
Справа № 420/39/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Аракелян М.М.
Розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 39825404; просп. Миру, 34, м. Миколаїв, 54034) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
04 січня 2021 до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру управління Держгеокадастру у Миколаївській області, у якому позивачка просить суд:
визнати протиправними дії Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру управління Держгеокадастру у Миколаївській області щодо залишення клопотання без розгляду про затвердження проекту землеустрою для відведення земельної ділянки (кадастровий номер: 4823980200:01:000:1504) сільськогосподарського призначення державної власності площею 2.0га для ведення особистого селянського господарства на території Берізківської сільської ради Кривоозерського району Миколаївської області за межами населеного пункту;
зобов`язати Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру управління Держгеокадастру у Миколаївській області затвердити ОСОБА_1 проект землеустрою для відведення земельної ділянки (кадастровий номер: 4823980200:01:000:1504) сільськогосподарського призначення державної власності площею 2,0га для ведення особистого селянського господарства на території Берізківської сільської ради Кривоозерського району Миколаївської області.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 04.01.2021 року о 15:11:58 справа №420/39/21 розподілена на суддю Аракелян М.М.
Ухвалою суду від 11.01.2021 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі, ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до положень ст. 262 КАС України.
Після відкриття провадження у справі судом встановлено, що при зверненні до суду із даною позовною заявою позивачкою у якості відповідача було зазначено Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру управління Держгеокадастру у Миколаївській області. Назва відповідає положенням Постанови КМ України №1118 від 16.11.2020 року «Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру».
Ухвалою суду від 16.03.2021 року позовну заяву залишено без руху а позивачці наданий строк для усунення недоліків шляхом надання суду уточненої позовної заяви із зазначенням належного найменування відповідача.
02.04.2021 року за вх.№16574/21 від позивачки надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, згідно якої вона просила вважати адміністративний позов поданим до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, а також виклала позовні вимоги згідно уточненого складу учасників процесу.
В обґрунтування вимог позову позивачка вказує, що нею було отримано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність. Натомість, при зверненні до відповідача із заявою про затвердження розробленого проекту позивачці повідомлено, що її розгляд буде здійснено після завершення обмежувальних карантинних заходів згідно Закону №530-ІХ. На думку позивачки, управління Держгеокадастру, відмовляючи їй у затвердженні проекту землеустрою, діяло не на підставі та не у спосіб, що передбачені Земельним кодексом України, без дотримання вимог ст. 2 ст. КАС України, вибірково, а тому є підстави для визнання дій відповідача протиправними та зобов`язання його затвердити проект землеустрою.
ГУ Держгеокадастру у Миколаївській області відзив на позов не подало, у заяві, що надійшла до суду, повідомлено лише, що позов заявлено до юридичної особи, якої не існує.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно Наказу Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області №10453/0/14-19-СГ від 27.11.2019 вирішено надати громадянці України ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність із земель сільськогосподарського призначення державної власності, розташованої в межах території Берізківської сільської ради Кривоозерського району Миколаївської області, орієнтовний розмір земельної ділянки 2,00 га пасовищ, із цільовим призначенням – для ведення особистого селянського господарства (а.с.20).
За фактом отримання вказаного дозволу на замовлення позивачки розроблено проект землеустрою (а.с.21-24).
26.08.2020 року позивачка звернулась із заявою про затвердження проекту землеустрою (а.с.25) до ГУ Дежгеокадастру у Миколаївській області, до якої додавався проект землеустрою, Витяг ДЗК, обмінний файл.
19.10.2020 року за №3-14-0.2-7284/2-20 Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області надано інформацію, в якій зазначено, що згідно з автоматизованою системою діловодства ДОК ПРОФ була зареєстрована заява, зокрема, ОСОБА_1 від 01.09.2020 року за №Б-8549/1/19-20. Відповідно до ч. 3 ст. 2 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19)” від 18.04.2020 року №530-ІХ (зі змінами) з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення. Також звернуто увагу, що видача рішення про затвердження документів із землеустрою та надання земельної ділянки у власність є адміністративною послугою, тому Головне управління не має можливості видати наказ про затвердження проекту із землеустрою та надання земельної ділянки у власність до закінчення обмежувальних заходів пов`язаних із запобіганням виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (карантину). Після закінчення карантинних обмежень відділом розпорядження землями сільськогосподарського призначення управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області буде здійснено реєстрацію наказу Головного управління (а.с.26).
Позивачка зазначає, що її заява від 26.08.2020 року на даний час перебуває в стані розгляду (тобто з порушенням строків, визначених Кодексом та Законом), при цьому аналогічні заяви, які було подано пізніше, вже розглянуті та по них прийняті рішення, що свідчить про вибірковість розгляду заяв та можливість їх розгляду суб`єктом владних повноважень, що і слугує підставою для звернення до суду із даним позовом.
Відповідно до ст.14 Конституції України та ст. 373 Цивільного кодексу України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізовується громадянами, юридичними особами та державою відповідно до закону.
Законом, який регулює земельні правовідносини, є Земельний кодекс України №2768-III від 25.10.2001 року (далі – Земельний кодекс України), а також прийняті відповідно до Конституції України та цього Кодексу нормативно-правові акти.
Статтями 2 та 3 Земельного кодексу України встановлено, що земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею. Земельні відносини регулюються Конституцією України, вказаним Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Відповідно до статті 25 Закону України “Про землеустрій” №858-IV від 22.05.2003 року, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок є одним із видів документів із землеустрою.
Згідно з частиною 1 статті 50 Закону України “Про землеустрій” №858-IV від 22.05.2003 року, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється у разі формування нової земельної ділянки (крім поділу та об`єднання) або зміни цільового призначення земельної ділянки.
Згідно із частиною 1 статті 22 Земельного кодексу України землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.
Пунктом “а” частини 3 статті 22 Земельного кодексу України визначено, що землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 116 Земельного Кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ст.118 ЗК України громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки. Громадяни - працівники державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонери з їх числа, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні цих підприємств, установ та організацій, звертаються з клопотанням про приватизацію цих земель до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. Відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл підприємствам, установам та організаціям на розробку проекту приватизації земель. Передача земельних ділянок у власність громадянам - працівникам державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонерам з їх числа провадиться після затвердження проекту приватизації земель у порядку, встановленому цим Кодексом. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін. У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність. Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
Пунктом “б” ч. 1 ст. 121 Земельного Кодексу України встановлено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 Земельного Кодексу України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Так, згідно Наказу Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області №10453/0/14-19-СГ від 27.11.2019 вирішено надати громадянці України ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність із земель сільськогосподарського призначення державної власності, розташованої в межах території Берізківської сільської ради Кривоозерського району Миколаївської області, орієнтовний розмір земельної ділянки 2,00 га пасовищ, із цільовим призначенням – для ведення особистого селянського господарства (а.с.20).
На замовлення позивачки розроблено проект землеустрою (а.с.21-24).
Згідно ч.1, 5 ст.186-1 Земельного Кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов`язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Органи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, зобов`язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов`язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.
Відповідно до приписів Закону України “Про Державний земельний кадастр”, Постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 року № 835 (із змінами) “Деякі питання надання Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальними органами адміністративних послуг”, надання рішення про передачу у власність, надання у постійне користування та оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності є адміністративною послугою, яка надається територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.
Відповідно до ст. 8 Закону України “Про адміністративні послуги” суб`єктом надання адміністративної послуги на кожну адміністративну послугу, яку він надає відповідно до закону, затверджуються інформаційна і технологічна картки. Інформаційна картка адміністративної послуги, що надається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, іншого державного органу, їх посадовими особами, які уповноважені відповідно до закону надавати адміністративну послугу, затверджується на підставі типової інформаційної картки, затвердженої відповідним центральним органом виконавчої влади, іншим державним органом.
Суд погоджується з твердженнями відповідача у листі про те, що затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність, є адміністративною послугою, що надається Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області та відповідно до ч. 3 ст. 2 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОУЮ-19)” від 18.04.2020 № 530-1Х (зі змінами), з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.
Однак, суд вважає що відповідачем у випадку розгляду заяви позивача допущена протиправна бездіяльність, з огляду на наступне.
Відповідно до положень ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до положень ст. 186-1 Земельного Кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджується протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту.
Відповідно до ст. ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Позивачем надані до суду докази, які підтверджують, що відповідач не припинив свою роботу та здійснює свої повноваження в умовах карантину, надає адміністративні послуги та розглядає заяви, які надійшли пізніше ніж заява позивача (а.с.28-30).
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, однак відповідач не довів неможливість розгляду заяви, припинення своєї роботи в умовах карантину, наявність будь-яких обставин, які б істотно перешкоджали розгляду заяви ОСОБА_1 .
Відповідач ніяким чином не спростував обставини, викладені позивачем в позові щодо розгляду інших звернень про надання земельних ділянок у власність громадянам, прийняття відповідних рішень, тощо.
Суд вважає, що при таких обставинах позивачка довела, що відповідач при розгляді її заяви діяв всупереч положенням ст. 186-1 Земельного Кодексу України, не добросовісно, не пропорційно, з порушенням принципу рівності перед законом, несвоєчасно, а тому у суду є всі підстави для виходу за межі позовних вимог для ефективного захисту прав позивача у відповідності до ч. 2 ст. 9 КАС України та визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо розгляду заяви ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою відведення земельної ділянки (за рахунок земельної ділянки кадастровий номер 4823980200:01:000:1495) сільськогосподарського призначення державної власності площею 2,0 гектара для ведення особистого селянського господарства на території Берізківської сільської ради Кривоозерського району Миколаївської області.
Враховуючи бездіяльність відповідача, він має бути зобов`язаний судом розглянути заяву позивача про затвердження проекту землеустрою для відведення земельної ділянки (кадастровий номер 4823980200:01:000:1495) сільськогосподарського призначення державної власності площею 2,0 гектара для ведення особистого селянського господарства на території Берізківської сільської ради Кривоозерського району Миколаївської області від 26.08.2020р., зареєстровану 01.09.2020р. за № Б-8549/1/19-20.
При цьому, позовні вимоги ОСОБА_1 в частині визнання протиправними дій відповідача щодо залишення клопотання без розгляду про затвердження проекту землеустрою для відведення земельної ділянки (кадастровий номер: 4823980200:01:000:1504) сільськогосподарського призначення державної власності площею 2.0га для ведення особистого селянського господарства на території Берізківської сільської ради Кривоозерського району Миколаївської області за межами населеного пункту, не підлягають задоволенню, оскільки її клопотання без розгляду відповідачем не залишалося, воно перебуває в стані розгляду та має бути розглянуто у відповідності до вимог законодавства. Будь-яких доказів залишення заяви позивача без розгляду матеріали справи не містять.
Крім того, позовна вимога про зобов`язання відповідача затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кадастровий номер 4823980200:01:000:1504) сільськогосподарського призначення державної власності площею 2,0 гектара для ведення особистого селянського господарства на території Берізківської сільської ради Кривоозерського району Миколаївської області, є передчасною, оскільки заява позивача по суті не розглянута. Відповідне рішення не прийняте, тому задоволення такої вимоги буде мати ознаки втручання у дискреційні повноваження відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково.
Позивачкою при поданні позовної заяви сплачено судовий збір у сумі 840,80 грн. (а.с.9).
Суд дійшов висновку про стягнення з Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 39825404) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судових витрат зі сплати судового збору у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп., поклавши ці витрати на відповідача.
Керуючись ст. ст. 9, 139, 241-246, 250, 255, 260-262, 295, 297 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 39825404; просп. Миру, 34, м. Миколаїв, 54034) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії – задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 26.08.2020р. про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кадастровий номер 4823980200:01:000:1504) сільськогосподарського призначення державної власності площею 2,0 гектара для ведення особистого селянського господарства на території Берізківської сільської ради Кривоозерського району Миколаївської області за межами населеного пункту.
Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області розглянути заяву ОСОБА_1 від 26.08.2020р. про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кадастровий номер 4823980200:01:000:1504) сільськогосподарського призначення державної власності площею 2,0 гектара для ведення особистого селянського господарства на території Берізківської сільської ради Кривоозерського району Миколаївської області за межами населеного пункту, зареєстровану 01.09.2020р. за № Б-8549/1/19-20.
У задоволенні іншої частини позовних вимог – відмовити.
Стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 39825404) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. 293,295 КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Суддя М.М. Аракелян