
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
27 квітня 2021 року № 520/3994/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді - Зінченко А.В. розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області (просп. Науки, буд. 40, 6 поверх,м. Харків,61166) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив суд стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , і.п.н. НОМЕР_1 штраф у загальному розмірі 5712,00 грн. до державного бюджету для зарахування надходжень по коду бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, в установі банку Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, одержувач ГУК Харків обл./МТГ Харків, код одержувача 37874947, номер рахунку UA558999980313030106000020649.
Відповідачем штраф добровільно не сплачено, а тому позивач просить стягнути вказаний борг в примусовому порядку.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини справи.
На адресу Головного управління, у відповідності до п.46 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 №2067, було подано інформацію від Харківської міської ради про невиконання вимоги усунення порушень у визначений строк. Згідно з Рішенням Харківської міської ради від 29.01.2020 №33 про демонтаж спеціальних конструкцій, які розміщені на території міста Харкова з порушенням законодавства про рекламу, виявлено розміщення зовнішньої реклами щит на фасаді з інформаційним полем: «Фотоуслуги...» та щит виносний з інформаційним полем: «Фото...» за адресою: АДРЕСА_2 , з ознаками порушення вимог ч. 1, ч.З ст. 16 Закону України «Про рекламу», а саме: без наявності дозволу на розміщення зовнішньої реклами, також, забороняється розташовувати засоби зовнішньої реклами на пішохідних доріжках та алеях, без наявності дозволу на розміщення зовнішньої реклами.
Вимога за №5.2-057/2/7684-20 від 30.06.2020, яка була направлена на фізичну адресу суб`єкта господарювання ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 ) вказану в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідно до даних, отриманих на офіційному сайті УДППЗ «Укрпошта», лист з вимогою №5.2/-057/2/7684-20 від 30.06.2020 було отримано особисто 06.07.2020р. Головне управління просило відповідно до вимог ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу» надати до Головного управління у триденний термін з дня отримання листа завірені належним чином копії:свідоцтва про державну реєстрацію, довідки про включення до ЄДРПОУ; дозвіл на розміщення рекламних конструкцій; договір оренди приміщення; договір з розміщувачем (рекламодавцем) реклами, актів виконаних робіт до нього; документів щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдженої реклами; документів, що підтверджують факт оплати за виготовлену рекламу, акти виконаних робіт; інші документи, що мають відношення до справи та пояснення.
Однак, у встановлений строк відповідач не надав документів, зазначених у вимозі №5.2/-057/2/7684-20 від 30.06.2020.
Оскільки відповідачем не було надано запитуваних документів, зокрема, копій дозволів на розміщення зовнішньої реклами, 30.06.2020 Головним управлінням складено протоколи про порушення законодавства про рекламу №105, №106 з яких вбачається, що:
-розміщення зовнішньої реклами щит на фасаді з інформаційним полем: «Фотоуслуги...» за адресою: АДРЕСА_2 , з ознаками порушення вимог ч. 1, ст. 16 Закону України «Про рекламу», а саме: без наявності дозволу на розміщення зовнішньої реклами.
-розміщення зовнішньої реклами щит виносний з інформаційним полем: «Фото...» за адресою: АДРЕСА_2 , з ознаками порушення вимог ч.І ч.З ст. 16 Закону України «Про рекламу» а саме: розміщення засобу зовнішньої реклами на пішохідніх доріжках та без наявності дозволу на розміщення зовнішньої реклами.
28.07.2020 відповідно до Рішень №113, №114 було вирішено розпочати справу про порушення законодавства про рекламу відносно суб`єкта господарювання ОСОБА_1 (і.п.н. НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .
31.07.2020 Головним управлінням було повторно надіслано Вимогу №5.2-057/2/9187-20.
Листом від 31.07.2020 вих. №5.2-057/2/9187-20 Головним управлінням було повідомлено Фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 про засідання щодо розгляду справи про порушення законодавства про рекламу. Лист отримано особисто засобом поштового зв`язку 06.08.2020.
Відповідач не надав документів на вимоги Головного управління, повноваженого представника для участі у розгляді справ про порушення законодавства про рекламу не направляв. Будь - яких заяв та пояснень від відповідача не надходило.
27.08.2020 Головним управлінням складено протоколи засідань стосовно справи про порушення законодавства про рекламу №137, №138, якими встановлено, що у зв`язку з доведенням факту порушення ч.2 ст.26 Закону України «Про рекламу», Головне управління пропонує прийняти рішення про накладення штрафу у відповідності до ч.І ст.27 Закону України «Про рекламу» у порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 693 від 26.05.2004 р.
До вищезазначених протоколів було складено розрахунки штрафних санкцій, що додаються.
