Постанова № 96415071, 14.04.2021, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
14.04.2021
Номер справи
243/3219/21
Номер документу
96415071
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

243/3219/21

провадження № 3/243/1336/2021

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 квітня 2021 року суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Мірошниченко Л.Є., за участю секретаря судового засідання Мірошниченко В.В., прокурора – Швець В.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Донецького управління ДВБ Національної поліції України, відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , який не працює, зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

Наказом Донецького юридичного інституту МВС України від 15.08.2018 року №212о/с від 23.07.2018 року ОСОБА_1 прийнято на службу до Національної поліції України та зараховано курсантом першого курсу денної форми навчання.

15.08.2018 року наказом Донецького юридичного інституту МВС України № 212о/с ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання рядовий поліції.

Відповідно до ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.

ОСОБА_1 , будучи поліцейським, відповідно до пп. «з» п. 1 ч. 1 ст. З, ч. 1ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом декларування та суб`єктом відповідальності за корупційні або пов`язані з корупцією правопорушення.

17.09.2020 рядовий поліції ОСОБА_1 звернувся до керівництва Донецького юридичного інституту МВС України з рапортом про відрахування з інституту та звільнення зі служби в поліції за власним бажанням.

Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що суб`єкт декларування, які припиняють діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями за формою, що визначається Національним Агентством з питань запобігання корупції.

Тобто, з 17.09.2020 року, після виявлення наміру припинення служби в поліції та звільнення за власним бажанням, у рядового поліції ОСОБА_1 виник передбачений нормативно-правовими актами, обов`язок своєчасно подати декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК.

Наказом ГУНП в Донецькій області № 413о/с віл 17.09.2020 року рядового поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції 17.09.2020 року відрахувавши з інституту, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням).

Підпунктом 2 пункту 5 Розділу II Порядку, затвердженого Рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 (у редакції наказу НАЗК від 12.12.2019 року № 168/19), визначено, що декларація перед звільненням подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування. га містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, з 17.09.2020 року, ОСОБА_1 був зобов`язаний подати декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК до 00 год. 00 хв. 17.10.2020 року.

Згідно ст. 57 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов`язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. Виходячи зі змісту вказаної норми прямої ДІЇ, в Україні діє презумпція знання нормативно-правових актів всіма громадянами, якщо вони доведені до їх відома шляхом офіційного оприлюднення. Крім того, статус поліцейського сам по собі презюмує обізнаність щодо неухильного дотримання вимог Закону і обов`язок такого дотримання.

Закон України «Про запобігання корупції» оприлюднений в офіційному друкованому виданні - газеті «Голос України» від 25.10.2014 року № 206.

«Положенням про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 731 від 28.12.1992 року, передбачено, що нормативно-правові акти, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер підлягають державній реєстрації. Зокрема державна реєстрація нормативно-правового акта полягає у проведенні правової експертизи на відповідність його Конституції та законодавству України

Рішення № 3 від 10.06.2016 року (у редакції наказу НАЗК від 12.12,2019 №168/19) зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 р. за № 1300/34271, а відповідно визнано таким, що відповідає вимогам Конституції і законодавству України, та оприлюднено в офіційному друкованому виданні «Офіційний вісник України» від 28.12.2019 року № 100.

Тобто вищевказані нормативні акти доведені до відома населення, що відповідає загальним вимогам ст. 57 Конституції України.

Статтею 68 Конституцією України закріплено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України за законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Незважаючи на наявність попереднього досвіду подання двох декларацій, обізнаність у відповідних нормативних актах, за відсутності поважних причин, які б мали вплинути на своєчасність подання декларації, ОСОБА_1 , усвідомлюючи протиправний характер своєї бездіяльності, передбачаючи її шкідливі наслідки та свідомо допускаючи їх настання, в строк до 00 год. 00 хв. 17.10.2020 року, не подав декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Лише 10.02.2021 року о 22 год. 52 хв., поза строком визначеним законом, ОСОБА_1 , перебуваючи за адресою АДРЕСА_1 , несвоєчасно без поважних причин подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію суб`єкта декларування, який притіняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушив вимоги фінансового контролю.

Таким чином, 10.02.2021 року колишній курсант Донецького юридичного інституту МВС України рядовий поліції ОСОБА_1 , ігноруючи вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив, що подія мала місце, провину визнав, факт вчинення адміністративного правопорушення не заперечив.

Крім того провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а саме:

?Протоколом про адміністративне правопорушення № 1202105960-2 від 02.04.2021 року, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП;

?Наказом Донецького юридичного інституту МВС України №212о/с від 23.07.2018 року про прийняття на службу до Національної поліції України та зарахування курсантом першого курсу денної форми навчання ОСОБА_1

?Наказом Донецького юридичного інституту МВС України № 212о/с від 15.08.2018 року, відповідно до якого, ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання рядовий поліції;

?Протоколом огляду від 26.03.2021 року;

?Наказом ГУНП в Донецькій області № 413о/с віл 17.09.2020 року, рядового поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції 17.09.2020 року відрахувавши з інституту, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію»;

?Роздруківкою декларації ОСОБА_1 , поданої 10.02.2021 року.

Суд, вислухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, враховуючи, що правопорушник провину визнав, факт скоєння адміністративного правопорушення не заперечив, ступінь вини останнього, відсутність по справі обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, приходить до висновку, що ОСОБА_1 своїми діями скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України і підлягає адміністративній відповідальності у вигляді штрафу, у мінімальному розмірі передбаченому санкцією статті.

Таким чином провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП доведена у повному обсязі, обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення не встановлено.

Крім того, в порядку ст. 40-1 КУпАП з правопорушника ОСОБА_1 підлягає стягненню сума судового збору у розмірі 454грн. 00 коп.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 34,35,40-1,172-6 ч.1, 283, 284 КУпАП -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності у виді штрафу на користь держави у розмірі 850 грн. 00 коп., який перерахувати на рахунок отримувача: (IBAN) UA488999980313020106000005658, Отримувач коштів: Донецьке ГУК/Слов`янська МТГ/21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37967785; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); Код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 454 грн. 00 коп. отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Слов`янський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Слов`янського

міськрайонного суду Л.Є. Мірошниченко