Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
12.05.10 місто Севастополь Справа №2а-682/10/2770
Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
головуючого судді - Прохорчук О.В.;
секретар судового засідання - Іванов Д.Б.,
за участю:
прокурора - Гукасян Христина Артушівна, посвідчення № 643,
представника позивача Мішуткін Михайло Вікторович, довіреність № 7731\10 від 14.10.2009,
представник відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Севастополі адміністративну справу за позовом прокурора Балаклавського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Балаклавському районі міста Севастополядо Приватного підприємства «Акрополь і К» про стягнення заборгованості зі сплати податку на додану вартість,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Балаклавського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Балаклавському районі міста Севастополя звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Акрополь і К» про стягнення заборгованості зі сплати податку на додану вартість у розмірі 168949,84 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем вимог діючого законодавства, а саме - Закону України «Про податок на додану вартість».
Ухвалою суду від 12.03.2010 відкрито провадження в адміністративній справі.
Іншою ухвалою від 12.03.2010 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду на 29.03.2010.
Розгляд справи відкладався з 29.03.2010 на 12.05.2010 у звязку з незявленням представника відповідача.
У ході судового розгляду справи прокурор та представник позивача уточнили позовні вимоги та просять суд стягнути з відповідача Приватного підприємства «Акрополь і К»в доход місцевого бюджету Балаклавського району міста Севастополя заборгованість зі сплати податку на додану вартість у розмірі 168949,84 грн., на позовних вимогах наполягали.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, але підприємство за адресою, вказаною у позовній заяві, не знаходиться, що підтверджується поштовим поверненням, у звязку з чим суд вважає можливим розглянути справу у відсутність представника відповідача за наявними в ній доказами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Приватне підприємство «Акрополь і К»зареєстровано Балаклавською районною у місті Севастополі державною адміністрацією в якості юридичної особи 29.11.2001 за № 1075105 0003 000175.
Згідно з довідкою № 155\29-043 від 04.12.2009 відповідач знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Балаклавському районі міста Севастополя як платник податків і зборів з 07.12.2001.
12.03.2009 Державною податковою інспекцією у Балаклавському районі міста Севастополя проведено планову документальну перевірку Приватного підприємства «Акрополь і К» з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.04.2007 по 31.12.2008, за результатами якої складено акт № 85\23-130\31772167\57.
У ході перевірки встановлено порушення підпункту 7.2.3 пункту 7.2, підпункту 7.3.7 пункту 7.3, підпункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168\97-ВР від 03.04.1997, а саме заниження податкових зобовязань відповідачем з податку на додану вартість за квітень-вересень 2008 року у розмірі 255208,00 грн.
Статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування»№ 1251-ХІІ від 25.06.1991 встановлено, що платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 9 вказаного Закону платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно з підпунктом 4.2.2. пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-IIIвід 21.12.2000 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Підпунктом 7.2.3 пункту 7.2 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168\97-ВР від 03.04.1997 зі змінами та доповненнями встановлено, що податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надається покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Для операцій, що оподатковуються і звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні. Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом. Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг). У разі коли частка товару (робіт, послуг) не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України, та враховується у визначенні загальних податкових зобов'язань. Платники податку повинні зберігати податкові накладні протягом строку, передбаченого законодавством для зобов'язань із сплати податків.
Відповідно до підпункту 7.3.7 пункту 7.3 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168\97-ВР від 03.04.1997 датою виникнення податкових зобов'язань виконавця з контрактів, визначених довгостроковими відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", є дата збільшення валового доходу виконавця довгострокового контракту.
Згідно з підпунктом 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 вказаного Закону не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту). У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.
Відповідно до підпункту 17.1.3. пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III від 21.12.2000 у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
На підставі акту перевірки начальником Державної податкової інспекції у Балаклавському районі міста Севастополя прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000022310\2 від 25.08.2009 про застосування до Приватного підприємства «Акрополь і К»штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 382812,00 грн., де 255208,00 грн. основний платіж і 127604,00 грн. - штрафні (фінансові) санкції. Вказане повідомлення-рішення надіслано 25.08.2009 на адресу відповідача рекомендованим листом та отримано 03.09.2009 підприємством, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні уповноваженої особи.
Зазначене податкове повідомлення-рішення відповідачем ані в адміністративному, ані в судовому порядку не оскаржено та у звязку з частковим погашенням податкового боргу заборгованість зі сплати податку на додану вартість складає 138942,62 грн.
07.10.2009 Державною податковою інспекцією у Балаклавському районі міста Севастополя проведено невиїзну документальну перевірку Приватного підприємства «Акрополь і К» з питання несвоєчасного погашення належного до сплати узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість за актом документальної перевірки № 85\23-130\31772167\57 від 12.03.2009.
У ході перевірки встановлено порушення підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-IIIвід 21.12.2000 в частині непогашення суми донарахованого податку на додану вартість протягом граничного терміну.
Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України № 2181-IIIвід 21.12.2000 передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
За результатами перевірки начальником Державної податкової інспекції у Балаклавському районі міста Севастополя прийняті податкові повідомлення-рішення, а саме:
-№ 0000152310/0 від 29.10.2009 за затримку до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, відповідач зобовязаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу - 24776,30 грн.;
-№ 0000142310/0 від 29.10.2009 за затримку, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, відповідач зобовязаний сплатити штраф у розмірі пятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу - 4522,96 грн.
Вказані повідомлення-рішення надіслані 30.10.2009 на адресу відповідача рекомендованим листом та отримані 06.11.2009 підприємством, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні уповноваженої особи.
Податкові повідомлення-рішення відповідачем ані в адміністративному, ані в судовому порядку оскаржені не були та у звязку з тим, що відповідачем частково було погашено заборгованість у розмірі 243869,38 грн. та пеню у розмірі 707,96, на момент розгляду справи заборгованість зі сплати податку на додану вартість складає 168949,84 грн.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На підставі вказаної норми Закону Державною податковою інспекцією у Балаклавському районі міста Севастополя 14.04.2009 надіслана перша податкова вимога № 1/64 на адресу відповідача рекомендованим листом, яка отримана підприємством 14.04.2009, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні уповноваженої особи.
18.05.2009 Державною податковою інспекцією у Балаклавському районі міста Севастополя надіслана друга податкова вимога № 2/79, яка отримана відповідачем 02.06.2009, про що також свідчить підпис на поштовому повідомленні уповноваженої особи.
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача щодо стягнення заборгованості з Приватного підприємства «Акрополь і К»обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Акрополь і К»(99010, м.Севастополь, вул. Придорожна, 18, ЄДРПОУ 31772167, інших реквізитів у матеріалах справи немає) в доход місцевого бюджету Балаклавського району міста Севастополя (р/р 31117029700002, код платежу 14010100, в ГУ ДКУ в місті Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035629) заборгованість зі сплати податку на додану вартість у розмірі 168949,84 грн. (сто шістдесят вісім тисяч девятсот сорок девять гривень 84 коп.).
Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.В. Прохорчук
Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 17 травня 2010 року.