
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2021 року Справа № 280/1589/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Садового І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження матеріали адміністративної справи
за позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕН ПІ ДЖІ ОІЛ» (69095, м. Запоріжжя, вул. Шкільна, буд.4, код ЄДРПОУ 43096382)
до відповідача: Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, як відокремлений підрозділ (49000, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд.17-а, код ЄДРПОУ 44118658)
про: визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
25.02.2021 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕН ПІ ДЖІ ОІЛ» (далі - позивач) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі - ГУ ДПС у Дніпропетровській області, відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправними та скасувати повністю податкові повідомлення-рішення прийняті відповідачем №0008143203 від 10.09.2020 з застосування до позивача штрафних санкцій в сумі 101000 грн., в частині застосування штрафних санкцій на суму 100000 грн., №008153203 від 10.09.2020 з застосування до позивача штрафних санкцій в сумі 10000 грн.
Ухвалою суду від 01.03.2021 позовну заяву було залишено без руху на підставі ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), позивачу було надано 10-денний строк з дня отримання вказаної ухвали для усунення недоліків позовної заяви. Позивачем усунено недоліки позовної заяви.
Ухвалою суду від 12.03.2021 відкрито провадження в адміністративній справі №280/1589/21 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (в порядку письмового провадження), призначений судовий розгляд справи на 12.04.2021.
Ухвалою суду від 20.04.2021 здійснено заміну відповідача у справі №280/1589/21 з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 43145015) на правонаступника - Головне управління ДПС у Дніпропетровській області, як відокремлений підрозділ (код ЄДРПОУ 44118658).
У зв`язку з розглядом справи в порядку письмового провадження, відповідно до вимог ч.4 ст.229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Обґрунтування позовних вимог викладено в уточненій позовній заяві від 10.03.2021 (вх.№13903). З позиції позивача, під час перевірки відповідачем були допущені процесуальні порушення, а відомості, зазначені в акті перевірки від 17.08.2020 №46062/04-36-32-0343096382, які стали підставою для застосування штрафних санкцій, не відповідають дійсності та не підтверджені документально. Позивач не погоджується з твердженням відповідача про наявність на території АЗС товариства п`яти паливороздавальних колонок та, посилаючись на Довідку про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, поданої до ГУ ДПС у Запорізькій області 11.08.2020 за №1014254, вказує на наявність лише 4 паливороздавальних колонки, з яких три не працювали та перебували в ремонті. Також зазначено, що твердження відповідача, що товариством здійснювався відпуск палива з п`ятьох паливороздавальних колонок не підтверджено матеріалами перевірки та є лише припущенням, з огляду на те, що контролюючий орган в ході перевірки здійснив закупівлю лише пального марки «А-95» з одного місця відпуску, у той час як інші марки палива не закуповувались та їх реалізація не підтверджена документально. Крім того вказано, що в ході перевірки встановлено реалізацію пального марки «А-95» з резервуару №10142542, серійний номер №860 через паливнороздавальну колонку з незареєстрованим витратоміром-лічильником, у той час як реалізація пального марок «А-92», «А-95 Premium», «ДП» та скрапленого газу не було встановлено та зафіксовано актом перевірки. Тому застосування штрафних санкцій за статтею 128-1 Податкового кодексу України в сумі 100000 з розрахунку за 5 місць відпуску пального вважає безпідставним та незаконним. Виходячи, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення, засновані на висновках акту, не відповідають нормам податкового законодавства, позивач просить суд позов задовольнити та скасувати оскаржувані податкові повідомлення-рішення як протиправні.
Заперечення проти позовних вимог викладено у відзиві на позовну заяву від 31.03.2021 (вх.№19062 від 02.04.2021). Мотивуючи правомірність оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, відповідач зазначив, що в порушення норм податкового законодавства позивачем не обладнано п`ять введених в експлуатацію резервуарів витратомірами-лічильниками та відповідно не зареєстровано в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників. Посилання позивача на те, що на момент перевірки останній мав лише чотири паливороздавальні колонки вважає спростованим доказом, наявним у матеріалах справи - фотознімок, зроблений під час фактичної перевірки. Також відповідач звернув увагу суду на те, що довідка про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, на яку посилається позивач, була подана до ГУ ДПС у Запорізькій області після початку фактичної перевірки. Твердження позивача щодо того, що на момент складання акту перевірки три резервуари не експлуатувались вважає необґрунтованими, оскільки це не підтверджується жодними належними та допустимими доказами. Таке посилання не може бути підставою для звільнення від відповідальності, оскільки відповідно до норм чинного податкового законодавства у суб`єкта господарювання виникає обов`язок обладнання кожного введеного в експлуатацію стаціонарного резервуару, що є імперативною нормою та не передбачає винятків. Також зазначено, що перевіркою встановлено факт проведення розрахункових операцій через електронний контрольно-касовий апарат не зазначений у додатку до ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, що передбачає накладення штрафу, розмір якого має бути не менший за 10000 грн, що свідчить про правомірність визначення нарахованої позивачу санкції. З цих підстав вказано, що при винесенні оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені конституцією та законами України. Просить у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги, судом встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕН ПІ ДЖІ ОІЛ» зареєстровано як юридична особа 05.07.2019 за місцезнаходженням : 69095, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Шкільна, буд.4, код ЄДРПОУ 43096382 (а.с.5).
