Постанова № 96478409, 04.09.2020, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.09.2020
Номер справи
760/4681/20
Номер документу
96478409
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження №3/760/2816/20

Справа №760/4681/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 вересня 2020 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Усатова І.А., за участю секретаря Омелько Г.Т., представника Київської митниці Держмитслужби Юрківа В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці Держмитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Р. Білорусь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Р. Білорусь, м. Мозир, місце проживання: АДРЕСА_1 не працює, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 11.09.2006, за ознаками порушення митних правил, передбачених ст.471 Митного кодексу України, -

В С Т А Н О В И В:

19.02.2020 до Солом`янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України.

Зі змісту протоколу про порушення митних правил № 0963/10000/19 від 28.12.2019 вбачається, що 28.12.2019 о 09 годині 23 хвилини в пункт пропуску "Виступовичі" м/п «Овруч» Київської митниці Держмитслужби в напрямку «в`їзд» по смузі «зелений коридор» прослідував легковий автомобіль марки «AUDI 80», д.н. НОМЕР_2 , який слідував з Р.Білорусь під керуванням ОСОБА_1 . При проведенні прикордонно-митного контролю громадянин Р.Білорусь ОСОБА_1 пред`явив «контрольний талон» для проходження по «зеленому коридору», який вибрано ним самостійно, тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України, тобто своїми діями засвідчив факти, що мають юридичне значення.

На підставі розрахунків аналізу та оцінки ризиків транспортний засіб був виведений із загальної черги і направлений зі смуги руху "зелений коридор" на смугу руху "червоний коридор" для поглибленого митного огляду. При огляді багажного відділення автомобіля у громадянина ОСОБА_1 , без ознак схову, було виявлено цигарки з фільтром Білоруського виробництва ОАО «ГРОДНЕНСКАЯ ТАБАЧНАЯ ФАБРИКА НЕМАН», марки «Фест» у картонній пачці без акцизних марок 8 (вісім) блоків, або 80 (вісімдесят) пачок або 1600 (одна тисяча шістсот шт.) цигарок, які переміщувались вище норми встановленої ст. 376 Митного кодексу України та переміщення яких на митну територію України підлягає обов`язковому письмовому декларуванню.

Вищевказане громадянин Білорусі ОСОБА_1 намагався перемістити через митний кордон України з порушенням порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю.

За протоколом про порушення митних правил вилучено 8 (вісім) блоків, або 80 (вісімдесят) пачок або 1600 (одна тисяча шістсот шт.) цигарок з фільтром Білоруського виробництва ОАО «ГРОДНЕНСКАЯ ТАБАЧНАЯ ФАБРИКА НЕМАН», марки «Фест» у картонній пачці без акцизних марок, загальна вартість яких становить 2 304,00 грн.

Таким чином, митний орган вважає, що в діях громадянина Р. Білорусь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час проходження митного контролю в пункт пропуску "Виступовичі" м/п «Овруч» Київської митниці Держмитслужби в напрямку «в`їзд» наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 471 МК України.

Представник Київської міської митниці ДФС у судовому засіданні вимоги по складеному протоколу № 0963/10100/19 від 28.12.2019 підтримав в повному обсязі та просив притягнути громадянина Р. Білорусь ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, громадянин Р. Білорусь ОСОБА_1 в судовому засіданні не з`явився, пояснень суду не надав, вказавши в протоколі про порушення митних правил про те, що вину визнає та просить суд розглядати справу без його участі.

Суддя, заслухавши представника митного органу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Встановлено, що 28.12.2019 відповідальною особою органу доходів і зборів - головним державним-кінологом відділу оперативного реагування №3 (у м. Житомир) управління, запобігання та протидії контрабанді та порушенням митних правил Київської митниці Держмитслужби Мокляк Вацлавом Вацлавовичем було складено протокол про порушення митних правил № 0963/10000/19 громадянином Р. Білорусь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Р. Білорусь, м. Мозир, місце проживання: АДРЕСА_1 не працює, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 11.09.2006, за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України.

Як вбачається з протоколу, 28.12.2019 о 09 год. 23 хв. під час проходження митного контролю в пункт пропуску "Виступовичі" м/п «Овруч» Київської митниці Держмитслужби громадянин Р. Білорусь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який слідував з Р. Білорусь в Україну легковим автомобілем марки «AUDI 80», д.н. НОМЕР_2 , своїми діями обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», де передбачені обмеження щодо переміщення на митну територію України товарів без письмового декларування, а саме: 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів, із розрахунку на одну особу.

