Рішення № 96542660, 20.01.2021, Господарський суд Черкаської області

Дата ухвалення
20.01.2021
Номер справи
925/1369/20
Номер документу
96542660
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2021 року м. Черкаси справа № 925/1369/20

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Грачова В.М., при секретарі судового засідання Нестеренко А.М. за участі представників сторін: позивача – Юзвенко В.П. за довіреністю, відповідача - не з`явились, розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду в м. Черкаси справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Уманської районної державної адміністрації до товариства з обмеженою відповідальністю “Уманьгаз Збут” про стягнення 990 000 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Управління праці та соціального захисту населення Уманської районної державної адміністрації звернувся в господарський суд Черкаської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю “Уманьгаз Збут” (далі – відповідач) про стягнення 990 000 грн. боргу по поверненню невикористаних сумах субсидії та відшкодування судових витрат.

Позов мотивовано тим, що відповідач в порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 року № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг» не повернув позивачу кошти по невикористаних сумах субсидії за опалювальний період 2018/2019 року.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 29.10.2020 року позовну заяву прийнято до розгляду, по ній відкрито провадження у справі № 925/1369/20 за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 03.12.2020 року.

Ухвалою суду від 03.12.2020 року підготовче провадження у справі № 925/1369/20 закрито та призначено справу до судового розгляду по суті на 20.01.2021 року.

Позивач в особі свого представника подав суду 03.12.2020 року, 20.01.2020 року додаткові документи в обґрунтування позовних вимог - підписані відповідачем акти звіряння розрахунків за надані населенню послуги, на які надаються субсидії станом на 01.11.2020 року та 01.12.2020 року, просив їх приєднати до матеріалів справи (вх. № 18862/21, № 882/21 а.с. 40-41, 49-50).

Представник позивача в судовому засіданні 20.01.2020 року позов з підстав і у розмірі, викладених у позовній заяві, підтримала і просила задовольнити повністю.

Відповідач письмовий відзив на позовну заяву не подав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, причини неявки не повідомив, про дату, час та місце судового засідання судом був повідомлений належним чином відповідно до даних рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.

Частиною 1 ст. 202 ГПК України визначено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Згідно з ч. 3 статті 202 ГПК України, суд розглядає справу за відсутності учасника справи або його представника, якщо їх було належним чином повідомлено про судове засідання, у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Враховуючи, що наявні матеріали справи є достатніми для всебічного, повного і об`єктивного розгляду справи, суд, відповідно до ст. 202 ГПК України, визнав за можливе розглянути справу у відсутності представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

Згідно з ст.ст. 233, 240 ГПК України, у судовому засіданні 20.01.2021 року судом було проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в справі письмові докази та оцінивши їх у сукупності, суд позов задовольняє повністю з наступних підстав.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» затверджено Положення про порядок призначення житлових субсидій відповідно до якого призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Житлова субсидія на оплату комунальних послуг призначалась в межах соціальних нормативів відповідних комунальних послуг.

Відповідно до абз. 7 п.18 Положення про порядок призначення житлових субсидій ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329) після закінчення опалювального (неопалювального) сезону невикористана сума житлової субсидії повертається управителем, об`єднанням, виконавцем комунальних послуг до державного бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

До 01.01.2019 субсидія надавалась не у грошовій формі шляхом перерахування коштів на рахунки виконавців комунальних послуг.

За період з жовтня 2018 року по грудень 2018 року у випадках споживання громадянами послуг в об`ємах, менших від соціальних нормативів, на особових рахунках залишились невикористані суми субсидій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг» затверджено Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг.

31.01.2019 року між позивачем – Управлінням праці та соціального захисту населення Уманської районної державної адміністрації, як замовником, та відповідачем - товариством з обмеженою відповідальністю “Уманьгаз Збут”, як постачальником, укладено договір № 22 про відшкодування послуг на оплату використаного природного газу населенню, яке коригується житловою субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг по Уманському району (далі – Договір, а.с. 19).

