Постанова № 96415636, 19.04.2021, Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
19.04.2021
Номер справи
303/2096/21
Номер документу
96415636
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа 303/2096/21

3/303/1204/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2021 року м. Мукачево

Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Гейруш В.Б., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , з вищою освітою, приватного підприємця,

- за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 09.03.2021 о 01 год. 41 хв. по вул. Д.Галицького в м. Мукачево керував автомобілем марки «Fiat Nuovo Doblo» д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп"яніння, від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.

Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнав та пояснив, що дійсно був зупинений працівниками поліції за начебто виконання ним маневру повороту без увімкненого лівого покажчика повороту. Після перевірки документів поліцейський почав складати адміністративний протокол у зв`язку з чим з останнім у нього виникла словесна суперечка із-за того, що він поспішав на будівельний об`єкт Так як на місці складання протоколу, в нічний час поряд не було свідків, відео-реєстратора, а тому він, не довіряючи правомірності дій поліцейського, без дозволу останнього поїхав до найближчої АЗС. При русі допустив наїзд на бордюр, внаслідок чого відбулася дорожньо-транспортна пригода, його автомобіль перекинувся. Відмовився від проходження медичного огляду на місці зупинки автомобіля та у медичному закладі охорони здоров`я бо перебував у шоковому стані через біль в грудній клітці. Після складання поліцейськими на місці ДТП протоколів самостійно звернувся в приймальне відділення ЦРЛ за медичною допомогою, де пройшов огляд на стан алкогольного сп`яніння, за результатами якого перебував у тверезому стані.

Заслухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до слідуючого висновку.

Диспозиція ч.1 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно п. 2.5 «а» ПДР України водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідно до п. 6 Розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом від 09 листопада 2015 року № 1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858 огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.

Згідно пункту 7 Розділу І вказаної Інструкції у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я. Огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків.

Відповідно до п.п. 2-3 Розділу ІІ Інструкції огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.

Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У відповідності до ст. 266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров`я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров`я. Крім цього огляд на стан алкогольного сп`яніння проводиться в найближчому медичному закладі із обов`язковим супроводженням працівників поліції відповідно до вимог «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебувають під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом МОЗ України 09.11.2015 № 1452/735. П.9 розділу 2 Інструкції, зазначено, що з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров`я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, стверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №267703 від 09.03.2021; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 09.03.202; рапортом працівника поліції від 09.03.2021.

Крім того, вина ОСОБА_1 стверджується відеозаписом з нагрудної камери працівників поліції, який було досліджено судом та з якого вбачається, що на пропозицію працівника поліції пройти огляд з метою визначення стану алкогольного сп`яніння на місці ДТП приладом Драгер та у медичній установі ОСОБА_1 відмовився пройти такий в присутності двох свідків.

Об`єктивних підстав ставити під сумнів досліджені судом докази, зокрема відеозапис вчиненого правопорушення, які надані органом, що склав протокол про адміністративне правопорушення, у суду не має. Крім цього, у своїх поясненнях ОСОБА_1 не заперечував факт керування автомобілем, а відмову від проходження огляду на стан сп`яніння зафіксовано в протоколі про адміністративне правопорушення, відеозаписом з місця події, у поясненнях свідків. Такі докази в ході судового розгляду справи ОСОБА_1 не спростовані.

На підтвердження відсутності ознак алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 надано копію роздруківки за результатами його консультатації та медичного обстеження лікарем-травматологом Мукачівської ЦРЛ з фіксуванням результатів проведеного 09.03.2021 о 06 год. 16 хв. алкотестування з показниками 0,00 проміле, який до уваги судом не приймається, оскільки не спростовує факту відмови ОСОБА_1 09.03.2021 о 01 год. 41 хв. від проходження огляду з метою встановлення стану алкогольного сп`яніння, що складає самостійний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП, є неналежним та недопустимим доказом по справі, виходячи із слідуючого.

Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджена наказом від 09 листопада 2015 року № 1452/735, не передбачає самозвернень водіїв до медичних закладів без працівників поліції.

Адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 за ст.. 130 ч.1 КУпАП складений 09.03.2021 о 01 год. 55 хв., порушення вчинено о 01 год. 41 хв., а медичний огляд на стан алкогольного сп`яніння проводився 09.03.2021 о 06 год. 16 хв., тобто по спливу двох годин.

За таких обставин, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.283-285, 289, 290 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 10 200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Сплату штрафу зарахувати за реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у Закарпатській обл./21081300, Код отримувача (код за ЄДРПОУ):37975895, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA538999980313030149000007001,Код класифікації доходів бюджету: 21081300.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 - 454 грн. судового збору за реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Мукачівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Мукачівського

міськрайонного суду В.Б.Гейруш