
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
22 квітня 2021 року № 520/4270/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Білової О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) до Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації (просп. Гагаріна, буд. 157 "а", м. Харків, 61124, код ЄДРПОУ 03196541) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації, в якому просять суд:
- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_1 у наданні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни, викладених у вигляді листа № 04-24/4678 від 20.08.2020р.
- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації щодо відмови ОСОБА_2 у наданні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни, викладених у вигляді листа № 04-24/4678 від 20.08.2020р.
- зобов`язати Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківський обласний військовий комісаріат надати ОСОБА_1 статус члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни та видати відповідне посвідчення.
- зобов`язати Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації Харківський обласний військовий комісаріат надати ОСОБА_2 статус члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни та видати відповідне посвідчення.
В обґрунтування заявленого позову зазначили, що відповідачем протиправно відмовлено їм у наданні відповідного статусу, оскільки при розгляді поданої заяви щодо встановлення статусу члена сім`ї померлого ветерана війни Відповідач повинен був врахувати рішення Харківського окружного адміністративного суду від 27.04.2020 року по справі № 520/2577/2020, яким суд дійшов висновку, що смерть загиблого військовослужбовця ОСОБА_3 настала під час виконання службових обов`язків військової служби, тобто, встановивши причинний зв`язок смерті потерпілого з виконанням обов`язків військової служби. За таких обставин Позивачі не повинні звертатися до військово-лікарської комісії для отримання документу, що підтверджує зв`язок смерті з травмою ОСОБА_3 , отриманою при виконанні обов`язків військової служби, так як цей факт встановлений рішенням суду.
Ухвалою суду від 22.03.2021 відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін.
Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву та додаткові документи, які подавалися ОСОБА_2 до відповідача разом з заявою. Відзив на позов фактично дублює зміст відповіді, у зв`язку з непогодженням з якою подано даний позов.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до вимог ст. 229 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є батьками померлого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження.
Згідно довідки Військової частини польова пошта В0095 від 24.07.2015 №5937 в період з 02.05.2015 по 25.06.2015 ОСОБА_3 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції в м. Мар`їнка Донецької області.
ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 .
Рішенням Харківського обласного військового комісаріату, викладеним у вигляді витягу з протоколу № 1 від 12.01.2017 засідання Комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу ветерана військової служби та вдови ветерана військової служби особам, які не є пенсіонерами МО України та встановлення статусу члена сім`ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби, відмолено ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у встановленні статусу члена сім`ї військовослужбовця, який помер (загинув) під час проходження військової служби, відповідно до п. 2 ст. 3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", на підставі акту проведення службового розслідування по факту загибелі солдата ОСОБА_3 військової частини п/п В0095 від 01.07.2015 року, в якому визначено, що загибель солдата ОСОБА_3 не пов`язана з вчиненням злочину чи адміністративного правопорушення, але є наслідком вчинення дій у стані алкогольного сп`яніння.
Рішенням Комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу ветерана військової служби та вдови ветерана військової служби особам, які не є пенсіонерами МО України та встановлення статусу члена сім`ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби від 12.04.2019 №3, після надання додаткових документів, а саме постанови старшого слідчого СВ Марійського ВП Волноваського ВП ГУНП в Донецькій області про закриття кримінального провадження, позивачам повторно відмовлено у встановленні статусу члена сім`ї військовослужбовців які загинули (померли) під час проходження військової служби, в зв`язку з тим, що постанова не спростовує акту проведення службового розслідування від 01.07.2015 щодо встановлення факту загибелі солдата ОСОБА_3 внаслідок вчинення дій у стані сп`яніння.
Не погодившись з рішеннями Харківського обласного військового комісаріату №1 від 12.01.2017 та №3 від 12.04.2019, позивачі звернулись до суду за захистом своїх прав.
