
Справа № 420/2235/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Бойко О.Я.
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження (без повідомлення учасників справи) справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов`язання провести з 01.04.2019 р. перерахунок та виплату пенсії з урахуванням розміру пенсії за вислугу років 80 % грошового забезпечення без обмеження її максимальним розміром, вирішив адміністративний позов задовольнити.
І. Суть спору
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому просив:
(1). Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження з 01.04.2019 р. призначеної та перерахованої ОСОБА_1 пенсії максимальним розміром та зменшення основного розміру пенсії з 80% на 70% грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії .
(2). Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській провести з 01.04.2019 р. перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з урахуванням розміру пенсії за вислугу років 80 процентів грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії, та здійснювати обчислення і виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.04.2019 р. без обмеження її максимальним розміром.
ІІ. Аргументи сторін
(а) Позиція Позивача
Позивачу після звільнення з військової служби відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» призначена та виплачується пенсія за вислугу років.
Органом, яким здійснюється призначення пенсії, її перерахунок та виплата є Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області.
16.01.2021 р. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.04.2019 р. проведено перерахунок пенсії позивача.
З 01.04.2019 р. пенсія позивачу перерахована виходячи з 70% грошового та в підсумку з урахуванням надбавок і доплат до пенсії, пенсія обчислена в підсумковому розмірі 21960,40 грн.
Відповідач, посилаючись на вимоги ч.7 ст.43 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», під проведення перерахунку з 01.04.2019 р. безпідставно обмежив розмір виплаченої позивачу пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, та визначив здійснення виплати пенсії позивача з урахуванням її обмеження в сумі 14970,00 грн.
(б) Позиція Відповідача
10.03.2021р. відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просив у задоволенні позовних вимог відмовити.
Головним управлінням на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 16.12.2020 р. по справі №420/12250/20, яке набрало законної сили з 16.01.2021 р. позивачу проведено перерахунок пенсії за вислугу років з 01.04.2019 р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 19.10.2020 р. №ЮО112637, виданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки та з 05.03.2019 р. у розмірі 100% суми підвищення пенсії.
Розмір пенсії позивача з 01.02.2021 р. становить 17690,00 грн.
Таким чином, покладені судом зобов`язання виконанні в повному обсязі, в порядку встановленому чинним законодавством та в межах повноважень покладених на Головне управління.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 18.12.2019 р. по справі №420/6952/19 зобов`язано Головне управління здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача з 01.01.2018 р. виходячи з 80% відповідних сум грошового забезпечення.
У випадку коли рішення суду не визначено кінцевої дати періоду, за який слід здійснити перерахунок пенсії, виплата за рішенням судів, якими зобов`язано органи Пенсійного фонду України здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмеження строком, продовжується до внесення змін до норм законодавства , якими керувався суд при винесенні рішення, або до зміни умов пенсійного забезпечення одержувача.
Поряд з цим, як зазначено вище Головним управлінням на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 16.12.2020 р. по справі №420/12250/20, яке набрало законної сили 16.01.2021 р. позивачу 16.01.2021 р. проведено перерахунок пенсії за вислугу років з 01.04.2019 р.
З огляду на вищезазначені обставини Головним управлінням було проведено перерахунок пенсії позивачу на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення та з урахуванням основного розміру пенсії вже в розмірі 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення, що передбачено ст.13 Закону України №2262 в редакції на момент здійснення перерахунку.
Крім того, представник відповідача зазначає, що посилання позивача на рішення КСУ № 7-рп/2016 від 20.12.2016 року є безпідставним, оскільки ним визнано таким, що не відповідають статті 17 Конституції України положення першого речення частини сьомої статті 43 Закону № 2262-ХІІ саме в редакції ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 24.12.2015 № 911-VII, однак редакція ЗУ від 08.07.2011 № 3668 “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” залишилася діючою.
Таким чином, законодавче обмеження пенсії позивача максимальним розміром є правомірним та відповідає нормам Конституції України і Законам України, забезпечує належний рівень пенсійного забезпечення позивача.
(в) Відповідь на відзив
11.03.2021 р. від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій представник позивача вказує, що викладені у відзиві доводи та міркування є безпідставними, не відповідають фактичним обставинам справи та прямо суперечать вимогам чинного законодавства України.
Так зміни внесені Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 06.12.2016 року №1774-VIII, з урахуванням рішення Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20.12.2016 року, дозволяє стверджувати, що у Законі України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” відсутня норма ч.7 ст.43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр, є нереалізованими.
Тобто, протягом 2018 року ст.43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 (десяти) прожиткових мінімумів. Отже внесені Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 06.12.2016 року №1774 до ч. 7 зазначеної статті, яка визнана “неконституційною” і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
Посилання відповідача на норми ст.2 Закону України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”, є також безпідставним, оскільки зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за ЗУ № 2262-ХІІ, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та ЗУ Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”. Отже зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, в тому числі і встановлення обмеження розміру пенсії, іншими законами є неможливою, та такі закони у разі їх прийняття не підлягають застосуванню в частині визначення умов і норм пенсійного забезпечення.
Зміна максимального розміру пенсії з 80% на 70% сум грошового забезпечення , що відбулася у ч.2 ст.13 Закону України №2262-ХІІ після призначення та здійснення виплати пенсії, не розповсюджується на позивача та не є підставою для зменшення розміру призначеної йому пенсії, в тому числі під час проведення відповідачем перерахунку пенсії позивача.
ІІІ. Процедура та рух справи
22.02.2021р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд, прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
ІV. Обставини справи, встановлені судом та докази на їх підтвердження
Позивачу після звільнення з військової служби відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» призначена та виплачується пенсія за вислугу років.
Головним управлінням на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 16.12.2020 р. по справі №420/12250/20, яке набрало законної сили з 16.01.2021 р. позивачу проведено перерахунок пенсії за вислугу років з 01.04.2019 р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 19.10.2020 р. №ЮО112637, виданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки та з 05.03.2019 р. у розмірі 100% суми підвищення пенсії.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 18.12.2019 р. по справі №420/6952/19 зобов`язано Головне управління здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача з 01.01.2018 р. виходячи з 80% відповідних сум грошового забезпечення.
16.01.2021 р. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.04.2019 р. проведено перерахунок пенсії позивача.
З 01.04.2019 р. пенсія позивачу перерахована виходячи з 70% грошового та в підсумку з урахуванням надбавок і доплат до пенсії, пенсія обчислена в підсумковому розмірі 21960,40 грн.
Відповідач, посилаючись на вимоги ч.7 ст.43 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», під проведення перерахунку з 01.04.2019 р. обмежив розмір виплаченої позивачу пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, та визначив здійснення виплати пенсії позивача з урахуванням її обмеження в сумі 14970,00 грн.
V. Джерела права та висновки суду
Згідно з ч. 2 статті 19 Конституції Україні органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” №2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року (далі - Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Позивачу пенсія за вислугу років призначена з підстав, на умовах та у розмірі встановлених статтями 12,13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії за цим Законом).
Згідно з ст. 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано ст.63 Закону №2262-ХІІ, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган ПФУ.
Закон України №2262-ХІІ визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом .
Згідно з Законом України від 24.12.2015 № 848-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” ст. 43 Закону № 2262-XII доповнено частиною 7 про те що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Проте, зазначене положення в цілому визнано неконституційним відповідно до Рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20.12.2016року.
Згідно з пунктом другим резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016№ 7-рп/2016, зокрема, частина 7 статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” втратила чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Таким чином, з 20.12.2016 не чинною є ч. 7 ст. 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Відповідно до Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, який відповідно до Прикінцевих положень цього Закону, набрав чинності з 01.01.2017 року, у ч. 7 ст. 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” слова і цифри “у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року” замінено словами і цифрами “по 31 грудня 2017 року”.
Таким чином, буквальне розуміння змін, внесених Законом України від 06.12.2016 №1774-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” з урахуванням Рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20.12.2016 дозволяє стверджувати, що у Законі №2262-XII відсутня ч. 7 ст. 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр, є нереалізованими. Це означає, що протягом 2017 року стаття 43 Закону № 2262-XII не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.
Внесені Законом України від 06.12.2016 №1774 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” до частини 7 зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
Відповідно до ст. 1-1 Закону України №2262-XII законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.
Зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Закон України №2262-XII є спеціальним до спірних правовідносин та саме його норми слід першочергово застосовувати для їх врегулювання.
Суттєвою є обставина, що обмеження пенсії військовослужбовців максимальним розміром вже регулювалося ч.7 ст. 43 Закону України №2262-XII, яка визнана неконституційною з 20.12.2016, а тому неможливо стверджувати, що з вказаної дати виникла ситуація, за якої дане питання попадає під регулювання положень Закону України №3668-VI в частині, що не вирішується нормами Закону України №2262-XII.
Застосування положень Закону України №3668-VI по відношенні до військовослужбовців фактично зводить нінащо наслідки прийняття рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016, яким фактично встановлено, що обмеження пенсії військовослужбовців максимальним розміром не відповідає ст. 17 Конституції України.
Суд встановив, що відповідач на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 16.12.2020 р. по справі №420/12250/20, яке набрало законної сили з 16.01.2021 р. позивачу проведено перерахунок пенсії за вислугу років з 01.04.2019 р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 19.10.2020 р. №ЮО112637, виданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки та з 05.03.2019 р. у розмірі 100% суми підвищення пенсії.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 18.12.2019 р. по справі №420/6952/19 зобов`язано Головне управління здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача з 01.01.2018 р. виходячи з 80% відповідних сум грошового забезпечення.
Однак відповідач при здійсненні перерахунку пенсії позивача обмежив перераховану пенсію десятьма прожитковими мінімумами, установлених для осіб, які втратили працездатність та знов застосував 70 відсотковий розмір грошового забезпечення.
Суд робить висновок про протиправність дій відповідача щодо застосування до перерахованої пенсії позивача обмеження десятьма прожитковими мінімумами, установлених для осіб, які втратили працездатність, оскільки положення ч.7 ст.43 Закону України № 2262-ХІІ рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положенням ч.7 ст.43 Закону України № 2262-ХІІ, тобто з 20.12.2016 року положення ч.7 ст.43 Закону є такими, що втратили чинність.
При цьому вказаний висновок суду зроблений на підставі висновків Верховного Суду щодо застосування норм права, які відповідно до ч.5 ст.242 КАС України повинні бути враховані при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.
Вказані висновки сформовані в постановах Верховного Суду від 16.04.2020 року у справі №620/1285/19, від 09.11.2020 року у справі №813/678/18, від 09.02.2021 року у справі №640/2500/18 та полягає у наступному.
Крім того, є протиправним застосування при перерахунку пенсії позивачу її розміру у 70% грошового забезпечення.
Верховний Суд в постанові від 04.02.2019 року по зразковій справі виклав правові висновки та зазначив, що системний аналіз ст.ст.13,63 Закону №2262-ХІІ, Постанов КМУ №45, №103 дає підстави для висновку, що внесені Законом №3668-VI та Законом №1166-VII зміни до ст.13 Закону №2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми ст.63 Закону №2262-ХІІ, яка змін у зв`язку з прийняттям Закону№3668-VI та Закону №1166-VII не зазнала.
При перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
Для належного захисту прав позивача суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача провести з 01.04.2019 р. перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з урахуванням розміру пенсії за вислугу років 80 процентів грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії, та здійснювати обчислення і виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.04.2019 р. без обмеження її максимальним розміром.
Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Таким чином, суд робить висновок, що зміст та обсяг досягнутих соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства чи шляхом ігнорування рішень Конституційного Суду України та конституційних прав, суд вважає позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що належать до задоволення.
VI. Розподіл судових витрат
Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору в порядку п.9 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», питання про їх розподіл судом не вирішується.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Керуючись ст. ст. 2, 139, 243-246КАС України суд,
ВИРІШИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження з 01.04.2019 р. призначеної та перерахованої ОСОБА_1 пенсії максимальним розміром та зменшення основного розміру пенсії з 80% на 70% грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії .
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській провести з 01.04.2019 р. перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з урахуванням розміру пенсії за вислугу років 80 процентів грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії, та здійснювати обчислення і виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.04.2019 р. без обмеження її максимальним розміром.
Рішення може бути оскаржено до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П`ятого апеляційного адміністративного суду.
Позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 .
Відповідач – Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, адреса: вул. Канатна,83 м. Одеса, 65012; код ЄДРПОУ 20987385.
Суддя Бойко О.Я.