
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 квітня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/2125/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 до Лисичанського міського управління Головного управління МНС України в Луганській області, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
20.04.2021 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Лисичанського міського управління Головного управління МНС України в Луганській області, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити певні дії.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суд дійшов такого.
Згідно з пунктами 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга стаття 171 КАС України).
Перевіривши матеріали вказаного адміністративного позову судом встановлено, що він не відповідає встановленим вимогам та містить такі недоліки.
Статтею 160 КАС України встановлені вимоги до форми і змісту позовної заяви.
Пунктом 2 частини п`ятої статті 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначається: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
В позовній заяві позивачем зазначено ідентифікаційний код юридичної особи Лисичанського міського управління Головного управління МНС України в Луганській області в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України «38617137».
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за вказаним ідентифікаційним кодом значиться юридична особа - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області.
Таким чином, в порушення положень статті 160 КАС України позивачем в позовній заяві зазначено неправильний ідентифікаційний код юридичної особи Лисичанського міського управління Головного управління МНС України в Луганській області, не зазначено адресу електронної пошти Лисичанського міського управління Головного управління МНС України в Луганській області та Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області, та не зазначено відомі номери засобів зв`язку Лисичанського міського управління Головного управління МНС України в Луганській області.
Відповідно до пункту 4, 5 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору (пункт 9 частини п`ятої статті 160 КАС України).
В прохальній частині позовної заяви заявлені позивачем вимоги є неконкретизованими. Так, позивач в позовній заяві просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Лисичанського міського управління Головного управління МНС України в Луганській області та Головного управління МНС України в Луганській області щодо відмови в оформленні необхідних документів і подання про призначення пенсії для направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області;
- визнати протиправною бездіяльність Лисичанського міського управління Головного управління МНС України в Луганській області та Головного управління МНС України в Луганській області щодо втрати правовстановлюючих документів позивача - його трудової книжки та військового квитка та відмови у їх відновленні;
- зобов`язати Лисичанське міського управління Головного управління МНС України в Луганській області та Головне управління МНС України в Луганській області оформити необхідні документи і подання про призначення пенсії для направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області;
- зобов`язати Лисичанське міського управління Головного управління МНС України в Луганській області та Головне управління МНС України в Луганській області вчинити заходів щодо відновлення правовстановлюючих документів позивача - його трудової книжки та військового квитка та відмови у їх відновленні.
Таким чином, судом встановлено, що позивачем всі позовні вимоги одночасно пред`явлено до двох відповідачів.
Відтак, є не зрозумілим, чому позивач одночасно оскаржує бездіяльність та просить зобов`язати вчинити певні дії як Лисичанське міського управління Головного управління МНС України в Луганській області, так і Головне управління МНС України в Луганській області.
Відповідно до частини другої статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Отже, законодавець визначив право формувати позовні вимоги саме за позивачем.
Позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо втрати правовстановлюючих документів - його трудової книжки та військового квитка, та відмови у їх відновленні, а також зобов`язати відповідачів вчинити заходів щодо відновлення правовстановлюючих документів позивача - його трудової книжки та військового квитка та відмови у їх відновленні.
При цьому в порушення пункту 5 частини п`ятої статті 160 КАС України в позові відсутнє посилання на будь-які докази, які б підтверджували втрату зазначених документів, а також відмову відповідачів у відновленні таких документів.
Позивачу слід надати суду позовну заяву, приведену у відповідність до вимог статті 160 КАС України. Також позивачу слід надати суду копії позовної заяви відповідно до кількості учасників справи.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 статті 132 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною першою статті 4 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною другою статті 4 Закону № 3674-VI за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» встановлено прожитковий мінімум в розрахунку на місяць для працездатних осіб у розмірі 2270 гривень з 1 січня 2021 року.
В позовній заяві позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру.
Оскільки третя та четверта позовні вимоги мають похідний характер від перших двох, тому позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1816,00 грн за дві вимоги немайнового характеру.
Позивачем у якості доказу сплати судового збору надано квитанцію від 20.04.2021 № 0.0.2097063763.1 про сплату судового збору в сумі 908,00 грн.
Отже, позивачем сплачено судовий збір не в повному обсязі.
Позивачу слід надати суду платіжний документ про сплату решти суми судового збору в сумі 908,00 грн в дохід Державного бюджету України за наступними реквізитами:
22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050):
Отримувач коштів: ГУК у Луг.обл./МТГ м.Сєвєр/22030101;
Рахунок отримувача: UA288999980313101206084012499;
Код отримувача: 37991110;
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.);
Відомча ознака: «84» Окружні адміністративні суди.
Відповідно до частини четвертої статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною другою статті 94 КАС України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до частини п`ятої статті 94 КАС України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Згідно з частиною десятою статті 44 КАС України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
В порушення частини п`ятої статті 94 та частини четвертої статті 161 КАС України позивачем не підтверджено відповідність копій письмових доказів оригіналам, які знаходяться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Позивачу слід надати суду належним чином засвідчені копії письмових доказів, оригінали яких знаходяться у позивача, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Згідно з частиною першою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Лисичанського міського управління Головного управління МНС України в Луганській області, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
Запропонувати позивачеві протягом семи календарних днів з дня отримання цієї ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви шляхом надання до суду позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог статті 160 КАС України, та її копій відповідно до кількості учасників справи; документа про сплату судового збору в дохід Державного бюджету України в розмірі 908,00 грн; належним чином засвідчених копій письмових доказів, оригінали яких знаходяться у позивача, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В разі неусунення вказаних недоліків у встановлений термін позовну заяву буде повернуто позивачеві.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяІ.О. Свергун