Зі змісту наявного в матеріалах справи протоколу вбачається, що у громадянина Р. Білорусь ОСОБА_1 при проходженні митного огляду, в багажному відділенні легкового автомобіля марки «AUDI 80», д.н. НОМЕР_2 , виявлено без ознак схову цигарки з фільтром Білоруського виробництва ОАО «ГРОДНЕНСКАЯ ТАБАЧНАЯ ФАБРИКА НЕМАН», марки «Фест» у картонній пачці без акцизних марок 8 (вісім) блоків, або 80 (вісімдесят) пачок або 1600 (одна тисяча шістсот шт.) цигарок. Відповідно до вказаного протоколу ОСОБА_1 свою вину визнав.

Таким чином встановлено, що громадянин Р. Білорусь ОСОБА_1 митної декларації не заповнив, з приводу декларування цигарок до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження. Будь-які документи на переміщення цигарок через митний кордон України у громадянина Р. Білорусь ОСОБА_1 при перетині зони митного контролю були відсутні.

Митний орган посилається на те, що своїми діями громадянин Р. Білорусь ОСОБА_1 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", переміщуючи товари, що підлягають письмовому декларуванню та на які законодавством України встановлені обмеження щодо переміщення через митний кордон України.

Статтею 471 МК України передбачена відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно з положеннями Митного кодексу в Україні запроваджена двоканальна система митного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України («зелений» та «червоний» коридори).

Згідно з ч. 5 ст. 366 МК України обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

З протоколу вбачається, що ОСОБА_1 добровільно обрав «зелений коридор» проїзду через митний контроль, пред`явив «контрольний талон» для проходження по «зеленому коридору».

Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема протоколом про порушення митних правил, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу, поясненням особи, що притягується до адміністративної відповідальності.

Оскільки, ОСОБА_1 своїми діями обрав порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність предметів, на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження, то, таким чином, останній, переміщуючи через зону спрощеного митного контролю цигарки, кількість яких перевищує 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або цих виробів в наборі загальною вагою 250 грамів, із розрахунку на одну особу, вчинив дії, які мають ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст. 471 МК України.

З огляду на наведене, в діях громадянина Р. Білорусь ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 471 МК України.

Таким чином, враховуючи, що безпосереднім предметом правопорушення митних правил є товар, переміщення якого через митний кордон України є обмеженим, суд вважає обрунтованим застосування до громадянина Р. Білорусь ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн., громадянином Р. Білорусь ОСОБА_1 було сплачено, що підтверджується наявною в матеріалах справи квитанцією від 28.12.2019.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 465 МК України конфіскація як адміністративне стягнення за порушення митних правил полягає у примусовому вилученні товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу, і безоплатній передачі їх у власність держави. При цьому моторні транспортні засоби та несамохідні транспортні засоби, що буксируються ними, розглядаються як самостійні об`єкти конфіскації.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Таким чином, з огляду на обставини правопорушення, суд вважає необхідним застосувати до громадянина Р. Білорусь ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді конфіскації.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст. 41 Конституції України, ст.ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 471, 527-529 Митного кодексу України, суддя -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати громадянина Р. Білорусь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у порушенні митних правил, відповідальність за які передбачена статтею 471 Митного кодексу України.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , Р. Білорусь, м. Мозир, місце проживання: АДРЕСА_1 не працює, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 11.09.2006) на користь держави судовий збір у розмірі 420.40 грн. на наступні реквізити: отримувач коштів: УК у Солом.р-ні/Соломян.р-н/22030101; код отримувача (код ЄДРПОУ 38050812), Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО 899998); р/р № UA568999980313040106005026010; код класифікації доходів бюджету: 22030101.

Вилучені відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0963/10000/19 від 28.12.2019 цигарки з фільтром Білоруського виробництва ОАО «ГРОДНЕНСКАЯ ТАБАЧНАЯ ФАБРИКА НЕМАН», марки «Фест» у картонній пачці без акцизних марок 8 (вісім) блоків, або 80 (вісімдесят) пачок або 1600 (одна тисяча шістсот шт.) цигарок, конфіскувати та безоплатно передати у власність держави.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: І. А. Усатова