Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № <Внутрішній Номер справи >
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 листопада 2009 року <Час проголошення >№ 2а-11717/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Пащенка К.С. при секретарі судового засідання Пасічнику О.П., вирішив адміністративну справу
за позовом прокурора Соломянського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Соломянському районі м.Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гольф Проект Україна»
про стягнення заборгованості у розмірі 120887, 12 грн.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Соломянського району м. Києва звернувся до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Соломянському районі м.Києва, в якій просить стягнути з відповідача до державного бюджету заборгованість з пені за порушення вимог Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»у розмірі 120887, 12 грн.
В судовому засіданні представники позивача та прокурора позовні вимоги підтримали.
Відповідач заперечення на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до змісту ч.2 ст.17, ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»з урахуванням вимог ч.8 ст.35 КАС України така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.
За таких обставин відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 24.11.2009 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 30.11.2009, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Розглянувши подані позивачем та прокурором документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача та прокурора, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ТОВ «Гольф Проект Україна»зареєстроване Соломянською районною у м. Києві державною адміністрацією 18.04.2007 та перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Соломянському районі м. Києва.
ДПІ у Соломянському районі м. Києва проведено виїзну позапланову перевірку ТОВ «Гольф Проект Україна»з питань дотримання вимог валютного законодавства України по контрактах №GWP/1-08 від 03.03.2008 та №GP/RJ-13-08-08 від 13/08/2008, за результатами якої складено акт №6039/22-02/35076120 від 05.06.2009 (далі Акт перевірки).
Як видно з Акту перевірки, перевіряючими встановлено, що при здійсненні розрахунків за контрактом №GWP/1-08 від 03.03.2008 відповідачем порушено вимоги ст. 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», а саме: встановлено дебіторську заборгованість, термін погашення якої настав, в сумі 47618,67 ЄВРО (487956,13 грн.).
На підставі акту перевірки ДПІ у Соломянському районі м. Києва прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми „С" №0000712202/0 від 17.06.2009, яким відповідачу визначено пеню за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності та за невиконання зобов'язань і порушення вимог валютного законодавства України в розмірі 135 909, 55 грн.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 90 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики. При застосуванні розрахунків щодо імпортних операцій резидентів у формі документарного акредитиву строк, передбачений частиною першою цієї статті, діє з моменту здійснення уповноваженим банком платежу на користь нерезидента.Строк та умови завершення імпортної операції без увезення товару на територію України визначаються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням з Національним банком України.
Водночас, згідно з ст. 238 ГК України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»порушення резидентами строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).
Згідно з ч. 5 ст. 4 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" державні податкові інспекції вправі за наслідками документальних перевірок безпосередньо стягувати з резидентів пеню, передбачену цією статтею.
Як видно з матеріалів справи, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000712202/0 від 17.06.2009 відповідачем не оскаржувалось, проте визначена сума штрафних санкцій сплачена не в повному обсязі, заборгованість становить 120887, 12 грн., що підтверджується обліковою карткою відповідача, копія якої залучена до матеріалів справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги прокурора Соломянського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Соломянському районі м.Києва підлягають задоволенню .
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов прокурора Соломянського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Соломянському районі м.Києва задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Гольф Проект Україна»(03186, м.Київ, бульв.Чоколівський, 19; ідентифікаційний код 35076120) пеню за порушення термінів розрахунків в сфері зовнішньоекономічної діяльності у сумі 120887, 12 грн. (сто двадцять тисяч вісімсот вісімдесят сім гривень 12 коп.).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя К.С. Пащенко