Рішення № 96377590, 08.04.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2021
Номер справи
140/347/21
Номер документу
96377590
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2021 року ЛуцькСправа № 140/347/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Філімоновій О.В.,

за участю представника позивача за первісним позовом Юхименко Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Рівненській області до Приватного підприємства "Нафто торгова фірма "Укр-Петроль" про стягнення податкового боргу, зустрічним позовом Приватного підприємства "Нафто торгова фірма "Укр-Петроль" до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Рівненській області звернулося з позовом до Приватного підприємства Нафто торгова фірма Укр-Петроль про стягнення податкового боргу розмірі 250 000 грн., що нараховані на підставі податкового повідомлення-рішення №0001723200 від 23.10.2019 року.

Ухвалою судді від 18 січня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі №140/347/21 за вказаною позовною заявою (провадження №П/140/346/21).

02 лютого 2021 року Приватне підприємство Нафто торгова фірма Укр-Петроль пред`явило зустрічний позов до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0001723200 від 23.10.2019 року.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2021 року прийнято зустрічний позов Приватного підприємства Нафто торгова фірма Укр-Петроль до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення до спільного розгляду з позовом Головного управління ДПС у Рівненській області до Приватного підприємства Нафто торгова фірма Укр-Петроль про стягнення податкового боргу, об`єднавши вимоги за зустрічним позовом (№ П/140/1247/21) в одне провадження з первісним позовом (№ П/140/346/21).

Позовні вимоги за первісним позовом обґрунтовано тим, що станом на 23.07.2020 року за ПП «НТФ Укр-Петроль» обліковується заборгованість в загальній сумі 250000,00 грн., а саме: адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів (21081500) - 250000,00грн. Дана заборгованість виникла на підставі донарахованих штрафних санкцій згідно податкового повідомлення-рішення № 00017232000 від 23.10.2019, просить стягнути податковий борг розмірі 250 000 грн.

Позовні вимоги зустрічного позову ПП «НТФ Укр-Петроль» обґрунтовує тим, що Законом №481/95-ВР чітко не врегульовано відносини щодо органу, який видає ліцензії на роздрібну торгівлю пальним, а Державна фіскальна служба України лише 30.05.2019 направила лист за №17014/7/99-99-12-01-01-17 із розпорядженням про видачу ліцензій головними управліннями в областях з 1 липня 2019 року, держава штучно створила для добросовісних платників перешкоди в господарюванні, що призвело до накладення штрафу на ПП «НТФ «Укр- Петроль», тому немає підстав для задоволення первісного позову, а відтак просять визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0001723200 від 23.10.2019 року.

У відзиві на зустрічний позов представник ГУ ДПС у Рівненській області просив відмовити в задоволенні зустрічного позову з підстав викладених в первісному позові.

Представник позивача за первісним позовом в судовому засіданні (в режимі відеоконференції) позовні вимоги підтримада, просила їх задоволити та відмовити у задоволенні зустрічного позову.

Представник відповідача за первісним позовом в судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд справи без його участі.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь в справі, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що первісний позов до задоволення не підлягає та слід задовольнити зустрічний позов, враховуючи наступне.

Частина 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Судом встановлено, що ГУ ДПС у Рівненській області проведено фактичну перевірку АЗС з магазином за адресою Рівненська обл.., Рівненський р-н, с.Великий Житин, вул.Зелена. 4а, що належить ПП «НТФ «Укр-Петроль».

До перевірки надано, ліцензію на право здійснення роздрібної чи оптової торгівлі пальним №17120314201900170 від 17.07.2019 року, терміном дії з 18.07.2019 року по 18.07.2024 року.

Перевіркою встановлено, що відповідно до Закону України від 23.11.2018 року №2628-VIII внесено зміни, зокрема до Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР, відповідно до даних змін, передбачено зміни до ст.15, а саме, що роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності в тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

На початок перевірки відповідно до службового чеку №2211 від 02.10.2019 року, залишки пального на АЗС становлять Дизпаливо (ЄВРО) - 12866,86 л. ціна за 1л -26,70 грн.; Дизпапиво - 23151,32 л. за ціною за 1л -26,4 грн., Бензин А92-21454,32 л за ціною за 1 л.-26,20 грн.; Бензин А-95 - 17152,00 л. за ціною за 1 л-27,00 грн.

ПП «НТФ «Укр-Петроль» має ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним за адресою: Рівненська область, Рівненський р-н, с.Великий Житин, вул.Зелена, 4а, термін дії з 18.07.2019 року по 18.07.2024 року.

Згідно бази даних АІС «Податковий блок», підсистем «Витрати» і «Чеки РРО» за період з 01.07.2019 року по 17.07.2019 року встановлено факт реалізації пального в асортименті на АЗС згідно реєстрів чеків РРО, наведених в додатку до акту перевірки.

В ході фактичної перевірки встановлено факт реалізації пального за адресою: АДРЕСА_1 в період з 01.07.2019 року по 17.07.2019 року без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, чим порушено вимоги ст.15 Закону України від 19.12.1995 року №481/95 «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами та доповненнями.

За результатами перевірки на підставі п.п54.3.3 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України та абз.9 ч.2 ст.17 Закону України від 19.12.1995 року №481/95 «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами та доповненнями контролюючим органом винесене оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 23.10.2019 року №0001723200, яким застосовано штрафні санкції в розмірі 250 000 грн.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із того, що Закон №481/95-ВР (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України.

Статтею 1 Закону №481/95-ВР серед іншого надано визначення наступним поняттям ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб`єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку; роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправної станції/газонаповнювальної станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки.

Відповідно до статті 15 Закону №481/95-ВР із змінами, внесеними Законом №2628-VІІІ, роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами або пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Згідно з «Прикінцевими та перехідними положеннями» Закону №2628-VІІІ останній набирає чинності з 01.01.2019, крім, зокрема, підпункту 6 (щодо змін до Закону №481/95-ВР), підпункту 17 (щодо змін до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності»; далі Закон №222-VIII) пункту 2 розділу II цього Закону, що набирають чинності з 01.07.2019.

Одночасно Законом №2628-VІІІ доповнено частину другу статті 17 Закону №481/95-ВР, за якою до суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії 250000 гривень.

Із аналізу вказаних вище норм слідує, що у випадку роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії до суб`єкта торгівлі застосовується штраф.

Як видно із матеріалів справи, на підставі акту фактичної перевірки від 02.10.2019, яким встановлено факт роздрібної торгівлі пальним, Головним управлінням ДПС прийняте оскаржуване рішення та застосовано до позивача фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 250000,00 грн.

Водночас, ПП «НТФ Укр-Петроль» не заперечувався факт відсутності ліцензії на роздрібну торгівлю пальним.

За змістом статті 15 Закону №481/95-ВР річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним справляється щорічно і зараховується до місцевих бюджетів згідно із законодавством.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) терміном на п`ять років.

Ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб`єкт господарювання (у тому числі іноземний суб`єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).

Суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в податкових органах.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним суб`єктом господарювання (у тому числі іноземним суб`єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів: документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення; акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального; дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів (щодо пального - не пізніше 20 календарних днів) з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови з посиланням на відповідні норми законодавства.

Суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, уніфікований порядок їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності регулює (встановлює, визначає) Закон №222-VIII (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин).

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 7 Закону №222-VIII (в редакції з 01.07.2019) ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності, як, зокрема, виробництво і торгівля пальним, яка ліцензується відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

Частиною першою статті 8 Закону №222-VIII (в редакції на 01.07.2019) у разі запровадження ліцензування нового виду господарської діяльності або нової частини виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, ліцензійні умови провадження нового виду господарської діяльності або нової частини виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, набирають чинності у строк, необхідний для приведення суб`єктом господарювання своєї діяльності у відповідність із вимогами ліцензійних умов, але не менш як через два місяці з дня їх прийняття.

Згідно з абзацом четвертим пункту 4 частини першої статті 3 Закону №222-VIII у разі внесення змін до нормативно-правових актів у сфері ліцензування, передбачається достатній для реалізації цих змін строк, але не менш як два місяці.

Частиною другою статті 20 Закону №222-VIII встановлено, що у разі відсутності ліцензійних умов провадження відповідного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, відповідальність за провадження такої господарської діяльності без ліцензії не застосовується.

Згідно з підпунктом 27 пункту 4 «Положення про Державну податкову службу України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України (далі КМУ) від 06.03.2019 №227 ДПС відповідно до покладених на неї завдань здійснює ліцензування діяльності суб`єктів господарювання з виробництва пального, з оптової, роздрібної торгівлі та зберігання пального і контроль за таким виробництвом. ДПС здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку її територіальні органи.

Відповідно до постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним і внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 19.06.2019 №545 (далі Постанова №545) територіальні органи ДФС визначено органом ліцензування господарської діяльності з роздрібної торгівлі пальним, зберігання пального. Вказана постанова набрала чинності 01.07.2019.

Листом ДФС від 30.05.2019 за №17014/7/99-99-12-01-01-17 (далі Лист) на виконання Закону №2628-VІІІ доведено територіальним органам - головним управлінням ДФС в областях та м. Києві, що суб`єкти господарювання можуть подати документи на розгляд до органу ліцензування для отримання відповідних ліцензії на адресу Головних управлінь ДФС в областях та м. Києві за місцем роздрібної торгівлі пальним, починаючи з 12.06.2019. При цьому Головні управління ДФС у областях та м. Києві мають видавати зазначені ліцензії суб`єктам господарювання, починаючи з 01.07.2019.

Враховуючи вищенаведені правові норми, необхідно підсумувати те, що з 01.07.2019 набрали чинності норми Закону №481/95-ВР щодо ліцензування роздрібної торгівлі пальним. З цієї дати роздрібна торгівля пальним здійснюється суб`єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії. У разі роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії до суб`єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів 250000 грн.

Зважаючи на положення абзацу четвертого пункту 4 частини першої статті 3, частини першої статті 8 Закону №222-VIII при запровадженні ліцензування роздрібної та оптової торгівлі паливом, ліцензійні умови провадження нового виду господарської діяльності набирають чинності у строк, необхідний для приведення суб`єктом господарювання своєї діяльності у відповідність із вимогами ліцензійних умов, але не менш як через два місяці з дня їх прийняття.

Закон №2628-VІІІ, яким внесені зміни в тому числі до Законів №481/95-ВР, №222-VIII, набрав чинності з 01.01.2019, крім, зокрема, норм підпункту 6 (щодо змін до Закону №481/95-ВР), підпункту 17 (щодо змін до Закону №222-VIII) пункту 2 розділу II цього Закону, що набирали чинності з 01.07.2019.

Отже, законодавець при запровадженні ліцензування роздрібної та оптової торгівлі пальним дотримався принципів, встановлених Законом №222-VIII, щодо надання достатнього строку для реалізації прийнятих змін, який склав вісім місяців з дня прийняття Закону №2628-VІІІ.

Разом з тим, необхідно звернути увагу на Лист ДФС щодо органу, який видає ліцензії на роздрібну торгівлю пальним, який 30.05.2019 направлено головним управлінням в областях із розпорядженням про видачу ліцензій головними управліннями в областях з 01.07.2019.

Вказане потягло за собою те, що вищий орган виконавчої влади України з метою реалізації положень Закону №№481/95-ВР в частині внесених змін Законом №2628-VІІІ, лише 19.06.2019 Постановою №545 (набрала чинності 01.07.2019) доповнив новим видом ліцензійної діяльності (зокрема, роздрібна та оптова торгівля пальним, зберігання пального) пункт 6 переліку органів ліцензування, затвердженого постановою КМУ від 05.08.2015 №609, визначивши орган ліцензування - ДФС, територіальні органи ДФС.

Про можливість подати документи для отримання ліцензії з 12.06.2019 суб`єкт господарювання міг дізнався з Листа, при цьому фактично отримати ліцензію для здійснення роздрібної торгівлі пальним можливо було не раніше 01.07.2019, що є днем набранням чинності норм Закону №2628-VІІІ щодо ліцензування, в тому числі й щодо відповідальності за торгівлю пальним без ліцензії.

Отже зволікання з боку держави в особі її органів виконавчої влади (КМУ, ДФС) щодо визначення органу ліцензування та відповідно зменшивши суб`єкту господарювання строк для реалізації права на отримання ліцензії до набрання чинності норм Закону 2628-VІІІ щодо ліцензування, призвело б до необхідності зупинення діяльності восьми АЗС суб`єкта господарювання.

