Рішення № 96457388, 22.04.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2021
Номер справи
520/2889/21
Номер документу
96457388
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

22 квітня 2021 року № 520/2889/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бадюкова Ю.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Адміністрації Державної прикордонної служби України (далі по тексту - відповідач-1, Адміністрація Держприкордонслужби), Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі по тексту - відповідач-2, ГУ ПФУ в Харківській області), в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України та Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з розміру грошового забезпечення станом на 01.01.2021 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ), положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.01.2021 року основного розміру пенсії пенсіонера ОСОБА_1 ;

- зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України підготувати та надати до ГУ ПФУ в Харківській області нову довідку про розмір його грошового забезпечення, станом на 01.01.2021 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" , із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.01.2021 року перерахунку основного розміру пенсії пенсіонера ОСОБА_1 , з урахуванням складових грошового забезпечення: Посадовий оклад (ПО) 10080 грн.; Оклад військовим званням (ОВЗ) 2400 грн.; Надбавка за вислугу років (НВР) від (ПО+ОВЗ) 50% 6240 грн.; Надбавка за особливості проходження служби від (ПО+ОВЗ+НВР) 15% 2808 грн.; Надбавка за службу в умовах режимних обмежень від (ПО) 15% 1512 грн.; Надбавка за кваліфікацію клас 1, від (ПО) 5% 504 грн.; Премія від (ПО) 50% 5040 грн.;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахунок та виплатити пенсію в повному обсязі, однією сумою, без обмеження граничного розміру у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" на підставі нової довідки з 01.01.2021 року пенсіонера, ОСОБА_1 , з урахуванням складових грошового забезпечення: Посадовий оклад (ПО) 10080 грн.; Оклад за військовим званням (ОВЗ) 2400 грн.; Надбавка за вислугу років (НВР) від (ПО+ОВЗ) 50% 6240 грн.; Надбавка за особливості проходження служби від (ПО+ОВЗ+НВР) 15% 2808 грн.; Надбавка за службу в умовах режимних обмежень від (ПО) 15% 1512 грн.; Надбавка за кваліфікацію клас 1, від (ПО) 5% 504 грн.; Премія від (ПО) 50% 5040 грн.;

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов`язання відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Харківської області подати до суду в десятиденний строк з момент набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.(ст.382 КАС України).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року у справі №826/6453/18 визнано протиправним та скасовано п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". Таким чином, позивач вважає, що відповідно до редакції п. 4 Постанови №704, що діяла до внесення змін, та вимог пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови №704 розміри посадового окладу та окладу за військовими (спеціальними) званнями з 29.01.2020 року мають визначатися шляхом множення розміру посадового окладу на 50% мінімальної заробітної плати та на відповідний тарифний коефіцієнт, встановленого законом на 1 січня календарного року.

Бездіяльність відповідача щодо невидачі оновлено довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021 позивач вважає протиправною.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 01.03.2021 прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.

Представник відповідача-1 надав відзив на позов, в якому зазначив, що позов не визнає та просить суд відмовити у його задоволенні, оскільки Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 28 жовтня 2020 р. № 1038 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2006 р. № 1644 і від 30 серпня 2017 р. № 704», яка набрала чинності 03 листопада 2020 року. Вона внесла зміни у примітки до додатків 1,12,13,14 Постанови КМУ № 704, а саме вилучила умову, що посадові оклади та оклади за військове звання визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати , встановленого законом на 1 січня календарного року) на відповідний тарифний коефіцієнт. Тобто, на сьогоднішній день у постанові КМУ № 704 взагалі відсутня умова щодо залежності при обчисленні розмірів посадового окладу і окладу за військовим (спеціальним) званням від прожиткового мінімуму станом на 1 січня календарного року.

