Постанова № 96543049, 20.04.2021, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
20.04.2021
Номер справи
415/2065/21
Номер документу
96543049
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

415/2065/21

3/415/539/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

20.04.21 року місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Сєвєродонецька Луганської області, громадянина України, з повною вищою освітою, не одруженого, директора КП «Лисичанський Шляхрембуд», РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого у АДРЕСА_1 , проживаючого у АДРЕСА_2 ,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.140 ч.4 КУпАП, –

встановив:

17 березня 2021 року, приблизно о 17 годині 50 хвилин, правопорушник ОСОБА_1 , являючись директором КП «Лисичанський Шляхрембуд», і, відповідно, особою, відповідальною за експлуатаційний стан та утримання вулично-шляхової мережі міста Лисичанська, в порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, а саме:

п.3.1.1, п.3.1.2 ДСТУ 3587-97, згідно яких - покриття проїзної частини не повинно мати осідань, вибоїн, напливів чи інших деформацій, що утруднюють рух транспортних засобів (п.3.1.1), - гранична глибина окремих осідань, вибоїн не повинна перевищувати 4 см для доріг І – III категорій і груп А, Б вулиць і доріг населених пунктів; 6 см – для решти категорій і груп (п.3.1.2),

а також, положень ст.12 ч.3 Закону України «Про дорожній рух», згідно яких - посадові особи, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг….., зобов`язані забезпечувати утримання їх у стані, що відповідає встановленим вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, - при виникненні умов, що створюють загрозу безпеці дорожнього руху, здійснювати заходи для своєчасної заборони або обмеження руху, а також, відновлення безпечних умов для руху; - впроваджувати у повному обсязі заходи щодо безпеки дорожнього руху при здійсненні будівництва, реконструкції та ремонту доріг, вулиць, - виявляти аварійно-небезпечні ділянки та місця концентрації дорожньо-транспортних пригод та забезпечувати здійснення у таких місцях відповідних заходів щодо удосконалення умов та організації дорожнього руху для забезпечення його безпеки, - своєчасно виявляти перешкоди дорожньому руху та забезпечувати їх усунення, а у разі неможливості - невідкладно позначати дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами, тощо,

та вимог п.1.5 ПДР України, відповідно до яких – дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров`ю громадян, завдавати матеріальних збитків, –

під час виникнення умов, які загрожують безпеці руху, а саме – наявності ями (вибоїни), шириною - 1 м, довжиною – 7,3 м, глибиною – 0,15 м, на проїзній частині в районі будинку №14, по вулиці К.Маркса міста Лисичанська, не прийняв своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху, в частині – ліквідації вказаної ями (вибоїни), що потягло ДТП за участю транспортного засобу - автомобіля марки «TOYOTA PRIUS», державний реєстраційний номер « НОМЕР_2 », під керуванням ОСОБА_2 , та - спричинило пошкодження зазначеного транспортного засобу.

У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 своєї провини - у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.140 ч.4 КУпАП, не визнав та пояснив, що, працюючи, відповідно до Розпорядження керівника ВЦА міста Лисичанська Луганської області «Про призначення ОСОБА_1 » за №63-к від 23 лютого 2021 року, на посаді директора КП «Лисичанський Шляхрембуд» з 24 лютого 2021 року, дійсно, є особою, відповідальною за експлуатаційний стан та утримання автомобільних доріг і вулиць міста Лисичанська. Тим не менш, очолювальне ним підприємство, згідно Статуту КП «Лисичанський Шляхрембуд», - являється комунальним, і, відповідно, виконує обов`язки з утримання доріг, у т.ч. – проведення поточного ремонту з ліквідації ямковості, просідання, тріщин на дорогах міста, тощо, – шляхом укладення договорів підряду з власником, в особі – управління ЖКГ Лисичанського міського ВЦА Сєвєродонецького району Луганської області, який, за укладеними договорами, виступає у якості замовника та є - головним розпорядником бюджетних коштів. Таким чином, наголошуючи на тому, що КП «Лисичанський Шляхрембуд» є виконавцем обсягів та видів робіт, які надає УЖКХ в межах встановленого фінансування, а також, - повідомленні розпорядника бюджетних коштів про необхідність усунення ямковості та зняття аварійності на проїзній частині вулиці К.Маркса міста Лисичанська (шляхом надсилання на адресу УЖКХ відповідного листа від 24 березня 2021 року), вважав, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.140 ч.4 КУпАП.