Зазначені дії органів виконавчої влади є прикладом порушення ними принципу «належного урядування», які призвели до перешкод в господарюванні для добросовісних платників.

Частиною другою статті 6 та частиною першої статті 7 КАС передбачено, що суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, та застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Суд апеляційної інстанції погоджується із висновком суду першої інстанції про те, що в даному випадку затримка в отриманні ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним була зумовлена виключно відсутністю законодавчо визначеного порядку отримання таких ліценцій станом на день набрання чинності Законом №2628-VIII.

Аналізуючи наявність легітимної мети і пропорційність втручання держави у майнові права позивача за обставин, що склалися у цій справі, суд у справі бере до уваги те, що держава не створила правового регулювання і фактичних умов, за яких господарська діяльність позивача у спірний період могла б бути законною. Необхідний перехідний період був уведений в дію, проте ретроспективної дії таким положенням законодавець не надав. Отже, притягнення до відповідальності за таких умов не може бути визнане таким, що переслідує законну мету.

Аналогічну позицію висловлено в постановах Верховного Суду від 4 листопада 2020 року у справі №160/10203/19, від 16 грудня 2020 року у справі №520/13020/19 та в постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду від 02 березня 2021 року в справі №140/9255/20.

Оцінивши подані сторонами докази в їх сукупності, суд приходить до обґрунтованого висновку про те, що позовні вимоги про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0001723200 від 23.10.2019 року є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

З огляду на вказане, суд дійшов переконання, що контролюючий орган при постановленні оскарженого податкового повідомлення-рішення діяв необґрунтовано, тобто без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, недобросовісно, без дотримання принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; непропорційно, зокрема без дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, як цього вимагає частина друга статті 2 КАС України.

Відповідно до вимог частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Такий підхід узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини. Так, у пункті 110 рішення від 23.07.2002 у справі «Компанія Вестберґа таксі Актіеболаґ» та «Вуліч проти Швеції» Суд визначив, що …адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління.

В даному випадку, під час розгляду справи відповідач за зустрічним позовом, як суб`єкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б твердження ПП «НТФ «Укр-Петроль», та не навів обґрунтованих мотивів для прийняття оскарженого податкового повідомлення-рішення.

Таким чином, суд вважає, що відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не довів повноти порушень ПП «НТФ «Укр-Петроль, а їх відсутність у спірних правовідносинах доводить протиправність спірного податкового повідомлення-рішення та відповідає меті адміністративного судочинства при вирішенні спорів цієї категорії.

Суд на підставі аналізу норм чинного законодавства, що врегульовує спірні правовідносини, та встановлених обставин справи, перевірених письмовими доказами та з врахуванням практики Європейського Суду з прав людини, дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Рівненській області №0001723200 від 23.10.2019 року є протиправним та підлягає скасуванню. А, відтак, у задоволенні первісного позову належить відмовити та задовольнити зустрічні позовні вимоги за зустрічним позовом.

Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Як визначено частиною першою статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Рівненській області на користь ПП «НТФ «Укр-Петроль необхідно стягнути 3 750 грн судового збору, сплаченого за подання до адміністративного суду зустрічної позовної заяви, відповідно до квитанції від 01 лютого 2021 року №231.

Керуючись статтями 242, 243, 245, 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Головного управління ДПС у Рівненській області до Приватного підприємства "Нафто торгова фірма «Укр-Петроль» про стягнення податкового боргу відмовити.

Зустрічний позов Приватного підприємства "Нафто торгова фірма «Укр-Петроль» до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Рівненській області №0001723200 від 23.10.2019 року.

Стягнути на користь Приватного підприємства "Нафто торгова фірма «Укр-Петроль» за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Рівненській області судовий збір у сумі 3 750 грн. (три тисячі сімсот п`ятдесят гривень).

Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статями 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: Головне управління ДПС у Рівненській області (33023, місто Рівне, вулиця Відінська, будинок 12, ідентифікаційний код 43142449).

Відповідач: Приватне підприємство «Нафто Торгова фірма «Укр-Петроль» (44700, Волинська область, місто Володимир-Волинський, Вулиця Драгоманова, 19А, код ЄДРПОУ 32215743).

Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич

Повне рішення суду складено 19.04.2021 року.