Також зазначає, що при визначенні розмірів посадових окладів та окладів за військовим званням діючим військовослужбовцям та в подальшому для перерахунку пенсій за відповідною або аналогічною посадою колишнім військовослужбовцям Держприкордонслужби, Адміністрація Держприкордонслужби керується крім правової норми, яка встановлена п. 4 Постанови КМУ № 704 (в редакції Постанови КМУ від 21.02.2018 № 103), а саме шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14 до цієї ж постанови також спеціальним законодавством, зокрема наказом Міністерства внутрішніх справ України від 02.03.2018 № 169 «Про затвердження схем тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Державної прикордонної служби України», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 16.03.2018 за № 318/31770 та наказом Міністерства внутрішніх справ України від 25.06.2018 № 558 «Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної прикордонної служби України», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 23.07.2018 за № 854/32306, які видані на виконання Закону № 2011-XII та Постанови КМУ № 704, які на сьогоднішній день є чинними та не скасованими. Також вказує, що з 01.03.2018 і на цей час не відбулося підвищення грошового забезпечення в частині збільшення розмірів посадових окладів та окладів за військовим званням відповідних категорій військовослужбовців усіх силових структур, у т.ч. військовослужбовців прикордонного відомства, що є обов`язковою умовою для перерахунку пенсії колишнім військовослужбовцям.

Представник відповідач-2, надав відзив на позов, в якому зазначив, що позов не визнає та просить суд відмовити у його задоволенні, оскільки спір щодо зобов`язання ГУПФУ провести перерахунок пенсії позивача на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення може виникнути лише після отримання ГУ ПФУ відповідної довідки та відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивача. Така довідка на адресу відповідача не надходила. Отже, на даний час відсутній об`єкт порушеного права позивача з боку ГУ ПФУ, а тому звернення до суду стосовно даного питання є передчасним, і суд не має підстав задовольняти позовні вимоги до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

Позивачем до матеріалів справи надані заперечення на відзиви відповідачів, у яких він підтримав свою правову позицію та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 КАС України.

Згідно положень ст. ст. 12, 257 КАС України даний спір віднесено до категорії справ, що підлягають розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, враховуючи, що відповідача повідомлено належним чином про наявність позову щодо оскарження його рішення.

Згідно ч. 5 ст. 262 КАСУ суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Суд, повно та всебічно дослідивши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, встановив наступні обставини.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, суд встановив наступні обставини справи.

Позивач з 2000 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

01 березня 2018 року набрала чинності Постанова КМУ від 30 серпня 2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", яка стала підставою для перерахунку пенсійного забезпечення (далі - Постанова КМУ №704).

Як вбачається з матеріалів справи, для перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2018 до довідки, яка направлялась Адміністрацією державної прикордонної служби України до органу пенсійного забезпечення, були включені складові грошового забезпечення, обрахунок яких був зроблений, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 01.01.2018 (а.с. 35).

24 грудня 2020 року позивач звернувся до Адміністрації Держприкордонслужби з інформаційним запитом про надання інформації, відповідно до якого просив надати нову довідку для перерахунку пенсії з урахуванням пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2017 №704, в редакції постанови, яка була на час ухвалення цієї постанови (а.с.32)

Листом від 30.12.2020 № 11/К-2613 Адміністрація Держприкордонслужби повідомила позивача, що у зв`язку із набранням 24.06.2020 законної сили рішенням Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі № 160/8324/19 у порядку добровільного виконання зазначеного рішення суду уповноваженим структурним підрозділом Адміністрації Держприкордонслужби підготовлено та листом від 30.12.2020 за вих. № 0.11-18414/0/6-20 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області надіслано оновлену довідку № 11/3617 від 30.12.2020 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії, встановлених у відповідності до положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» за посадою, відповідною його останній штатній посаді.

