
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 квітня 2021 року Справа № 480/1483/21
Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Кравченка Є.Д., розглянувши в порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Суми клопотання Сумської міської ради про закриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Сумської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
23.02.2021 ОСОБА_1 звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Сумської міської ради, в якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Сумської міської ради, яка полягає у не вирішенні питання про надання або про відмову позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, орієнтованою площею 0,1000 га, із земель житлової та громадської забудови на території АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 ;
- зобов`язати Сумську міську раду на найближчій сесії розглянути клопотання позивача у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, орієнтованою площею 0,1000 га, із земель житлової та громадської забудови на території АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , відповідно до вимог чинного законодавства України та з урахуванням висновків суду.
Ухвалою суду від 24.02.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження, призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
18.03.2021 від Сумської міської ради до суду надійшло письмове клопотання про закриття провадження у справі, мотивоване тим, що 24.02.2021 Сумська міська рада прийняла рішення №382-МР «Про відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність за адресою: АДРЕСА_1 та № 20 площею 0,1000 га», яким відмовила позивачу в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою у зв`язку з невідповідністю місця розташування земельної ділянки вимогам містобудівної документації та чинних нормативних актів із зазначенням таких актів. Листом від 15.03.2021 Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради повідомив позивача про результати розгляду його клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з наданням копії рішення. Таким чином, на думку відповідача, ним було повністю виправлено оскаржувані порушення, що є підставою для закриття провадження згідно пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України.
Представник позивача подав до суду заперечення на клопотання про закриття провадження у справі, в якому зазначив, що відповідач почав вживати заходів щодо розгляду клопотання позивача лише після відкриття провадження у справі за її позовом, що не виключає протиправної бездіяльності Сумської міської ради на час виникнення спірних правовідносин. Позивач розцінює дії Сумської міської ради як протиправну бездіяльність, яка полягає у нерозгляді у визначені законом строки клопотання позивача від 10.06.2020 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, орієнтованою площею 0,1000 га, із земель житлової та громадської забудови на території АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , а тому є підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання вказаного рішення Сумської міської ради протиправним.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши доводи клопотання, суд дійшов висновку, що воно не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно із п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України Суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернулася до Сумської міської ради із заявою від 03.06.2020 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , для будівництва і обслуговування жилого будинку, орієнтовною площею 0,1 га (а.с. 7).
Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради листом від 01.07.2020 № Б-1233/06.01-21 повідомив ОСОБА_1 про те, що розгляд заяви про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, орієнтованою площею 0,1000 га, із земель житлової та громадської забудови на території АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , буде винесена на розгляд постійної комісії з питань архітектури, містобудування, регулювання земельних відносин, природокористування та екології Сумської міської ради, з подальшим винесенням на розгляд Сумської міської ради (а.с. 5).
На адвокатський запит, Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради листом від 15.09.2020 № 06.01-18/6892 повідомив представника позивача - адвоката Сумцова Є.С. про те, що заява ОСОБА_1 була розглянута постійною комісією з питань архітектури, містобудування, регулювання земельних відносин, природокористування та екології Сумської міської ради, рішенням комісії ухвалено відмовити у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою, ініціювати розгляд даного питання на сесії Сумської міської ради, підготувати відповідний проект рішення, винести даний проект рішення на розгляд сесії Сумської міської ради. На даний час проект рішення «Про відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 » проходить процедуру візування. Після прийняття Сумською міською радою рішення по даному зверненню заявника буде повідомлено додатково (а.с. 4).
В подальшому, Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради листом від 11.01.2021 № 06.01-18/101 повідомив представника позивача - адвоката Сумцова Є.С. про те, що заява про надання ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, орієнтованою площею 0,1000 га, із земель житлової та громадської забудови на території АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , не розглянута і рішення не прийняте, оскільки у зв`язку з оголошенням карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг ста строків надання цих послуг, визначених законом. Повідомлено, що рішення про надання ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою не приймалось (а.с. 6).
Рішенням Сумської міської ради від 24.02.2021 № 382-МР відмовлено ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, орієнтованою площею 0,1000 га, із земель житлової та громадської забудови на території АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , у зв`язку з невідповідністю місця розташування об`єктів вимогам містобудівної документації та чинних нормативно-правових актів (а.с. 18).
Згідно із ч. 7 ст. 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Суд погоджується із тим, що станом на час розгляду цієї справи, права позивача стосовно розгляду її заяви про надання дозволу на розробку проекту землеустрою були частково відновлені, оскільки заява ОСОБА_1 була розглянута на пленарному засіданні Сумської міської ради і за результатами її розгляду було прийнято відповідне рішення.
Проте, суд зауважує, що позивач мав право отримати рішення за результатами розгляду своєї заяви протягом одного місяця з дати звернення. Натомість, відповідач прийняв рішення більш ніж через вісім місяців після звернення позивача та лише після подання останнім позовної заяви до суду.
Отже, на думку суду, відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача можливе без визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною, а тому суд відмовляє у задоволенні клопотання відповідача про закриття провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 238, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Сумської міської ради про закриття провадження по справі № 480/1483/21 за позовом ОСОБА_1 до Сумської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Є.Д. Кравченко