До протоколів засідань №139, №140 від 27.08.2020 стосовно справи про порушення законодавства про рекламу додається розрахунок штрафних санкцій, відповідно до якого згідно ч.7 ст.27 Закону України «Про рекламу» штраф складає до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
На підставі ч.7 ст. 27 Закону України «Про рекламу» прийняті рішення №136 (штраф у розмірі 1156,00 грн.), №137 (штраф у розмірі 1156,00 грн.) від 27.08.2020 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу.
Відповідно до цього рішення на Фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 накладено стягнення у вигляді штрафу у загальному розмірі 2312,00 (дві тисячі триста дванадцять) грн. 00 коп.
Приписами №87, №88 від 27.08.2020, у відповідності до ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу» Головне управління вимагало від суб`єкта господарювання ОСОБА_1 (і.п.н. НОМЕР_1 ), усунути порушення щодо розповсюдженної реклами:
-розміщеної зовнішньої реклами щит виносний з інформацій полем: « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: привести у відповідність до вимог ч.1, ч.З ст.16 Закону України «Про рекламу».
-розміщеної зовнішньої реклами щит на фасаді з інформацій полем: «Фотоуслуги..» за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: привести у відповідність до вимог ч.1 ст.16 Закону України «Про рекламу».
Щодо стягнення з відповідача штрафу, передбаченого ч. 6 ст. 27 Закону України «Про рекламу».
Як вже було зазначено вище, Головне управління надсилало на адресу відповідача вимоги щодо надання документів. Однак, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 будь - яких документів на адресу Головного управління не надав, що є порушенням ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу», відповідальність за що передбачена ч. 6 ст. 27 Закону України «Про рекламу».
Про зазначені порушення Головним управлінням складено протоколи про порушення законодавства про рекламу від 13.08.2020 року №170 та №171 щодо порушення відповідачем ч.2 ст. 26 Закону України «Про рекламу».
Рішеннями від 27.08.2020 року, № 176, №177 на підставі протоколів про порушення законодавства про рекламу від 13.08.2020 року, №170, №171 було вирішено розпочати справу про порушення законодавства про рекламу відносно суб`єкта господарювання ОСОБА_1 (і.п.н. НОМЕР_1 ).
Відповідач не надав документів на вимоги Головного управління, повноваженого представника для участі у розгляді справ про порушення законодавства про рекламу не направляв. Будь-яких заяв та пояснень від відповідача не надходило.
Протоколами засідань стосовно справ про порушення законодавства про рекламу від 27.08.2020 року №137 та №138 за результатами розгляду справ було вирішено: у зв`язку з доведенням фактів порушень ч. 2 ст. 26 Закону України «Про рекламу» запропоновано в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області прийняти рішення про накладення штрафів у відповідності до ч. 6 ст. 27 Закону України «Про рекламу» у порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №693 від 26.05.2004.
До вищезазначених протоколів було складено розрахунки штрафних санкцій, що додаються.
Рішеннями від 27.08.2020 року № 134 та 135 на підставі матеріалів справи та протоколів засідань від 27.08.2020 року №137 та №138 за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами у відповідності до ч.6 ст. 27 Закону України «Про рекламу» було вирішено накласти на Фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн. по кожному рішенню на загальну суму 3400 грн.
Надаючи правову оцінку вищенаведеному, суд вказує наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу» розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 1 ч. З ст. 16 Закону України «Про рекламу» забороняється розташовувати засоби зовнішньої реклами: на пішохідних доріжках та алеях.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону України «Про рекламу» особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 27 Закону України «Про рекламу» Відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть рекламодавці, винні у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно.
Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону України «Про рекламу» за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення ними
передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 7 ст. 27 Закону України «Про рекламу» у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 8 ст. 27 Закону України «Про рекламу» рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 300 і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян приймається виключно центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.
У відповідності до ч. 1 ст. 250 Господарського Кодексу України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб`єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб`єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
При зазначених обставинах, суд вважає вимоги позивача правомірними та такими, що ґрунтуються на положеннях діючого законодавства, належним чином обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 243-246 КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області (просп. Науки, буд. 40, 6 поверх,м. Харків,61166, код ЄДРПОУ40324829) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) про стягнення штрафу – задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , і.п.н. НОМЕР_1 штраф у загальному розмірі 5712,00 грн. (п`ять тисяч сімсот дванадцять грн. 00 копійок) до державного бюджету для зарахування надходжень по коду бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, в установі банку Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, одержувач ГУК Харків обл./МТГ Харків, код одержувача 37874947, номер рахунку UA558999980313030106000020649.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду у відповідності до ст. 295 цього Кодексу.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Зінченко А.В.