Водночас повідомила, що оскільки з 01.03.2018 і на цей час не відбулося підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців усіх силових структур, у т. ч. військовослужбовців прикордонного відомства, в частині збільшення розмірів посадових окладів та окладів за військовим званням у зв`язку із зміною розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати у 2018 - му, 2019-му та з 01 січня 2020 року, то за відсутності з 01.03.2018 і на цей час факту підвищення грошового забезпечення в частині збільшення розмірів посадових окладів та окладів за військовим званням діючим військовослужбовцям, відсутні підстави для перерахунку пенсій за відповідною (аналогічною) посадою колишнім військовослужбовцям, а відтак, і для підготовки відповідних довідок (а.с.37).

Суд зазначає, що матеріали справи не містять доказів звернення позивача до Адміністрації Держприкордонслужби для виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2021 року з урахуванням пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2017 №704.

Не погодившись із обчисленням розміру посадового окладу та окладу за військовим званням, здійсненим відповідачем, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Отже, спірним питанням у цій справі є застосування положень пункту 4 в співвідношенні до п. 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", а саме визначення розрахункової величини для обчислення посадового окладу та окладу за військовим званням з 01.01.2021 р. з урахуванням мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року.

Вирішуючи даний спір та надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд виходить з такого.

Стосовно позовних вимог до Адміністрації Державної прикордонної служби України, суд зазначає наступне.

Станом на час прийняття Постанови №704, пункт 4 зазначеної постанови передбачав, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

У свою чергу додатки 1, 12, 13, 14 до п. 4 Постанови №704 містять примітки, у яких в якості розрахункової величини зазначений розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року).

В Додатках 1 та 14 до Постанови №704 у вигляді таблиці зазначені відповідні тарифні коефіцієнти. Вказані Додатки також мають примітки пояснювального характеру. Зокрема, у цих примітках наведена інформація щодо арифметичної дії (множення), яка застосовується при обчисленні розмірів посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням, в залежності від відповідних тарифних коефіцієнтів, та наведені правила округлення розрахунків. У цих примітках норми права не містяться.

Тобто вказані додатки до п. 4 Постанови №704 дублювали положення п. 4 Постанови №704 в частині зазначення розрахункової величини - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року).

В подальшому Постановою №103 внесено зміни до Постанови №704 та пункт 4 викладено в новій редакції, а саме: виключено вимогу щодо обрахування посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями виходячи із розрахункової величини "розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року)", вказавши цю розрахункову величину як "розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року".

Однак зміст приміток до Додатків 1 та 14 до Постанови №704 не було приведено у відповідність з нормою пункту 4 цієї Постанови.

Проте, не приведення Кабінетом Міністрів України приміток до додатків 1, 12, 13, 14 Постанови №704 у відповідність до змін, що були внесені в п. 4 цієї ж Постанови, не може бути підставою для обчислення посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням з використанням у якості розрахункової величини "розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року)".

При цьому, вказані недоліки були виправлені постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 №1038, яка застосовується з 01.10.2020.

Так, примітки до додатка 1 викладено в такій редакції:

"1. Посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються в порядку, встановленому пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 N 704. У разі коли розмір окладу визначено у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище заокруглюються до 10 гривень.

2. Посадові оклади осіб рядового, сержантського і старшинського (осіб рядового і молодшого начальницького) складу встановлюються за 1 - 12 розрядами.

Посадові оклади за окремими посадами осіб рядового, сержантського і старшинського (осіб рядового і молодшого начальницького) складу понад 12 тарифний розряд визначаються керівниками державних органів."

Примітки до додатка 14 викладено в такій редакції:

"1. Оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються в порядку, встановленому пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. N 704. У разі коли розмір окладу визначено у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище заокруглюються до 10 гривень.

2. Виплата військовослужбовцям окладів за військовими званнями "генерал-полковник", які присвоєні до 1 жовтня 2020 р., зберігається за ними у розмірах, встановлених законодавством.

3. Виплата військовослужбовцям окладів за військовими званнями "старший прапорщик", "старший мічман", "прапорщик", "мічман", "старшина", "головний корабельний старшина", які присвоєні до 1 жовтня 2020 р., зберігається за ними до завершення проведення переатестації у розмірах, встановлених законодавством."