Із досліджених у судовому засіданні Акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 17 березня 2021 року зі схемою (а.с.3-3/зв), а також, схеми місця ДТП від 17 березня 2021 року з додатком (а.с.2-2/зв) вбачається, що співробітниками УПП в Луганській області ДПП, за участю понятих, проведено обстеження ділянки проїзної частини вулиці К.Маркса міста Лисичанська, на якій, в районі будинку №14, виявлено – тріщини, вибоїни, яму, шириною - 1 м, довжиною – 7,3 м, глибиною – 0,15 м, наявність якої призвела до пошкодження транспортного засобу - автомобіля марки «TOYOTA PRIUS», державний реєстраційний номер « НОМЕР_2 », під керуванням ОСОБА_2 , зокрема – порізу бокового каркасу шини переднього правого та заднього правого коліс (а.с.2/зв - додаток).

Із досліджених у судовому засіданні письмових пояснень ОСОБА_2 від 17 березня 2021 року (а.с.5) вбачається, що 17 березня 2021 року, приблизно о 17 годині 50 хвилин, під час виконання службових обов`язків у складі екіпажу «Цейлон-117», керуючи транспортним засобом - автомобілем марки «TOYOTA PRIUS», державний реєстраційний номер « НОМЕР_2 », по вулиці К.Маркса міста Лисичанська, в районі будинку №14, - в`їхав у яму, що призвело до пошкодження керованої ним автівки.

Із дослідженого у судовому засіданні Розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації міста Лисичанська Луганської області «Про призначення ОСОБА_1 » №63-к від 23 лютого 2021 року (а.с.13) вбачається, що ОСОБА_1 , на період з 24 лютого 2021 року по 01 червня 2021 року, - призначено на посаду директора КП «Лисичанський Шляхрембуд».

Суд, вислухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 , а також, дослідивши письмові матеріали справи, у т.ч. – надані у судове засідання безпосередньо правопорушником ОСОБА_1 , вважає, що, незважаючи на невизнання своєї провини з боку останнього, - провина правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.140 ч.4 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді та доведена змістом досліджених у судовому засіданні:

Акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 17 березня 2021 року зі схемою (а.с.3-3/зв), а також, схеми місця ДТП від 17 березня 2021 року з додатком (а.с.2-2/зв), з яких вбачається, що співробітниками УПП в Луганській області ДПП, за участю понятих, у результаті проведення обстеження ділянки проїзної частини вулиці К.Маркса міста Лисичанська, - в районі будинку №14, виявлено тріщини, вибоїни, яму, шириною - 1 м, довжиною – 7,3 м, глибиною – 0,15 м, наявність якої, 17 березня 2021 року - призвела до пошкодження транспортного засобу - автомобіля марки «TOYOTA PRIUS», державний реєстраційний номер « НОМЕР_2 », під керуванням ОСОБА_2 , а саме: порізу бокового каркасу шини переднього правого та заднього правого коліс (а.с.2/зв - додаток),

письмових пояснень ОСОБА_2 від 17 березня 2021 року (а.с.5), згідно яких - 17 березня 2021 року, близько 17 години 50 хвилин, під час виконання службових обов`язків у складі екіпажу «Цейлон-117», керуючи транспортним засобом - автомобілем марки «TOYOTA PRIUS», державний реєстраційний номер « НОМЕР_2 », по вулиці К.Маркса міста Лисичанська, в районі будинку №14, - в`їхав у яму, що призвело до пошкодження зазначеної автівки,

Розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації міста Лисичанська Луганської області «Про призначення ОСОБА_1 » №63-к від 23 лютого 2021 року (а.с.13), яким правопорушника ОСОБА_1 , на період з 24 лютого 2021 року по 01 червня 2021 року, - призначено на посаду директора КП «Лисичанський Шляхрембуд», -

що, у своїй сукупності, підтверджує здобуті у судовому засіданні докази провини правопорушника ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.140 ч.4 КУпАП, та – винність останнього у його вчиненні, оскільки співробітниками Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції зібрано достатньо доказів для ухвалення остаточного рішення по справі, так як, вищевказані докази, досліджені у судовому засіданні, - на переконання суду, - є ґрунтовними, допустимими, узгоджуються між собою, а також, зі змістом протоколу та наданими до суду матеріалами справи, і, відповідно, підтверджують обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення відносно правопорушника ОСОБА_1 .

