Постанова № 96548574, 26.04.2021, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
26.04.2021
Номер справи
344/2074/21
Номер документу
96548574
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 344/2074/21

Провадження № 3/344/1785/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2021 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управління Держпраці в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , директора ТзОВ «Галекоінвест», ІПН НОМЕР_1 , за ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 вчинила порушення вимог законодавства про працю, за наступних обставин.

Так, ОСОБА_1 , будучи директором ТзОВ «Галекоінвест», вчинила адміністративне правопорушення вимог законодавства про працю, встановлене при плановій перевірці ТзОВ «Галекоінвест», 29.01.2021, а саме: в порушення вимог ст.24 КЗпП України та постанови КМУ №413 від 17.06.2015 адміністрацією ТзОВ «Галекоінвест» у листопаді 2020 року повідомлення про прийняття працівників на роботу надсилається до територіального органу ДФС не до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, а після фактичного допуску працівника до виконання посадових обов`язків; заробітна плата працівникам виплачується з порушенням ч.1 ст.115 КЗпП України, ч.1 ст.24 Закону України «Про оплату праці», а саме у 2018-2019 роках та в січні-лютому 2020 року. Також в листопаді - грудні 2018 року індексацію заробітної плати працівникам підприємства на коефіцієнт індексації у розмірі 4,00% не проведено. В грудні 2019 року індексацію заробітної плати працівникам підприємства необхідно було про індексувати на 65,15 грн (3,1% ), однак за грудень 2019 року директору ОСОБА_1 нараховано та виплачено індексацію заробітної плати в сумі 62 грн 22 коп, та в січні 2019 року нараховано та виплачено індексацію заробітної плати в сумі 150 грн 53 коп, при цьому згідно чинного законодавства дана виплата не належала. Також, не всі працівники ознайомлені під розписку в особовій картці про прийняття на роботу. У ТзОВ «Галекоінвест» черговість надання відпусток не визначена графіком затвердженим власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником); в порушення ч.4 ст.115 КЗпП України та ст.21 ЗУ «Про відпустки» заробітна плата за час щорічної відпустки виплачується пізніше ніж за три дні до її початку; в порушення вимог ч.2 ст. 65 КЗпП України, облік надурочних годин кожного працівника, який працював згідно графіка понад норму у 2020 році не ведеться та у табелях за січень, березень 2020 року не представлені години, які працівники відпрацювали понад норму. Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.41 КУпАП.

Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу про адміністративне правопорушення №09-530/7 від 29.01.2021, актом інспекційного відвідування №09-0237-17 від 29.01.2021, іншими матеріалами справи.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №09-530/7 від 29.01.2021, ОСОБА_1 , будучи директором ТзОВ «Галекоінвест», вчинила адміністративне правопорушення вимог законодавства про працю, встановлене при плановій перевірці ТзОВ «Галекоінвест», 29.01.2021, а саме: в порушення вимог ст.24 КЗпП України та постанови КМУ №413 від 17.06.2015 адміністрацією ТзОВ «Галекоінвест» у листопаді 2020 року повідомлення про прийняття працівників на роботу надсилається до територіального органу ДФС не до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, а після фактичного допуску працівника до виконання посадових обов`язків; заробітна плата працівникам виплачується з порушенням ч.1 ст.115 КЗпП України, ч.1 ст.24 Закону України «Про оплату праці», а саме у 2018-2019 роках та в січні-лютому 2020 року. Також в листопаді - грудні 2018 року індексацію заробітної плати працівникам підприємства на коефіцієнт індексації у розмірі 4,00% не проведено. В грудні 2019 року індексацію заробітної плати працівникам підприємства необхідно було про індексувати на 65,15 грн (3,1% ), однак за грудень 2019 року директору ОСОБА_1 нараховано та виплачено індексацію заробітної плати в сумі 62 грн 22 коп, та в січні 2019 року нараховано та виплачено індексацію заробітної плати в сумі 150 грн 53 коп, при цьому згідно чинного законодавства дана виплата не належала. Також, не всі працівники ознайомлені під розписку в особовій картці про прийняття на роботу. У ТзОВ «Галекоінвест» черговість надання відпусток не визначена графіком затвердженим власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником); в порушення ч.4 ст.115 КЗпП України та ст.21 ЗУ «Про відпустки» заробітна плата за час щорічної відпустки виплачується пізніше ніж за три дні до її початку; в порушення вимог ч.2 ст. 65 КЗпП України, облік надурочних годин кожного працівника, який працював згідно графіка понад норму у 2020 році не ведеться та у табелях за січень, березень 2020 року не представлені години, які працівники відпрацювали понад норму. Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.41 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 вкотре не з`явилася, хоча належним чином повідомлялася про час та місце розгляду справи за відомою суду адресою у спосіб визначений законом. Причину неявки суду не повідомила. Клопотань щодо реалізації прав до суду не подано. ОСОБА_1 також могла стежити за ходом справи за допомогою офіційних джерел, таких як веб-сторінка суду. ОСОБА_1 повідомлено про судовий розгляд у спосіб, що визначений законом, тому правові наслідки за її відсутність в судовому засіданні законом повністю покладено на ОСОБА_1 . Оскільки судом вже відкладався розгляд справи про адміністративне правопорушення, тому суд розцінює це виключно як спробу уникнути відповідальності за правопорушення шляхом затягування розгляду справи та строків притягнення до адміністративної відповідальності. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Як вбачається з письмового пояснення ОСОБА_1 , зазначеного в протоколі про адміністративне правопорушення №09-530/7 від 29.01.2021, остання вказала, що порушення буде усунено.

Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.41 КУпАП як порушення вимог законодавства про працю, та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 41 КУпАП.

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Керуючись ст. ст. 9, 33, 41, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п`ятсот десять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 454 грн 00 коп судового збору.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.Зеленко