
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
21 квітня 2021 року м. Кропивницький Справа № 340/1841/20
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради про визнання протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
19 квітня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просить встановити судовий контроль за виконанням рішення суду від 12 лютого 2021 року.
Обґрунтовуючи вказану заяву зазначає, що відповідачем не виконується рішення суду від 12 лютого 2021 року. Вказує, що відповідач у відповіді на запит зазначив, що кошти для виконання рішення суду відсутні.
Надаючи правову оцінку поставленому питанню, суд виходить з наступного.
Рішенням від 12 лютого 2021 року позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради про визнання протиправними та зобов`язання вчинити певні дії – задоволено частково, та вирішено:
- визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради, які полягають у розмірі, меншому ніж сім мінімальних пенсій за віком, щорічної разової грошової допомоги ОСОБА_1 до 5 травня за 2020 рік;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік як особі з інвалідністю внаслідок війни III групи у розмірі семи мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, встановленої Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», з урахуванням раніше виплаченої суми допомоги.
Відповідно до частини першої статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Частиною восьмою статті 382 КАС України передбачено, що судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється також у порядку, встановленому статтею 287 цього Кодексу.
За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Половина суми штрафу стягується на користь позивача, інша половина - до Державного бюджету України.
Окремо слід вказати, що встановити судовий контроль за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд може, а отже наділений правом, а не закріпленим обов`язком, під час прийняття рішення у справі.
Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов`язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання постанови суду першої інстанції, а у разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладанням штрафу.
При цьому, зазначені процесуальні дії є диспозитивним правом суду, яке може використовуватися в залежності від наявності об`єктивних обставин, які підтверджуються належними та допустимими доказами.
Суд зазначає, що лист Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради про відсутність бюджетних коштів на виконання рішення суду не свідчить про наміри відповідача в ухиленні від виконання судового рішення, а тому, суд не вбачає підстав для задоволення вимоги позивача ухвалити рішення в частині встановлення відповідачу строку для подання до суду звіту про виконання рішення суду від 12 лютого 2021 року.
Керуючись ст. 248,256, 382 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволені заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради про визнання протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції в 15-денний строк з дня отримання її копії.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. Притула