11.08.2020 Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області розпочато фактичну перевірку АЗС, розташованої за адресою: вул. Миру, буд. 62-б, с. Олександрівка, Павлоградський район, Дніпропетровська область, яка належить ТОВ «ЕН ПІ ДЖІ ОІЛ».
За результатом перевірки складено акт перевірки від 17.08.2020 №46062/04-36-32-03/рр0/43096382 (а.с.46-47).
Згідно висновків перевірки, встановлено порушення позивачем пп. 230.1.2, пп.230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України, ст.15 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального (далі - Закон України №481/95-ВР).
Таких висновків контролюючий орган дійшов з огляду на:
- факт реалізації пального без обладнання витратомірами-лічильниками та відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі на п`ятьох місцях відпуску пального наливом з акцизного складу, за адресою перевірки.
- встановлення незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до ДПС України електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального.
- факт здійснення роздрібної торгівлі пальним 11.08.2020 на загальну суму 199,83 грн. (фіскальний чек від 11.08.2020 №292443) через електронний контрольно-касовий апарат (фіскальний № 300045063, заводський № ВП 8712000580), не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.
Не погодившись з висновками перевірки, позивачем подано заперечення на акт №46062/04-36-32-03/рр0/43096382 від 17.08.2020, які були залишені відповідачем без розгляду з підстав пропуску строку їх подачі (а.с.49-51).
10.09.2020 Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області винесено податкові повідомлення-рішення:
- №0008143203 про застосування суми штрафних санкцій у розмірі 101000 грн (а.с.53);
- №0008153203 про застосування суми штрафних санкцій у розмірі 10000 грн (а.с.54).
Скориставшись можливістю адміністративного оскарження винесених контролюючим органом податкових повідомлень-рішень, позивачем подано до ДПС України скаргу від 15.10.2020 (а.с.57-59).
Рішенням ДПС України про результати розгляду скарги №2201/6/99-00-06-03-02-06 від 28.01.2021, скарга позивача задоволена частково. Податкове повідомлення-рішення від 10.09.2020 №0008153203 залишено без змін, податкове повідомлення-рішення від 10.09.2020 №0008143203 в частині застосування штрафних санкцій у сумі 1000 грн скасовано, а в іншій частині залишене без змін (а.с.60-62).
Не погодившись з прийнятими відповідачем податковими повідомленнями-рішеннями, позивач звернувся до суду з позовом про їх скасування.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначають вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються положеннями Податкового кодексу України.
Згідно з пп.19-1.1.14, 19-1.1.16 п. 19-1.1 ст. 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи здійснюють контроль у сфері виробництва, обігу та реалізації підакцизних товарів, контроль за їх цільовим використанням, забезпечують міжгалузеву координацію у цій сфері; здійснюють заходи щодо запобігання та виявлення порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та пального.
Так, пп.14.1.6. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України визначено, що акцизний склад це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
В свою чергу, пп.14.1.224 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України встановлено, що розпорядник акцизного складу - суб`єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб`єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Відповідно до представленої для перевірки позивачем ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним №04270314202000061 з терміном дії з 09.03.2020 по 09.03.2025, останній здійснює роздрібну торгівлю пальним за адресою: Дніпропетровська область, Покровський район, с. Олександрівка, вул. Миру, буд.62-б, АЗС (а.с.64).
Наявність вказаної ліцензії відповідачем не заперечується та не спростовується.
Як вбачається з акту перевірки, 11.08.2020 на акцизному складі здійснювалась реалізація пального без застосування обладнання та введених належним чином в експлуатацію витратомірів-лічильників та/або рівнемірів-лічильників на п`ятьох місцях відпуску пального.
