Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
23 лютого 2010 року <Час проголошення >№ 2а-14277/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С. при секретарі судового засідання Пасічнику О.П., розглянувши адміністративну справу
за позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
до Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Українське промислове страхування»
про стягнення штрафних санкцій у розмірі 2125,00 грн.
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив стягнути з відповідача до державного бюджету штрафні санкції у розмірі 2125,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання не зявився, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України за результатами перевірки ТДВ «Страхова компанія «Українське промислове страхування»складено акт про порушення законів та інших нормативно-правових актів №08/1-1/1941 від 06.04.2009 (далі Акт перевірки), у якому зафіксовані порушення ст. 14 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” у частині обовязковості надання фінансовою установою звітності відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг, а також вимог п.2.1Порядку складання звітних даних страховиків, затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України №39 від 03.02.2004, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.04.2004 за №517/9116, у редакції розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України № 4619 від 15.09.2005 (далі Порядок складання звітних даних страховиків), в частині складання форм звітних даних у вигляді документів передбачених цим Порядком.
На підставі Акту перевірки та за результатами розгляду справи Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України була прийнята постанова про застосування штрафу за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг, № СК-081/09-73 від 16.04.2009, якою до ТДВ «Страхова компанія «Українське промислове страхування»було застосовано штраф у розмірі 2125,00 грн., який відповідач мав сплатити до Державного бюджету України протягом 10 днів з моменту отримання постанови, про що повідомити позивача шляхом подання підтверджуючих документів.
Згідно з ст.14 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг України” фінансова установа зобов'язана вести облік своїх операцій та надавати звітність відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг.
Відповідно до п. 2.1 Порядку складання звітних даних страховиків форми звітних даних складаються у вигляді документів, передбачених цим Порядком, у електронній та паперовій формах; документи в електронній формі складаються шляхом заповнення українською мовою таблиць та форм, передбачених цим Порядком, за допомогою програмних засобів, які забезпечують формування файлів у форматі, визначеному Держфінпослуг.
Як видно з матеріалів справи, ТДВ «Страхова компанія «Українське промислове страхування»подало звітні дані за 2008 рік з порушенням п. 2.1 Порядку складання звітних даних страховиків у частині Розділу 6 «Умови забезпечення платоспроможності страховика».
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 41 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” уповноважений орган застосовує до суб'єктів підприємницької діяльності штрафні санкції за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації - у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, що вчинила правопорушення.
Згідно з п.12 ч.1 ст.1 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг України” уповноважений орган - це спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг.
Спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством, згідно з п.1 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого Указом Президента України №292 від 04.04.2003, є Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 27 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг України” основними завданнями Уповноваженого органу є захист прав споживачів фінансових послуг шляхом застосування у межах своїх повноважень заходів впливу з метою запобігання і припинення порушень законодавства на ринку фінансових послуг, а згідно з п. 10 ч. 1 ст. 28 цього ж Закону у разі порушення законодавства про фінансові послуги, нормативно-правових актів Уповноваженого органу застосовує заходи впливу та накладає адміністративні стягнення.
Як свідчать матеріали справи, постанова про застосування до ТДВ «Страхова компанія «Українське промислове страхування»штрафу за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг, № СК-081/09-73 від 16.04.2009 відповідачем оскаржена не була, однак станом на день розгляду спору сума штрафних санкцій, визначена відповідачу, ним до Державного бюджету України не сплачена.
Згідно з ч. 3 ст. 41 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг України” штрафи, накладені уповноваженим органом, стягуються у судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав, позовні вимоги визнав повністю.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що визначення відповідачеві фінансових санкцій здійснено правомірно, а тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача штрафних санкцій у розмірі 2125,00 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Українське промислове страхування»(04073, м. Київ, вул. Куренівський, 19/5, ідентифікаційний код 35623640) до Державного бюджету України суму штрафу в розмірі 2125,00 грн. (дві тисячі двадцять пять гривень).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя К.С. Пащенко