
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2021 рокуСправа № 912/203/21 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Поліщук Г.Б., при секретарі судового засідання Ліподат Я.В., розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи №912/203/21
за позовом Заступника керівника Кіровоградської обласної прокуратури в інтересах держави, 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Пермська, 4
до відповідачів: 1. Новоархангельської селищної ради Кіровоградської області, 26100, Кіровоградська область, Новоархангельський район, смт. Новоархангельськ, вул. Слави, 44
2. Комунального підприємства "Новоархангельське житлово-комунальне господарство", 26100, Кіровоградська область, Новоархангельський район, смт. Новоархангельськ, вул. Центральна, 113
про визнання недійсним рішення, скасування державної реєстрації речового права, повернення земельної ділянки
за участю представників:
від прокуратури - Радкевич С.В., посвідчення №058775 від 17.12.20;
від відповідача І - Бурдига М.Д., рішення № 10 від 08.12.20;
від відповідача ІІ - участі не брали
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Заступника керівника Кіровоградської обласної прокуратури до Новоархангельської селищної ради Кіровоградської області та Комунального підприємства "Новоархангельське житлово-комунальне господарство" з вимогами про:
- визнання недійсним Рішення Новоархангельської селищної ради №1868 від 12.09.2019 "Про надання в постійне користування земельної ділянки водного фонду КП "Новоархангельське ЖКГ";
- скасування державної реєстрації іншого речового права - права постійного користування земельною ділянкою кадастровий номер 3523655000:02:000:9084, площею 4,8487 га, що здійснена 18.09.2019 14:42:47 державним реєстратором Новоархангельської селищної ради на підставі рішення органу місцевого самоврядування Новоархангельської селищної ради №1868 виданого 12.09.2019 за суб`єктом іншого речового права Комунальне підприємство "Новоархангельське житлово-комунальне господарство" код ЄДРПОУ 40462850, про що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно вчинено запис: 33333996, підставою внесення якого слугувало рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 48799965 від 23.09.2019;
- зобов`язання Комунального підприємства "Новоархангельське житлово-комунальне господарство" повернути Новоархангельській селищній територіальній громаді в особі Новоархангельської селищної ради земельну ділянку комунальної власності із земель водного фонду кадастровий номер 35236550000:02:000:9084 площею 4,8487 га на території Новоархангельської селищної ради Новоархангельського району Кіровоградської області.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Комунальне підприємство "Новоархангельське ЖКГ" не віднесено до категорії підприємств, в постійному користуванні якого можуть перебувати землі водного фонду, а відтак є підстави стверджувати про неправомірність прийнятого Новоархангельською селищною радою рішення № 1868 від 12.09.2019 "Про надання в постійне користування земельної ділянки водного фонду КП "Новоархангельське ЖКГ" та наявність правових підстав для визнання його недійсним.
Ухвалою від 26.01.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі №912/203/21 за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 16.02.2021 на 15:30 год., встановлено сторонам строк для подання заяв по суті справи.
15.02.2021 на електронну адресу суду від Новоархангельської селищної ради надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач 1 позов не визнає та просить відмовити в його задоволенні повністю.
У поданому відзиві відповідач 1 зазначає про те, що прокурором не доведений інтерес держави в разі задоволення позову та право прокурора звертатися з таким позовом в інтересах територіальної громади, оскільки фактично земельна ділянка передана з комунальної власності Новоархангельської селищної ради у користування комунальному підприємству, власником якого є територіальна громада смт. Новоархангельськ.
Ухвалою від 16.02.2021 відкладено підготовче засідання у справі №912/203/21 на 23.03.2021 о 14:30.
23.02.2021 Прокуратурою Кіровоградської області подано до суду відповідь на відзив.
24.02.2021 прокуратурою подано до суду докази направлення відповіді на відзив на адреси учасників справи.
15.03.2021 на адресу суду від Новоархангельської селищної ради надійшло клопотання про перенесення розгляду справи на іншу дату у зв`язку зі зміною юриста-консультанта селищної ради та необхідністю ознайомлення з матеріалами справи.
Ухвалою від 23.03.2021 продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів, задоволено клопотання відповідача 1 про відкладення розгляду справи, відкладено підготовче засідання у справі №912/203/21 на 08.04.2021 о 11:00 год.
Ухвалою від 08.04.2021 закрито підготовче провадження у справі, судовий розгляд справи призначено на 22.04.2021.
20.04.2021 прокурором подано до суду заяву, у якій повідомлено про те, що внаслідок проведеної адміністративно-територіальної реформи, постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 №807-ІХ у Кіровоградській області утворено чотири райони, у тому числі Голованівський район у складі територій, зокрема, Новоархангельської селищної територіальної громади. У зв`язку з наведеним прокурор просить у тексті позовної заяви місцем розташування спірної земельної ділянки з кадастровим номером 3523655000:02:000:9084 вважати Новоархангельську селищну раду Голованівського району Кіровоградської області.
В судовому засіданні 22.04.2021 брали участь прокурор та представник відповідача 1.
Відповідач 2 участь повноважного представника в судовому засіданні 22.04.2021 не забезпечив, хоча належним чином повідомлений про місце, дату та час засідання суду (а.с. 226).
В судовому засіданні 22.04.2021 досліджено докази у справі.
Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника відповідача 1 господарський суд встановив наступні обставини.
Рішенням Новоархангельської селищної ради від 18.09.2019 №1868 надано КП "Новоархангельське ЖКГ" в постійне користування земельну ділянку водного фонду (кадастровий номер 3523655000:02:000:9084) загальною площею 4,8487га, що знаходиться за межами смт Новоархангельськ Новоархангельського району Кіровоградської області, яка згідно Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 14.05.2019 №31606784 знаходиться у комунальній власності.
Згідно Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (а.с. 107) земельна ділянка площею 4,8487 га, кадастровий номер 3523655000:02:000:9084, знаходиться у комунальній власності Новоархангельської селищної ради. Вказана обставина не оспорюється прокурором.
Згідно частини першої статті 13 Конституції України, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Відповідно до частини першої статті 14 наведеного Закону, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 12 Земельного кодексу України встановлено повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин, до яких, зокрема, належить: а) розпорядження землями територіальних громад; в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.
Пунктом 34 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" унормовано, що до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад входить вирішення відповідно до закону питань з врегулювання земельних відносин.
Згідно частини першої статті 116 Земельного кодексу України, у редакції чинній на момент прийняття Рішення, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Частиною першою статті 122 наведеного Кодексу передбачено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
В той же час, відповідно до ст.6 Водного кодексу України води (водні об`єкти) є виключно власністю Українського народу і надаються тільки у користування. Український народ здійснює право власності на води (водні об`єкти) через Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим і місцеві ради. Окремі повноваження щодо розпорядження водами (водними об`єктами) можуть надаватися відповідним органам виконавчої влади та Раді міністрів Автономної Республіки Крим.
У відповідності до ч.2 ст.85 Водного кодексу України (в редакції на момент прийняття відповідачем 1 оспорюваного рішення) у постійне користування землі водного фонду надаються водогосподарським спеціалізованим організаціям, іншим підприємствам, установам і організаціям, в яких створено спеціалізовані служби по догляду за водними об`єктами, прибережними захисними смугами, смугами відведення, береговими смугами водних шляхів, гідротехнічними спорудами та підтриманню їх у належному стані.
Згідно листа Державного агентства водних ресурсів України від 07.12.2020 №7147/3/6/11-20 Комунальне підприємство "Новоархангельське ЖКГ" не належить до водогосподарських організацій, що входять до сфери управління Державного агентства водних ресурсів України.
Листом Державного агентства рибного господарства України від 08.12.2020 №1-6.1-9/7310-20 на запит прокурора повідомлено, що Комунальне підприємство "Новоархангельське ЖКГ" не входить до переліку державних підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Держрибагентства.
Будь-які інші докази на підтвердження приналежності відповідача 2 до організацій, визначених частиною 2 ст.85 Водного кодексу України сторонами до суду не надано.
Згідно із частиною першою статті 21 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Згідно з ч.3 ст.152 Земельного кодексу України захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом, зокрема, визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
У відповідності до ч.1 ст. 155 Земельного кодексу України у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.
Таким чином, якщо правовий акт індивідуальної дії органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси територіальних громад чи окремих осіб, він визнається недійсним у судовому порядку.
Зважаючи на порушення ст. 85 Водного кодексу України, допущене внаслідок прийняття Новоархангельською селищною радою рішення від 18.09.2019 №1868, вказане рішення підлягає визнанню недійсним, а позов прокурора в цій частині таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 182 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній установлюються законом.
За п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон), державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Згідно абзацу 2 ч. 1 ст. 4 Закону, державній реєстрації прав підлягають речові права на нерухоме майно, похідні від права власності, зокрема право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки.
Організаційну систему державної реєстрації прав згідно абзацу 2 ч. 1 ст. 6 Закону становлять суб`єкти державної реєстрації прав виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації.
Статтею 9 Закону встановлено, що до повноважень суб`єктів державної реєстрації прав належить забезпечення проведення державної реєстрації прав, ведення Державного реєстру прав.
Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно закріплений у ст. 18 Закону, згідно якого державна реєстрація прав проводиться в такому порядку: прийняття/отримання документів для державної реєстрації прав, формування та реєстрація заяви в базі даних заяв; виготовлення електронних копій документів, поданих для державної реєстрації прав, шляхом сканування (у разі подання документів у паперовій формі) та їх розміщення у Державному реєстрі прав; встановлення черговості розгляду заяв, зареєстрованих у базі даних заяв; перевірка документів та/або відомостей Державного реєстру прав, відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем на наявність підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень; прийняття рішення про державну реєстрацію прав (у разі відсутності підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав); відкриття розділу в Державному реєстрі прав та/або внесення до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідних відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об`єкти та суб`єктів цих прав; формування витягу з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав для подальшого використання заявником; видача/отримання документів за результатом розгляду заяви.
Згідно ст. 11 Закону, державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав. Втручання, крім випадків, передбачених цим Законом, будь-яких органів влади, їх посадових осіб, юридичних осіб, громадян та їх об`єднань у діяльність державного реєстратора під час проведення реєстраційних дій забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Як вбачається із наведених законодавчих положень державний реєстратор під час здійснення державної реєстрації, зокрема права постійного користування земельною ділянкою, на підставі перевірки поданих документів та відомостей, які містяться у Державному реєстрі прав, у разі відсутності підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав, приймає рішення про проведення відповідної державної реєстрації.
З матеріалів справи вбачається, що право постійного користування земельною ділянкою водного фонду за КП "Новоархангельське ЖКГ" зареєстровано на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 23.09.2019 №48799965 (а.с. 42).
Зважаючи на встановлену невідповідність нормам Водного кодексу рішення Новоархангельської селищної ради від 18.09.2019 №1868 та висновок господарського суду про необхідність визнання його недійсним, позовна вимога про скасування державної реєстрації іншого речового права - права постійного користування земельною ділянкою кадастровий номер 3523655000:02:000:9084, площею 4,8487 га, що здійснена 18.09.2019 14:42:47 державним реєстратором Новоархангельської селищної ради на підставі рішення органу місцевого самоврядування Новоархангельської селищної ради №1868 виданого 12.09.2019 за суб`єктом іншого речового права Комунальне підприємство "Новоархангельське житлово-комунальне господарство" код ЄДРПОУ 40462850, про що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно вчинено запис: 33333996, підставою внесення якого слугувало рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 48799965 від 23.09.2019, як похідна, підлягає задоволенню також.
