
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 3/733/190/21
Єдиний унікальний №733/379/21
Постанова
Іменем України
19 квітня 2021 року м.Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого судді- Вовченка А.В.,
при секретарі – Мошенець Л.М.,
розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності , які надійшли від Державної екологічної інспекції у Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, працюючого інспектором з охорони ПЗФ 2 категорії Ічнянського національного природного парку , одруженого, РНОКПП- НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,до адміністративної відповідальності не притягувався, груп інвалідності немає,
за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення 25 березня 2021 року, виявлено порушення правил охорони та використання територій природно-заповідного фонду, а саме: в кварталі 11 виділі 5 Хаєнківсько-Заудайського ПНДЗ Ічнянського НПП, ОСОБА_1 , будучи відповідальною посадовою особою, при проведенні санітарного вибіркового рубання, допустив незаконну рубку дерев граба, які в рубку не призначені, чим порушив режим території ПЗФ Ічнянського НПП , що є порушенням ст.20, 21 Закону України «Про природно-заповідний фонд України, п.2 «Порядку спеціального використання лісових ресурсів», чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст.91 КУпАП.
Унаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства державі заподіяна шкода незаконною порубкою дерев граба на суму 5233,00 грн.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав та пояснив, що шкоду , заподіяну незаконною порубкою дерев граба в сумі 5233,00грн. відшкодував та просив застосувати до нього мінімальне покарання.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до положень ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов`язаний з`ясувати, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності (ст. 280 КУпАП).
Відповідно до приписів ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які факти дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи, давши їм оцінку у сукупності з оголошеними та дослідженими матеріалами справи про адміністративне правопорушення,а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 000312 від 25
березня 2021 року (а.с.2), актом №16/06 від 25 березня 2021 року, складеного за результатами позапланового заходу державного нагляду (контролю)(а.с.3-5) , письмовими поясненнями ОСОБА_1 , суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.91 КУпАП, доведена у повному обсязі та підтверджується матеріалами справи.
При визначенні розміру стягнення, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, обставини скоєння адміністративного правопорушення, особу правопорушника його ставлення до скоєного та вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст.ст.91, 283, 284 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.91 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , що становить 255 (двісті п`ятдесят п`ять ) грн. 00 коп.(Одержувач: ГУК у Чернігівській області тг м.Ічня рахунок UA108999980314050542000025669, код платежу 21081100, код ЄДРПОУ: 37972475, банк одержувача: Казначейство України).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі – 454 ( чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок .
Постанова суді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя А. В. Вовченко