Рішення № 96531469, 26.04.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.04.2021
Номер справи
420/11473/20
Номер документу
96531469
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/11473/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Харченко Ю.В. розглянувши в порядку загального позовного провадження справу за адміністративним позовом Приватного сільськогосподарського підприємства “ЕКСІМ-АГРО” (68241, Одеська область, Саратський район, село Забари, вул. Шевченко,28) до Південного міжрегіонального Управління Укртрасбезпеки (код ЄДРПОУ 39816845, вул.Успенська,4,м.Одеса) про визнання протиправною та скасування Постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 20.07.2020р. №209309,-

ВСТАНОВИВ:

Приватне сільськогосподарське підприємство “ЕКСІМ-АГРО” звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд визнати протиправною та скасувати Постанову Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про застосування адміністративно-господарського штрафу від 20.07.2020р. №209309, якою на Приватне сільськогосподарське підприємство “ЕКСІМ-АГРО” накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 34000,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що посадовими особами Укртрансбезпеки в Одеській області складено акт проведення перевірки додержання законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №207788 від 16.06.2020 року, на підставі якого прийнято оскаржувану Постанову Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про застосування адміністративно-господарського штрафу від 20.07.2020р. №209309. Проте, при здійсненні перевірки посадовими особами не надано відповідного направлення на здійснення перевірки, що ставить під сумнів легітимність дій посадових осіб Управління Укртрансбезпеки в Одеській області на ділянці а/д Київ - Одеса 210 км +450 м станом на 16.06.2020 року. Крім того, позивач зазначає, що в Акті проведення перевірки додержання законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №207788 від 16.06.2020 року відсутні заповнені графи щодо виявлених порушень вагових норм, а також посилання на відповідні докази, які свідчать про виявлені порушення, зокрема, факт зважування, факт проведення габаритно-вагового контролю, зазначення встановлених порушень, які виявленні під час здійснення габаритно-вагового контролю тощо. Акт містить лише послання на абз. 16 ч. 1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Позивач також стверджує, що посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області не надано відповідну довідку про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням місця та часу його проведення, що ставить під сумнів взагалі його проведення у відповідності до вимог Порядку №879. У зв`язку з наведеним позивач вважає скасувати Постанову Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про застосування адміністративно-господарського штрафу від 20.07.2020р. №209309 протиправною і необґрунтованою та за захистом своїх прав звернувся до суду.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 02.11.2020 р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі №420/11473/20 за позовом Приватного сільськогосподарського підприємства “ЕКСІМ-АГРО” до Державної служби України з безпеки на транспорті, Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про визнання протиправною та скасування Постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 20.07.2020р. №209309.

Ухвалою суду від 26.11.2020р. продовжено відповідачу – Державній службі України з безпеки на транспорті строк для подачі відзиву на позовну заяву до 02.12.2020 року включно.

Ухвалою суду від 24 грудня 2020 року вирішено подальший розгляд справи №420/11473/20 за позовом Приватного сільськогосподарського підприємства “ЕКСІМ-АГРО” до Державної служби України з безпеки на транспорті, Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про визнання протиправною та скасування Постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 20.07.2020р. №209309, вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 18 лютого 2021 року продовжено строк підготовчого провадження у справі № 420/11473/20 за позовом Приватного сільськогосподарського підприємства “ЕКСІМ-АГРО” до Державної служби України з безпеки на транспорті, Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про визнання протиправною та скасування Постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 20.07.2020р. №209309, на тридцять днів.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 12 березня 2021 року закрито підготовче провадження по справі №420/11473/20. Призначити справу №420/11473/20 за позовом Приватного сільськогосподарського підприємства “ЕКСІМ-АГРО” до Державної служби України з безпеки на транспорті, Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про визнання протиправною та скасування Постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 20.07.2020р. №209309, до судового розгляду по суті, на 23.03.2021р. - 11 год. 30 хв.

Відповідач Управління Укртрансбезпеки в Одеській області з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмовому відзиві на позовну заяву (вхід.№ЕП/22274/20 від 24.11.2020р.), наголошуючи, зокрема, що постанова № 209309 від 20.07.20р. на суму 34000 грн. винесена на підставі Актів перевірки та інших документів перевірки від 16.06.2020р. санкція – абз. 16. част.1 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт». Інспекторами Одеського Управління Укртранебезпеки здійснено габаритно-вагову перевірку вантажного транспотрного засобу марки DAF XF держ, ресетрац, № НОМЕР_1 що належать позивачу. Перевіркою виявлено порушення вимоги ст.48 ЗУ «Про автомобільний транспорт», відповідальність за що передбачена абз. 16 ч. 1 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт». Саме на це порушення, окрім Акту перевірки складено Акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 035960 від 16.06.20р., та інші документи перевірки. При зважуванні виявлена перенавантаження загальної маси на 11,06 тони. Зазначене є перевищенням від допустимої норми маси на 11 тон. Тобто, процент перевищення склав більше 20%, а саме 27.65%, та є підставою для Відповідача застосувати штрафну санкцію 34000грн. Копія Розрахунку на підтвердження виведеної цифри % від 16.06.20р. додається. Розрахунок % перевищення за виявленими параметрами проводився в спосіб знаходження невідомого числа від визначених. Відповідач стверджує, що його посадовими особами було виконано всі вимоги передбачені законодавством. і огляду на що, визнання винесених ним постанов протиправними є безпідставним.

Враховуючи наявність передбачених приписами ч.9 ст.205 КАС України, підстав, та зважаючи на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, розгляд даної адміністративної справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 26.04.2021р. заяву Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про заміну відповідача по справі №420/11473/20, задоволено. Допущено заміну– Управління Укртрансбезпеки в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті його правонаступником – Південним міжрегіональним Управлінням Укртрасбезпеки.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.

Як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи письмових доказів, 16.06.2020 року працівниками управління Укртрансбезпеки в Одеській області на підставі направлення фід 11.06.2020р. №010959 проведено габаритно-ваговий контроль автомобіля DAF XF реєстраційний номер НОМЕР_1 , що перевозив суміш суглинку та належать на праві власності Приватному сільськогосподарському підприємству “ЕКСІМ-АГРО”.

Відповідно до довідки №043708 про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 16.06.2020 року встановлено, що фактична маса транспортного засобу становить 51,06 тон при нормативно допустимій - 40 тон. Так, навантаження на першу вість становить – 8,425 т., на другу - 17,525т., на третю - 8,2тон., на четверту 8,425 тон., на п`яту 8,485 тон.

За результатами габаритно-вагового контролю складено акт №035960 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 16.06.2020 року.

Таким чином, під час габаритно-вагового контролю встановлено перевищення навантаження, про що свідчить акт управління Укртрансбезпеки в Одеській області про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом 16.06.2020 року № 035960.

Згідно акту №207788 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів авто мобільним транспортом від 16.06.2020 року під час перевірки виявлено порушення: абз. 16 ч. 1 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт».

Акт № 207788 від 16.06.2020 року підписаний водієм ОСОБА_1 .

У зв`язку із перевищенням вагових параметрів, посадовими особами управління Укртрансбезпеки в Одеській області складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту № 037566 від 15.09.2020 року, відповідно до якого до сплати належить 1278,04 Євро.

За результатами розгляду вищевказаних документів управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області 20.07.2020 року прийнято постанову №209309 про застосування до Приватного сільськогосподарського підприємства “ЕКСІМ-АГРО” на підставі абз. 16 ч.1 ст.60 Закону України Про автомобільний транспорт адміністративно-господарського штрафу в розмірі 34000 грн.

Так, на думку суду, позовні вимоги Приватного сільськогосподарського підприємства “ЕКСІМ-АГРО” про визнання протиправною та скасування Постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 20.07.2020р. №209309., є не обґрунтованими, та такими, що не підлягають задоволенню, з урахуванням наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (далі - Положення).

Відповідно до п. 1 Положення Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті. Пунктом 4 Положення передбачено, що основним завданням Укртрансбезпеки, зокрема, є реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування (далі - автомобільний транспорт), міському електричному, залізничному транспорті.

У відповідності до абзацу першого п. 8 Положення, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 року № 592 «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті» утворені територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби, зокрема, Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області.

Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами суб`єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень, регулює Закон України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами; вантажні перевезення-перевезення вантажів вантажними автомобілями; водій - особа, яка керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка.

Положеннями ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», визначено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

Правові та соціальні основи дорожнього руху з метою захисту життя та здоров`я громадян, створення безпечних і комфортних умов для учасників руху та охорони навколишнього природного середовища визначає Закон України «Про дорожній рух».

Відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону України «Про дорожній рух» з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається в порядку встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, і за плату, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 (далі - Порядок № 1567), згідно з пунктами 3, 4 якого державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Пунктом 15 Порядку № 1567 визначено виключний перелік питань, що перевіряється контролюючими особами під час здійснення рейдової перевірки, зокрема, в частині виконання внутрішніх вантажних перевезень перевіряється:

- наявність визначених ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом;

- виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

Пунктом 16 Порядку № 1567 передбачена можливість під час рейдової перевірки здійснення габаритно-вагового контролю.

Згідно з п.20-22 Порядку № 1567 виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.

У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.

У разі відмови уповноваженої особи суб`єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб`єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис.

Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 879 від 27.06.2007 року «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» (далі - Порядок № 879).

Відповідно до п. 3 Порядку № 879 габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.

Габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів (підпункт 4 п. 2 Порядку № 879).

Великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 №1306. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки (підпункт 3 п. 2 Порядку № 879).

В п. 6 Порядку № 879 зазначено, що габаритно-ваговий контроль, крім документального, здійснюється виключно в пунктах габаритно-вагового контролю посадовими особами та/або працівниками відповідних органів.

Відповідно до пунктів 12, 13, 14 зазначеного Порядку № 879, вимірювальне і зважувальне обладнання для здійснення габаритно-вагового контролю повинне утримуватись у робочому стані; періодично проводиться повірка (метрологічна атестація) такого обладнання з подальшим клеймуванням (пломбуванням) та видачею відповідного свідоцтва спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології. Під час здійснення габаритно-вагового контролю не допускається використання вимірювального і зважувального обладнання, періодична повірка (метрологічна атестація) якого не проведена, а також обладнання, що перебуває у несправному стані. Вимоги до облаштування та технічного оснащення пунктів габаритно-вагового контролю визначаються Мінінфраструктури.

Згідно з п. 20 Порядку № 879 за результатами точного та/або документального габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних.

Пунктом 21 Порядку № 879 визначено, що у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.

Кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету (п. 26 Порядку № 879).

Згідно з абз. 1 п. 28 Порядку №879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Перевізник зобов`язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

Отже, обов`язок внесення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів покладено саме на перевізника.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306 затверджено Правил дорожнього руху.

Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху встановлено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м., за висотою від поверхні дороги 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь -11 т (для автобусів, тролейбусів 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь -11 т, здвоєні осі -18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.

Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ автомобільним перевізником, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, є суб`єкт господарювання, який відповідно до законодавства надає послугу згідно з договором про перевезення вантажу транспортним засобом, що використовується на законних підставах. Для виконання перевезень небезпечних вантажів автомобільний перевізник повинен одержати відповідну ліцензію.

Відповідно до абз. 16 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як встановлено судом, Актом про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 035960 від 16.06.20р., та інші документів перевірки. При зважуванні виявлено перенавантаження загальної маси на 11,06 тони. Зазначене є перевищенням від допустимої норми маси на 11 тон. Тобто, процент перевищення склав більше 20%, а саме 27.65%, та є підставою для Відповідача застосувати штрафну санкцію 34000грн.

Посилання позивача на відсутність направлення на перевірку спростовується тим фактом, що в акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 16.06.2020 підписано без зауважень. Таким чином суд робить висновок, що відповідні направлення надавались на ознайомлення перевізнику.

Таким чином, зважаючи на вищевикладене, суд доходить висновку щодо не обґрунтованості позовних вимог Приватного сільськогосподарського підприємства “ЕКСІМ-АГРО” до Південного міжрегіонального Управління Укртрасбезпеки про визнання протиправною та скасування Постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 20.07.2020р. №209309.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтю 73 КАС України передбачено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Відповідно до статей 74-76 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Статтею 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно зі ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Приватного сільськогосподарського підприємства “ЕКСІМ-АГРО” до Південного міжрегіонального Управління Укртрасбезпеки про визнання протиправною та скасування Постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 20.07.2020р. №209309 є необгрунтованими, отже, не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.72-77, 139, ст.ст.241-246, 250, 255, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову Приватного сільськогосподарського підприємства “ЕКСІМ-АГРО” (68241, Одеська область, Саратський район, село Забари, вул. Шевченко,28) до Південного міжрегіонального Управління Укртрасбезпеки (код ЄДРПОУ 39816845, вул.Успенська,4,м.Одеса) про визнання протиправною та скасування Постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 20.07.2020р. №209309, - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст.ст.293,295 КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст.255 КАС України.

Суддя Харченко Ю.В.

.