Згідно зі ст. 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майна або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави, зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Зважаючи на встановлену вище невідповідність закону рішення Новоархангельської селищної ради, на підставі якого Комунальним підприємством "Новоархангельське житлово-комунальне господарство" набуто у постійне користування спірну земельну ділянку водного фонду, та висновок про необхідність визнання такого рішення недійсним, позовна вимога прокурора про зобов`язання Комунального підприємства "Новоархангельське житлово-комунальне господарство" повернути Новоархангельській селищній територіальній громаді в особі Новоархангельської селищної ради земельну ділянку комунальної власності із земель водного фонду кадастровий номер 35236550000:02:000:9084 площею 4,8487 га на території Новоархангельської селищної ради Голованівського району Кіровоградської області підлягає задоволенню.
В частині заперечень відповідача 1, наведених у відзиві на позов, щодо повноважень прокурора на звернення з даним позовом до суду, господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Частиною 3 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" встановлено, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Відповідно до ч. 4 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва. Прокурор зобов`язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб`єкта владних повноважень. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена громадянином чи її законним представником або суб`єктом владних повноважень.
Відтак, захищати інтереси держави повинні, насамперед, відповідні суб`єкти владних повноважень, а не прокурор. Щоб інтереси держави не залишилися незахищеними, прокурор виконує субсидіарну роль, замінює в судовому провадженні відповідного суб`єкта владних повноважень, який всупереч вимог закону не здійснює захисту або робить це неналежно. У кожному такому випадку прокурор повинен навести (а суд перевірити) причини, які перешкоджають захисту інтересів держави належним суб`єктом, і які є підставами для звернення прокурора до суду.
Прокурор не може вважатися альтернативним суб`єктом звернення до суду і замінювати належного суб`єкта владних повноважень, який може і бажає захищати інтереси держави.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду № 924/1237/17 від 20.09.2018 та № 910/18770/17 від 01.11.2018, № 920/284/18 від 26.02.2019.
Звертаючись до суду із позовом у даній справі, прокурор одним із співвідповідачів вказав Новоархангельську селищну раду, оскільки рішення саме цього органу оспорюється прокурором, із зазначенням, що вказане рішення прийнято із порушенням чинного законодавства. Цим прокурор обґрунтовував відсутність органу, уповноваженого державою здійснювати функції захисту її інтересів саме у спірних правовідносинах, тобто, навів підставу для представництва інтересів держави.
Суд погоджується із такою позицією прокурора, оскільки захист інтересів держави в особі територіальної громади має здійснювати Новоархангельська селищна рада, проте, саме цей орган місцевого самоврядування вчинив дії у вигляді прийняття рішення, які прокурор вважає незаконними та такими, що порушують інтереси держави в особі територіальної громади, з огляду на що, прокурором цілком правомірно заявлено відповідний позов, а Новоархангельську селищну раду визначено одним із відповідачів у цій справі, оскільки іншого органу місцевого самоврядування, який би міг здійснити захист інтересів держави в особі територіальної громади с. Новоархангельськ, виходячи із спірних правовідносин, не існує.
Таким чином, безпосередність звернення прокуратури без зазначення компетентного органу, який здійснює функції держави в спірних відносинах, цілком правомірно обґрунтовується перевищенням Новоархангельською селищною радою, як органом місцевого самоврядування, що здійснює правомочності власника майна, належного територіальній громаді, встановлених законом меж її владних повноважень, а також необхідністю захисту інтересів держави в частині забезпечення права місцевої громади розпоряджатися землею, яка їй належить, що власне і стало підставою для звернення прокурора з цим позовом.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що в даному випадку прокурор належним чином підтвердив підстави для представництва інтересів держави у цій справі та звернувся до суду як самостійний позивач й відхиляє як необґрунтовані вищезазначені аргументи відповідачів.
