Постанова № 96433408, 15.04.2021, Татарбунарський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
15.04.2021
Номер справи
515/433/21
Номер документу
96433408
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 515/433/21

Провадження № 3/515/819/21

Татарбунарський районний суд Одеської області

П О С Т А Н О В А

Іменем України

15 квітня 2021 р. Татарбунарський районний суд Одеської області в особі судді Тимошенка С.В., у присутності особи, що притягується до відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про при- тягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - ння, українки, громадянки України, займаючи посаду директора КП Татарбунарської міської ради «Струмочок», зареєстровану та проживаючу по АДРЕСА_1 ,

за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що вона, перебуваючи на посаді директора КП Татарбунарської міської ради «Струмочок» (далі – КП «Струмочок»), явля- ючись посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповно- важених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб`єктом декларування і суб`єктом, відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону «Про запобігання корупції» (далі – Закон) та Примітки до ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), як посадова особа юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення ч.1 ст.45 Закону, несвоє- часно, без поважних причин, подала 03.03.2021 р. щорічну декларацію особи уповноваженої на ви- конання функції держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік та в порушення ч.1 ст.45 та п. 2-1 розділу ХІІІ Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подала 03.03.2021 р. щорічну декла- рацію особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік.

Вказані дії містять склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, перед- баченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину у вчиненні правопорушень не визнала, пояснив- ши, що не знала, що вона являється тією особою, яка повинна щорічно подавати декларацію.

Прокурор у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, тому суд, з метою дотримання процесуальних строків розгляду справи, вважає можливим розглянути справу у його відсутність.

Дослідивши матеріали справи та вивчивши надані докази, суд дійшов до наступних висновків.

Рішенням Струмківської сільської ради Татарбунарського району Одеської області № 195-VII від 30.11.2017 р. ОСОБА_1 затверджено директором КП «Струмочок».

01.12.2017 р. між Струмківською сільською радою Татарбунарського району та директором КП «Струмочок ОСОБА_1 укладено контракт.

Відповідно до п/п «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», та чинного зако- нодавства, згідно ст.81 ЦК України, юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

За змістом ст.ст.167, 169 ЦК України, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у ви- падках та в порядку, встановлених Конституцією України та Законом.

Таким чином, державні та комунальні підприємства та інші юридичні особи, які створені розпо- рядчим актом Президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права.

Отже, за вищевказаними ознаками, КП «Струмочок» є юридичною особою публічного права, ві дповідно, директор КП «Струмочок» ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб`єктом відповідно до п/п "а" п.2 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" та до ст.172- 6 КУпАП, та на нього поширюється дія цього Закону, і він є суб`єктом дек- ларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, і зобов`язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч. 1 ст. 45 вказаного Закону.

Статтею 1 Закону України "Про запобігання корупції" визначено правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом вста- новлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у п.1, п/п "а" і "в" п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офі- ційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функ- цій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що виз- начається Національним агентством.

З інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, упо- вноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування стало відомо, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцево- го самоврядування за 2018 та за 2019 роки лише 03.03.2021.

У відповідності до ч.1 ст.172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови нсвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функ- цій держави або місцевого самоврядування.

В силу ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправ- на, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом перед- бачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з ме- тою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як са- мим правопорушником, так і іншими особами.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адмі- ністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, за кваліфікуючою ознакою несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, повністю доведена та підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: про- токолами № №294/2021, 285/2021 про адміністративне правопорушення, пов`язаного з корупцією від 24.03.2021 р.; витягом з офіційного сайту НАЗК; листами з НАЗК; рішенням № 195 від 30.11. 2017 р. про затвердження директором КП «Струмочок» ОСОБА_1 ; контрактом від 01.12.2017 р.; посадовою інструкцією директора підприємства; статутом КП «Струмочок»; поясненнями ОСОБА_1 по суті порушення від 23.02.2021 р.; витягом з ЄДР юридичних та фізичних осіб; рапортами про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання фун- кцій держави або місцевого самоврядування.

Суд при накладенні стягнення враховує ступінь суспільної небезпеки правопорушення, особи- стість порушниці, той факт, що вона раніше не притягувалася до адміністративної відповідаль- ності, ступінь її провини, майновий стан.

Враховуючи вищевикладене та вирішуючи питання про адміністративне стягнення, яке слід за- стосувати до особи, що притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає, що воно має бути визначене у вигляді штрафу згідно санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопору- шення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП, Законом України "Про запобігання корупції", суд

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 23.11.2011 р. Татарбунарським РВ УМВС України в Одеській області, визнати винуватою у вчиненні право- порушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та на класти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 884 грн. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 23.11.2011 р. Татарбунарським РВ УМВС України в Одеській області, судовий збір у розмірі 454 грн. в дохід держави (стягувач: ГУК у м.Києві/м.Київ 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UA7989999800000312112560 26001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Татарбунарський районний суд Оде- ської області.

Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусово- му виконанню після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.307 КУпАП (штраф має бути сплаче- ний порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про наклада- ння штрафу).

Відповідно до ст.308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього ко дексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Строк пред`явлення постанови до виконання – 3 місяці.

Суддя Тимошенко С.В.