Сторони погодили усі істотні умови договору, зокрема, домовилися про наступне:

п. 1.1.– договір регламентує взаємовідносини сторін відповідно Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» між Управлінням праці та соціального захисту населення Уманської районної державної адміністрації та товариством з обмеженою відповідальністю “Уманьгаз Збут” щодо розрахунків за надані послуги на оплату використаного природного газу населенню яке користується житловою субсидією, яке проживає на території Уманського району;

п. 2.1 – постачальник зобов`язався зокрема здійснювати відображення наданих сум житлових субсидій на особових рахунках отримувачів житлових субсидій та щомісячно, до 10 числа за звітним місяцем надавати замовнику акт звірки взаємних розрахунків;

п. 2.2 – замовник зобов`язався зокрема здійснювати облік наданих житлових субсидій на оплату використаного природного газу, своєчасно надавати до фінансового органу звіти по видатках за використаний природний газ громадянам, які відповідно до чинного законодавства України мають право на житлові субсидії;

п. 7.1 – договір набирає чинності з 01.01.2019 року і діє до 31.12.2019 року.

Відповідач листом від 31.05.2019 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 року № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг» подав позивачу акт розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій громадянами за опалювальний період № 1, в якому зазначено загальний обсяг невикористаних сум субсидій становить 1428496 грн. 99 коп. (а.с. 7-8).

08.07.2019 року відповідач листом №933 подав позивачу акт розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій громадянами за опалювальний період № 2, в якому зазначено обсяг невикористаних сум субсидій 935 грн. 04 коп. станом на 01.07.2019 року (а.с. 9-10).

За твердженнями позивача відповідач у період з 01.06.2019 року по 31.10.2020 року повернув позивачу кошти невикористаних субсидій в сумі 439432 грн. 03 коп., що підтверджено частково виписками Державної казначейської служби України (а.с. 12-17).

З розрахунків позивача вбачається, що відповідач не повернув позивачу невикористані суми субсидій за опалювальний період 2018/2019 року у розмірі 990 000 грн. (1428496 грн. 99 коп. + 935 грн. 04 коп. - 439432 грн. 03 коп.), що підтверджено актами звіряння розрахунків за надані населенню послуги, на які подаються субсидії станом на 01.10.2020 року, 01.11.2020 року, 01.12.2020 року, укладених та підписаних сторонами (а.с. 11, 41, 50). Стягнення цієї заборгованості є предметом спору у справі, що розглядається.

Позивач листами № 1562/01-03 від 09.07.2019 року, № 1857/01-03 від 02.08.2019 року, № 2053/01-03 від 02.09.2019 року, № 2207/01-03 від 17.09.2019 року, № 2348/01-03 від 01.10.2019 року, № 2466/01-03 від 15.10.2019 року, № 2630/01-03 від 01.11.2019 року, № 2881/01-03 від 02.12.2019 року, № 3060/01-03 від 20.12.2019 року, № 81/01-03 від 11.01.2020 року, № 586/01-03 від 03.03.2020 року, № 818/01-03 від 06.04.2020 року, а також претензійною заявою № 1033/01-03 від 14.05.2020 року звертався до відповідача з вимогою про повернення спірної суми неповернених субсидій (а.с. 20, 23-34).

Відповідач листом № 181 від 12.06.2020 року повідомив позивача, що здійснити повернення коштів не може через відсутність правового регулювання повернення грошових коштів здійсненого перерахунку та підтвердив виконання зобов`язання після проведеного розподілу сум субсидій та повернення коштів усіма учасниками ринку природного газу (а.с. 22).

На момент звернення позивача з позовом до суду заборгованість у розмірі 990 000 грн. відповідачем не сплачена.

Отже, спірні правовідносини сторін виникли із договору № 22 про відшкодування послуг на оплату використаного природного газу населенню, яке коригується житловою субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг по Уманському району від 31.01.2019 року та актів цивільного законодавства, а саме – Конституції України, Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Законом України «Про державний бюджет України», Положенням про порядок призначення житлових субсидій, який затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» з урахуванням змін внесених постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329, Порядком розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 року № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг», інших законодавчих актів України.

За змістом з ст.ст. 11, 15, 16 ЦК України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки; підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини; цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства; кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання; способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, примусове виконання обов`язку в натурі, відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.