09.08.2019 Харківським окружним адміністративним судом винесено рішення в адміністративній справі №520/4899/19 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Харківського обласного військового комісаріату, яким позивачам було відмовлено у задоволенні позову.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 21.10.2019 у справі №520/4899/19 було частково задоволено апеляційну скаргу, та:
- скасовано п. 4 та п.5 протокольного рішення № 1 від 12.01.2017 засідання Комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу ветерана військової служби та вдови ветерана військової служби особам, які не є пенсіонерами МО України та встановлення статусу члена сім`ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби;
- скасовано п. 2 та п. 3 протокольного рішення № 3 від 12.04.2019 засідання Комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням, статусу ветерана військової служби та вдови ветерана військової служби особам, які не є пенсіонерами МО України та встановлення статусу члена сім ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби;
- зобов`язано Харківський обласний військовий комісаріат повторно розглянути заяви позивачів від 20.03.2019 про отримання статусу члена сім`ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби.
На виконання Постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 21.10.2019 року по справі №520/4899/19 Комісією для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу ветерана військової служби та вдови ветерана військової служби особам, які не є пенсіонерами МО України та встановлення статусу члена сім`ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби, з урахуванням висновків суду, було повторно розглянуто заяви позивачів від 20.03.2019 року, долучені документи, позивачам було відмовлено у задоволенні їх заяв від 20.03.2019 року у зв`язку з тією обставиною, що відповідно до Акту проведення службового розслідування від 02.07.2015 року проведеного у військовій частині польова пошта В0095: вважати солдата ОСОБА_3 таким, що загинув під час проходження військової служби в зоні проведення антитерористичної операції, але не пов`язана з виконанням військового обов`язку 25.06.2015 року внаслідок необережності та у стані алкогольного сп`яніння.
Вказане рішення оформлено та занесено до протоколів засідання Комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу ветерана військової служби та вдови ветерана військової служби особам, які не є пенсіонерами МО України та встановленням статусу члена сім`ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби від 17.02.2020 року № 3 пункт 1, 2, що наданий до суду у формі витягу.
Не погодившись з рішеннями Харківського обласного військового комісаріату у вигляді витягу з протоколу №3 від 17.02.2020, позивачі звернулись до суду за захистом своїх прав.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 27.04.2020 у справі № 520/2577/2020 адміністративний позов позивачів задоволено:
- скасовано рішення Харківського обласного військового комісаріату, викладене у вигляді витягу з протоколу № 3 від 17.02.2020 року засідання Комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу ветерана військової служби та вдови ветерана військової служби особам, які не є пенсіонерами МО України та встановлення статусу члена сім`ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби, про відому ОСОБА_1 у встановленні статусу члена сім`ї військовослужбовця, який помер (загинув) під час проходження військової служби;
- скасовано рішення Харківського обласного військового комісаріату, викладене у вигляді витягу з протоколу № 3 від 17.02.2020 року засідання Комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу ветерана військової служби та вдови ветерана військової служби особам, які не є пенсіонерами МО України та встановлення статусу члена сім`ї померлого військовослужбовця в період проходження військової служби, про відому ОСОБА_2 у встановленні статусу члена сім`ї військовослужбовця, який помер (загинув) під час проходження військової служби;
- зобов`язано Харківський обласний військовий комісаріат встановити ОСОБА_1 статус "член сім`ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби" та видати відповідне посвідчення;
- зобов`язано Харківський обласний військовий комісаріат встановити ОСОБА_2 статус "член сім`ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби" та видати відповідне посвідчення.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 15.07.2020 апеляційну скаргу Харківського обласного військового комісаріату залишено без задоволення, рішення ХОАС від 27.04.2020 - залишено без змін.
На виконання рішень судів Харківським обласним військовим комісаріатом позивачам встановлено статус "член сім`ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби" та видано відповідні посвідчення від 31.07.2020.
18.08.2020 до Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації від імені позивачів та за підписом ОСОБА_2 подано заяву щодо встановлення статусу «члена сім`ї загиблого» та про видачу відповідних посвідчень для соціального захисту у зв`язку з загибеллю сина ОСОБА_3 .
Відповідач листом від 20.08.2020 № 04-24/4678 повідомив позивачам, що питання визначення права на встановлення статусу «Член сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни» відповідно до пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» може бути розглянуте за умови надання до Управління соціального захисту населення Харківської райдержадміністрації документу ВЛК, що підтверджує зв`язок смерті з травмою, отриманою при виконанні обов`язків військової служби.
