Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 травня 2010 р. справа № 2а-9945/10/0570
Постановлена у нарадчій кімнаті.
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Логойди Т. В.
при секретаріЧегринець А.М.
з участю представника позивача Перець В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Шахтарської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до державного підприємства «Макіїввугілля» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,
в с т а н о в и в :
У квітні 2010 року Шахтарська обєднана державна податкова інспекція Донецької області звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що державне підприємство «Макіїввугілля» має податковий борг по земельному податку в сумі 86020,25 грн.
Заборгованість перед бюджетом утворилась внаслідок несплати податкових зобовязань згідно розрахунків від 22 січня 2008 року № 464; від 16 січня 2009 року № 96; від 16 січня 2009 року; від 21 січня 2010 року № 236.
Інспекцією направлялись перша та друга податкові вимоги, однак заборгованість сплачена не була.
Після зменшення позовних вимог просила стягнути з відповідача заборгованість по земельному податку в сумі 67744,35 грн.
Відповідач надіслав заперечення проти позову в яких зазначав, що погасив заборгованість частково в сумі 18275,90 грн. і в цій частині в задоволенні позову просив відмовити. В іншій частині в сумі 67744,35 грн. позов визнав. Просив розглядати справу без участі його представника.
В судовому засіданні представник позивача підтримав зменшені позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Державне підприємство «Макіїввугілля» як платник окремих податків перебуває на обліку в Шахтарській обєднаній державній податковій інспекції Донецької області і ним до податкового органу подано розрахунки від 22 січня 2008 року № 464; від 16 січня 2009 року № 96; від 16 січня 2009 року; від 21 січня 2010 року № 236, в яких підприємством самостійно нараховано земельний податок в загальній сумі 84083,79 грн.
Внаслідок неповної сплати земельного податку по вказаним розрахункам утворилася заборгованість за період з січня 2009 року березень 2010 року в сумі 86 020,25 грн.
Вказану суму відповідачем погашено частково 18275,90 грн.
Несплаченими залишилися 67744,35 грн.
В порядку, передбаченому ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачу направлялися податкові вимоги: перша від 02 жовтня 2008 року №1/146 та друга від 27 листопада 2008 року №2/195, які були отримані відповідачем, що підтверджують наявні в матеріалах справи поштові повідомлення.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону вони подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення в доход держави заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону вони мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про плату за землю» органи державної податкової служби здійснюють контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Статтею 13 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Статтею 14 Закону України «Про плату за землю» визначено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 вказаного Закону, яка визначає строки погашення податкового зобов'язання, визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до пп. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідач протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми податкових зобов'язань, зазначених у поданих ним податкових деклараціях, не сплатив.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Виходячи з вимог законодавства несплачена сума податкових зобовязань по земельному податку є податковим боргом, який підлягає стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов Шахтарської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до державного підприємства «Макіїввугілля» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з державного підприємства «Макіїввугілля» на користь місцевого бюджету (рахунок № 33216811700398, банк отримувача: УДК у місті Шахтарську Донецької області ГУДКУ у Донецькій області (код ЄДРПОУ 34687038), МФО 834016) в рахунок погашення податкового боргу по земельному податку в розмірі 67744 (шістдесят сім тисяч сімсот сорок чотири) грн. 35 (тридцять пять) коп.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Логойда Т. В.