Статтями 13 і 14 ЦК України встановлено, відповідно, межі здійснення цивільних прав та загальні засади виконання цивільних обов`язків. Зокрема, і цивільні права і цивільні обов`язки здійснюються (виконуються) в межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Згідно ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради виконує делеговані державою повноваження у сфері соціального захисту населення.

Умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій регламентується "Положенням про порядок призначення житлових субсидій", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 зі змінами та Бюджетним кодексом України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» затверджено Положення про порядок призначення житлових субсидій згідно з яким призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Пунктом 3 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" від 21.10.1995 року №848 призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - органи праці та соціального захисту населення)(у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року N 480). У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій та передачу їх відповідним органам праці та соціального захисту населення здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Відповідно до абз. 7 п.18 Положення про порядок призначення житлових субсидій ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 року № 329) після закінчення опалювального (неопалювального) сезону невикористана сума житлової субсидії повертається управителем, об`єднанням, виконавцем комунальних послуг до державного бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 року № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг» затверджено Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг (далі - Порядок), яким визначено зокрема наступне:

розрахунок невикористаних сум субсидії проводиться виробниками/виконавцями послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, газо- та електропостачання (далі - надавачі послуг), об`єднаннями співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельними кооперативами, які є колективним споживачем (замовником) житлово-комунальних послуг станом на 1 травня та 1 жовтня за особовим рахунком споживача - громадянина, якому призначено субсидію на опалювальний (неопалювальний) сезон, що закінчився (далі - одержувач субсидії) (п.2 Порядку);

пунктом 5 Порядку визначено механізм розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з газопостачання за особовим рахунком кожного одержувача субсидії;

у разі відсутності кредиторської заборгованості перед надавачем послуги об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельним кооперативом та відсутності поточних нарахувань субсидій станом на перше число місяця, в якому подано акт розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій (у разі реорганізації, ліквідації підприємства тощо), надавач послуги, об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив протягом зазначеного місяця перераховує невикористану суму субсидії на рахунок структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення використовує повернуті кошти на погашення кредиторської заборгованості та/або поточні розрахунки з надавачами послуг, об`єднаннями співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельними кооперативами за надані пільги і житлові субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (п. 11 Порядку);

відповідальність за правильність розрахунку невикористаних сум субсидії за кожним особовим рахунком одержувача субсидії та повноту відображення їх в актах розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій покладається на надавачів послуг, об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельні кооперативи в особі їх керівників та посадових осіб, що проводили такий розрахунок (п. 12 Порядку).

Позивач - Управління праці та соціального захисту населення Уманської районної державної організації є головним розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, передбачених у державному бюджеті для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлових послуг у грошовій формі, який підзвітний головному розпоряднику бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми - Мінсоцполітики.

З огляду на викладені обставини справи, наведені норми законодавства, умови Договору суд вбачає, що відповідач надав послуги постачання природного газу громадянам, які відповідно до чинного законодавства України мають право на житлові субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг по Уманському району в опалювальний період 2018/2019 років.

На виконання п.п. 5, 11 Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 року № 534, який діяв на момент виконання умов Договору, відповідачем проведено розрахунок невикористаних сум субсидії, про що позивачу надано відповідні акти розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газопостачання для індивідуального опалення за опалювальний сезон на загальну суму 1429432 грн. 03 коп., які у період з 01.06.2019 року по 31.10.2020 року частково повернені позивачу у розмірі 439432 грн. 03 коп. Позивачем враховано загальні обсяги невикористаних сум субсидії, зазначені в наданих актах, часткове повернення коштів невикористаних субсидій, однак заборгованість у розмірі 990000 грн. відповідачем не повернено, разом з тим відображено в актах звіряння взаємних розрахунків, що і стало підставою звернення до суду. Наявність і розмір спірної заборгованості позивачем доведено і підтверджено належними і допустимими доказами, відповідачем – не спростовано.

Суд враховує, що відповідно до вимог чинного законодавства акт звірки розрахунків у сфері бухгалтерського обліку та фінансової звітності не є зведеним обліковим документом, а є лише технічним (фіксуючим) документом, за яким бухгалтерії підприємств звіряють бухгалтерський облік операцій. Акт відображає стан заборгованості та в окремих випадках - рух коштів у бухгалтерському обліку підприємств та має інформаційний характер, тобто має статус документа, який підтверджує тотожність ведення бухгалтерського обліку спірних господарських операцій обома сторонами спірних правовідносин.

