
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/11033/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 квітня 2021 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., розглянувши в спрощеному позовному провадженні адміністративну справу № 380/11033/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс-1» до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальності «Транс-Сервіс-1» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просило визнати протиправною та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №212294 від 15.09.2020 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 22.07.2020 року працівниками Управління Укртрансбезпеки в Київській області за результатами зважування автомобіля DAF д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричепом Schmitz д.н.з. НОМЕР_2 , що належить ТОВ «Транс-Сервіс-1» складений акт №024886 від 22.07.2020 року про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, довідку №048342 від 22.07.2020 року про результати здійснення габаритно-вагового контролю, розрахунок № 8069 від 22.07.2020 та постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №212294 від 15.09.2020 року.
Позивач зазначає, що за результатами здійснення габаритно-вагового контролю автомобіля DAF д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричепом Schmitz д.н.з. НОМЕР_2 нами було отримано довідку №048342 від 22.07.2020р., де в п.5 (тип транспортного засобу) чітко зазначено тип автомобіля, а саме наявність 5 осей, та вже в п.6 (результати вагового контролю, навантаження на осі, тонн) і у чеку зважування №15471 від 22.07.2020 зафіксовано зважування тільки 4 осей, внаслідок чого навантаження на одну з осей перевищило допустиму норму, що і призвело до складення акту №024886 від 22.07.2020р. про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №212294 від 15.09.2020 року.
Таким чином, обладнання яке використовувалось відповідачем для зважування транспортних засобів перебувало у несправному стані, а отже не могло допускатись до використання.
Позивач вважає, що спірна постанова не може вважатися правомірною, оскільки складена на підставі довідки №048342 результатів здійснення габаритно-вагового контролю від 22.07.2020 року та акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 22.07.2020 року №024886, які є недопустимими доказами, у зв`язку з тим, що складені за наслідками процедури зважування, яка проведена працівниками Укртрансбезпеки з порушення встановленого порядку.
Позиція відповідача викладена у відзиві на позовну заяву, в якому відповідач заперечив проти позову з підстав, що 22.07.2020 р. контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Київській області, на підставі графіку проведення рейдових перевірок, а також відповідно до направлення на перевірку №000209 від 17.07.2020р., на автомобільній дорозі Київ-Чоп 36 км. проводилась рейдова перевірка у пункті габаритно-вагового контролю транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів.
У відповідності до ст. 49 Закону України «Про автомобільний транспорт», п. 4 Порядку №422, водій транспортного засобу марки DAF , номерний знак НОМЕР_1 , надав для перевірки посадовим особам Управління Укртрансбезпеки у Київській області наступні документи: посвідчення водія НОМЕР_3 ; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки DAF, номерний знак НОМЕР_1 , серії НОМЕР_4 .
За результатами габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки було встановлено, щоб загальна маса транспортного засобу становила 31 520 кг при нормативно допустимій - 40000 кг; навантаження на одиничну вісь становило 12 420 кг при нормативно допустимому 11 000 кг. Про вказані вище дані результатів габаритно-вагового контролю свідчить талон про зважування від 22.07. 2020р, транспортного засобу з номерним знаком НОМЕР_1 .
Зважування проводилось приладом автоматичним для зважування дорожніх транспортних засобів, у русі та вимірювання навантаження на вісь Ваги тензометричні тип «ЛАХТА -У» СВ-80000А/18 виробник ООО «Метровеє» заводський номер 0616.
Ваги пройшли у встановленому порядку повірку що підтверджується відповідним Свідоцтвом № П 40 М 1 1305219 від 02.08.2019 року.
Зважування проводилось на автомобільній дорозі М-06 Київ - Чоп 36 км, де розміщена площадка для проведення габаритно-вагового контролю, яка відповідає розділу II. Вимоги до пересувного пункту габаритно-вагового контролю, що затверджені наказом Міністерства інфраструктури України №255 від 28.07.2016р.
Єдиним аргументом на основі якого позивач просить скасувати постанову є те, що ваги були несправні, оскільки транспортний засіб має згідно техпаспорту 5 осей, в той час як в вагах вказано лише 4 осі. Відповідач вважає вказаний аргумент безпідставним з огляду на таке, у напівпричепах існує такий механізм, як підйомна вісь. Суть вказаного механізму полягає у тому, що у разі, якщо напівпричеп (йде мова про загальну вагу) не є сильно завантаженим, то вказана вісь піднімається, у зв`язку із чим за наявності 5 осей, переміщення буде здійснюватись на 4 осях, що і має місце у даному випадку, як це випливає із пояснення водія.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою від 01.12.2021 року у даній справі відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.
Безпосередньо, всебічно, повно та об`єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
22.07.2020 року контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Київській області, на підставі направлення на перевірку №000209 від 17.07.2020 року на автомобільній дорозі Київ-Чоп 36 км, та графіку проведення рейдових перевірок проводилась рейдова перевірка у пункті габаритно-вагового контролю транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів.
Відповідно до п. 3, 4 Порядку зупинення транспортного засобу, затвердженого постановою КМУ №422 від 20.05.2013 року був зупинений транспортний засіб марки DAF, номерний знак НОМЕР_1 .
За результатами проведення габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки DAF р.н. НОМЕР_1 , було встановлено що загальна маса транспортного засобу становила 31520 кг при нормативно допустимій - 40000 кг; навантаження на строєну вісь становило 12420 кг при нормативно допустимому 11 000кг. Про вказані вище дані результатів габаритно-вагового контролю свідчить талон про зважування від 22.07.2020 року.
У зв`язку з виявленими під час здійснення габаритно-вагового контролю невідповідності фактичних вагових параметрів нормам та правилам, контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Київській області, складено:
- акт № 238334 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 22.07.2020 року, яким встановлено порушення ст. 34 та ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт», у тому числі порушення, відповідальність за які передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» перевищенням встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу;
- довідка №048342 від 22.07.2020 року про результати здійснення габаритно-вагового контролю, в якій зазначено навантаження на осі в тонн: 1) 7,46; 2) 12,42; 3) 5,86; 4) 5,78 та повна маса транспортного засобу - 31,520 тонн;
- акт №034739 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 22.07.2020 р., в якому зафіксовано осьове навантаження, тонн нормативно допустиме: 11,20/11,2/22,20/11,40 фактичне 7,46/12,42/5,84/5,78.
15.09.2020 року винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №212294 за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, відповідальність за яке передбачена ч. 1 абз. 15 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», та стягнуто з ТОВ «Транс-Сервіс-1» адміністративно-господарський штраф у розмірі 17000,00 грн.
Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач вважає протиправною спірну постанову та такою що підлягає скасуванню.
Судом враховуються аргументи наведені позивачем про протиправність спірного рішення з наступних підстав згідно встановлених судом обставин та вимог законодавства:
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначенні Законом України «Про автомобільний транспорт» (далі - Закон №2344-ІІІ).
Згідно ч. 2 статті 29 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 №3353-XII (далі - Закон №3353-XII) передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається в порядку встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, за плату, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 11.02.2015 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (далі - Положення).
Згідно п. 1 Положення №103 Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Згідно п. 4 Положення №103 передбачено, що основними завданнями Укртрансбезпеки, зокрема, є реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування (далі - автомобільний транспорт), міському електричному, залізничному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті.
Згідно з п. 8 Положення №103 Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі суб`єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами визначає Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567 (далі Порядок №1567).
Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі) (пункт 4 Порядку №1567).
При цьому, за приписами пункту 13 Порядку №1567 графік проведення рейдових перевірок складається та затверджується наказом Укртрансінспекції або її територіального органу з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, перевірки дотримання умов перевезень, визначених дозволом (договором) на перевезення, та інших обставин.
Згідно із пунктом 14 зазначеного Порядку №1567 рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об`єктах, що використовуються суб`єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.
Відповідно до абзацу 1 пункту 15 Порядку №1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Аналіз наведених законодавчих положень дає підстави вважати, що Управлінню Укртрансбезпеки в Львівській області надано право здійснювати державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства щодо габаритно-вагових стандартів транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
Відповідно до вимог статті 33 Закону «Про автомобільні дороги» рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Частиною 4 статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Відповідно до вимог абзацу 15 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Здійснення габаритно-вагового контролю регламентовано Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 року за №879 (далі - Порядок №879).
Згідно з пунктами 3, 4 Порядку №879, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху; робота пунктів габаритно-вагового контролю в частині організації та проведення робіт із зважування транспортних засобів забезпечується службами автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі і підприємствами, визначеними в установленому законодавством порядку.
Процедуру взаємодії посадових осіб Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів (далі - посадові особи Укртрансінспекції), працівників відповідних підрозділів Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху (далі - відповідні підрозділи МВС), а також служб автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі та підприємств, визначених у встановленому законодавством порядку (далі - служби автомобільних доріг), під час організації та проведення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі - транспортні засоби) під час проїзду автомобільними дорогами загального користування визначає Порядок, затверджений спільним наказом Міністерства інфраструктури України та Міністерства внутрішніх справ України від 10.12.2013 №1007/1207 (далі Порядок №1007/1207).
Згідно з пунктом 4 Порядку №1007/1207, посадові особи Укртрансінспекції під час здійснення габаритно-вагового контролю, серед іншого, визначають місця проведення габаритно-вагового контролю за погодженням з відповідним підрозділом МВС відповідно до вимог Порядку здійснення габаритно-вагового контролю; розробляють та погоджують з відповідними підрозділами МВС, службами автомобільних доріг графіки роботи пунктів габаритно-вагового контролю в частині організації та проведення робіт зі зважування транспортних засобів; видають довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю (додаток 1); складають акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних або вагових параметрів та визначають суму плати за проїзд за формулою розрахунку відповідно до пунктів 30 - 311 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю; при здійсненні габаритно-вагового контролю перевіряють у водіїв великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів наявність дозволів на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, оформлених та виданих в установленому законодавством порядку. Пункти 5 6 даного Порядку визначають повноваження працівників підрозділів МВС та Служби автомобільних доріг.
Пунктами 16, 18 Порядку №879 визначено, що габаритно-ваговий контроль включає документальний та/або точний контроль. За результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення.
Відповідно до пункту 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №30 від 18 січня 2001 року, транспортний засіб з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10 жовтня 2001 року, передбачено що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
При цьому, відповідно до вимог пункту 4 Правил №30 рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів. Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу здійснюється відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» через центри надання адміністративних послуг. Дозвіл оформлюється уповноваженим підрозділом Національної поліції на підставі погоджувальних документів з власниками вулично-дорожньої мережі, залізничних переїздів, мостового господарства, служб міського електротранспорту, електромереж, електрифікації, електрозв`язку, в яких визначаються умови і режим проїзду зазначених транспортних засобів. Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.
Із наведеного випливає, що дозвіл та плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу є обов`язковими при здійсненні перевезень великоваговими чи великогабаритними транспортними засобами, вагові чи габаритні параметри яких перевищують нормативно допустимі.
Як було встановлено судом, при здійсненні габаритно-вагового контролю, перевіркою було встановлено перевищення вагових обмежень автомобіля DAF д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричепом Schmitz д.н.з. НОМЕР_2 , який належать позивачу.
Перевищення вагових обмежень було відображено посадовими особами Укртрансбезпеки в Акті №024886 від 22.07.2020 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, згідно якого повна маса, тонн: 40800 кг, навантаження на строєну вісь - 12,420 т, що на 12,9% перевищує нормативно визначені.
За результатами габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки DAF д.н.з. НОМЕР_1 з напівпричепом Schmitz д.н.з. НОМЕР_2 , який відбувався 22.07.2020 року встановлено, що в довідці № 048342 в пункті 5 «Тим транспортного засобу» виділено позначкою + транспортний засіб із напівпричепом на 5 осях, однак в п.6 «результати вагового контролю, навантаження на осі, тонн» і у чеку зважування №15471 від 22.07.2020 зафіксовано зважування тільки 4 осей.
За таких обставин, результати даного вимірювання не можна вважати достовірними, зважаючи на неможливість встановлення точного показника навантаження на кожну з осей транспортного засобу.
З огляду на вищезазначене суд дійшов висновку, що позивач не може нести відповідальність за абз. 15 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» оскільки посадовими особами Укртрансбезпеки здійснювалось зважування транспортного засобу із напівпричепом на 5 осях, а за результатами вагового контролю встановлено зваження на 4 осі.
Крім цього, в поясненнях водія про причини порушень, водій зазначив, що при зважуванні проводилось 4 осями при наявності п`яти, оскільки вивантажив 7 піддонів в Житомирі. Також, на місці зважування водій просив працівників Укртрансбезпеки про повторне зважування транспортного засобу із напівпричепом при 5 осях, однак йому було відмовлено.
Судом враховуються обґрунтування позовних вимог позивача, оскільки спірна постанова складена за наслідками процедури зважування, яка проведена працівниками Укртрансбезпеки з порушення встановленого порядку.
З цих же підстав судом не враховуються заперечення відповідача зазначені у відзиві на позовну заяву.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 2102,00 грн., сплаченого позивачем.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс-1» (81118, м. Львівська обл., Пустомитівський район, с. Ставчани) до Державної служби України з безпеки на транспорті (01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14) про визнання протиправною та скасування постанови, - задоволити повністю.
Визнати протиправною та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №212294 від 15.09.2020 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (ЄДРПОУ 39816845, м. Київ, проспект Перемоги, 14) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс-1» (ЄДРПОУ 32602104, Львівська обл., Пустомитівський район, с. Ставчани) 2102,00 грн. сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.
Рішення суду складено в повному обсязі 16.04.2021 року.
Суддя Гавдик З.В.