
Справа № 387/276/21
Номер провадження по справі 3/387/137/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 квітня 2021 року смт Добровеличківка
Суддя Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Майстер І. П.
з участю прокурора Нагірної С.С.
особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань у Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 , пенсіонерка, депутат 7-го скликання Тернівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 КпАП України , -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 проживаючи в АДРЕСА_1 , будучи депутатом 7-го скликання Тернівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону " Про запобігання корупції " та примітки до ст.172-6 КУпАП, на яку поширюється його дія, будучи уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування за 2019 рік до 01.04.2019, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 01 червня, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону "Про запобігання корупції ", пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», без поважних причин, несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме, подала вказаний документ 08.06.2020 о 21 годині 26 хвилин .
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнала та зазначила. що вона тривалий час була депутатом сільської ради та завжди своєчасно подавала декларації. Так як у неї відсутній вдома інтернет, остання була змушена направляти декларацію з іншого місця та вважала, що вона її направила. В подальшому з`ясувала, що декларація не була направлена електронним способом, і їй допомогла направити декларацію її онука. Тому факту несвоєчасного подання декларації за 2019 рік не було. Крім того підтвердила, що її викликали для складання протоколу про адміністративне правопорушення та вона не з`явилася, а тому їй відомо про обставини справи.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КпАП України та накласти стягнення у виді мінімального штрафу.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд дійшов до таких висновків.
Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно з рішенням № 1 від 12.11.2015 першої сесії Тернівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області сьомого скликання "Про підсумки виборів депутатів сільської ради і визнання їх повноважень", було прийнято до відома факт початку повноважень депутата Тернівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області ОСОБА_1 ( а.с.18-21).
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством (НАЗК).
Згідно з Рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3 «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті І, підпункті б пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, щороку у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).
Відповідно до п.11, розділу І, Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 17.03.2020, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 цього закону подаються за минулий рік до 1 квітня у 2020 році, суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2019 рік в термін з 01.01.2020 до 01.06.2020.
Отже суд вважає, що вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення доводиться такими доказами :
- протоколом № 92/21 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 07.04.2021 (а.с.1-8);
- поясненнями ОСОБА_1 в суді та її письмовими поясненнями;
- скриншотом декларації ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.10-17).
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.1ст.172-6 КпАП України, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.
Датою вчинення адміністративного правопорушення є несвоєчасне подання декларації 08.06.2020.
Разом з тим суд не погоджується зі змістом протоколу, що датою виявлення правопорушення є час встановлення ознак складу адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією та складання протоколу, а саме 01.04.2021, оскільки про факт виявлення працівниками поліції дати подачі декларації ОСОБА_1 є дата здійснення пошуку в реєстрі щодо Декларацій ОСОБА_1 , а саме 20.11.2020, що підтверджено долученими скриншотами з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".
Частиною 4 ст.38 КпАП України, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Отже враховуючи, що порушення виявлено 20.11.2020, а тому шестимісячний термін притягнення ОСОБА_1 з дня його виявлення не сплив.
Аналізуючи зібрані у справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд дійшов до висновку, що вина ОСОБА_1 у несвоєчасному подані без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування- доведена повністю. Суд не може прийняти до уваги доводи ОСОБА_1 , що вона хворіла та була позбавлена можливості подати декларацію, так як доказів надано не було. Також суд не може прийняти до уваги факт того, що вона помилково вважала, що подала декларацію, що також не може бути підставою для звільнення від відповідальності. Отже дії ОСОБА_1 судом кваліфікуються за ч.1 ст. 172-6 КпАП України.
При накладенні на ОСОБА_1 стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь її вини, майновий стан .
Обставини, що пом`якшують відповідальність похилий вік особи. Обставини обтяжують відповідальність судом не встановлено .
Враховуючи зазначене, з метою запобігання вчиненню нових правопорушень, суд вважає доцільним призначити ОСОБА_1 стягнення у виді мінімального розміру штрафу.
Згідно зі ст. 40-1 КпАП України, п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи стягується судовий збір у розмірі, встановленому законом, тому з порушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 454 гривень 00 копійок.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 40-1, 221, 276, 283-285, 294 КпАП України, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 ( вісімсот п`ятдесят ) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок за розгляд справи про адміністративне правопорушення: ( отримувач коштів: ГУК у місті Києві/місто Київ/22030106 , код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) .
Строк пред`явлення постанови для виконання до 23.07.2021 .
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження та може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції .
Суддя Добровеличківського районного суду
Кіровоградської області І. П. Майстер