
Справа № 345/1752/21
Провадження № 2-а/345/23/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.04.2021 року м. Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Кулаєць Б.О., ознайомившись із матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про визнання протиправними дій органу державної виконавчої служби,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому просить визнати причини пропуску строку звернення до суду поважними, поновити строк його звернення до суду з даною позовною заявою та визнати протиправним і скасувати повідомлення головного державного виконавця Огібенін Л.І. Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.Київ) про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання від 09.03.2021 та зобов`язати Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.Київ) прийняти до виконання дублікат виконавчого листа № 2-а-65/2006, який видано 14.08.2020 Калуським міськрайонний судом.
Вивчивши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що справу слід передати до іншого суду, з наступних підстав.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до ч. 5 ст. 287 КАС України встановлено, що адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Поряд з цим, ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином, з аналізу положень ст.ст. 20, 22, 287 КАС України слідує, що адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання рішень, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист на виконання рішень, ухвалених цим місцевим загальним судом як адміністративним судом у справах, визначених пунктами 1-3 ч. 1 ст. 20 КАС України.
З позовної заяви вбачається, що предметом даного позову є оскарження дій та рішень державного виконавця, а тому вказана справа не підсудна Калуському міськрайонному суду Івано-Франківської області.
Передачу справ з одного суду до іншого визначають норми ст. 29 КАС України.
Суд звертає увагу, що відповідно до приписів п. 1 ч. 3 ст. 317 КАС України, якщо справу розглянуто неповноважним складом суду, це є порушенням норм процесуального права, що в свою чергу є обов`язковою підставою для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення суду.
Таким чином, з урахуванням викладеного, належним процесуальним рішенням є направлення справи до суду належної юрисдикції, а саме, до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 20, 22, 29, 30, 171, 287, 317 КАС України, суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про визнання протиправними дій органу державної виконавчої служби - передати для розгляду до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена, шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Суддя: