
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 380/6016/21
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 квітня 2021 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кедик Марія Василівна, перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України, Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради про скасування рішення та зобов`язання вчинити дії,-
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Міністерства соціальної політики України, Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради, у якому просить суд:
1. Зобов`язати Міністерство соціальної політики України у розумний строк, але не довше 15 календарних днів після набрання рішенням суду законної сили, надати ОСОБА_1 консультацію щодо порядку заповнення Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (в редакції на лютий 2020 року) з урахуванням п.25 «Положення про порядок призначення житлових субсидій» в редакції постанови КМУ від 14 серпня 2019 р. № 807 та у випадку, коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою ніж кількість осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (зокрема, коли у житловому приміщенні за адресою АДРЕСА_1 кількість зареєстрованих членів домогосподарства становить 9 осіб, з яких у вказаному житловому приміщенні фактично проживає лише 5 осіб) .
2. Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради надати ОСОБА_1 консультацію, з урахуванням правил п. 25 «Положення про порядок призначення житлових субсидій» в редакції постанови КМУ від 14 серпня 2019 р. № 807, з наступних питань:
2.1. у таблиці пункту 3 розділу І Декларації слід зазначати всіх членів домогосподарства (зокрема, їх доходи), які зареєстровані у житловому приміщенні за адресою АДРЕСА_1 або тільки тих членів домогосподарства, які фактично проживають у житловому приміщенні за адресою АДРЕСА_1 ;
2.2. у якому порядку, що визначений законодавством, фактично проживаючі зареєстровані члени домогосподарства (особи), які звернулися за призначенням житлової субсидії, можуть одержати відомості про серію (за наявності) та номер паспорта фактично не проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства;
2.3. у якому порядку, що визначений законодавством, фактично проживаючі зареєстровані члени домогосподарства (особи), які звернулися за призначенням житлової субсидії, можуть одержати відомості про "реєстраційний номер облікової картки платника податків ..." фактично не проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства.
3. Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради:
3.1. в особі його керівника або заступника прийняти рішення щодо проведення головним державним соціальним інспектором або державним соціальним інспектором обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства заявника ОСОБА_1 з метою визначення складу її сім`ї, що фактично проживає у квартирі за адресою АДРЕСА_1 ;
3.2. надати ОСОБА_1 копію акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, складеного за результатами такого обстеження;
3.3. прийти рішення про подання документів (зокрема: заяву і декларацію, які 26.02.2020 року ОСОБА_1 надіслала до УСЗН; переоформлену декларацію, яку додатком до листа № б.н. від 18.05.2020 ОСОБА_1 надіслала до УСЗН; акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства ОСОБА_1 ) відповідній комісії Виконавчого комітету Стрийської міської ради для вирішення питань, передбачених п. 25 «Положення про порядок призначення житлових субсидій» в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 № 807.
4. Скасувати прийняте Управлінням праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради "рішення про призначення субсидії" від "01 червня 2020 р.", яким "не призначено субсидію ... з 01 лютого 2020 року з таких підстав: не надано необхідні/додаткові документи".
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши матеріали позову встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених ст. 161 КАС України.
Згідно з ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою вказаної статті.
Всупереч вказаній нормі позивач не надала копії позовних заяв для відповідачів.
Крім того, згідно з ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього (частина друга). Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (частина четверта).
Однак, позивачем не додано до позову жодного доказу, яким вона обґрунтовує позовні вимоги, зокрема заяву і декларацію, які 26.02.2020 ОСОБА_1 надіслала до УСЗН; переоформлену декларацію, яку додатком до листа № б.н. від 18.05.2020 ОСОБА_1 надіслала до УСЗН, рішення Управлінням праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради " про призначення субсидії від "01 червня 2020 р.", акт від 02.03.2017 № 76 обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства ОСОБА_2 , запит від 20.03.2020, лист УСЗН від 29.04.2020 № 412/01-11, лист ОСОБА_1 від 13.06.2020 № б/н, лист УСЗН від 23.06.2020 № 858, запит ОСОБА_1 від 30.09.2020, лист Міністерства соціальної політики України від 28.10.2020 № 9001/0.78-20.293
Таким чином, позивач не подала доказів, якими обґрунтовуються позовні вимоги, та в разі неможливості подання таких доказів, не зазначила доказів, які позивач не може самостійно подати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон України "Про судовий збір") судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно зі ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1.1 пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору 0,4 розміра прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 6 Закону України “Про судовий збір” у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З 01.01.2021 встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2270,00 гривень.
Позовна заява містить 5 позовних вимог немайнового характеру, які є самостійними позовними вимогами, так як за своїм змістом є різними шляхами (способами) захисту порушеного права, а також можуть бути заявлені окремо одна від одної.
Тому, позивачу необхідно сплатити судовий збір в сумі 4540,00 грн (908,00 *5 вимог).
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач, який звернувся до суду, не належить до суб`єктів передбачених ст. 5 Закону України "Про судовий збір", яким встановлені пільги щодо сплати судового збору, а тому за подання позовної заяви йому слід сплатити судовий збір відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір".
Сплата судового збору здійснюється за наступними платіжними реквізитами: одержувач - ГУК Львів/Залізничний р-н/22030101; ЄДРПОУ 38008294; банк одержувача – Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача: UA128999980313101206084013951; код класифікації доходів бюджету 22030101, код банку отримувача (МФО) 899998; призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, враховуючи наведене, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків відповідно до ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 171, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ухвалив :
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України, Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради про скасування рішення та зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк, протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити, що у випадку неусунення у встановлений строк недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Кедик М.В.