
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
21 квітня 2021 року Справа № 480/2110/21
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Глазько С.М., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми клопотання Міністерства соціальної політики України про залучення третьої особи у справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, третя особа - Міністерство соціальної політики України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, третя особа - Міністерство соціальної політики України, в якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради в частині недоплати щорічної разової грошової допомоги до 05 травня 2020 року як учаснику бойових дій у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком;
- зобов`язати Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачену щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік як учаснику бойових дій у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням попередньо виплачених сум такої допомоги.
Ухвалою суду від 22.03.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
12.04.2021 відповідач подав до суду відзив на позовну заяву.
19.04.2021 третьою особою подано до суду письмові пояснення, у яких, окрім іншого, просить залучити Національну соціальну сервісну службу України до участі у розгляді справи в якості третьої особи на стороні відповідача. Так, зазначає, що пунктом 1 Положення про Національну соціальну сервісну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2020 № 783, передбачено, що Національна соціальна сервісна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики і який реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, захисту прав дітей, здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та за дотриманням прав дітей. При цьому пунктом 3 Положення визначено, що основними завданнями Нацсоцслужби є, зокрема, забезпечення соціального захисту ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту в частині організації виплати їм разової грошової допомоги.
Дослідивши матеріали справи, доводи заявленого клопотання, суд відмовляє в задоволенні вказаного клопотання з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Отже, необхідною умовою для залучення третіх осіб до участі у справі є те, що судове рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки осіб, які не є учасниками справи.
Натомість Міністерством соціальної політики України взагалі не обґрунтовано заявлене клопотання та не зазначено, на які саме права, інтереси та обов`язки Національної соціальної сервісної служби України вплине рішення у даній справі.
У даному випадку спір між сторонами виник у зв`язку з недоплаченою позивачу щорічною разовою грошовою допомогою до 5 травня за 2020 рік як учаснику бойових дій у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком.
Разом із тим, виходячи зі змісту позовних вимог та предмету спору, судом не встановлено, що рішення у даній справі може вплинути на права та інтереси Національної соціальної сервісної служби України.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні клопотання Міністерства соціальної політики України про залучення третьої особи до участі у справі.
Керуючись ст.ст. 49, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Міністерства соціальної політики України про залучення Національної соціальної сервісної служби України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.М. Глазько