
Справа №601/826/21
Провадження № 3/601/386/2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 квітня 2021 року Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Коротич І.А., за участю прокурора Янюка О.М., розглянувши в судовому засіданні матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , вчителя початкових класів філії Старотаразької ЗОШ, за частиною 1 статті 172-6 КУпАП ,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», а саме – 27 листопада 2020 року припиняючи повноваження депутата Почаївської міської ради Кременецького району Тернопільської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме - 12.03.2021 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, рішенням Почаївської міської ради № 1 від 30.11.2015 «Про підсумки голосування та результати виборів Почаївського міського голови та депутатів Почаївської міської ради Почаївської міської об`єднаної територіальної громади» визнано повноваження ОСОБА_1 , як депутата Почаївської міської ради Кременецького району Тернопільської області.
Відповідно до рішення Почаївської міської ради № 2 від 27.11.2020 «Про початок повноважень депутатів Почаївської міської ради восьмого скликання» визнано повноваження депутатів Почаївської міської ради восьмого скликання та відповідно припинено повноваження депутатів Почаївської міської ради сьомого скликання.
ОСОБА_1 в порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, а саме– 12.03.2021 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
ОСОБА_1 , будучи депутатом Почаївської міської ради була ознайомленою із Законом України «Про запобігання корупції», що підтверджується інформацією міської ради.
Візуальним моніторингом публічних відомостей, розміщених на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що до цього ОСОБА_1 подала декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну за 2016 рік о 09 годині 28 хвилин 07.04.2017 року, за 2017 рік о 12 годині 39 хвилин 27.03.2018 року, за 2018 рік о 21 годині 23 хвилин 14.03.2019 року; та за 2019 рік о 17 годині 51 хвилин 11.05.2020 року, тобто своєчасно з дотримання вимог статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджує її ознайомлення із вимогами вказаного вище закону та усвідомлення вчинюваних нею дій під час подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави.
Також, про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування неодноразово повідомлялось на сайті НАЗК та публікувалось у засобах масової інформації.
Декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду.Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації.
Таким чином, ОСОБА_1 повинна була подати декларацію особи,уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування заперіод, не охоплений раніше поданими деклараціями протягом 20 робочих днів з дня такого припинення, тобто не пізніше 28.12.2021.
Водночас, всупереч вимогам наведених вище законодавчих актів ОСОБА_1 декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями подала з порушенням встановлених строків, а саме – 12.03.2021 року.
В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (https://public.nazk.gov.ua/search) встановлено дату подачі декларацій перед звільненням за період, не охоплений раніше поданими деклараціями ОСОБА_1 , а саме - 12 березня 2021, що підтверджується скріншотом сторінки Інтернету з сайту НАЗК.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка відповідно до пп. «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частини 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала та пояснила, що у зв`язку з тимчасовим закриттям відділення «Ощадбанку» у місті Почаєві та карантинними обмеженнями вона не мала змоги отримати довідки про її банківські рахунки та рахунки членів її сім`ї, тому не подала вчасно декларацію перед звільненням. Просить її суворо не карати. Більше такого не повториться.
Прокурор в судовому засіданні вважає, що вина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а тому просить притягнути її до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172 – 6 КУпАП та призначити стягнення у виді 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
У відповідності до частини 2 статті 33 КУпАП, суд при обранні виду та розміру адміністративного стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, щире каяття, як пом`якшуючу обставину, відсутність обставин, котрі обтяжують покарання.
Дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення № 149 від 24 березня 2021 року; витяг з офіційного сайту «https://public.nazk.gov.ua/search» щодо подання ОСОБА_1 електронних декларацій; декларацію ОСОБА_1 перед звільненням; лист УСР в Тернопільській області; лист Почаївської міської ради; рішення Почаївської міської ради № 1 від 30.11.2015 року; список депутатів Почаївської міської ради; рішення Почаївської міської ради № 2 від 27.11.2020; інформацію про ознайомлення із Законом України «Про запобігання корупції»; витяг з положення про УСР в Тернопільській області; пояснення ОСОБА_1 як письмові так і дані в судовому засіданні, в яких вона не заперечила факт несвоєчасного подання декларації та не вказала поважних причин неподання декларації вчасно; суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого, особу правопорушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини що пом`якшують та обтяжують відповідальність, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення у виді сплати штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить - 850 гривень.
На підставі частини 1 статті 172-6 КУпАП , та керуючись статтями 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винуватою у скоєнні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, та призначити їй стягнення у виді сплати штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить - 850 гривень, які необхідно сплатити за наступними реквізитами:
на користь: отримувач ГУК у Терн.обл./тг м.Кремен./ 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37977599, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.), номер рахунку UA518999980314060542000019775, код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір в користь держави в розмірі 454 гривень 00 копійок, який необхідно сплатити за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Кременецький районний суд Тернопільської області.
Суддя: