Постанова № 9648034, 20.05.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.05.2010
Номер справи
2а-8614/10/0570
Номер документу
9648034
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.АРТЕМІВСЬКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЄНИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 травня 2010 р. справа № 2а-8614/10/0570

Постановлена у нарадчій кімнаті.

час прийняття постанови: 14 год 45 хв

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Тарасенка І.М.

при секретаріКушек Н.А.

за участю

представника позивачаКозіної Ю.Є., діє за дов. від 29.05.2009 р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Артемівської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Артемівська обєднана державна податкова інспекція Донецької області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 1045,92 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що ОСОБА_3 був зареєстрований 19.01.2005 року Виконавчим комітетом Артемівської міської ради Донецької області в якості фізичної особи-підприємця. 20.01.2005 року відповідача було взято на податковий облік до Артемівської ОДПІ Донецької області. 17.03.2008 року відповідачем до Артемівської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області було подано заяву про застосування до нього на 2008 рік спрощеної системи оподаткування та звітності. Згідно даних облікових карток за ОСОБА_3 рахується заборгованість з єдиного податку у розмірі 1045,92 грн., яку позивач просив стягнути з відповідача на користь бюджету.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав суду пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві, наполягав на задоволенні позовних вимог.

Відповідач в судове засідання не зявився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_3 є фізичною особою-підприємцем, зареєстрований Виконавчим комітетом Артемівської міської ради Донецької області 19.01.2005 року, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію субєкт підприємницької діяльності (а.с. 6).

Відповідач знаходиться на податковому обліку в Артемівській ОДПІ Донецької області з 20.01.2005 року, що підтверджується Довідкою про взяття на облік платника податків (а.с.9), на підставі заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 17.03.2008 року є платником єдиного податку (а.с. 12).

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач Артемівська обєднана державна податкова інспекція Донецької області є субєктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.

Станом на 19.03.2010 року у відповідача існує податковий борг з єдиного податку у розмірі 1045,92 грн., що підтверджується розрахунком суми боргу перед бюджетом. (а.с. 4).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»

податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання;

податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;

платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обовязкового платежу).

Щодо єдиного податку, то такими нормативно-правовими актами є Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» та Закон України «Про державну підтримку малого підприємництва».

Так, у відповідності до ст. 11 Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва» для субєктів малого підприємництва в порядку, встановленому законодавством України, може застосовуватися спрощена система оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності, яка передбачає заміну сплати встановлених законодавством податків і зборів (обовязкових платежів) сплатою єдиного податку; застосування спрощеної форми бухгалтерського обліку та звітності.

Згідно п. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Субєкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Відповідно до додатку № 1 Рішення Артемівської міської ради від 26.11.2008 року ставка єдиного податку за видом діяльності, яку обрав відповідач становить 150,00 гривень.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідач станом на 19.03.2010 року не сплатив єдиний податок, у результаті чого виникла заборгованість у розмірі 1045,92 грн.

Наявність податкового боргу з єдиного податку підтверджується розрахунком суми боргу (а.с.4), з якого вбачається, що за ОСОБА_3 числиться заборгованість з єдиного податку у розмірі 1045,92 грн.

Згідно з п. 5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

У відповідності до п. п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, оскільки відповідач не сплатив самостійно суму податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги Артемівської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Артемівської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (84500, АДРЕСА_1; і.н. НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету міста Артемівська Донецької області (р/р 34212379700015, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686516 одержувач банк ГУДКУ у Донецькій області) податковий борг з єдиного податку у розмірі 1045 (одна тисяча сорок пять) грн. 92 коп.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 20 травня 2010 року.

Повний текст постанови виготовлений 25 травня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає чинності після закінчення цього строку.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Тарасенко І.М.