
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 квітня 2021 року ЛуцькСправа № 140/4016/21 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Костюкевич С. Ф., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Луцької районної державної адміністрації Волинської області про визнання незаконним та скасування результатів конкурсу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом до Луцької районної державної адміністрації Волинської області про визнання незаконним та скасування результатів конкурсу на зайняття посади начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології Луцької районної державної адміністрації Волинської області.
Згідно з пунктом 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Так, відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 161 КАС України, та містить такі недоліки.
Згідно з п.п. 2, 3, 4 ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Проте, в порушення ст. 5 КАС України позивачем вказано позовні вимоги визнати незаконними та скасувати результати конкурсу.
Згідно з пп. 2-4 ч.2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема про:
- визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
- визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
- визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Предметом публічно-правового спору є рішення, дії чи бездіяльність суб`єктів владних повноважень, а також дії чи бездіяльність суб`єктів публічно-правових відносин, які не є суб`єктами владних повноважень, але є суб`єктами публічно-правового спору.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно ч. 1 ст. 5 КАС України, який має бути сформульований максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.
Відповідно до пунктів 5, 9 частини п`ятої статті 160 КАС України у позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Як вбачається із позовної заяви предметом даного позову є визнання незаконним та скасування результатів конкурсу на зайняття посади начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології Луцької районної державної адміністрації Волинської області.
Проте, в порушення вимог пунктів 5, 9 частини п`ятої статті 160 КАС України вказана позовна вимога викладена не чітко, не вказано яке саме рішення позивач просить визнати незаконним та скасувати, ким і коли воно було винесено (не зазначено дати його винесення та номеру), відносно кого, та і самого рішення до позовної заяви не долучено, що не дає суду можливості правильно визначити характер спірних правовідносин, їх існування між сторонами, а також виконати вимоги статті 171 КАС України, тобто з`ясувати чи подано позов у строк установлений законом
Таким чином, суд дійшов висновку, що така вимога (а саме: про визнання незаконним та скасування результатів конкурсу на зайняття посади начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології Луцької районної державної адміністрації Волинської області) заявлена позивачем не у спосіб, встановлений чинним процесуальним законодавством.
При цьому, позовна заява не містить обґрунтування того, які саме права та інтереси позивача були порушені оскаржуваним рішенням та доказів на підтвердження таких обставин не надано.
Згідно ч. 7 ст. 161 КАС України - до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Так, як зазначено вище позивачем, в порушення вимог статей 161 Кодексу адміністративного судочинства України не надано до суду копії спірного рішення, не надано суду доказів звернення до відповідача щодо отримання вказаного рішення чи відмови відповідача щодо надання оскаржуваного рішення або клопотання про його витребування з зазначенням реквізитів такого рішення.
Відповідно до частин першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, її необхідно залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у зазначений строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання: 1) належним чином оформленої позовної заяви із правильним формуванням позовних вимог відповідно до частини першої статті 5 КАС України; 2) надання суду копії спірного рішення.
Керуючись статтями 160, 161, 169 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Луцької районної державної адміністрації Волинської області про визнання незаконним та скасування результатів конкурсу залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви – десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачам, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачам.
Копію ухвали надіслати особам, що звернулися із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя С.Ф. Костюкевич