Мотивуючи неправомірність такого висновку відповідача, позивач зазначає, що згідно Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, поданої позивачем до Головного управління ДПС у Запорізькій області 11.08.2020 №9194309981, товариством задекларовано розташування на акцизному складі №1014251 наступних резервуарів:
№ 10142541 з паливом марки А-92 серійний № 874, встановлений УУС-01 серійний № 13047;
№ 10142542 з паливом марки А-95 серійний № 860, встановлений УУС-01 серійний № 13048;
№ 10142543 з ДП (дизельним паливом) серійний № 771, встановлений УУС-01 серійний № 13049;
№ 10142541 з скрапленим газом серійний № 2328, встановлений УУС-01 серійний № 4161.
Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв`язку до контролюючих органів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 №891 (далі - Порядок №891).
Відповідно до п. 2 Порядку №891 визначено, що:
1) витратомір-лічильник (далі - витратомір) - законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки, призначений для безперервного вимірювання, запам`ятовування та відображення у фактичних умовах вимірювання кількості пального, що проходить через вимірювальний перетворювач у закритих, повністю заповнених трубопроводах;
2) рівнемір - лічильник рівня пального у резервуарі (далі - рівнемір) - законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки, призначений для вимірювання рівня пального, за яким обчислюється об`єм пального, що перебуває у резервуарі, за градуювальною таблицею резервуара.
Пунктом 3 Порядку №891 визначено, що адміністратором та держателем Реєстру є контролюючий орган, який забезпечує:
- створення програмного продукту, що забезпечує функціонування Реєстру, приймання від розпорядників акцизних складів електронних документів для наповнення Реєстру, обробку електронних документів для наповнення Реєстру та перенесення з них даних до Реєстру, збереження даних, що містяться в Реєстрі;
- захист інформації, що міститься в Реєстрі, в установленому законодавством порядку.
Відповідно до п. 5 Порядку №891 електронні документи для наповнення Реєстру, які формуються розпорядниками акцизних складів та надсилаються до Реєстру за кожним місцем розташування акцизного складу, містять:
1) інформацію про розпорядника акцизного складу (найменування, реєстраційні дані, реквізити документів, на підставі яких здійснюється експлуатація акцизного складу);
2) інформацію про всі наявні у розпорядника акцизного складу акцизні склади (адреса, правовстановлюючі документи на споруди та приміщення акцизного складу) з уніфікованим номером кожного акцизного складу, який автоматично присвоєно в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, з уніфікованою нумерацією кожного акцизного складу та всі резервуари (їх кількість, тип, ємність) з уніфікованою нумерацією кожного резервуара, розташовані на акцизних складах;
3) інформацію про акцизний склад з уніфікованим номером в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, розташовані на такому акцизному складі резервуари з уніфікованою нумерацією, про назви, моделі, серійні (ідентифікаційні) номери витратомірів, установлених у кожному місці відпуску пального шляхом наливу з акцизного складу, та назви, моделі, серійні (ідентифікаційні) номери рівнемірів, установлених на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на такому акцизному складі;
4) дату встановлення, заміни, опломбування, технічного обслуговування, ремонту, повірки, калібрування витратоміра, рівнеміра, резервуара, відомості щодо організацій та осіб, які проводили такі роботи;
5) зведені за добу підсумкові облікові дані щодо:
обсягів фактичних залишків пального на початок та кінець звітної доби та добового обсягу обігу пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C, у розрізі всіх наявних у розпорядника акцизного складу акцизних складів з уніфікованою нумерацією - для усіх розпорядників акцизних складів, крім зазначених в абзаці третьому цього підпункту;
добового фактичного обсягу реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C, - для розпорядників акцизних складів, на акцизних складах яких провадиться діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову підакцизну продукцію (пальне);
6) інформацію про осіб (прізвище, ім`я, по батькові, посада), які формують та надсилають електроні документи для наповнення Реєстру;
7) інформацію про коригування даних, зазначених у підпунктах 1 - 5 цього пункту, в електронних документах для наповнення Реєстру, надісланих до Реєстру (коригуючі електронні документи для наповнення Реєстру);
8) інформацію про такі ознаки акцизного складу:
акцизний склад, на якому провадиться діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову підакцизну продукцію (пальне), обладнаний лише витратомірами в кожному місці відпуску готової підакцизної продукції (пального) шляхом наливу з такого акцизного складу;
акцизний склад, на якому здійснюється виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у тарі виробника без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнаний витратомірами та рівнемірами;
9) інформацію про обсяги залишків пального, що розташовані на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці;
10) інформацію про дні, в які акцизний склад не працює.
Згідно з пп. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Акцизні склади, на яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з очищення коксового газу, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), повинні бути обладнані лише витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску готової підакцизної продукції (пального) наливом з такого акцизного складу.
Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у споживчій тарі без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов`язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Відповідно до п.12 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов`язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі в такі строки:
акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 01.07.2019;
акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 01.10.2019;
акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 01.01.2021.
Пунктом 128-1.1 ст.128-1 Податкового кодексу України передбачено, що необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.
Відповідно до п.18 Підрозділу 5 «Особливості справляння акцизного податку та екологічного податку» Податкового кодексу України норми п. 128-1.1 ст. 128-1 цього Кодексу застосовуються з 01.04.2020 - до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів (крім розпорядника акцизного складу, який до 01.07.2019 не підпадав під визначення платника податку відповідно до п. 212.1 ст. 212 цього Кодексу).
З аналізу наведених вище норм вбачається, що резервуари, які використовуються для здійснення операцій з обігу пального та його зберігання, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, з 01.01.2020 повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (п. 230.1 ст. 230 Кодексу), а відповідальність за порушення цієї вимоги настає з 01.04.2020.
Формат даних та структура Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Формат) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 №944, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.01.2019 за №4/32975 (далі - Наказ №944).
Єдиний державний реєстр витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Реєстр) - це електронна база даних, яка містить податкову інформацію про наявність у розпорядників акцизних складів витратомірів та рівнемірів, їх серійні (ідентифікаційні) номери, відомості щодо резервуарів та акцизних складів, на яких встановлені витратоміри і рівнеміри, а також облікові дані щодо обсягів обігу та залишку пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у розрізі резервуарів та акцизних складів (п.1 розділу І Формату).
Згідно з п.1 розділу II Формату Реєстр складається із записів з посиланням на електронні документи, які подаються у вигляді таких форм:
довідка про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри;
довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального.
Матеріалами справи доведено, що Довідка про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, подана позивачем до Головного управління ДПС у Запорізькій області 11.08.2020 №9194309981, що підтверджується квитанцією №2 з електронного кабінету платника, поза межами граничних строків, визначених п.12 підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України.
Крім того, суд погоджується з доводами відповідача про те, що вищезазначена Довідка була подана до ГУ ДПС у Запорізькій області 11.08.2020 о 14 год. 06 хв., в той час як фактична перевірка розпочалась 11.08.2020 о 13 год. 25 хв., що зафіксовано актом перевірки.
Як зазначалось вище, нормами ст.230.1 Податкового кодексу України визначено, що паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
Матеріали справи не містять доказів наявності у позивача позитивних результатів повірки або оцінки відповідності паливороздавальних колонок, проведені відповідно до законодавства.
Посилання позивача про припущення контролюючого органу стосовно розташування на території АЗС п`яти паливороздавальних колонок, замість наявних чотирьох, не підтверджено жодними доказами.
Досліджені судом копії заперечень до акту перевірки від 28.08.2020, скарги від 15.10.2020 також не містять доказів того, що на території АЗС розміщено лише 4 паливороздавальні колонки.
Натомість, у суду відсутні підстави вважати викладену в акті перевірки інформацію недостовірною.
З наведених вище підстав твердження позивача про перебування трьох резервуарів в ремонті також не впливає ані на висновки перевірки, ані на висновки суду про порушення позивачем пп.230.1.2 п.230.1 ст.230 Податкового кодексу України.
Таким чином, податкове повідомлення-рішення від 10.09.2020 №0008143203 про застосування суми штрафних санкцій у розмірі 101000 грн, в частині застосованих штрафних санкцій на суму 100000 грн винесено контролюючим органом на підставі, у порядку та у спосіб, що визначені законом, внаслідок чого, є правомірним.
Заявляючи позовну вимогу про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 10.09.2020 №0008153203, позивачем не заперечується факт реалізації пального "А-95" в кількості 9,52 л на суму 199 83 грн. (чек від 11.08.2020 № 292443) через РРО фіскальний №300045063, заводський №ВП 8712000580, який не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним. Доводів неправомірності вказаного податкового повідомлення-рішення, матеріали позовної заяви не містять.
Таким чином суд не вбачає підстав для визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 10.09.2020 №0008153203 про застосування суми штрафних санкцій у розмірі 10000 грн.
Частиною 1 ст.77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).
На підставі системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог позивача.
У зв`язку з відмовою у задоволенні позовних вимог, розподіл судових витрат судом не проводиться.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕН ПІ ДЖІ ОІЛ» (69095, м. Запоріжжя, вул. Шкільна, буд.4, код ЄДРПОУ 43096382) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, як відокремлений підрозділ (49000, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд.17-а, код ЄДРПОУ 44118658) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, - відмовити у повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 22.04.2021.
Суддя І.В.Садовий