Рішення № 96417639, 21.04.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.04.2021
Номер справи
826/15310/17
Номер документу
96417639
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 квітня 2021 року м. Київ № 826/15310/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді - Добрівської Н.А.

розглянувши у спрощеному провадженні адміністративну справу

за позовомНаціональної ради України з питань телебачення і радіомовленнядо Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпропетровські цифрові комунікації»про стягнення штрафу та пені,-

В С Т А Н О В И В:

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпропетровські цифрові комунікації» про стягнення штрафу та пені у розмірі 31680,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.12.2017 позовну заяву залишено без руху та надано строк з дня одержання даної ухвали для усунення недоліків.

27.03.2018 ухвалою суду відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Копія даної ухвали із визначенням строку для надання відзиву на позов була направлена відповідачу засобами потового зв`язку.

Своїм правом на надання відзиву на позов відповідач не скористався, заяв / клопотань до суду не направляв.

Позовні вимоги мотивовані наявністю у позивача заборгованості зі сплати штрафу за порушення норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Ознайомившись із письмово викладеними доводами учасників справи, дослідивши подані документи і матеріали справи, судом встановлені такі обставини справи.

Рішенням №1129 від 29.06.2017 «Про накладення штрафу на ТОВ «Дніпропетровські цифрові комунікації», м. Київ» визнано порушення відповідача:

- ч.4 ст.12 (суб`єкт інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення щороку подає Національній раді інформацію про свою структуру власності в порядку та за формою, що встановлюються Національною радою. Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Національною радою санкцій відповідно до цього Закону);

- ч.9 ст.40 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (провайдер програмної послуги зобов`язаний: а) щороку, до 31 березня, оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті та подавати до Національної ради звіт за попередній (звітний) рік діяльності, в якому зазначаються: відомості про будь-які зміни у структурі власності за звітний рік; відомості про всіх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) та пов`язаних осіб (для кожної з осіб - прізвище, ім`я, по батькові, дата народження, громадянство, адреса); відомості про осіб, які впродовж звітного року надавали провайдеру програмної послуги фінансування (кредити, позики, фінансову допомогу тощо), якщо загальна сума такого фінансування від однієї особи впродовж звітного року становила 125 і більше мінімальних заробітних розміщувати на своєму офіційному веб-сайті інформацію про структуру власності).

Пунктом 3 вказаного рішення ТОВ «Дніпропетровські цифрові комунікації» у тридцятиденний термін з дня отримання цього рішення зобов`язано сплатити до Державного бюджету України штраф у розмірі 19200,00 грн.

Відповідно до розрахунку заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпропетровські цифрові комунікації» на рішення №1129 від 29.06.2017 відповідачу нараховано суму пені у розмірі 12480,00 грн за 65 днів прострочення.

Зважаючи на те, що сума штрафу та пені на загальну суму 31680,00 грн не була погашена відповідачем, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.

Відносини, що виникають у сфері телевізійного та радіомовлення на території України, визначає правові, економічні, соціальні, організаційні умови їх функціонування, спрямовані на реалізацію свободи слова, прав громадян на отримання повної, достовірної та оперативної інформації, на відкрите і вільне обговорення суспільних питань врегульовані Законом України «Про телебачення та радіомовлення» від 21.12.1993 №3759-XII (надалі - Закон №3759-XII).

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» від 23.09.1997 №538/97-ВР (надалі - Закон №538/97-ВР) Національна рада є конституційним, постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері телерадіомовлення, а також здійснення регуляторних повноважень, передбачених цими законами.

Згідно із ч.4 ст.7 Закону №3759-XII єдиним органом державного регулювання діяльності у сфері телебачення і радіомовлення незалежно від способу розповсюдження телерадіопрограм і передач є Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада).

Відповідно до ч.4 ст.12 Закону №3759-XII (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) структура власності суб`єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення визнається прозорою, якщо інформація, оприлюднена на його офіційному веб-сайті та надана Національній раді, дає змогу визначити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь у юридичній особі чи можливість значного або вирішального впливу на управління та/або діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами в ланцюгу володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого бенефіціарного власника.

Інформація про структуру власності суб`єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення розміщується на його офіційному веб-сайті відповідно до вимог цього Закону.

Суб`єкт інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення щороку подає Національній раді інформацію про свою структуру власності в порядку та за формою, що встановлюються Національною радою. Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Національною радою санкцій відповідно до цього Закону.

У разі виявлення технічної помилки в інформації про структуру власності, поданій Національній раді, суб`єкт інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення повинен упродовж двох тижнів її виправити.

Частиною 4 ст.40 Закону №3759-XII передбачається, що загальна концепція (принципи, підстави) добору програм для з ретрансляції (пропозиції абонентам) є обов`язковим додатком до ліцензії провайдера програмної послуги. Цей додаток підлягає щорічній перереєстрації. Для перереєстрації ліцензіат повинен подати до Національної ради інформацію про виконання концепції добору програм протягом попереднього року.

Доказів на спростування висновків позивача, наведених у рішенні № 992 від 03.06.2016 щодо порушення відповідачем вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення» матеріали справи не містять.

За змістом ст. 13 Закону №538/97-ВР Національна рада здійснює нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги вимог законодавства у галузі телерадіомовлення.

Частинами 1, 2 ст.72 Закону №3759-XII передбачається, що санкції за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення застосовуються за рішенням суду або, у встановлених цим Законом випадках, за рішенням Національної ради.

Національна рада застосовує санкції до телерадіоорганізацій у разі порушення ними вимог цього Закону або ліцензійних умов.

Відповідно до абз.4 ч.11 ст.72 Закону №3759-XII за неподання або несвоєчасне подання інформації, передбаченої частиною другою статті 59 (для телерадіоорганізацій) або частиною дев`ятою статті 40 (для провайдерів програмної послуги) цього Закону, телерадіоорганізація або провайдер програмної послуги сплачує штраф у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник, відповідно до статті 31 цього Закону.

Частиною 3 ст.75 Закону №3759-XII визначено, що у разі застосування санкції у вигляді штрафу ліцензіат зобов`язаний сплатити штраф у тридцятиденний термін з дня отримання рішення про накладення штрафу. За кожен день прострочення сплати нараховується пеня у розмірі одного відсотка суми штрафу. У разі відмови ліцензіатом від сплати штрафу штраф стягується за рішенням суду

Виходячи із системного аналізу норм чинного законодавства та враховуючи, що станом на день розгляду адміністративної справи відповідачем не надано суду документального підтвердження сплати суми штрафу та пені у загальному розмірі в сумі 31680,00 грн, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позивачем вимог.

В силу ч.1 та ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу.

Зважаючи на те, що відповідачем у встановлений судом строк, як і станом на день розгляду справи по суті не надано заперечень проти позову та не спростовано доводів позивача щодо наявності заборгованості зі сплати штрафу і пені, суд приходить до висновку, що надані позивачем докази є достатніми для прийняття рішення про задоволення адміністративного позову.

Керуючись статтями 2, 5-11, 73-77, 90, 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпропетровські цифрові комунікації» у загальному розмірі штраф та пеню у розмірі 31680,00 (тридцять одна тисяча шістсот вісімдесят) гривень 00 копійок на користь Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.

Рішення набирає законної сили у порядку, встановленому в статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку, визначеному статтями 293, 296, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини першої Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції згідно з Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII до суду апеляційної інстанції протягом 30 днів з моменту складення повного тексту.

Позивач - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (код ЄДРПОУ 00063928, адреса: 01601, м. Київ, вул. Прорізна, 2).

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпропетровські цифрові комунікації» (код ЄДРПОУ 35985702, юридична адреса: 04086, м. Київ, вул. О. Теліги, 39-а).

Суддя Н.А. Добрівська