Постанова № 9644436, 29.12.2009, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.12.2009
Номер справи
2а-2626/09/0970
Номер документу
9644436
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" грудня 2009 р. Справа № 2а-2626/09/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

С удді Могили А.Б.

з участю секретаря Дущак С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: прокурора Косівського району в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та його структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області, вул. Тополина, 3,м. Івано-Франківськ,Івано-Франківська область,76492 до ОСОБА_2 , АДРЕСА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Косівського району в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та його структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 07.10.2008 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області виявлені порушення вимог положень статті 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”допущені відповідачем, а саме надання послуг з перевезення вантажів без ліцензійної картки. Виявлені порушення зафіксовані в акті за № 096777 . За наслідками розгляду вказаного акту, 09.10.2008 року винесено постанову за № 059953 про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень за вчинене правопорушення. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень відповідачем добровільно не сплачена.

Представник позивача на адресу суду направила заяву, в якій зазначила, що позов підтримує в повній мірі і просила розгляд справи проводити без її участі.

Відповідач в судове засідання не з'явився повторно, хоча про дату, час та місце проведення судового розгляду повідомлений належним чином.

Дослідивши матеріали справи суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що 07.10.2008 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт № 096777 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання позивачем послуг з перевезення вантажу. Під час перевірки встановлено таке порушення вимог законодавства як відсутність ліцензійної картки. 09.10.2008 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо ОСОБА_2 винесено постанову № 059953 на суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Згідно листа територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківської області від 20.11.2009 року, ОСОБА_2 не отримував ліцензії на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в України визначені Законом України “Про автомобільний транспорт”.

Статтею 6 Закону України “Про автомобільний транспорт”встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.

Стаття 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” визначає перелік документів, на підставі яких виконують вантажні перевезення, згідно положень якої автомобільні перевізники, водії повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Стаття 1 Закону України “Про автомобільний транспорт”визначає, що ліцензійною карткою транспортного засобу є документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.

Статтею 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 48 цього Закону, а саме - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.

Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанови в порядку передбаченому пунктом 32 “Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувалися.

Суд зазначає, що при наданні відповідачем послуг перевезення вантажів наявність документів, передбачених статтею 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”є обовязком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення на користь Державного бюджету України з ОСОБА_2 штрафних фінансових санкцій в с умі 1700 гривень є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 <Текст >Кодексу адміністративного судочиннства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 в користь державного бюджету (рахунок 31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100) фінансові санкції в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. В разі подання заяви про апеляційне оскарження судового рішення, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня складання її в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заяви про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Суддя:Могила А.Б.

Постанова складена в повному обсязі 31.12.2009.