Підписання акту звірки, у якому зазначено розмір заборгованості, уповноваженою особою боржника, та підтвердження наявності такого боргу первинними документами свідчить про визнання боржником такого боргу.

За таких обставин відповідач відповідає за своїми зобов`язаннями, які виникли безпосередньо із закону та з договору, і така відповідальність не може ставитись в залежність від дій чи бездіяльності будь-яких третіх осіб. Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 19.04.2018 у справі № 905/1198/17 та від 05.03.2019 у справі № 910/1389/18.

З огляду на викладене вище суд вбачає, що між сторонами виникли правовідносини щодо розрахунків за надані послуги на оплату використаного природного газу населенню, яке користується житловою субсидією та проживає на території Уманського району у яких відповідач, як постачальник природного газу на підставі Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 року № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг» та умов Договору зобов`язаний здійснювати перерахування невикористаних сум субсидій на рахунок позивача.

Згідно з ч.ч. 1,2 ст. 509, ч.ч. 3,4 ст. 11 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку; зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу; цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України, ст.ст. 193, 202 ГК України, зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.

Відповідно до ч. 1 ст. 598, ч. 1 ст. 599 ЦК України, зобов`язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом, зокрема, виконанням, проведеним належним чином.

Частина 1 ст. 626 ЦК України визначає договір як домовленість двох або більше сторін, що спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно з ст. 601 ЦК України зобов`язання припиняється зарахуванням зустрічних однорідних вимог, строк виконання яких настав, а також вимог, строк виконання яких не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги. Зарахування зустрічних вимог може здійснюватися за заявою однієї із сторін.

Враховуючи вищевикладене, у позивача як органу, через який діє держава у цивільних відносинах - виникло право на повернення невикористаних сум субсидій, а у відповідача, як постачальника природного газу громадянам, які відповідно до чинного законодавства України мають право на житлові субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг по Уманському району - обов`язок здійснити з позивачем розрахунок щодо сум невикористаних субсидій за опалювальний період 2018 року/2019 року.

Таким чином, відповідач відповідає за своїми зобов`язаннями, які виникли безпосередньо із закону та обумовлені Договором і така відповідальність не може ставитися в залежність від дій чи бездіяльності будь-яких осіб.

На підставі викладеного, суд вважає такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі позовні вимоги про стягнення з відповідача 990 000 грн. боргу по невикористаних сумах субсидії за період опалювальний період 2018 року/2019 року.

Нормами Господарського процесуального кодексу України, зокрема, встановлено, що:

учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається (ч. 1 ст. 43);

кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (ч.ч. 1, 3 ст. 74);

належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування (ч. 1 ст. 76);

обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ч. 1 ст. 77);

достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (ч. 1 ст. 78);

наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ч.ч. 1, 2 ст. 79);

учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду (ч. 1 ст. 80);

суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили (ч.ч. 1, 2 ст. 86).

Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 13, ч. 1 ст. 14 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

З урахуванням викладених обставин справи та вимог законодавства суд позов визнає обґрунтованим, доказаним і з зазначених вище підстав задовольняє повністю.

На підставі статті 129 ГПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені судові витрати - сплачений судовий збір у розмірі 14850 грн.

Керуючись ст.ст. 129, 233, 236-240, 255, 256 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Управління соціального захисту населення Уманської районної державної адміністрації, ідентифікаційний код юридичної особи 39711735, місцезнаходження: 20300, Черкаська область, м. Умань, вул. Дерев`янка, буд. 19 на користь Управління праці та соціального захисту населення Уманської районної державної адміністрації, ідентифікаційний код юридичної особи 03195903, місцезнаходження: 20300, Черкаська область, м. Умань, вул. М. Залізняка, буд. 2а – 990000 грн. заборгованості, 14850 грн. судових витрат.

Рішення може бути оскаржене до Північного апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складене 26.04.2021 року.

Суддя В.М. Грачов