Аналогічної правової позиції дотримується Велика Палата Верховного Суду у постанові від 15.01.2020 у справі № 698/119/18 (провадження №14-350 цс 19).
Таким чином, позовні вимоги прокурора у даній справі підлягають задоволенню в повному обсязі.
У відповідності до ст.129 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи задоволення позову, господарський суд покладає витрати зі сплати судового збору за позовною вимогою про визнання недійсним рішення на відповідача 1, за позовними вимогами про скасування державної реєстрації речового права та повернення земельної ділянки на відповідача 2.
Керуючись ст. 74, 76, 77, 129, 130, 185, 191, 233, 236-241, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Визнати недійсним Рішення Новоархангельської селищної ради №1868 від 12.09.2019 "Про надання в постійне користування земельної ділянки водного фонду КП "Новоархангельське ЖКГ".
Скасувати державну реєстрацію іншого речового права - права постійного користування земельною ділянкою кадастровий номер 3523655000:02:000:9084, площею 4,8487 га, що здійснена 18.09.2019 14:42:47 державним реєстратором Новоархангельської селищної ради на підставі рішення органу місцевого самоврядування Новоархангельської селищної ради №1868 виданого 12.09.2019 за суб`єктом іншого речового права Комунальне підприємство "Новоархангельське житлово-комунальне господарство" код ЄДРПОУ 40462850, про що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно вчинено запис: 33333996, підставою внесення якого слугувало рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 48799965 від 23.09.2019.
Зобов`язати Комунальне підприємство "Новоархангельське житлово-комунальне господарство" (26100, Кіровоградська область, Новоархангельський район, смт Новоархангельськ, вул. Центральна, 113, ідентифікаційний код 40462850) повернути Новоархангельській селищній територіальній громаді в особі Новоархангельської селищної ради (26100, Кіровоградська область, Новоархангельський район, смт. Новоархангельськ, вул. Слави, 44, ідентифікаційний код 04367217) земельну ділянку комунальної власності із земель водного фонду кадастровий номер 35236550000:02:000:9084 площею 4,8487 га на території Новоархангельської селищної ради Голованівського району Кіровоградської області.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з Новоархангельської селищної ради Кіровоградської області (26100, Кіровоградська область, Новоархангельський район, смт. Новоархангельськ, вул. Слави, 44, ідентифікаційний код 04367217) на користь Прокуратури Кіровоградської області (25000, м. Кропивницький, вул. Верхня Пермська, 4, ідентифікаційний код 02910025, Банк Державна казначейська служба України, м.Київ, МФО 820172, р/р UA848201720343100001000004600 ) судовий збір у розмірі 2270,00 грн.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Стягнути з Комунального підприємства "Новоархангельське житлово-комунальне господарство" (26100, Кіровоградська область, Новоархангельський район, смт Новоархангельськ, вул. Центральна, 113, ідентифікаційний код 40462850) на користь Прокуратури Кіровоградської області (25000, м. Кропивницький, вул. Верхня Пермська, 4, ідентифікаційний код 02910025, Банк Державна казначейська служба України, м.Київ, МФО 820172, р/р UA848201720343100001000004600 ) судовий збір у розмірі 4540,00 грн.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Примірники рішення направити Кіровоградській обласній прокуратурі (електронною поштою: oblprokuratura@kir.gp.gov.ua), Новоархангельській селищній раді Кіровоградської області (26100, Кіровоградська область, Новоархангельський район, смт. Новоархангельськ, вул. Слави, 44 та електронною поштою: novselrada@ukr.net ) та Комунальному підприємству "Новоархангельське житлово-комунальне господарство" (26100, Кіровоградська область, Новоархангельський район, смт. Новоархангельськ, вул. Центральна, 113).
Повне рішення складено 27.04.2021.
Суддя Г.Б. Поліщук