Разом з цим, суд зазначає, що примітки за своїм змістом та призначенням є такими, що лише роз`яснюють механізм (формулу) обчислення посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 06 вересня 2005 року №870 були затверджені Правила підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України (далі - Правила №870), які визначають загальні підходи до підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України (постанов і розпоряджень), їх форму, структуру та техніко-юридичні особливості розроблення з урахуванням нормопроектувальної техніки.

За змістом п. 20 вказаних Правил у структурі проекту положення або іншого нормативно-правового акта, який передбачається затвердити постановою, в окремих випадках допускається, як виняток, застосування примітки (зноски) без нормативних положень.

Положеннями п. 2.16 Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2005 року №34/5, також передбачено, що включення до нормативно-правових актів приміток не допускається, за винятком випадків, якщо необхідно дати визначення будь-якого суміжного поняття або помістити короткий коментар, що допоможе точніше зрозуміти положення, викладені в структурній одиниці нормативно-правового акта. Примітки не повинні містити норм права.

Тобто, примітка до нормативно-правового акту носить інформаційний характер та не може містити норм права.

Крім того п. 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", який набрав чинності 01 січня 2017 року, встановлено, що після набрання чинності цим Законом мінімальна заробітна плата не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат.

При цьому, згідно висновків Великої Палати Верховного Суду, які викладені у постанові від 11.12.2019 у справі №240/4946/18, щодо застосування норм права, а саме п. 3 розд. ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 06.12.2016 року №1774-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", за якою після набрання чинності цим Законом положення нормативно-правових актів щодо обчислення виплат у процентному співвідношенні до мінімальної заробітної плати застосуванню не підлягають.

Оскільки норма пункту 3 розділу ІІ Закону України від 06.12.2016 №1774-VІІІ не втратила чинності і за юридичною силою є вищою за положення пункту 4 Постанови №704, у редакції до внесення змін Постановою №103, а також додатків 1, 12, 13, 14 Постанови №704, суд не вбачає правових підстав для обчислення розміру окладу за посадою позивача та окладу за військовим званням із використанням величини мінімальної заробітної плати, а не прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що згідно з Постановою №704 розрахунковою величиною для визначення розмірів посадових окладів та окладів за спеціальним (військовим) званням, як складових грошового забезпечення військовослужбовців, що проходять військову службу, є саме розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений законом, а мінімальна заробітна плата (чи її частина) для розрахунків розмірів цих окладів не застосовується.

Аналогічні правові висновки викладені у постановах Верховного Суду від 18 лютого 2021 року у справі № 200/3775/20-а, від 11 лютого 2021 року у справі №240/11952/19, від 11 лютого 2021 року у справі № 200/3774/20-а, від 31 березня 2021 у справі № 520/2781/2020.

Отже, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні вимог до Адміністрації Державної прикордонної служби України у повному обсязі.

Стосовно позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, суд зазначає, що вказані вимоги заявлені на майбутнє.

Вказаний висновок суду обумовлений тим, що до моменту отримання належної довідки від Адміністрації Державної прикордонної служби України станом на 01.01.2021 р., у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача. При цьому відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Оскільки, матеріали справи не містять доказів отримання ГУ ПФ України в Харківській області оновленої довідки про грошове забезпечення позивача від Адміністрації Державної прикордонної служби України станом на 01.01.2021р., тому підстави для здійснення пенсійним органом дій щодо перерахунку пенсії позивача відсутні, як наслідок - відповідач-2 не порушив права позивача на перерахунок пенсії в цій частині.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. ст. 14, 22, 194, 243, 246, 249, 250, 255, 263, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, передбаченому п.п. 15.5. п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення .

В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складено 22 квітня 2021 року.

Суддя Бадюков Ю.В.