Позивачі, не погодившись з зазначеною відповіддю, звернулися до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Відповідно до преамбули до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» цей Закон визначає правовий статус ветеранів війни, забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них.
Відповідно до приписів ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», чинність цього Закону поширюється на: сім`ї осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, поліцейських, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час у часті в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. До членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців, партизанів та інших осіб, зазначених у цій статті, належать, зокрема батьки.
Порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни визначається Положенням про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302.
Відповідно до п. 4 зазначеного Положення особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (стаття 10 зазначеного Закону) видаються посвідчення з написом "Посвідчення члена сім`ї загиблого".
Відповідно до абз. 2 п. 7 Положення «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни", "Посвідчення учасника війни" і відповідні нагрудні знаки, "Посвідчення члена сім`ї загиблого" видаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у місті (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем реєстрації громадянина.
Порядок надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", деяким категоріям осіб затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2015 р. № 740.
Відповідно до абз. 5 п. 2 зазначеного Порядку статус особи, на яку поширюється чинність Закону, згідно з цим Порядком надається, зокрема, сім`ям військовослужбовців (резервістів, військовозобов`язаних) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, осіб рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців МВС, Управління державної охорони, Держспецзв`язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, і загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.
Відповідно до пп.4 п. 4 Порядку підставами для надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону, є: 4) для осіб, зазначених в абзаці п`ятому пункту 2 цього Порядку:
- свідоцтво про смерть (копія) або повідомлення про загибель особи;
- документи про безпосередню участь особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, і загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів;
- постанова штатної військово-лікарської комісії відповідного військового формування.
Відповідно до п. 5 зазначеного Порядку для встановлення статусу особи, на яку поширюється чинність Закону, членам сімей загиблих, померлих (тих, що пропали безвісти) осіб, зазначених у пункті 2 цього Порядку, необхідно подати структурному підрозділу місцевої держадміністрації з питань соціального захисту населення заяву і документи, передбачені пунктом 4 цього Порядку.
Відповідно до п. 6 Порядку рішення про встановлення статусу особи, на яку поширюється чинність Закону, приймається структурними підрозділами місцевих держадміністрацій з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання у місячний строк з дати подання документів.
Відсутність документів, визначених пунктом 4 цього Порядку, та їх недостовірність є підставою для відмови в наданні статусу особи, на яку поширюється чинність Закону.
Як вбачається з матеріалів справи, до заяви про встановлення статусу члена сім`ї загиблого від 18.08.2020 додано:
- копію акту проведення службового розслідування від 02.07.2015;
- копію свідоцтва про смерть ОСОБА_3 ;
- копію свідоцтва про народження ОСОБА_3 ;
- копії паспортів ОСОБА_2 , ОСОБА_1 ;
- копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номеру ОСОБА_2 , ОСОБА_1 ,
- копію Постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 15.07.2020;
- копію рішення Харківського окружного адміністративного суду від 27.04.2020.
Як вбачається з матеріалів справи, вказана заява подана від обох позивачів, проте підписана лише ОСОБА_2 .
Суд зазначає, що питання надання відповідного статусу є вирішується окремо відносно кожної особи, яка претендує на його отримання.
До поданої відповідачу заяви не надано доказів наявності повноважень на представництво ОСОБА_1 ОСОБА_2 , в тому числі на підписання від його імені заяв до органів державної влади та їх структурних підрозділів матеріали справи не містять.
Оскільки ОСОБА_1 є повнолітньою особою з повним обсягом цивільної дієздатності, отже має самостійно здійснювати свої права та обов`язки або доручати ведення своїх справ представникові, доказів зворотного матеріали справи не містять, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 мав особисто звернутися до відповідача для вирішення спірного питання.
З огляду на зазначене, подану 18.08.2020 заяву суд розцінює як заяву ОСОБА_2 . При цьому у матеріалах відсутні докази звернення другого позивача ОСОБА_1 до відповідача з заявою про встановлення статусу «члена сім`ї загиблого».