Враховуючи вищевикладене, доводи правопорушника ОСОБА_1 щодо обмеження діяльності очолюваного ним Підприємства в частині відсутності бюджетних асигнувань на утримання автошляхів міста Лисичанська в належному стані, та – проведення зазначених робіт виключно в межах затверджених планів (замовлень, тощо), суд розцінює виключно як спосіб захисту, з метою уникнення відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ст.140 ч.4 КУпАП, оскільки лист щодо необхідності виділення бюджетних коштів на проведення робіт з поточного ремонту автомобільної дороги по вулиці К.Маркса міста Лисичанська на адресу розпорядника бюджетних коштів правопорушником ОСОБА_1 , як особою, відповідальною за експлуатаційний стан та утримання вулично-шляхової мережі міста Лисичанська, було спрямовано – 24 березня 2021 року (а.с.19 – Лист №86/01-14 від 24 березня 2021 року), тобто – після подій, викладених у складеному відносно ОСОБА_3 протоколі про адміністративне правопорушення, серії ОБ №206229 від 19 березня 2021 року, у той час, як, згідно наданого суду Акту осіннього комісійного обстеження вулично-шляхової мережі міста Лисичанська (а.с.21-22), - необхідність у проведенні ремонтних робіт по вулиці К.Маркса міста Лисичанська було встановлено ще 13 жовтня 2020 року, а відповідно до правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, зокрема, вимог ст.12 ч.3 Закону України «Про дорожній рух», - посадові особи, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг….., зобов`язані забезпечувати утримання їх у стані, що відповідає встановленим вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, - при виникненні умов, що створюють загрозу безпеці дорожнього руху, здійснювати заходи для своєчасної заборони або обмеження руху, а також, відновлення безпечних умов для руху; - впроваджувати у повному обсязі заходи щодо безпеки дорожнього руху при здійсненні будівництва, реконструкції та ремонту доріг, вулиць, - виявляти аварійно-небезпечні ділянки та місця концентрації дорожньо-транспортних пригод та забезпечувати здійснення у таких місцях відповідних заходів щодо удосконалення умов та організації дорожнього руху для забезпечення його безпеки, - своєчасно виявляти перешкоди дорожньому руху та забезпечувати їх усунення, а у разі неможливості - невідкладно позначати дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами, тощо.

Тож, дії правопорушника ОСОБА_1 за ознаками ст.140 ч.4 КУпАП кваліфіковані правильно, оскільки він, являючись відповідальною особою за утримання автомобільних доріг і вулиць, в порушення вимог п.1.5 ПДР України, відповідно до яких:

дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров`ю громадян, завдавати матеріальних збитків, –

під час виникнення умов, які загрожують безпеці руху, не прийняв своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу.

При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 – працює, має постійне місце мешкання, інвалідом – не являється, раніше адміністративному стягненню – не піддавався, має утриманців, своєї провини у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.140 ч.4 КУпАП, - не визнав.

В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом`якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини, щире розкаяння винного та наявність на утриманні батьків похилого віку.

Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд - не вбачає.

Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника ОСОБА_1 , який – працює, має постійне місце мешкання, до адміністративної відповідальності притягується вперше та має утриманців, проте, у судовому засіданні, посилаючись на відсутність бюджетних асигнувань, своєї провини у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.140 ч.4 КУпАП, - не визнав, тощо, крім того, враховуючи наявність обставини, що пом`якшує відповідальність правопорушника, в тому числі, враховуючи також і відсутність обставин, які б її обтяжували, і, одночасно, враховуючи обставини, характер та суспільну небезпеку вчиненого адміністративного правопорушення, котре потягло за собою отримання транспортним засобом механічних пошкоджень, суд, оцінюючи зазначені обставини в їх сукупності, вважає, що правопорушнику ОСОБА_1 слід призначити стягнення – у виді штрафу, передбаченого санкцією ст.140 ч.4 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також, запобіганню вчинення нових правопорушень.

Підстав для призначення правопорушнику ОСОБА_1 іншого стягнення, передбаченого санкцією ст.140 ч.4 КУпАП, суд не вбачає з вищевказаних причин.

На підставі вимог ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника ОСОБА_1 , на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів – ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), банк отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір – у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.

Речові докази по справі – відсутні.

Керуючись ст.33, ст.40-1, ст.140 ч.4, ст.221, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, –

постановив:

Піддати ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, адміністративному стягненню - у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі у розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів – ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), банк отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір – у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.

Суддя: