
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
21 квітня 2021 року м. Київ № 640/4060/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Добрянської Я.І., розглянувши матеріали справи
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві
про стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу у зв`язку з невиконанням судового рішення,-
В С Т А Н О В И В:
На адресу Окружного адміністративного суду м. Києва надійшло клопотання від відповідача про розгляд справи №640/4060/21 у судовому засіданні за участю сторін.
Обґрунтовуючи вказане клопотання, відповідач вказав, що зважаючи на розмір суми позову бажає бути присутнім у судовому засіданні, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, оскільки у випадку ухвалення рішення на користь позивача та здійснення виконавчих дій до закінчення перегляду в порядку касаційного провадження, з відповідача може бути завчасно стягнено кошти на користь позивача, які у випадку зміни або скасування рішення на користь відповідача фактично неможливо буде повернути.
Окрім цього, відповідач вважає, що справа № 640/4060/21 та результат її розгляду має пріоритетне значення для Відповідача та держави в цілому, оскільки рішення може призвести до значної втрати надходжень до бюджету суми в розмірі 903 276,50гривень.
Розглядаючи подане клопотання про розгляд справи у судовому засіданні, суд зазначає наступне.
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулася ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві з вимогою про:
-стягнення з Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві (код ЄДРПОУ 39439980) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) суму середнього заробітку з урахуванням, стягнутої суми згідно постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 30.03.2020 у справі № 640/22959/19, за весь час вимушеного прогулу у період з 18 березня 2015 року по 10 лютого 2021 року включно в розмірі 903 276 (дев`ятсот три тисячі двісті сімдесят шість) грн. 50 коп.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03.03.2021 р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Згідно з ч. 1 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Відповідно до ч. 5, 6 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:
1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;
2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Практика Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція), свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку (рішення від 8 грудня 1983 року у справі «Ахеп v. Germany», заява №8273/78, рішення від 25.04.2002 року «Varela Assalino contre le Portugal», заява №64336/01). Так, y випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Заявник (не в одній із зазначених справ) не надав переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні слухання. Зрештою, у певних випадках влада має право брати до уваги міркування ефективності й економії. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.
При цьому, положення КАС України гарантують права учасників справи безпосередньо знайомитись з матеріалами справи, зокрема і з аргументами іншої сторони та інших учасників та реагувати на ці аргументи відповідно до процесуального законодавства, подавати відповідні клопотання тощо.
Ознайомившись з адміністративним позовом, зокрема, з його предметом, підставами та змістом, суд приходить до висновку про те, що характер спірних правовідносин та предмет доказування не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, відтак суд відмовляє у задоволенні клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, та вказує про можливість розгляду даної адміністративної справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами.
Окрім зазначеного, згідно з Розпорядженням № 7/з від 22.09.2020 в Окружному адміністративному суді міста Києва посилено карантинні заходи, з метою забезпечення безпеки працівників і відвідувачів Окружного адміністративного суду міста Києва, недопущення розповсюдження інфекційних захворювань, у тому числі викликаних гострою респіраторною хворобою COVID - 19, спричиненою коронавірусом SARS- СoV-2, що також дає суду підстави для розгляд справи №640/4060/21 у письмовому порядку (без виклику учасників справи).
Враховуючи викладене, суд не вбачає на даний час підстав для задоволення клопотання відповідача, та проведення судового засідання за участю сторін у справі №640/4060/21.
Керуючись статтями 10, 12, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. У задоволенні заяви Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про розгляд справи №640/1917/20 у судовому засіданні за участю сторін - відмовити.
2. Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 256 КАС України та оскарженню не підлягає.
Суддя Я.І. Добрянська