Постанова № 96468091, 20.04.2021, Лиманський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Краснолиманський міський суд Донецької області)

Дата ухвалення
20.04.2021
Номер справи
236/827/21
Номер документу
96468091
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

м. Лиман Справа № 236/827/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 квітня 2021 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області Бєлоусов А. Є., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу поліції №3 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 130 КУпАП

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який є українцем, громадянином України, не є працевлаштованим, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,

(справу розглянуто за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності),

В С Т А Н О В И В:

Згідно з матеріалами про адміністративне правопорушення, які надійшли до суду з Відділу поліції №3 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області, ОСОБА_1 24.02.2021 року о 12 год. 55 хв. біля буд. № 5а по вул. Пушкіна в м. Лиман Донецької області керував автомобілем "Chery Amulet", з державним номерним знаком НОМЕР_1 , з явними ознаками наркотичного сп`яніння. Від проходження медичного освідування на встановлення стану сп`яніння водій відмовився в присутності свідків.

Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306 (зі змінами) - водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Діяння ОСОБА_1 кваліфіковане за ч. 2 ст. 130 КУпАП – як повторна протягом року відмова особи, що керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, які знижують увагу та швидкість реакції.

ОСОБА_1 був належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, однак для участі в судове засідання не прибув, про наявність поважних причин для цього суд не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи до суду не направив.

При розгляді матеріалів справи про адміністративне правопорушення було враховано таке.

Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення згідно зі ст. 245 КУпАП є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Доказами відповідно до ст. 251 КУпАП в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Орган (посадова особа) згідно зі ст. 252 КУпАП оцінює докази за своїми внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Ст. 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Суддя, дослідивши матеріали про адміністративні правопорушення, прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, підтверджується протоколом серії ААБ № 094310 від 24.02.2021 року, складеним працівником поліції, поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , викладеними на окремих аркушах; поясненнями ОСОБА_1 в протоколі; постановою Краснолиманського міського суду Донецької області 27.01.2021 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП.

Суддею беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.130 КУпАП, докази його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи, були повно і всебічно досліджені в судовому засіданні.

Згідно із Законом України від 16.02.2021 № 1231-IX були внесені зміни до тексту ст. 130 КУпАП, зокрема, санкція частини 2 цієї статті на теперішній час передбачає застосування до винних осіб адміністративних стягнень: на водіїв - накладення штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого; на інших осіб - накладення штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого. Вказаний Закон набрав чинності 17.03.2021.

Відтак, на теперішній час адміністративна відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є істотно посиленою (розмір стягнення у виді штрафу, котре може бути застосовано до винної особи, збільшено).

Відповідно до ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Згідно з протоколом, котрий надійшов для розгляду до суду, ОСОБА_1 вчинив протиправне діяння 24.02.2021, до набрання чинності Законом від 16.02.2021 № 1231-IX.

З огляду на це, суддя вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 закон про адміністративну відповідальність в редакції, котра діяла станом на 02.03.2021.

Суддя при вирішенні питання про накладення стягнення за допущене адміністративне правопорушення, враховуючи дані про особу, вважає необхідним застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить в грошовому вираженні 20400,00 грн.

Відповідно до довідки Відділу поліції №3 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області при перевірці за наявними базами даних встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має повторність правопорушення за ст. 130 КУпАП протягом року, постановою судді від 27.01.2021 до ОСОБА_1 застосовано позбавлення права керування транспортними засобами, посвідчення водія вилучене та направлено в ТСЦ м. Краматорська. З огляду на це, суддя не застосовує до правопорушника додаткове адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк три роки.

Також відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника стягується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що в грошовому вираженні становить 454,00 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ч.2 ст. 130, ст.ст. 221, 283, 284, 294 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 20400 (двадцять тисяч чотириста) грн. 00 коп. без позбавлення права керування транспортними засобами. (Отримувач коштів: Донецьке ГУК/Дон.обл./21081300; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37967785; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA198999980313090149000005001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300).

Встановити ОСОБА_1 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу – 15 днів з дня вручення йому копії цієї постанови.

У разі несплати штрафу правопорушником у встановлений строк стягнути в порядку примусового виконання цієї постанови з ОСОБА_1 в доход держави подвійний розмір штрафу, визначеного в постанові, тобто 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави (Отримувач коштів: Донецьке ГУК/Лиманська МТГ/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37967785; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA758999980313111206000005564; Код класифікації доходів бюджету: 22030101)судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, до Донецького апеляційного суду через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її ухвалення.

Постанова судді набирає законної сили після спливу строку, встановленого законом для її апеляційного оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано; у разі подання апеляційної скарги постанова судді набирає законної сили після перегляду справи апеляційним судом.

Суддя -