
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 квітня 2021 р. Справа№200/944/21-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Зеленова А.С.
за участю:
секретаря Гажитової О.Г.,
позивача ОСОБА_1 ,
представник відповідача не з`явився ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу №200/944/21-а за позовом ОСОБА_1 до Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
26 січня 2021 року на адресу суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, в якій просить суд:
- визнати протиправним відмову Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області у перерахунку пенсії ОСОБА_1 ;
- зобов`язати Костянтинівсько-Дружківське об`єднане управлінні Пенсійного фонду України Донецької області провести з 1 січня 2021 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який затверджено постановою КМУ від 23.11.2011 року №1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, частини 3 статті 59 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він перебуває на обліку в Костянтинівсько-Дружківському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області. З 1 січня 2021 року Костянтинівсько-Дружківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області йому не здійснено перерахунок пенсії. У зв`язку з цим 4 січня 2021 року він звернувся через веб-портал до Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управлінні Пенсійного фонду України Донецької області із заявою про перерахунок пенсії відповідно до діючого законодавства. Відповідач безпідставно відмовив йому в перерахунку призначеної пенсії, тобто не зробив перерахунок пенсії з 1 січня 2021 року. У відмові від 22 січня2021 року відповідач вказує на те, що, визначити доцільність перерахунку пенсії з 1 січня 2020 року з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати можливо після визначення Кабінетом Міністрів України показника (Зеї) середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2020 рік.
Вважає таку відмову протиправною, та такою що суперечить вимогам діючого законодавства.
16 березня 2021 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву. В обгрунутвання відзиву відповідач зазначає, що відповідно до статті 67 Закону №796-ХІІ конкретні розміри всіх доплат, пенсій і компенсацій підвищуються Кабінетом Міністрів України відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати. Крім індексації пенсії, яка здійснюється відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення, у разі, якщо величина середньої заробітної плати в Україні за даними центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, за минулий рік зросла, то з березня поточного року розмір пенсії підвищується в порядку, встановленому частиною другою статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Відповідно до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058- IV для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Розмір, дата та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї статті. Просить суд відмовити у задоволенні позову/а.с.29-31/.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 29 січня 2021 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи /а.с.23/.
18 березня 2021 року позивачем на адресу суду надіслано докази на підтвердження не проведення відповідачем перерахунку. Позивачем надано суду роздруківки з платіжного сервісу “Ощад24”. Пенсію у загальному розмірі 10496,97 грн позивач отримав у грудні 2020 року, у січні 2021 року та лютому 2021 року /а.с.35,36,37/.
Крім того, позивачем надано витяг з особистого кабінету на Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, з якого вбачається, що з 1 березня 2021 року розмір його пенсії становить 13732,38грн./а.с.37/.
25 березня 2021 року на адресу суду відповідачем надіслано відомості з ІКІС ПФУ з яких вбачається, що сума пенсії позивача у лютому збільшилася/а.с.38-41/.
Ухвалою суду від 25 березня 2021 року прийнято рішення про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Продовжено підготовче засідання на тридцять днів з ініціативи суду. Призначено підготовче засідання на 5 квітня 2021 року об 11:30 год. Запропоновано ОСОБА_1 надати суду пояснення щодо існуючих розбіжностей по сумі пенсії, яку він отримує. Витребувано у Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області належним чином засвідчені: довідку про нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії за період з грудня 2020 року по березень 2021 року із зазначенням щомісячних виплат; детальні пояснення щодо підстав перерахунку розміру пенсії ОСОБА_1 /а.с.42-43/.
29 березня 2021 року на адресу суду надійшли письмові пояснення відповідача /а.с.49-51/.
29 березня 2021 року на адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 про доповнення позовних вимог по адміністративній справі №200/944/21-а за позовом ОСОБА_1 до Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії/а.с.52-57/.
Ухвалою суду від 1 квітня 2021 року повернуто ОСОБА_1 заяву про доповнення позовних вимог по адміністративній справі №200/944/21-а за позовом ОСОБА_1 до Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії /а.с.58/.
5 квітня 2021 року ухвалою суду постановленою без видалення до нарадчої кімнати закрито підготовче провадження по справі та призначено розгляду по суті на 19 квітня 2021 року о 10год.30хв.
Позивач у судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві. Просив суд задовольнити позов повністю.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, про день, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, заяв про відкладення розгляду справи або розгляд справи без його участі не надавав.
Заслухавши пояснення позивача, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України відповідно до паспорту громадянина України № НОМЕР_1 /а.с.8/.
Згідно з посвідченням серії НОМЕР_2 , виданого 21 лютого 2006 року, ОСОБА_1 є інвалідом 2 групи/а.с.15/.
Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_3 , виданого 17 квітня 2019 року, ОСОБА_1 є учасником ліквідації аварії на Чорнобильскій АЕС у 1990 році категорії 1/а.с.16/.
Згідно з копією довідки №233 від 1 липня 1990 року, виданої командиром батальйону патрульно-постової служби, ОСОБА_1 з 02.04.1990 по 01.07.1990 виконував службові обов`язки в окремому батальйоні патрульно-постової служби в зоні ЧАЕС/а.с.12/.