З огляду на зазначене, з матеріалів справи не вбачається існування спірних правовідносин між ОСОБА_1 та відповідачем, з огляду на що відповідач права ОСОБА_1 не порушував, а отже позов в частині, що стосується позивача ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.
Стосовно заяви позивача ОСОБА_2 , судом встановлено, що відповідачем рішення за вказаною заявою прийнято не було. Натомість було надано роз`яснення листом від 20.08.2020 № 04-24/4678, яким повідомлено, що позивачами не подано документу ВЛК, що підтверджує зв`язок смерті з травмою, отриманою при виконанні обов`язків військової служби.
В той же час, норми порядку не передбачають права уповноваженого органу за результатами розгляду заяви особи, яка звернулась за встановленням відповідного статусу, надавати відповідь з роз`ясненнями, а зобов`язує структурні підрозділи місцевих держадміністрацій з питань соціального захисту населення прийняти одне з двох рішень: або рішення про в становлення статусу особи, на яку поширюється чинність Закону, або рішення про відмову в наданні такого статусу.
Проте, зазначений обов`язок відповідачем виконано не було.
Вказаною відповіддю відповідач не вирішив по суті питання про наявність або відсутність підстав для встановлення бажаного статусу позивачу, а відтак, не прийняв рішення про задоволення заяви або про відмову в наданні статусу.
Відтак, посилання позивача на той факт, що відповідач, надавши відповідь - роз`яснення, відмовив позивачу в наданні статусу, не є обґрунтованим, оскільки будь-яке рішення з вказаного питання відповідачем прийнято за результатами розгляду заяви не було.
Лист відповідача від 20.08.2020 № 04-24/4678 не є рішенням по суті за результатами розгляду заяви ОСОБА_2 про надання статусу «члена сім`ї загиблого» від 18.08.2020 року, не може вважатися актом індивідуальної дії, яке може бути оскаржено в порядку адміністративного судочинства.
З урахуванням недотримання відповідачем обов`язку щодо прийняття рішення з вказаного позивачем у заяві від 18.08.2020 року питання, вимоги зобов`язального характеру, заявлені ОСОБА_2 , є передчасними, з огляду на що задоволенню не підлягають.
Відтак, позивачем невірно обраний спосіб захисту прав.
Повноваження щодо оцінки документів поданих особою, яка звернулась за встановленням відповідного статусу покладено нормами чинного законодавства на підрозділ місцевої держадміністрації з питань соціального захисту населення. Відтак, з урахуванням того, що відповідачем такої оцінки поданим документам надано не було та рішення за ними не прийняте, такі повноваження не можуть перебиратися на себе судом.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
З огляду на вищевикладене, на підставі ч. 2 ст. 9 КАС України суд вважає за необхідне з метою належного та ефективного захисту прав позивачів вийти за межі позовних вимог та прийняти рішення, яким визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_2 від 18.08.2020 про надання статусу «члена сім`ї загиблого» та зобов`язати відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_2 від 18.08.2020 та подані до неї документи та прийняти рішення за результатами розгляду вказаної заяви.
З огляду на зазначене, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України шляхом стягнення за рахунок бюджетних асигнувань відповідача половину суми сплаченого судового збору ОСОБА_2 .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 238, 242-246, 250, 255, 257-262, 293, 295, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) до Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації (просп. Гагаріна, буд. 157 "а", м. Харків, 61124, код ЄДРПОУ 03196541) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_2 від 18.08.2020 про надання статусу «члена сім`ї загиблого».
Зобов`язати Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації повторно розглянути заяву ОСОБА_2 від 18.08.2020 та додані до неї документи та прийняти рішення за результатами розгляду вказаної заяви.
В задоволенні інших позовних вимог - відмовити.
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації (просп. Гагаріна, буд. 157 "а", м. Харків, 61124, код ЄДРПОУ 03196541) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Стягнути з Управління соціального захисту населення Харківської районної державної адміністрації (просп. Гагаріна, буд. 157 "а", м. Харків, 61124, код ЄДРПОУ 03196541) на користь ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань суму сплаченого судового збору в розмірі 454,00 грн (чотириста п`ятдесят чотири гривні 00 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення виготовлено 22.04.2021.
Суддя Білова О.В.