п.1).
Проаналізувавши надані відповідачем документи суд зазначає, що дійсно, ним усунено недоліки, зазначені в п.3 акту від 02 грудня 2020 року № 15/14.5/05-753 та частково усунено порушення, зазначені у п.2 вказаного акту в частині реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці даного підприємства в журналі обліку суб`єктів господарювання у Головному управлінні Держпраці в Одеській області.
Щодо договору №30 від 15.02.2021 року про надання послуг з часткового технічного обслуговування ліфтів, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Суд зазначає, що сам по собі договір свідчить лише про намір виконання дій (операцій) в майбутньому, а не про їх фактичне виконання. При цьому, у договорі наявне посилання на специфікацію як його невід`ємний додаток, копію якої до суду не надано.
Доказів надання послуг за вищевказаним договором відповідачем до суду також не надано.
Окрім цього, пунктом 21 акту від 02 грудня 2020 року № 15/14.5/05-753 зазначено порушення, яке полягає у проведенні технічного огляду, а не обслуговування.
Відповідно до п.9.2.2 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.09.2008 року N 190, ліфти повинні підлягати технічним оглядам: первинному (повному); періодичному (черговому); позачерговому.
Пунктом 9.2.3 вищевказаних правил передбачено, що технічний огляд устатковання проводить спеціалізована організація (крім первинного та позачергового, який проводить уповноважена організація у разі закінчення граничного строку експлуатації, виникнення аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного або технічного характеру).
Позивачем до суду не надано доказів здійснення технічного огляду ліфту реєстраційний № 5441 спеціалізованою організацією та не надано доказів отримання ним дозволу на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа (кисневі балони, парові стерилізатори ГК-100-ЗМ №1849(2), ГК-100-3 №787 (1), ВК-75-01 №1786, ГК-100-3 №334, ГК-100-3 №554, ГК-100-3 №575, ГК-100-ЗМ №1877, ГК-10 №18105, ліфт реєс. № 5441).
Отже, відповідачем доказів усунення порушень, зазначених під номерами 2, 21 акту перевірки до суду не надано.
Нормативно-правовим актом, який визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб`єктами господарювання, а також між цими суб`єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання, є Господарський кодекс України.
Стаття 55 Господарського кодексу України відносить до суб`єктів господарювання осіб, які здійснюють господарську діяльність.
Стаття 3 цього Кодексу визначає господарську діяльність як діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямовану на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Діяльність негосподарюючих суб`єктів, спрямована на створення і підтримання необхідних матеріально-технічних умов їх функціонування, що здійснюється за участі або без участі суб`єктів господарювання, є господарчим забезпеченням діяльності негосподарюючих суб`єктів.
Відповідно до ст.13 Закону України «Про охорону праці», роботодавець зобов`язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці. Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.
Частиною 3 статті 21 Закону України «Про охорону праці» передбачено, що роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов`язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Відповідно до положень п. 6 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107 (далі Порядок № 1107), дозвіл за формою згідно з додатком 1 видається роботодавцеві - на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3.
Суд зазначає, що в адміністративних справах щодо застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю) суд має встановити наявність підстав для застосування таких заходів на момент постановлення судового рішення, зокрема, наявність не усунутих суб`єктом господарювання порушень вимог законодавства, які дійсно створюють загрозу життю та здоров`ю людей.
Мета застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) полягає в убезпеченні працівників підприємства та його відвідувачів від можливої небезпеки. Разом з тим, форма такого захисту повинна бути розумною, не порушувати прав відповідача і не повинна перешкоджати власнику (користувачу) вживати заходів до усунення виявлених порушень.
Суд встановив, що підставою для звернення позивача з даним позовом був висновок щодо порушення відповідачем вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці і промислової безпеки, які викладені в акті позапланової перевірки.
Суд вважає, що встановлені позивачем при перевірці комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» у пунктах 2 та 21 акту перевірки порушення створюють загрозу життю та здоров`ю людей.
Позивачем до суду не надано доказів на підтвердження усунення вказаних порушень чи їх відсутності.
При цьому суд зазначає, що відповідач не позбавлений можливості, за умови усунення виявлених порушень, звернутись до Головного управління Держпраці в Одеській області з відповідною заявою про усунення встановлених порушень для проведення повторної перевірки.
Відтак, враховуючи викладене, суд вважає, що підлягають задоволенню позовні вимоги Головного управління Держпраці в Одеській області в частині застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» шляхом зобов`язання комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» зупинити: роботи, які виконуються на висоті понад 1.3 метра, експлуатацію посудин, що працюють підтиском понад 0,05Мпа: (парові стерилізатори ГК-100-3М №1849(2), ГК-100-3 №787 (1), ВК-75-01 №1786, ГК-100-3 №334, ГК-100-3 №554, ГК-100-3 №575, ГК-100-3М №1877, ГК-10 №18105) та ліфта реєстраційний № 5441 та зберігання балонів із стисненим газом (кисневі балони), які виконуються та знаходяться за адресою вул. Т. Шевченка, буд. 442, смт. Овідіополь, Овідіопольський район, Одеська область, у зв`язку із загрозою життю та здоров`ю людей – до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки, які загрожують життю та здоров`ю людей, зазначених в акті перевірки суб`єкта господарювання від 02 грудня 2020 року № 15/14.5/05-753 за номерами: 2, 21.
Відповідно до ч.ч.1-2 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.
Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.1, ч.5 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене у сукупності, суд доходить висновку, що позовна заява Головного управління Держпраці в Одеській області підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст.ст. 173, 195, 241, 248, 256, 294 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління Держпраці в Одеській області - задовольнити частково.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до комунального некомерційного підприємства Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня».
Зобов`язати комунальне некомерційне підприємство Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» зупинити: роботи, які виконуються на висоті понад 1.3 метра, експлуатацію посудин, що працюють підтиском понад 0,05Мпа: (парові стерилізатори ГК-100-3М №1849(2), ГК-100-3 №787 (1), ВК-75-01 №1786, ГК-100-3 №334, ГК-100-3 №554, ГК-100-3 №575, ГК-100-3М №1877, ГК-10 №18105) та ліфта реєстраційний № 5441 та зберігання балонів із стисненим газом (кисневі балони), які виконуються та знаходяться за адресою вул. Т. Шевченка, буд. 442, смт. Овідіополь, Овідіопольський район, Одеська область, у зв`язку із загрозою життю та здоров`ю людей – до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки, які загрожують життю та здоров`ю людей, зазначених в акті перевірки суб`єкта господарювання від 02 грудня 2020 року № 15/14.5/05-753 за номерами: 2 (не отримано дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки - посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа (кисневі балони, парові стерилізатори ГК-100-ЗМ №1849(2), ГК-100-3 №787 (1), ВК-75-01 №1786, ГК-100-3 №334, ГК-100-3 №554, ГК-100-3 №575, ГК-100-ЗМ №1877, ГК-10 №18105, ліфт реєс. № 5441), 21 (ліфт реєстраційний № 5441 не пройшов технічний огляд).
В задоволенні решти позовних вимог – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач – Головне управління Держпраці в Одеській області (просп.Шевченка, буд.2, м.Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 39781624).
Відповідач - комунальне некомерційне підприємство Овідіопольської селищної ради «Овідіопольська лікарня» (вул.Т.Шевченка, буд.422, смт.Овідіополь, Овідіопольський р-н., Одеська обл., 67801, код ЄДРПОУ 01998845).
Суддя О.А. Вовченко