Відповідно до довідки МСЕК серії ДОН-05 № 159181 ОСОБА_1 визнаний особою з інвалідністю 2 групи безстроково. Захворювання пов`язано з виконанням обов`язків військової служби по ліквідації аварії на ЧАЕС/а.с.14/.
4 січня 2021 року позивач звернувся через веб-портал Пенсійного фонду України з приводу перерахунку пенсії у зв`язку зі зміною мінімальної заробітної плати згідно зі ст. 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”/а.с.17-18/.
Листом від 14 січня 2021 року за вих.№0577-03-8/514 відповідач повідомив позивача, що визначити доцільність перерахунку пенсії з 01.01.2020 з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати можливо після визначення Кабінетом Міністрів України показника (Зеї) середньої заробітна плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, за 2020 рік/а.с.19-20/.
На підтвердження факту, що розмір пенсії з 1 січня 2021 року не змінився, позивач надав роздруківки з платіжного сервісу «Ощад24». Пенсію у загальному розмірі 10496,97 грн. позивач отримав у грудні 2020 року, у січні 2021 року та лютому 2021 року /а.с.35,36,37/.
Не погоджуючись із відмовою відповідача здійснити перерахунок, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Згідно ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
У відповідності до приписів ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року № ETS N 005 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Частиною 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами;2) висновками експертів;3) показаннями свідків.(ст.71 КАС України).
Згідно ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Частиною 3 ст. 59 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-XII “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – Закон № 796-XII) передбачено, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Суд звертає увагу на те, що право позивача на обчислення пенсії з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, не є спірним у межах цієї справи.
Статтею 67 Закону № 796-XII встановлено, що конкретні розміри всіх доплат, пенсій і компенсацій підвищуються Кабінетом Міністрів України відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати.
Крім індексації пенсії, яка здійснюється відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення, у разі, якщо величина середньої заробітної плати в Україні за даними центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, за минулий рік зросла, то з 1 березня поточного року розмір пенсії підвищується в порядку, встановленому частиною другою статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Згідно з ч. 2 ст. 42 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
Розмір, дата та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.
Пунктом 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 (далі – Порядок №1210) передбачено, що за бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов`язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою: П=Зс х Кзс х Кв/100%, де П - розмір пенсії; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки; Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії; Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).
Середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії (Кзс), визначається за формулою: Кзс=(Зп (мін) х 5)/Зс1, де Зп(мін) - розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року; Зс1 - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року.
Розмір відшкодування фактичних збитків (Кв) визначається як відсоток втрати працездатності, визначений органами медико-соціальної експертизи.
У разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок зазначених пенсій виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Згідно зі ст. 8 Закону України від 15 грудня 2020 року №1082-IX “Про Державний бюджет України на 2021 рік” установлено у 2021 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 6000 гривні; у погодинному розмірі: з 1 січня – 36,11 гривні.
Отже, з 1 січня 2021 року збільшився мінімальний розмір заробітної плати, який має застосовуватися до пенсії позивача з 01.01.2021.
З наданої роздруківки з ІКІС ПФУ: підсистеми призначення та виплати пенсії відносно позивача випливає, що розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2021 змінився.
Так, Костянтинівсько-Дружківським ОУПФУ Донецької області 19 лютого 2021 року ОСОБА_1 було проведено перерахунок пенсії з 01.01.2021 виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який затверджено постановою КМУ від 23.11.2011 №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ч.3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» /а.с.68-70/.
Крім того, позивачем надано витяг з особистого кабінету на Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, з якого вбачається, що з 1 березня 2021 року розмір його пенсії становить 13732,38грн./а.с.37/.
Надані відповідачем докази спростовують твердження позивача, що йому не було здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2021 відповідно до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який затверджено постановою КМУ від 23.11.2011 року №1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,частини 3 статті 59 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а навпаки підтверджують отримання позивачем нової пенсії, що була перерахована у лютому 2021 року з 1 січня 2021 року.
Правильність розрахунку суми пенсії відповідно до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який затверджено постановою КМУ від 23.11.2011 року №1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,частини 3 статті 59 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” позивачем не оспорюється.
З огляду на вищевикладене, суд відмовляє у задоволенні позову ОСОБА_1 .
Відповідно до норм Закону України “Про судовий збір” позивач звільнений від сплати судового збору, тому питання щодо розподілу судових витрат у даній справі не вирішується.
Згідно з ч. 3 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п`ять днів з дня закінчення розгляду справи.
На підставі вищевикладеного та керуючись статями 2-15, 19-21, 72-79, 90, 94, 122, 123, 132, 159-161, 164, 192-194, 224-228, 241-247, 255, 253-263, 293-295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В :
У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_4 ) до Костянтинівсько-Дружківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (вул. Ціолковського, 25, м. Костянтинівка, 85113, ЄДРПОУ 42171400) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії – відмовити повністю.
Рішення ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 19 квітня 2021 року.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 28 квітня 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя А.С. Зеленов